Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da napravim suko izlaz sa UPS?

[es] :: Ostali hardver :: Kako da napravim suko izlaz sa UPS?

[ Pregleda: 2974 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Djordje83
INTERNET

Član broj: 145150
Poruke: 22
*.teol.net.



Profil

icon Kako da napravim suko izlaz sa UPS?28.09.2007. u 16:09 - pre 201 meseci
Imam UPS Trust 800VA i zanima me kako da dobijem suko izlaz sa njega?

Jel postoje neki adapter kablovi koji na izlaznoj strani iz UPS imaju suko prikljucak a na drugoj standarni koji ide u UPS uredjaj???

Posto imam dva kompa kojima je napon prikopcan na UPS, zelio bih da i monitore prikopcam na UPS, pa ako postoji neki kabal koji moze imati suko izlaz???

Ovo na slikama u kombinaciji bi rijeslio problem ali ipak bi neki savjet za suko uticnicu valjao!






Ovaj Y kabal sa duplim izlazom bi bio dobar u kombinaciji sa ovim kablom da dobijem ono sto zelim ali ne i potpuno;








Ali to je rijesenje samo za monitore ali ne i za ADSL modem koji sam takodje htio napajati sa UPS-a, tako da bi mi taj sa suko izlazom bio najbolje rijesenje( ako postoji naravno)


























 
Odgovor na temu

Billy_boy

Član broj: 13944
Poruke: 354
*.mobile.carnet.hr.



Profil

icon Re: Kako da napravim suko izlaz sa UPS?28.09.2007. u 17:55 - pre 201 meseci
Okineš kabel sa koji se spaja na izlaz iz UPS-a i montiraš šuko utičnicu. Spojiš dvije bočne stopice svaku na svoju "rupu" na utičnici, a onu srednju malo izdignutu na uzemljenje. Najčešće ti je uzemljenje žuto-zelena žica. Ovo radiš na svoju odgovornost. Ispitati možeš tako da spojiš direktno, znači taj kabel u onaj kabel koji ide od zidne utičnice u UPS (ne preko njega nego direkt). Sad spojiš utikač u zidnu utičnicu i provjeravaš ti montiranu utičnicu. Prije nego ispitaš nemoj dirati uzemljenje jer može biti pod naponom ako si pogriješio. U jednoj rupi probna lampa mora svijetliti, a u drugoj i na uzemljenju ne. Sad izvučeš utikač iz utičnice i okreneš ga za 180 pa ubodeš opet. Sad ti treba svijetliti u onoj drugoj rupi, a u prvoj i na uzemljenju ne.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Kako da napravim suko izlaz sa UPS?28.09.2007. u 18:49 - pre 201 meseci
Najjednostavnije rešenje, uzmeš neki običan produžni kabl, skineš mu šuko, umesto njega staviš onaj koji ide u UPS (nikad nisam provalio jel on muški ili ženski) ;) i kraj priče. Ja sam tako uradio pošto imam prilično sitnih potrošača koji bi trebalo u UPS a ovaj ima samo dva normalna priključna mesta.
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Kako da napravim suko izlaz sa UPS?29.09.2007. u 02:46 - pre 201 meseci
Da li si siguran da je Trust 800VA dovoljan za 2 kompa i 2 monitora ???

Ako jesi uradi kako calexx kaze....
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Kako da napravim suko izlaz sa UPS?29.09.2007. u 10:07 - pre 201 meseci
Valjda će da izdrži par minuta do gašenja a posle nije bitno. Ja imam neki Inform krš od mislim 650VA i takođe dva kompa ali jedan monitor i završava posao. Ipak, mislim da ne mogu da uradim ono što sam planirao pa ću onaj što stalno cucla da vratim direkt. Ostaje mi produžni koji sam prepravio da u njega uključim razne modeme, rutere, ISDN, lampe, telefone ...
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Kako da napravim suko izlaz sa UPS?

[ Pregleda: 2974 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.