Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zapecaceno kuciste, za ili protiv?

[es] :: Ostali hardver :: Zapecaceno kuciste, za ili protiv?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 21181 | Odgovora: 160 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Zapecaceno kuciste, za ili protiv?23.03.2006. u 14:10 - pre 220 meseci
Poluproizvod sluzi za industrijsku proizvodnju, ne srafcigerisanje.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Zapecaceno kuciste, za ili protiv?23.03.2006. u 14:17 - pre 220 meseci
Srafcigerisanje je samo jedan od nacina spajanja. Nacini spajanja su lepljenje, lemnljenje, zavarivanje, zatapanje, srafljenje, zakivanje itd. Svi ti nacini se sasvim ravnopravno koriste u proizvodnji. Srafljenje je jedan od naj koriscenijih nacin spajanja u savremenoj proizvodnji i koristi se svuda gde ce proizvod biti eventualno potrebno jednog dana rastaviti radi servisiranja i slicnih potreba (elektrnska industrija, autoindustrija, masinska industrija...)
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Zapecaceno kuciste, za ili protiv?23.03.2006. u 14:19 - pre 220 meseci
Znas i sam da nisi u pravu. Termin "poluproizvod" se odnosi samo na industrijsku, a ne na manufakturnu proizvodnju kod koje nema nikakvih izmena, kao sto je slucaj sa sklapanjem PC, mada i u manufakturi moze biti prerade. Sta ti to preradjujes?

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 23.03.2006. u 15:23 GMT+1]
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Zapecaceno kuciste, za ili protiv?23.03.2006. u 14:23 - pre 220 meseci
Naprotiv, u pravu sam milijardu posto. Nego, ne odgovori mi na pitanje kako kategorises koji deo racunara, voleo bih da vidim gde povlacis granicu izmedju onog sto jeste i nije poluproizvod.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Zapecaceno kuciste, za ili protiv?23.03.2006. u 14:26 - pre 220 meseci
Poluproizvod mora biti preradjen industrijski ili manufakturno da bi uopste bio upotrebljiv i imao status gotovog prouizvoda. Gume u Zastavi se ne preradjuju, bas kao sto ti ne preradjujes PC komponente. Poluproizvod je dakle, sve sto se industrijski ili manufakturno preradjuje do statusa gotovog prroizvoda. Predstavlja ne deo necega, vec status proizvoda od sirovine do gotovog proizvoda. Gume nisu poluproizvod za Zastavu jer su status gotovog proizvoda dobile (tj. bile izradjene) pre nego sto ih je Zastava kupila. Sl. za maticnu, procesor itd.
Da neka maticna, procesor i sl. ne postoje na trzistu (a ima nekih tipova BTW koje postoje samo kao OEM) vec samo u OEM verziji onda bi bile poluproizvod za tebe. Onda ne bi ni bilo end-user garancije na poluproizvod, jer poluproizvod nije namenjen direktnoj prodaji vec samo daljem koriscenju u stvaranju proizvoda (OEM komponente) (a AMD procesori jesu u direktnoj prodaji) Dakle, kako gume nisu OEM nisu ni poluproizvod. Limovi jesu, za zastavu. Gume dolaze ne sa Zastavinom, vec sa garancijom proizvodjaca, a lim bez nje.
Dakle, to sto ti koristis nisu OEM vec end-user komponente (i samim tim finalni proizvod) inace ne bi dolazile ni u lepim sarenim kutijama. Da ti imas ugovor da kupujes OEM komponente i lepis svoje nalepnice na njih, bilo bi drugo.

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 23.03.2006. u 16:01 GMT+1]
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Zapecaceno kuciste, za ili protiv?23.03.2006. u 15:16 - pre 220 meseci
O tome smo vec dosta pricali, nego, konacno, da li je automobil proizvod ili gomila proizvoda? Isto pitanje sledi za racunar.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Zapecaceno kuciste, za ili protiv?23.03.2006. u 15:22 - pre 220 meseci
Mislim da me ne razumes. Za jednu kafanu cevap meso jeste poluproizvod ali so nije, jer se so tamo nikako ne preradjuje. ;-) Dakle, govorim o poluproizvodu kao statusu bilo cega u procesu manufakturne ili industrijske proizvodnje. Ne preradjujes - nije poluproizvod.

Automobil je proizvod. PC koji ti sklopis je proizvod, ali gume su na automobilu ne poluproizvod vec gotov proizvod, bas kao i PC komponente (sem ako ne kupujes OEM komponente, bez kutije, CD-ova itd.)

