Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Moze li se ovo izvesti

[es] :: Windows desktop :: Moze li se ovo izvesti

[ Pregleda: 2845 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

moro

Član broj: 5537
Poruke: 668
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Moze li se ovo izvesti07.10.2007. u 11:56 - pre 201 meseci
Moj sadasnji PC je prilicno vremesan,pa razmisljam da nabavim novi, savremeniji.
Sada imam dual boot sa instaliranim Win 98 SE i XP-Sp2,u dvije posebne particije, dok u trecoj "D" cuvam podatke koji su mi vazni- nesto kao "arhiva" sto bih zelio da prebacvim na HD nnovokupljenog PC-a.
Sada koristim Acronis True Image i Acronis Disk Director.
Pitam da li je izvodljivo da sluzeci se Acronis True Image preko USB-a bekapujem ova dva OS-a na eksterni HD sa REC-om, kopiram takodje i particiju "D" - arhivu i onda sve to pomocu USB-a instaliram na prethodno formatiran HD novog PC-a.
moro
 
Odgovor na temu

Flash411

Član broj: 53039
Poruke: 1846
*.adsl.net.t-com.hr.

Jabber: flash411@jid.pl
ICQ: 296417234
Sajt: www.etfos.hr/~mgavlik/goo..


+4 Profil

icon Re: Moze li se ovo izvesti07.10.2007. u 12:06 - pre 201 meseci
jel ti nebi bilo lakse staviti stari hard u novi komp i ostavit
ga tamo ili prebaciti podatke pa ga izvaditi i vratiti nazad
u stari?
Gone insane,be right back..... | Malo drugacija google pretraga
http://poremecenum.blog.hr/ | http://www.etfos.hr/~mgavlik/googledirectorysearch/
____________________________________________________
Failure is not an option. It comes bundled with Windows.
 
Odgovor na temu

bokan2007
Bojan Vukovic
World

Član broj: 136259
Poruke: 336
81.93.74.*

Jabber: ::>MSN bokan_7@hotmail.com
ICQ: 420009532
Sajt: www.google.com


+1 Profil

icon Re: Moze li se ovo izvesti07.10.2007. u 12:22 - pre 201 meseci
Kako sam te ja razumio ti hoces da sad sto imas na "starom " disku da to sve sacuvas i da imas i na novom pc,po meni tebi je najjednostavnije da ako ces obadva pc imati kod sebe da uzmes "stari" disk spojis na "novi " pc i da pokrenes GHOST i pregostiras sa starog na novi.Prepostavljam da ti je ploča od starog razlikovati od nove tako ako ne budes mogao dignuti system potrebno je da uradis repair na systemima i to je to ,podaci ostaju,systemi ostaju tako da mislim da ti je to najbolje. Naravno bilo bih najbolje da istaliras nanovo systeme na novom pc i pa da podatke prebacis jer po meni to je najbolje.Pozz


p.s.Paznja prilikom radom sa ghost-om jer ako do sad nisi radio trazi pomoc posto mozes da pregostras pogresno pa ces da izgubis sve podatke!!!!

[Ovu poruku je menjao bokan2007 dana 07.10.2007. u 13:46 GMT+1]
Jako je bitno znati nešto kako treba,a ne površno !!
[email protected]
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Moze li se ovo izvesti07.10.2007. u 12:35 - pre 201 meseci
Ako se menja samo hard, onda je ovo dobro rešenje. Ako se menja sve, mislim da će da bude dosta problema da se prilagodi novom hardveru pa je obavezna repair instalacija mada bih ja ipak preporučio novu čistu.
Prebacivanje se lako odradi na više načina, najlakši je da ubaciš novi hard u stari PC (ili stari hard u novi) i odradiš kopiranja a posle na novom radiš repair. Može i tako kako si smislio pod uslovom da ne mogu oba harda u jedan PC (bilo koji).
 
