Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

POMOĆ--problem sa stereo pojacalom (TDA1557Q)

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: POMOĆ--problem sa stereo pojacalom (TDA1557Q)

[ Pregleda: 2311 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

LGA 775
Miodrag Basic
Beograd

Član broj: 39967
Poruke: 75
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon POMOĆ--problem sa stereo pojacalom (TDA1557Q)08.10.2007. u 10:49 - pre 201 meseci
Napravio sam stereo pjacalo sa TDA1557Q, shema je veoma jednostavna, svodi se na IC kolo i 4 kondenzatora...
A sad problem: Kad povezem zvucnike i ukljucim pojacalo, sve je OK, na izlazu imam tisinu, ali kad povezem bilo koji mp3 player, radio ili nesto drugo na ulaz pojacala, na zvucnicima dobijam nesto kao zvuk mitraljeza - kao da stalno emituje neki isprekidan zvuk iste frekvencije, a muzika se uopste ne cuje i jacina tog zvuka je konstanta, bez obzira na promenu jacine ulaznog signala... Probao sam da ga napajam iz drugog izvora, pa na kraju i iz akumulatora u automobilu i opet isto. Kad je povezan jedan zvucnik na izlazu, pojacalo radi, ali ima veoma los kvalitet zvuka, nema suma, nego se neki opsezi frekvencija ne reprodukuju dobro... U cemu bi mogao biti problem? Mislim, kolo je toliko jednostavno, sve sam isprobao sto mi je palo na pamet, ali bez uspeha... MOLIM ZA POMOC
 
Odgovor na temu

Euronymous
Aleksandar Nikolic
Zamenik rukovodioca tehnickog odeljenja
Kopernikus RTV Sid, APEL SS
Šid

Član broj: 45484
Poruke: 980
194.106.187.*



+32 Profil

icon Re: POMOĆ--problem sa stereo pojacalom (TDA1557Q)08.10.2007. u 20:46 - pre 201 meseci
evo sad sam dosao iz radionice,bas sam isao da isprobam jel valja sema, doduse nisam imao tda1557 nego 1552 ali mu je respored pinova isti.
Proveri jos jednom jesli li sve uradio kao na semi.sema jeste jako jednostavna.
Pre svega pogledaj da ti Gnd signal (pin 2) nije spojen sa power ground(pin 5 i .

Moguce da ti je i Ic neispravno.(cuj moguce, nema sta drugo, ako si spojio sve kako valja)

I reject your reality and substitute my own.
 
Odgovor na temu

LGA 775
Miodrag Basic
Beograd

Član broj: 39967
Poruke: 75
*.adsl-2.sezampro.yu.



Profil

icon Re: POMOĆ--problem sa stereo pojacalom (TDA1557Q)09.10.2007. u 00:02 - pre 201 meseci
Ako sam dobro shvatio post, "signal ground" (pin 2) treba da bude ODVOJEN od power ground-a (pin 5 i 8)? Gde onda povezujem signal ground? Ako ga ne povezem nigde, na zvucnicima imam jako brujanje, buku ili sta vec...
Btw, ja sam ih u prvoj varijanti spojio, pa je mozda to uzrok svih problema?
 
Odgovor na temu

Euronymous
Aleksandar Nikolic
Zamenik rukovodioca tehnickog odeljenja
Kopernikus RTV Sid, APEL SS
Šid

Član broj: 45484
Poruke: 980
194.106.187.*



+32 Profil

icon Re: POMOĆ--problem sa stereo pojacalom (TDA1557Q)09.10.2007. u 10:01 - pre 201 meseci
Gle'aj 'vako

Ispravka.pin 2 je spojen sa pinovima 5 i 6.to je sve gnd.(minus pol ako si spajao sa akumulatorom) posto kolu ne treba split power suplaj.Sinoc sam se nesto pogubio (stvar umora).

Znaci tako kako si spojio sve trebalo bi da radi,a posto ne radi Ic ti je 100% vrisnulo.
Probaj sa drugim kolom pa javi. Ne znam jesi ga kupio ili si uzeo polovno od nekog.

poz
I reject your reality and substitute my own.
 
Odgovor na temu

LGA 775
Miodrag Basic
Beograd

Član broj: 39967
Poruke: 75
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: POMOĆ--problem sa stereo pojacalom (TDA1557Q)09.10.2007. u 12:40 - pre 201 meseci
Bio si u pravu u prvom postu. kad sam razdvojio power ground od signal grounda sve je proradilo! Signal ground, pin 2 je vezan za ground ulaznog signala, a power groundovi oba kanala su vezani za minus napajanja... Hvala na pomoci!!!
 
Odgovor na temu

Euronymous
Aleksandar Nikolic
Zamenik rukovodioca tehnickog odeljenja
Kopernikus RTV Sid, APEL SS
Šid

Član broj: 45484
Poruke: 980
194.106.187.*



+32 Profil

icon Re: POMOĆ--problem sa stereo pojacalom (TDA1557Q)09.10.2007. u 13:09 - pre 201 meseci
Nisam bas bio siguran da li treba razdvajati sig gnd od pwr gnd-a. na semi nije bas najjasnije oznaceno da li ga treba razdvajati. pogotovo sto ja nemam nekog iskustva sa IC-ovima kojima ne treba split pwr.

Vazno da radi :)
I reject your reality and substitute my own.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: POMOĆ--problem sa stereo pojacalom (TDA1557Q)

[ Pregleda: 2311 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.