Inace se dolazi u tesku kontradikciju - stolice i stolovi nisu poluproizvod za kafanu, bas kao sto gume nisu poluproizvod za Zastavu. da ne govorim da stolice i stolovi jako uticu na atmosferu u kafani, i vrlo su bitne, ali su gotov proizvod.

Hint: mislim da sam kupio OEM HDD - taj je bio originalno bez garancije i kutije, mislim, kako je garancija pocivala potpuno na onome koji mi ga je prodao, ta bi mogao biti poluproizvod u nekom smislu te reci, jer ga je do statusa gotovog proizvoda (garancija) doveo upravo prodavac. Sve sto diraktno nema garanciju npr. kuciste i sl. na neki nacin sam dovodis do statusa gotovog proizvoda.

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 23.03.2006. u 16:58 GMT+1]
 
Odgovor na temu

mexico
Horhe Jose
Samozaposleni :-)
Mexico

Član broj: 37908
Poruke: 369
195.252.91.*



Profil

icon Re: Zapecaceno kuciste, za ili protiv?23.03.2006. u 15:55 - pre 220 meseci
off topic:

zaludnih li ljudi........
Mexico City - The Best
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
194.106.175.*



+3 Profil

icon Re: Zapecaceno kuciste, za ili protiv?23.03.2006. u 16:37 - pre 220 meseci
vidi, pctel, sa tim poredjenjima se samo zakopavas.

kakav frizider, tv i kola?

svrha pc-a je da se on sastoji od komponenti koje lako mozes da menjas itd.

to sto ti pokusavas da kazes bi se moglo odnositi na kompove ko sto je bila amiga ili c64,jer su oni bili predvidjeni kao kompaktna celina, pc ne.

kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Zapecaceno kuciste, za ili protiv?23.03.2006. u 16:59 - pre 220 meseci
Citat:
bojan_bozovic: PC koji ti sklopis je proizvod

OK. Vazno je da smo se oko ovoga slozili, sve ostalo je ionako offtopic.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Zapecaceno kuciste, za ili protiv?23.03.2006. u 19:34 - pre 220 meseci
O Bože... :)
Toliko smo već zagazili u off-topic, a sve zbog par ljudi koji (tvrdoglavo) ne mogu da razluče kako se i kada proizvod klasifikuje u ovo ili ono.

Filter za gorivo. Za Zastavu, Audi, BMW i ostale to je POLUFABRIKAT, odnosno POLUPROIZVOD. Za Frad, koji ga je proizveo, to je GOTOV PROIZVOD. Za prodavnicu auto delova i kupca, to je takođe GOTOV proizvod. I nemojmo, molim Vas, toliko potencirati "modularnost" PC-ja, jer od te modularnosti nema više ni "M". Po čemu jedan auto nije modularan koliko i PC? Možete ugraditi čip i OC-ovati ga, možete ugraditi MP3 plejer, razne zvučnike, bolji turbo i razne druge stvari. Ako imate para, možete i HDD da ugradite. I šta sad?!

Tako je i kod kompjutera - procesor je za nekog gotov proizvod (AMD i prodavac, kada prodaje procesor kao komponentu, odnosno rezervni deo), a za nekog poluproizvod (prodavac, kada komponentu prodaje UNUTAR konfiguracije).

Koliko treba objašnjavati tako elementarne stvari kako bi neki shvatili? Stvarno ne razumem. Ako je toliko teško za razumeti, pođite u školu koja izučava nešto što se zove Organizacija rada ili Tehnološki postupci, pa onda delite lekcije.

Konačno, nije mi jasno šta Vam (protivnicima nalepnice) ne odgovara u rešenju koje podržava nas nekoliko, a koje podrazumeva korišćenje nalepnice samo kada je kupac neupućen u HW. Svi ostali mogu (i trebaju) da kupuju komponente, pa da ih sami sastave (jer bi to trebali da umeju, ako se već deklarišu za neke znalce).

Inače, nekada je rad sa hardverom bio daleko cenjeniji nego sada, kada svako ko je jednom u životu dodirnuo šrafciger i tastaturu, misli da nešto zna i odmah se samoproklamuje za stručnjaka. Gomila takvih je i na ovom forumu, nažalost. Pravi serviser mora da poznaje hardver mnogo više od šrafcigera, a mnogi to ukapiraju tek kada od njih bude zatraženo nešto više od zabadanja kartica u ploču (iz tog razloga, 80% "stručnjaka" pojma nema da razlikuje kondenzator od diode, a kamoli da napravi neku mrežu. Pritom, tu ne računar crossover kabl i dve mrežne kao mrežu).

