Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kako da instaliram fedoru 7?!

[es] :: Linux :: kako da instaliram fedoru 7?!

[ Pregleda: 3398 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gagiii

Član broj: 153111
Poruke: 12
77.46.249.*



Profil

icon kako da instaliram fedoru 7?!30.09.2007. u 19:11 - pre 201 meseci
pokusavam da instaliram fedora 7 ali mi javlja neku gresku err_mask=0x4. jel zna neko kako da resim ovaj problem? jel treba da formatiram prvo c posto vec imam xp i kako to da uradim?

[Ovu poruku je menjao Tyler Durden dana 30.09.2007. u 21:07 GMT+1]
 
Odgovor na temu

maksvel

Moderator
Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: kako da instaliram fedoru 7?!01.10.2007. u 07:08 - pre 201 meseci
Možeš da prvo napraviš novu particiju iz windows-a, ali i ne moraš... Ipak, mislim da je u pitanju bag koji ne mora imati veze sa tim. Možeš li dati kompletniju poruku o grešci i napisati kada se tačno javlja - da li odmah po butovanju?
 
Odgovor na temu

gagiii

Član broj: 153111
Poruke: 12
77.46.249.*



Profil

icon Re: kako da instaliram fedoru 7?!02.10.2007. u 12:56 - pre 201 meseci
pa ovako: kad pokrenem instalaciju pojavi se ekran da izaberem neku opciju. tu biram install from image, onda krene kao nesto da radi i javi ovu gresku : ata2.01: failed to set xfermode (err_mask=0x4)
e ovo se desava kad pokusam na stonoj konfiguraciji a imam i neki lap top, kod njega mi ne javlja ovu gresku ali mi ne valja citac pa onda neverovatno sporo ide... znaci da nije do instalacionog diska nego nesto sa kompom, jel da?!
 
Odgovor na temu

Milos Dedijer
SQA Engineer
Čačak/Beograd

Član broj: 25147
Poruke: 1159
*.dynamic.sbb.co.yu.



+10 Profil

icon Re: kako da instaliram fedoru 7?!02.10.2007. u 17:20 - pre 201 meseci
pa odradi check cd for errors na lap topu i ako prodje onda je definitivno do Desktop machine. :|

A sto se tiche windowsa i formatiranja mislim da nema potrebe jer problem nije vezan za to (sem ukoliko ti se ova greska ne javlja prilikom formatiranja/particionisanja hda? :| )
Make me a sandwich!
What? Make it yourself.
sudo Make me a sandwich!
Okay!




[url=http://blog.b92.net/user_stuff/uplo
ad/600/luter.1600.jpg] Martin Luter?
[/url]
 
Odgovor na temu

gagiii

Član broj: 153111
Poruke: 12
77.46.249.*



Profil

icon Re: kako da instaliram fedoru 7?!02.10.2007. u 18:35 - pre 201 meseci
ma proverio sam i to i kaze da je sve ok al opet nece

a probao sam i ubuntu i opet ista prica - na kompu nece, na laptopu da...

e da, javlja i neku gresku da ne moze da kreira root ili tako nesto...
 
Odgovor na temu

niceness
Novi Sad

Član broj: 93992
Poruke: 993



+22 Profil

icon Re: kako da instaliram fedoru 7?!02.10.2007. u 20:23 - pre 201 meseci
Nije problem do cd-a nego do drajvera za disk kontroler (sata? pata?).
Imam slicnih problema sa kernelom 2.6.22 (i .23) i silicon image sil3112 kontolerom.
 
Odgovor na temu

AldinAga
Aldin Pruzljanin
SCG

Član broj: 89684
Poruke: 19
*.adsl.beotel.net.

ICQ: 343089403
Sajt: www.novi-pazar.co.cc


Profil

icon Kako da instaliram fedoru 7?!03.10.2007. u 14:32 - pre 201 meseci
Pre par dana sam pokusao da instaliram fedoru 6 na mom racunaru i sve je proslo bez problema sto se tice instalacije, kod particioniranja sam odabrao automatsko posto imam 2 HDD-a, na jednom mi se nalazi Win XP, a drugi mi je bio prazan, i kada sam instalirao fedoru 6 krenula je sa boot-ovanjem i kada je trebalo da mi pokaze desktop monitor se iskljucio i na njemu je pisalo "Not Optimal Resolution, Please Use 1280x1024" ili tako nekako nisam bas siguran, mislim da je bitno da kazem da koristim monitor Samsung SyncMaster 720N, i graficku karticu Asus Ati Radeon EAX 1650Pro Silent, moja pretpostavka je da Fedora nije prepoznala moju graficku i da nema drivere za nju, pa me je intereseovalo da li je na neki nacin moguce promeniti tu rezoluciju, da li postoji nesto kao safe mod na Windows-u ili nesto na tu foru ? Windows poznajem dosta dobro a linux skoro nimalo :D Da li mozda Fedora 7.0 ima resenje za moje probleme ? I zamolio bih vas samo za jos jednu malo pomoc oko pravljena particija za Fedoru, koliko je particija potrebno, citajuci forum skontao sam da trebaju 2 particije SWAP ext3 i treca particija za podatke, e sad mene interesuje da li je moguce nekako da ova treca paricija moze biti u NTFS formatu ili neki drugi ako imate da predlozite kako bi bila vidljiva i za Windows i za Linux, i koja je optimalna velicina ovih particija P.S. Imam WD 2x250GB Sata II HDD-a
 
