Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Excel] Kombinovanje dve tabele

[es] :: Office :: Excel :: [Excel] Kombinovanje dve tabele

[ Pregleda: 1837 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mijatovic8
Pavlovic Radivoje
Krusevac

Član broj: 87867
Poruke: 13
*.eunet.yu.



Profil

icon [Excel] Kombinovanje dve tabele05.10.2007. u 07:16 - pre 201 meseci
Cao svima. Imam problem i vec dva dana pokusavam ali nikako da ga resim.U pitanju su 2 tabele od kojih treba da napravim trecu.I kol predstavlja prvu emisiju akcija, II je druga emisija akcija i problem je sto neki akcionari ucestvuju u obe emisije a neki ili u I ili II emisiju pa ne mogu njihov zbir da predstavim u posebnoj tabeli. Ako neko zna resenje ili me bar usmeri malo?- Unapred hvala svima.Ovako izgledaju tabele. Pozz
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2268
212.200.27.*

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: [Excel] Kombinovanje dve tabele05.10.2007. u 08:25 - pre 201 meseci
1/ Napravi zbirni spisak tako što ćeš da iskopiraš sve akcionare iz I i II emisije jedno ispod drugog,
2/ Eliminši duplikate iz tako dobijene liste pomoću advance filtera ili na neki drugi način http://www.elitesecurity.org/t169062
3/ U tako dobijenom spisku koristiš VLOOKUP da na osnovu JMBG dobiješ broj deonica u I odnosno II emisiji. Npr. za I emisiju:
Code:
=VLOOKUP(A3,Iemisija!$A$2:$D$766,4,FALSE)

4/ Kako ima radnika koji imaju deonice iz samo jedne emisje tu ćeš dobiti grešku #N/A. Da bi mogao da izvršiš sabiranje treba korigovati ovu formulu da u slučaju greške #N/A vrati 0.
Code:
=IF(ISNA(VLOOKUP(A3,Iemisija!$A$2:$D$766,4,FALSE)),0,VLOOKUP(A3,Iemisija!$A$2:$D$766,4,FALSE))

Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
 
Odgovor na temu

Mijatovic8
Pavlovic Radivoje
Krusevac

Član broj: 87867
Poruke: 13
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: [Excel] Kombinovanje dve tabele05.10.2007. u 08:51 - pre 201 meseci
HVALA Jpeco.Nemam vremena sad.Pogledacu kasnije pa ti se javljam ako nesto skripi.Pozz
 
Odgovor na temu

timmy
Jovan Timotijevic

Moderator
Član broj: 37087
Poruke: 634

Sajt: www.e-tim.net


+89 Profil

icon Re: [Excel] Kombinovanje dve tabele05.10.2007. u 09:30 - pre 201 meseci
U samom excelu 2003 nema alata koji merge-uje dve tabele bez duplikata redova (vidi kako to radi Excel 2007), ali ako ti ovakva stvar cesto treba naci ces na Internetu niz (cak i besplatnih) Add-Ins koji obavljaju bas ovu radnju koja je tebi potrebna.

Slicne probleme sam licno resavao pravljenjem Pivot Tabele sa Consolidated Ranges izvorom podataka (tebi i treba izvestaj gde nece biti ponavljanja podtaka o osobama vec njihovi zbirni podaci). U tvom primeru imas "mali problem" oko broja akcija na jednom od listova koji su uneti kao tekst, to treba konvertovati u brojeve. Problem sa consolidate pivot tables je sto kao zaglavlje reda prikazuju samo jednu kolonu (bar ja ne znam kako da namestim da koristi i vise kolona), zato sam na tvoje listove dodao posebnu kolonu koja objedinjava JMBG, Ime i Prezime, a onda tu kolonu i vrednosti broj akcija iskoristio za Pivot.

Pogledaj prikaceni primer. Istina ne znam koliko ovo ima manje posla u odnosu na resenje koje ti je JPeca predlozio, no mislim da bi idealno (ako to cesto radis) bilo da pogledas prvo-pomenute AddIns.

Pozdrav
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: [Excel] Kombinovanje dve tabele

[ Pregleda: 1837 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.