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 23.03.2006. u 20:48 GMT+1]
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Zapecaceno kuciste, za ili protiv?23.03.2006. u 19:39 - pre 220 meseci
Zaboravih - primite k znanju da će svaki ispad u vidu neumesnih upadica i ličnih uvreda biti sakcionisan, pa kako god želite! Ovde niko nije dužan da trpi uvrede i tome slično. Ko ne ume da diskutuje, niko ga ne moli.

Shvatite ovo krajnje dobronamerno.

@blayv
Kakav argument? Da si pročitao šta sam (ARGUMETOVANO) napisao u poruci pre toga, ne bi dobio takav odgovor. Po tome se vidi koliko neki od Vas prate šta je neko zapravo napisao.

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 23.03.2006. u 20:49 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Zapecaceno kuciste, za ili protiv?23.03.2006. u 20:23 - pre 220 meseci
@STORM48

Ne zelim da teram dalje temu u offtopic, ali sam vec napisao da je definicija poluproizvoda kao svega sto ulazi u sastav proizvoda nelogicna.
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Zapecaceno kuciste, za ili protiv?23.03.2006. u 21:22 - pre 220 meseci
Pozdrav,

ja se sve ustrucavam da zakljucam temu jer je predaleko otisla od sistine ali me ometa sto su u pitanju ipak razmisljanja, pogresna, delimicno pogresna ili tacna manje je bitno jer su ipak razmisljanja, nesto sto postaje deficitarna stvar uopste. Mozemo li da ukonacimo ovo na sledeci nacin:

Bojane, jednostavno, sve sto smo pisali ovde o proizvodnji gotovog proizvoda PC sklopa koji zovemo racunar itd. je bazirano na zakonskim regulativama u oblasti proizvodnje i delimicno se dotice i zastite intelektualne svojine, dakle, sve sama zakonska resenja. Bez obzira sto svi ovde znamo sta je "srafcigerisanje" i slicne pojave u jurcanju za brzom zaradom, jos uvek stoji konstatacija da je proizvodnja racunara zakonski regulisana upravo onako kako smo naveli dosad.

Eticko ili neeticko prodavanje komponenti i davanje uz njih svega onoga sto i proizvodjac da jeste sasvim drugo pitanje, konacno, to je iskljucivo na prodavcu, davao on sve to uz komponentu, zapecaceno ili nezapecaceno kuciste. Tu pomoci nema kako god se davalo kuciste. postoje prodavci koji u veleprodaji traze najlon kesu za svaki proizvod ponaosob koji uzmu a u svojoj maloprodaji skidaju i one male zicice kojima se kablovi podvezuju da ne leprsaju okolo, takva su sorta jednostavno. To sve stoji ali je to pitanje jedne druge problematike. Zaliti se proizvodjacu procesora, onako kako nameravas, mislim da je Sizifov posao iako uopste nisam siguran da ne bi uspelo, ali sam zato siguran da su vece sanse da ne uspe no da uspe. Ko ce kome sta u inostranstvu priznati, sporedna je tema i uglavnom mrka kapa. Prema tome, da zakljucujemo mi lagano sve ovo, postoje logike u onome sto tvrdis ali su strogo posmatrane iz jednog ugla i zato nisu kompletne. Ja sam, primera radi, danas uknjizio jedan sistem za dijagnostiku kvarova na svim automobilima od 2000. godine koji se sastoji od interface-a za sva ta vozila u koferima (dva komada), jednog laptopa i softvera unutra. Konkretno je najvise kostao SW ali bez laptopa nije islo u svakom slucaju, odnosno, moglo je i bez njega ali na desktop masinu sto nije previse prakticno. Mogao sam dati i neki od svojih laptopova ali mi se cena ne bi umanjila za cifru koja je deklarisana na racunu za ponudjeni laptop pa sam pristao na kompletan sistem. Vidis, stvari ne moraju uopste biti jednostavne i ocas posla jedan gotov laptop postaje samo deo sistema i vise nije nikakav konacni proizvod. Takvih primera ima dosta ali to ponovo ne bi smelo da nam skrece paznju sa teme o pecacenom ili nepecacenom kucistu.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Zapecaceno kuciste, za ili protiv?23.03.2006. u 21:35 - pre 220 meseci
Iskreno, da ja PCje sklapam, ne bih pecatio kuciste, dakle, da ja imam radnju ili firmu. Mnogo bi mi vaznije bilo da privucem geekove koji ne stede na dual-core procesorima, nego da pravim za one koji kupuju 300e komp (tim pre sto ni ovi drugi nece biti uskraceni). Mozda ce to i znaciti vise posla, ali to nije lose, naprotiv, ako je jedina alternativa da se pecati kuciste i izbije na zao glas. Druge varijante koje sam cuo npr.
1. Venturina, pecati se u radnji kad se nadogradjuje komp, makar to ne bila ista radnja, ne ide, jer ja ne mogu verovati da je neki Sima koji mi je direktni konkurent odradio posao dobro (mozda je bas i uradio lose, sa nadom da ce kupac meni na glavu da sedne) a moze i gore, da "visak" kablova izvadi, da uvali losiju komponentu, pa ce onda meni, a ne njemu, kupac na glavu da sedne.

