Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zemljotres u srednjoj DSLR klasi: Canon EOS 40 D - test

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Zemljotres u srednjoj DSLR klasi: Canon EOS 40 D - test

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 44756 | Odgovora: 199 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
195.34.114.*



+105 Profil

icon Re: Zemljotres u srednjoj DSLR klasi: Canon EOS 40 D - test22.10.2007. u 15:02 - pre 201 meseci
Ono sto meni smeta licno jeste prenapumpanost vesti iz Canon-a na vecini domacih foruma. Da sad ne bi sirili diskusiju samo treba pogledati top teme na ES-u i slicnim tematskim forumima. Gde je test D300? Gde je test D3? Nema... Zasto se Canon toliko potencira?
 
Odgovor na temu

Paramecijum

Član broj: 15642
Poruke: 1314
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Zemljotres u srednjoj DSLR klasi: Canon EOS 40 D - test22.10.2007. u 16:33 - pre 201 meseci
Pa je li ti neko brani da pišeš o Nikonu?
Možda i nađeš nekog sagovornika; zemlja Srbija naglo i munjevito postaje Canonlend.
 
Odgovor na temu

AMomcil
Aleksandar Momcilovic
SW inzenjer
myVR Software
Oslo, Norveska

Član broj: 27189
Poruke: 773
*.84-48-67.nextgentel.com.



+1 Profil

icon Re: Zemljotres u srednjoj DSLR klasi: Canon EOS 40 D - test23.10.2007. u 01:15 - pre 201 meseci
Citat:
Verujem da je 40d vrh u ovom trenutku u svojoj klasi

Vrh u odnosu na D300, A700 & E-3? Neće biti vrh, ali je zato najjeftiniji.

Testovi D3/D300? Kada bude aparata, biće i testova.
 
Odgovor na temu

pajaja
Beograd

Administrator
Član broj: 41598
Poruke: 3430
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: pajaja@elitesecurity.org
ICQ: 253317269


+144 Profil

icon Re: Zemljotres u srednjoj DSLR klasi: Canon EOS 40 D - test23.10.2007. u 01:45 - pre 201 meseci
Citat:
što je u neku ruku i normalno s obzirom na okruženje.

Kakvo sad okruzenje?
xxx
mali mali mali kamičak...nebo plave boje.
In Memoriam: Madzone Zeka(15.09.2005-16.09.2005)
 
Odgovor na temu

Paramecijum

Član broj: 15642
Poruke: 1314
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Zemljotres u srednjoj DSLR klasi: Canon EOS 40 D - test23.10.2007. u 03:09 - pre 201 meseci
Pravo je pitanje da li ti Nikonovi aparati (D3 i D300) uopšte postoje.

Evo ovde su najavljeni da izlaze praktično istog dana kada i 40d:
http://www.pbase.com/cameras/canon/eos_40d
http://www.pbase.com/cameras/nikon/d3
http://www.pbase.com/cameras/nikon/d300

A nigde ih nema, sem po nekim ekskluzivnim probnim testovima.
Meni to liči da su pokazali užasne propuste u realnom radu i da Nikon očajnički pokušava da ih osposobi u nekom prihvatljivom roku.
Samo puštaju vesti o frapantnim rezultatima na ISO ne znam da pročitam koliko, ali realno niko nema taj aparat, nijedan kupac, niko, ništa, nigde...
Potpuno sam siguran da kada na kraju taj D3 počne da se prodaje zaista, Canon izbaci 4d FF u koji će da stavi sve ono što fali sadašnjem 5d i da jednostavno sa'rani D3.

Citat:
pajaja: Kakvo sad okruzenje?

Pa 400d nije realno stigao da zaživi, bije ga glas da mu je slika slabija nego na 350d, a pojavio se 40d i poklopio ga.
Ljudi koji žive od fotografije nisu potrčali odmah da pređu na 400d, ali čini mi se da 40d munjevito ulazi u upotrebu.
Evo na otvaranju sinoćnjeg Sajma knjiga, na prvoj galeriji sam za dva minuta izbrojao tri takva aparata, što meni govori da je model trenutno ušao u upotrebu i dok Nikon osposobi svoja dva ljubimca za masovnu upotrebu 40d će već brojati sedmocifrenu prodaju u svetu, a popriličnu i kod nas.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
77.70.71.*



+105 Profil

icon Re: Zemljotres u srednjoj DSLR klasi: Canon EOS 40 D - test23.10.2007. u 07:10 - pre 201 meseci
http://www.elitesecurity.org/p1702398

Eto u Beogradu D3, ne znam odakle ti to sumnja da ne postoji...