Odgovor na temu

Salindrija Filip

Član broj: 142994
Poruke: 8
77.46.204.*



Profil

icon Re: kako da instaliram fedoru 7?!03.10.2007. u 17:36 - pre 201 meseci
Citat:
Pre par dana sam pokusao da instaliram fedoru 6 na mom racunaru i sve je proslo bez problema sto se tice instalacije, kod particioniranja sam odabrao automatsko posto imam 2 HDD-a, na jednom mi se nalazi Win XP, a drugi mi je bio prazan, i kada sam instalirao fedoru 6 krenula je sa boot-ovanjem i kada je trebalo da mi pokaze desktop monitor se iskljucio i na njemu je pisalo "Not Optimal Resolution, Please Use 1280x1024" ili tako nekako nisam bas siguran, mislim da je bitno da kazem da koristim monitor Samsung SyncMaster 720N, i graficku karticu Asus Ati Radeon EAX 1650Pro Silent, moja pretpostavka je da Fedora nije prepoznala moju graficku i da nema drivere za nju, pa me je intereseovalo da li je na neki nacin moguce promeniti tu rezoluciju


Aj kopiraj xorg.conf ovde, da sredimo to.

Code:

Section "Screen"
    Identifier "Screen0"
    Device     "Videocard0"
    DefaultDepth     24
    SubSection "Display"
        Viewport   0 0
        Depth     24
        Modes    "1280x1024"
    EndSubSection
EndSection


Modes "1280x1024" dodaj, pa javi sta si uradio. Trebalo bi da radi.

Pozdrav, Filip

[Ovu poruku je menjao Salindrija Filip dana 03.10.2007. u 19:01 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Salindrija Filip dana 03.10.2007. u 19:02 GMT+1]
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.adsl.beotel.net.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: kako da instaliram fedoru 7?!04.10.2007. u 17:28 - pre 201 meseci
Pravo da ti kazem, ja cesto nailazim na pitanja tipa, koja je optimalna velicina particija itd... i kako nemam naviku da kritikujem reci cu sledece... Optimalna velicina particija koje ces da koristis zavise iskljucivo od toga koje podatke najcesce cuvas na racunaru i gde. Proslo je vreme fat32 particija i racunanja sa kojom velicinom particije imas najmanji cluster (mada je linux u pitanju, to je totalno druga diskusija :-) ). Sa 250GB nemas zime uopste jer ti fedora core 7 kompletno patch-ovana i na njoj svega sto ti treba i ne treba ce ti zauzeti 11GB (a ja sam ti brate moj tu preterao i te kako i jos drzim sve download-ovane patch-eve na hard disku). Tako da bi ti mirne duse mogao da das 40GB za root i 2xRAM za swap particiju a sve ostalo da puknes na jednu ili vise NTFS particija. Naravno, ako ne przis redovno podatke mogao bi da das i vise za root. Moraces da podesis ntfs3g da bi ti fedora lepo videla ntfs particije i ti si svoj problem resio. A sto se tice rezolucije poslusaj Filipa, sa tim sto ces morati da obratis paznju na sledece linije:

HorizSync 30.0 - 71.0
VertRefresh 50.0 - 160.0

one ti se nalaze u sekciji monitor i ove vrednosti promeni za one koje vaze za tvoj monitor (pronaci ces ih u uputstvu), jer ce prema njima da ti fedora pravilno odredi refresh rate ukoliko ti ne prepozna monitor, mada refresh ces moci da force-ujes tako sto ces na rezoluciju dodati _85 recimo ili vec koju frekvenciju osvezavanja zelis... pr: "1280x1024_85"

A mogao bi i da sacekas Fedoru 8 koja izlazi 8.novembra... Pozdrav!
make love - !war
 
Odgovor na temu

AldinAga
Aldin Pruzljanin
SCG

Član broj: 89684
Poruke: 19
77.46.252.*

ICQ: 343089403
Sajt: www.novi-pazar.co.cc


Profil

icon Re: kako da instaliram fedoru 7?!05.10.2007. u 01:02 - pre 201 meseci
hm... hvala na savetu sto se tice rezolucije ali mislim da je najbolje da sacekam da izadje Fedora 8, valjda ce ona prepoznati moju graficku :d, e jos samo ako moze mala pomoc oko pravljenja particija da li sam pravilno skontao, treba da napravim jednu particiju ext3g (nr znam odakle ovo "G" jer kada formatiram HDD sa Partition Magicom 8 ima ext2 i ext3, nigde nema ext3g :D ) od nekih 40 GB , jednu SWAP particiju od nekih 2GB, i resto NTFS koja ce biti vidljiva iz oba systema ? DA li postoji neki bolji program za pravljenje particija jer se ne snalazim bas najbolje sa onim koji ima sama fedora,ne umem da podesim koja je particija za sta ono /root /home i te zajebancije, jbg totalni sam amater sto se tice instalacije linuxa, pa bih vas zamolio ako vas ne mrzi da malo to slikovito prikazete ove zajebancije oko pravljenja particija, ako vas to mrzi onda mi pls objasnite malo preciznije sta znace ove oznake /dev/hda ili /dev/hd1 jer me to najvise buni kod pravljenja particija i instalacije bilo kog Linuxa :D


[Ovu poruku je menjao AldinAga dana 05.10.2007. u 02:21 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Salindrija Filip

Član broj: 142994
Poruke: 8
91.150.98.*



Profil

icon Re: kako da instaliram fedoru 7?!05.10.2007. u 22:01 - pre 201 meseci
@AldinAga

Mislim da ti ni F8 nece prepoznati graficku, pogotovo ATI-jevu... Oduvek je bilo problema. Moraces sam malo da se cimas.

Napravi ext3, ja iskreno ne znam sta je to 'g'. ext3 je / (root)
swap - ne treba ti 2GB:)

Za pravljenje particija je meni najbolji Acronis Disk Director, probaj ga.

http://en.wikipedia.org/wiki/Hda1 - procitaj ovo...

Pozdrav, Filip
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: kako da instaliram fedoru 7?!

[ Pregleda: 3398 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.