Odgovor na temu

moro

Član broj: 5537
Poruke: 668
85.94.114.*



+3 Profil

icon Re: Moze li se ovo izvesti08.10.2007. u 14:45 - pre 201 meseci
Mozda nisam bio dovoljno jasan pri postavljanju pitanja.... dakle zelja mi je da kopiram sve sto imam na sadasnjem " starom " PC-u na buduci novokupljeni "jaci" PC.
Kako sam vec rekao za bekapovanje koristim Acronis True Image, a za podelu HD na perticije Acronis Disk Director.
Pomocu Acronis True Image uradio sam bekap na eksterni HD obadva aktivna OS-a ( 98 SE i XP-SP2 ), a particiju "D" - Arhiva -jednostavno sam kopirao na eksterni HD.
Pitanje je:
Mogu li na prethodno formatiran HD novog PC-a, koristeci USB ,prebaciciti sa eksternog HD-a oba aktivna OS-a i pariciju "D" na HD novog PC-a.
Ono sto me najvise buni je kako to izvesti sa Acronis True Image, jer po nekoj logici isti bi trebao biti vec instaliran na novi PC, kao i Acronis Disk Director kojim bi se trebala izvrsiti prethodno podela novog HD-a na odgovarajuce particije, sto ne znam da li je izvodljivo ako na novom PC-u nema instaliranog Windowsa.
PS.Pored gore navedenog mozda bi bilo najbolje resenje sa dva HD-a , stari postojeci i novi na koji bi eventualno isla Vista.
Da li bi u tom slucaju trebalo uraditi repair, ili ne.
moro
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Moze li se ovo izvesti08.10.2007. u 17:47 - pre 201 meseci
Nisi bio dovoljno jasan pri čitanju odgovora. ;) Praktično može da se uradi ali Windows mora da se prilagodi novom hardveru pa je potrebna dodatna repair instalacija. Ne moraš da imaš ništa instalirano na novom pa ni podeljene particije ako to radiš sa nekog butabilnog diska tipa Hirens, BartPE ili možda eventualno Acronis nudi pravljenje nekod takvog butabilnog diska. Ja sam u ovakvim situacijama za novu instalaciju, očiste se repovi sa stare a i zamene se drajveri i programi novijim. Ponekad repair instalacija ne radi najbolje pa je ja primenjujem samo kad nemam vremena za normalnu.
 
Odgovor na temu

zoran_dojkic

Član broj: 105358
Poruke: 1688
PPP-01-58.beobug.com.



+35 Profil

icon Re: Moze li se ovo izvesti08.10.2007. u 20:50 - pre 201 meseci
Kako misliš da ti to dobro radi čak i ako je moguće da se izvede. Stari sistem sa svim drajverima za stari računar da proradi na novom, nisam probao, a i zašto bi.
 
Odgovor na temu

moro

Član broj: 5537
Poruke: 668
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Moze li se ovo izvesti09.10.2007. u 15:20 - pre 201 meseci
Hvala na odgovorima.Imam Hirens 9.2 i vidim da na njemu vec postoje programi za Restore.
Nisam jos probao mogu li se koristiti fajlovi sa eksternog HD povezanog preko USB-a sa novim racunarom, ali za butovanje sa CD-a (Hirens) ,na novom PC-u vec mora biti instaliran BIOS.
Valjda postoji neki siguran nacin da se izvede kloniranje OS-a i instaliranih programa sa jednog racunara na drugi.
Da sada imam samo XP-SP2 ne bih ni postavljao ovo pitanje, ali imam i 98 SE koji mi treba, znaci dual boot, a butujem se preko Acronisa instaliranog izvan Windowsa.
moro
 
Odgovor na temu

gocics
NS

Član broj: 151826
Poruke: 11
77.46.230.*

Sajt: www.nspoint.net/~pronska


Profil

icon Re: Moze li se ovo izvesti09.10.2007. u 21:14 - pre 201 meseci
To ti uspeva samo ako ti se potrefi isti Chip set (VIA) npr.
s@le
 
Odgovor na temu

moro

Član broj: 5537
Poruke: 668
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Moze li se ovo izvesti11.10.2007. u 12:48 - pre 201 meseci
Ima vise PC Transfer programa samo treba izabrati onaj pravi.
Ovde je jedan od njih : http://www.laplink.com/pcmover/
Ima ih vise,ali ponavljam treba izabrati najbolji.
Njihovo postojanje dokazuje da nisam jedini koji ovo radi, znaci da ovaj postupak nije izuzetak.
moro
 
Odgovor na temu

moro

Član broj: 5537
Poruke: 668
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Moze li se ovo izvesti22.10.2007. u 15:45 - pre 200 meseci
Sta je bolje , odnosno sto preporucujete da se uradi:
- zelim da na eksterni HD prebacim sadrzaj postojeceg HD-a i za to imam dvije opcije:
1/ da uradim beckup HD-a
2/ da uradim klon HD-a,
na eksterni HD, sa kojeg onda po zelji bih mogao da sadrzaj vracam na izvorni HD sa kojega je sadrzaj uzet, ili na novi HD ( npr od novog PC-a ).
Predpostavljam da se pri kloniranju sadrzaj na eksternom HD-u brise, ali ne znam da li postoji i opcija da se klonirani sadrzaj moze da prenosi na drugi hard.
Kod backup-a valjda postoji gore navedena mogucnost.
Sto mi savjetujete da je bolje ?
moro
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Moze li se ovo izvesti

[ Pregleda: 2845 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.