Ali testa jos uvek nema ...nazalost :(

evo nekih primera:

http://www.digitalreview.ca/Co...tal-Camera-Sample-Images.shtml

edit by N.M. izbačena uvredljiva rečenica

[Ovu poruku je menjao Nebojsa Milanovic dana 23.10.2007. u 10:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Paramecijum

Član broj: 15642
Poruke: 1314
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Zemljotres u srednjoj DSLR klasi: Canon EOS 40 D - test23.10.2007. u 11:46 - pre 201 meseci
Pa ja ne tvrdim da ne postoji, iznosim hipotezu da je to probna serija koja čeka neke potvrde da bi bila puštena u masovnu proizvodnju,
Od trenutka kada je objavljeno da je 40d stigao u Beograd, za mesec dana ga je nabavila koja stotina ljudi. Koliko je ljudi nabavilo D300 koji je kao jeftiniji i bolji? Znaš li ikoga? Jesi li ga video igde?
Ajde da neko popiše šta će od opreme biti u četvrtak na utakmici Zvezda-Bayern. Ja ti garantujem najmanje pet 40d i ništa od tih novih Nicona.
Govori li ti to nešto? Meni dosta.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
195.34.114.*



+105 Profil

icon Re: Zemljotres u srednjoj DSLR klasi: Canon EOS 40 D - test23.10.2007. u 11:49 - pre 201 meseci
Nista mi ne govori. D300 i D3 se pojavlju svuda u svetu, svuda mozes da ih kupis. Jedan clan foruma koga znam je D3 video na sajmu i probao ga. Zasto bi Nikon po tvojoj teoriji zavere stavljao probne verzije na najvece svetske sajmove? Pre mislim da je u pitanju dobar i agresivan pristup Canon uvoznika i distributera. Da li si ti licno probao D300 ili D3 pa da tvrdis to sto tvrdis?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7177 Profil

icon Re: Zemljotres u srednjoj DSLR klasi: Canon EOS 40 D - test23.10.2007. u 12:01 - pre 201 meseci
Hm, ja sam taj korisnik koji se igrao sa D3 i D300 na IFA sajmu, ali ono sto se prikazivalo je doista bio pre-release model tj. prototip ;-)

Cini mi se da ih ipak jos nema u prodaji, pa samim tim ih nece biti ni u Srbiji - evo pokusao sam da ga pronadjem D300 online u Nemackoj i svi sajtovi pisu da ce ga imati "uskoro", tj. samo jedan pise da ga ima ali kad odes na detalje pise da ga jos nema.

Ako me pamcenje drzi, D300 bi trebao da izadje u Novembru, i mnogi su napadali Nikon da je u stvari zahuktao marketing sa pre-release modelom bas u vreme IFA sajma u Evropi samo zbog Canon-ovog lansiranja 40D kako bi mnoge potencijalne kupce motivisali da sacekaju koji mesec umesto da odmah kupe 40D.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Paramecijum

Član broj: 15642
Poruke: 1314
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Zemljotres u srednjoj DSLR klasi: Canon EOS 40 D - test23.10.2007. u 12:14 - pre 201 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: Nista mi ne govori. D300 i D3 se pojavlju svuda u svetu, svuda mozes da ih kupis. Jedan clan foruma koga znam je D3 video na sajmu i probao ga. Zasto bi Nikon po tvojoj teoriji zavere stavljao probne verzije na najvece svetske sajmove? Pre mislim da je u pitanju dobar i agresivan pristup Canon uvoznika i distributera.


Ali nije se nigde pojavio, onaj link koji sam dao gore, gde slike kače obični korisnici - dok tamo ne osvanu slike, proizvod realno ne postoji. Odmah se nađe neko ko želi da okači slike, da bude prvi, zar je moguće da baš NIKO to ne uradi. Pa, evo, ja bih okačio da sam mogao, a stoje samo po dve slike koje su snimljene na nekom sajmu. Uostalom, sam čovek ti je rekao da mu liči na prototip. I meni je zaličilo na prototip iz onoga što vidim da se događa sa najavama.