2. valjda pctelovo da moze duza garancija ako je kuciste zapecaceno, moze, ali ne gasite proizvodjacku garanciju...

@lancia

Za ovu bebu, kad bi je kupio iz USA sigurno bi bilo garancije, ne sekiraj se, a ako treba mogla bi i avionska karta s obzirom da je jeftinije nego novo ;-) http://www.pcmall.com/pcmall/s...roogle&wt.mc_id=pwbfroogle jer je $1146 (najbrzi PC procesor koji postoji). Uostalom, ako si pogledao malo AMD Europe je u UK a isto vazi i za kupce iz Francuske, Nemacke, ide u drugu drzavu ;-)

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 23.03.2006. u 22:54 GMT+1]
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Zapecaceno kuciste, za ili protiv?23.03.2006. u 22:37 - pre 220 meseci
Pozdrav,

nisi me razumeo ali to ionako zalazi u domene internacionalne garancije i spiska zemalja u kojima vazi tako da svakako nije bitno na kraju krajeva. I kod nas imas politiku pojedinih proizvodjaca da se izadje u susret u garancijskom smislu bez obzira na prodavca ali to su vec individualni trendovi i ponovo se zadire u nesto dublje. Ukratko, i to je uslovna stvar, prosle godine sam bio na takvom jednom sastanku gde je deljena licenca ko ce iz vlastitih zaliha pravdati ovakve slucajeve ali ima puno o tome da se pise i ponovo se uslovljenost ovakvih stvari razlikuje od sustine nase teme.


...i jos nesto, kada bi zaista prodavao racunare koje si sklopio, izmenio bi svoje stavove trista puta i ponovo ne bi bio nacisto sta je ispravno a sta ne. Tek onda bi video koliko je nekome sa strane lako da obezvredi Tvoj trud i koliko je svejedno trudis li se uopste oko takvih. Sve je to ipak stvar ugla posmatranja a mozda su ipak najkompetentniji oni koji imaju svoje maloprodaje duze vremena mada ne mora da znaci. Ja im ipak verujem.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Zapecaceno kuciste, za ili protiv?23.03.2006. u 23:03 - pre 220 meseci
@lancia

Razmisljao sam o prodaji PC i komponenti. Mala je marza, 10% mnogo fizikalisanja (jedan komp ti je 300 evra + recimo 100 evra monitor, a to je samo 40 evra. Treba da se plate doprinosi za mene, pa za onoga koji ce da mi pomaze, a doprinosi mu dodju 200evra za dva zaposlena, i znas, zbog doprinosa sam i zatvorio knjizaru, ali ako moras slopiti pet kompova svakog meseca da bi poslovao na nuli, i jos nisi u Bg vec u Leskovcu (mala bara, mnogo krokodila) svaki je kupac izuzetno vazan. Pogotovo je vazan onaj koji je spreman da kupi ohoho igracki PC sa naj CPU, memorijom i grafickom, jer ti takav zameni tri seljaka koji kupuju kompove od 300 evra, plus nece komp da aka 3 godine vec ce da uradi apgrejd. Moj se rad zavrsi kad kupac plati i izadje iz radnje, a ne bih mario za obezvredjivanje rada (jos mi nije najjasnije o kakvom obezvredjivanju mislis). Iskreno, verujem da pctel i ostali sto PCje godinama prodaju imaju iskustvo u tome, za razliku od mene, ali sta si mislio pod obezvredjivanjem?

EDIT: Obrisao sam digresiju.

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 24.03.2006. u 00:05 GMT+1]
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Zapecaceno kuciste, za ili protiv?23.03.2006. u 23:08 - pre 220 meseci
@bojan_bozovic

Ja ću reći, a ostali (upućeni) će to da potvrde ili opovrgnu: Da li Ti je poznata činjenica da je 1 od 30 kupaca neko ko bi se mogao svrstati u klasu poznavalaca (ili "geekova", kao što kažeš)? Zbog ove veće grupe se dešavaju problemi i tamo gde ih ne bi smelo biti i to ni u kom slučaju ne dovodi do većeg profita, što bi se očekivalo od takve situacije, već do gomile problema, zbog više servisiranja u garantnom roku i insistiranju kupaca da ostvare garanciju na predmet kupovine čak i kada za to nemaju osnova (na primer, pojavi se čovek koga "ne zanima što je komponenta spaljena, on hoće novu").