Što se tiče distribucije kod nas, upravo obrnuto, Nikon ima zvaničnog uvoznika i distributera, a Canon NEMA, već naše tržište pokriva slovenački zastupnik sa kojim povremeno, poneko pokuša da sarađuje. Canone u Srbiji ljudi nabavljaju dovijanjem, a Nikon je taj koga legalno i svuda ima... pa opet ne vredi; to ti je kao Pepsi i CocaCola, Pepsi 30% jefitniji, u gomili radnji uslovili izbacivanje CocaCole, ali im je prodaja desetostruko manja. Ne vredi. Ne možeš narod prevariti.

 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
195.34.114.*



+105 Profil

icon Re: Zemljotres u srednjoj DSLR klasi: Canon EOS 40 D - test23.10.2007. u 12:15 - pre 201 meseci
Otkud onda taj prototip (D3) u Beogradu pre vise od mesec dana

 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
195.34.114.*



+105 Profil

icon Re: Zemljotres u srednjoj DSLR klasi: Canon EOS 40 D - test23.10.2007. u 12:17 - pre 201 meseci
Citat:
Što se tiče distribucije kod nas, upravo obrnuto, Nikon ima zvaničnog uvoznika i distributera, a Canon NEMA, već naše tržište pokriva slovenački zastupnik sa kojim povremeno, poneko pokuša da sarađuje.


http://www.profifoto.co.yu/
 
Odgovor na temu

Paramecijum

Član broj: 15642
Poruke: 1314
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Zemljotres u srednjoj DSLR klasi: Canon EOS 40 D - test23.10.2007. u 13:43 - pre 201 meseci
Profifoto nije distributer, on samo zastupa interese slovenačke firme. Srbija nema distributera za Canon.
Ako se igde predstavljaju drugačije lažu.
Uostalom, prošetaj se do sedišta Profifotoa na sajmu i pogledaj šta oni imaju da ponude od Canona... ja sam optimistički tamo upao s brdom para i gomilom želja i otišao podvijenog repa s namerom da ih nikada više u životu i ne pogledam. Za sve što hoćeš rokovi isporuke su od 10 do 30 dana, dok naruče od Slovenaca, pa ako je nešto egzotično dok Slovenci povuku iz Canona... užas.

Gledaj, vidim ja da si ti nikondžija i da ti je srce zaigralo kada si video sve ove silne najave, posebno za Nicon FF, ali realno stanje stvari je drugačije.
Moraš to prihvatiti kao odrasla i razumna osoba.
Uzmi spisak Nikonovih objektiva i zaokruži one koji su kompatibilni sa svim naprednim funkcijama digitalnih aparata plus su za FF.
Zatim stavi sa strane spisak Canonovih objektiva koji su za FF sa potpunom kompatibilnošću.
Onda ćeš shvatiti zašto Nikon još uvek nema FF i kada ga bude dobio to će biti dovijanje za objektive i brdo para za neke nove koje tek treba da izbace.

Nikon ima realno bolje objektive velikog raspona za cropovane senzore jer je praktično samo takve proizvodio u ovom veku, dok Canon tu i tamo napravi poneki krop, a sve ostalo radi za FF. Po ovako odokativnom mišljenju to je drastično bolja orijentacija jer obezbeđuje Canonu nedostižan primat u FF, što je očekivana budućnost u najvišoj klasi.
Šta vredi svemirski D3 (ako bude takav) kada imaš tri objektiva koji mogu da ga prate.
Ajde neka se svaki zakleti Nikondžija zapita, da mu sada daju D3, šta bi imao da navrne na njega...


 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
195.34.114.*



+105 Profil

icon Re: Zemljotres u srednjoj DSLR klasi: Canon EOS 40 D - test23.10.2007. u 14:01 - pre 201 meseci
Citat:
Profifoto nije distributer, on samo zastupa interese slovenačke firme. Srbija nema distributera za Canon.


http://www.canonadria.com/scg/partnerji/distributor.html


Citat:
Ako se igde predstavljaju drugačije lažu.


Znaci zvanicni sajt Canon-a laze? :)

Preduzeće Canon Adriu osnovala je kompanija Canon East Euope aprila 2001. u Ljubljani.

Tamo je samo centrala za celu bivsu Jugoslaviju.

Canon svakako ima distributere u Srbiji.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.yu.



+1269 Profil

icon Re: Zemljotres u srednjoj DSLR klasi: Canon EOS 40 D - test23.10.2007. u 14:21 - pre 201 meseci
Mislim da je rec o zameni teza.
Distributere DA, ali zvanicnog predstavnika (uvoznika) NE.

@Slobodan Miskovic
Upravo tvoj poslednji post govori tome u prilog.
 
Odgovor na temu

Paramecijum

Član broj: 15642
Poruke: 1314
*.bsprocesor.com.



Profil

icon Re: Zemljotres u srednjoj DSLR klasi: Canon EOS 40 D - test23.10.2007. u 18:04 - pre 201 meseci
Ako ćemo preciznije, profifoto su dileri Adria distributivnog lanca.
Ali momci nemaju pojma, ko hoće da se dobro nasmeje neka se prošeta do njihovog sedišta.
Prospekte koje nude su na slovenačkom, u izlogu imaju dva neka smešna objektiva i nijedno telo, nemaju osobu zaduženu za Canon, nego se dovikuju kroz kancelarije da vide ima li nekoga da naslućuje odgovor na postavljeno pitanje...
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
77.70.71.*



+105 Profil

icon Re: Zemljotres u srednjoj DSLR klasi: Canon EOS 40 D - test23.10.2007. u 18:12 - pre 201 meseci
Opet ti, diler i distributer nisu isto. Da bi diler imao robu mora da je naruci od distributera. Distributer je dobija direktno od uvoznika (u ovom slucaju uvoznik je Canon Adria), to sto je hq u Ljubljani je puka slucajnost. Ni distributeri u Cro, Bih i Makedoniji ne dobijaju prozivode Canona iz Japana nego iz sedista Canona za bivsu Jugoslaviju i Albaniju. Profifoto dobija robu direktno od Canon Adria a dileri istu narucuju od distributera.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
*.3dnet.co.yu.



+1350 Profil

icon Re: Zemljotres u srednjoj DSLR klasi: Canon EOS 40 D - test23.10.2007. u 19:15 - pre 201 meseci
Ljudi, podsećam vas da je ovo tema za 40 D.

@Slobodan Miskovic:

Ja uopšte ne razumem šta ti pričaš? Šta nas kao korisnike aparata briga da li se neka firma predstavlja kao diler, distributer, uvoznik ili šta god drugo.

Jedino što je činjenica je da u ovom trenutku Nikoni D 300 i D 3 NE POSTOJE na tržištu.

Onaj model D 3 koji sam ja probao, zahvaljujući dobrim vezama, je jedan jedini primerak koji je došao kod nas.

U isto vreme, NIJEDAN primerak D 300 ni preko te, ni preko bilo koje druge firme, nije došao u Srbiju.

Citat:
Slobodan Miskovic:Ono sto meni smeta licno jeste prenapumpanost vesti iz Canon-a na vecini domacih foruma. Da sad ne bi sirili diskusiju samo treba pogledati top teme na ES-u i slicnim tematskim forumima. Gde je test D300? Gde je test D3? Nema... Zasto se Canon toliko potencira?


Otkud ti ideja da se Nikoni ne testiraju?? Samo ja sam testirao D 40, D 40x, D 50, D 80 (dva puta), D 200....

Osim toga, prvi D 300 koji dođe u Srbiju, biće moj na testu.

Dakle, nemoj da širiš dezinformacije i flejmuješ na forumu.

 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
77.70.71.*



+105 Profil

icon Re: Zemljotres u srednjoj DSLR klasi: Canon EOS 40 D - test23.10.2007. u 19:18 - pre 201 meseci
Ja ne flejmujem, pricu o distributerima je poceo neko drugi ne ja.

Ono sto sam rekao je da od 8 topovanih tema ima 7 testova Canon aparata i 2 testa Nikona.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
*.3dnet.co.yu.



+1350 Profil

icon Re: Zemljotres u srednjoj DSLR klasi: Canon EOS 40 D - test23.10.2007. u 19:27 - pre 201 meseci
Testira se sve što je kvalitetno i interesantno korisnicima, apsolutno bez obzira na brend.

Lično sam se bio veoma zauzeo da uz Nikone D 80 i D 200 testiram i preskupi Nikon 17-55 f2,8 objektiv. I znaš šta mi je zvanični uvoznik rekao? Nemaju ga, niti su ga ikada imali, a mogu da ga naruče iz Japana ako baš insistiram.

U isto vreme, lično poznajem nekoliko ljudi koji imaju Canon 17-55 f2,8 IS objektiv, a isti se nalazi u redovnoj ponudi svih većih vele i maloprodaja u zemlji.

Zaključak o masovnosti i dostupnosti izvuci sam.
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Zemljotres u srednjoj DSLR klasi: Canon EOS 40 D - test

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 44756 | Odgovora: 199 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.