Mislim da je ovim sve rečeno, a što se definicije proizvoda tiče, ja sam je dobro naučio (u okviru Tehnoloških postupaka i Organizacije rada), tako da je to čista školska definicija, koja se (bez izuzetka) primenjuje i u realnom poslovanju.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Zapecaceno kuciste, za ili protiv?24.03.2006. u 17:31 - pre 220 meseci
Pozdrav,

pa samo da dopunim kolegu Storma u pojasnjavanju "mracne strane" u trgovini racunarima. Vidis, dodjes nekim kombinovanjem do neke veoma dobre konfiguracije, stabilne i brze a mozes je ponuditi za relativno malen novac. Ipak, da bi stigao do toga, posecujes brojne forume, komuniciras sa mnogo kolega, lazno se predstavljas kao kupac po prodavnicama i servisima i na sve te nacine prikupljas iskustva drugih uz koja formiras osnovu za eksperimentisanje za svoju dobitnu konfiguraciju. Ipak, to traje ali posle takvog rada uspes u tome. U medjuvremenu se pojavi nekakav hit proizvod koji je jeftiniji od one komponente koju Ti stavljas u svoju konfiguraciju, pokusas sa njim ali ne ide, poremetis neki od parametara. Sada imas najbolju konfiguraciju u svojoj "bari" ali ostali "krokodili" nude jeftinije - skoro iste.... Razumes li sada o kom se omalovazavanju truda radi? Naravno, uvek imas opciju da dozvolis da musterije same izaberu sebi konfiguraciju (onaj maksimum strucnosti po sistemu: ubacite sto vise tih delova za te pare) i da prodajes na oglas ne ocekujuci da se musterije vrate sem ako ostanu potpuyno nepismeni za IT ili dodju zbog nekakve reklamacije. Onda si u poziciji da omalovazavas neciji drugi trud, samo zamenite pozicije, jelte.
 
Odgovor na temu

section9

Član broj: 89155
Poruke: 9
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Zapecaceno kuciste, za ili protiv?24.03.2006. u 19:25 - pre 220 meseci
Zelim samo da Vam skrenem paznju na jednu "sitnicu".
Po nasem zakonu kada prodate racunar Vi ste prodali sklop koji samostalno funkcionise i u potpunosti odgovarate za njega.
Sta ovo znaci.
Primer:
Prodate nekom laiku racunar (sklop).
Ne zapecatite kuciste.
On donese to kuci i pozove komsiju "experta" da vidi kako je njegov bolji.
Komsija naravno da bi se "uverio" otvori kuciste i krene malo da preuredi to sve.
Nakon cega masina ne radi. (nije bitno zasto).
Kupac ce se vama vratiti sa celom masinom.
Gde dolazimo do toga da posto kuciste nije zapecaceno Vi nemozete da "pokazete" da nema garanciju koja recim glasi 3 godine.
Rasprave radi neka je crkla grafika.
Posto u 99% slucajeva (ukoliko nije vent. ili neka trivijalija kond. ...) nema sanse da se popravlja. Vi morate da je zamenite.
E ovde nastaje problem !
Posto morate da zamenite, a ne mozete da popravite Vi morate po nasem zakonu da date novih 3 godine garancije od dana zamene. (ovo je best case scenario)
Worst Case je da morate da zamenite ceo sklop isto po zakonu jer je to vitalan (bitan) deo sistema !

Sada sami probajte da zamislite situaciju da ste prodali nekome komp.
Sve je bilo ok. 2 godine dok se on ucio da radi na racunaru.
Vi ste radili reinstall svaki put kada nesto z....
Onda je taj neko cuo da to moze da se overkloknuje na zillion giga ako mu je otvoreno kuciste i ako doda bolji vent.
Ode uzme babing rotirajuci sa buvljaka
Skine cooler sa CPU i pusti to tako !
Masina rikne !
On to vrati nazad (POSLE 2 GODINE) (VI DALI 3 godine Gar.)
a kuciste nije pechaceno !!!

Naravno kada dodje Vi nemozete da primite garanciju jer se vidi da je "cheprkano" iz aviona!
E tu onda pocinje zvanje inspekcija i uterivanje po zakonu !!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Zapecaceno kuciste, za ili protiv?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 21181 | Odgovora: 160 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.