Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

koliko kosta pas?

elitemadzone.org :: MadZone :: koliko kosta pas?

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 56821 | Odgovora: 124 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: koliko kosta pas?20.09.2007. u 20:34 - pre 202 meseci
Citat:
Ako ti kao veterinar ne mozes da das bolji savet od ovog provincijskog koji si upravo dao onda molim te nemoj vise ni da se javljas na ovu temu jer mi ti tvoji saveti nicemu ne koriste...

ne razumem sta ocekujes od nas, da ti izlistamo ovde 1000 rasa pojedinacno a ti da nam odgovaras sa moze/ne moze? kako kaze pravilnik es-a:
Citat:
Ne očekujte da bilo ko obavezno odradi sav posao umesto Vas! Rado ćemo pomoći oko svakog problema u slučaju da Vam "gori pod nogama", pred neki ispit ili posao, ali morate da pokažete na delu da ste u stvari krenuli sa radom i zastali pošto ne znate kako dalje. Ako samo navedete zadatak i specifikacije, u zavisnosti od raspoloženja članova na forumu, možda će se naći neko da odradi kompletan posao, ali pošto to zavisi od entuzijazma samih članova, ne postoji garancija da će se i dogoditi! [ES] posetioci će Vam pomoći da bolje SHVATITE problem sa kojim ste suočeni, ali ponešto morate i sami da uradite!


izaberi nekoliko vrsta koje ti se svidjaju, pa nam postavi pitanje da ti odgovorimo, a ne da ti mi predlazemo ovde danima dok ti ne nadjes idealno kuce...
i na kraju krajeva, ne kupujes avion pa da se premisljas ovde kao da ne znam sta da kupujes... kupujes jedno divno bice i nemoj da mu zagledas pod nokat... ja sam moje kuce pokupio iz azila...

[Ovu poruku je menjao pajaja dana 21.09.2007. u 19:38 GMT+1]
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
89.216.199.*

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: koliko kosta pas?20.09.2007. u 20:47 - pre 202 meseci
Citat:
atinna: http://www.orca.org.yu/udomljavanje galerija.htm

pogledaj po internetu slike iz azila,
tu ima dosta razlicitih pasa

C c c... pa covek je rekao da ne zeli bas bilo sta :))
Citat:
jonniebravo: labrador retriver, izuzetno inteligentni psi vrlo privrzeni porodici, kratka dlaka, mislim da u svetu nije zabelezen ni jedan napad na coveka. Od 150 do 200e bi trebalo da nadjes dobro stene.

Sa papirima, jako tesko ispod 300e... A cokoladni (recesivni gen) ispod 500e nema sanse...
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

qazqaz

qazqaz
Član broj: 138871
Poruke: 65
77.46.210.*



+15 Profil

icon Re: koliko kosta pas?21.09.2007. u 01:04 - pre 202 meseci
Moja preporuka je



Stene u Srbiji kosta do 150 evra. Skoro sam kupio. Ne linja se. Ostrodlaki fox terijer. Pas sa puuuno energije. Za pravilan odgoj potrebna "cvrsta ruka".
To je ukratko.
 
Odgovor na temu

Floyd

Član broj: 576
Poruke: 975
77.46.207.*



+3 Profil

icon Re: koliko kosta pas?21.09.2007. u 02:40 - pre 202 meseci
Mozda bulldog?
Razlika izmedju prakse i teorije je mnogo veca u praksi nego u teoriji.
 
Odgovor na temu

jonniebravo
Bgd

Član broj: 20601
Poruke: 162
*.adsl-2.sezampro.yu.



Profil

icon Re: koliko kosta pas?21.09.2007. u 08:00 - pre 202 meseci
Citat:
boccio: Sa papirima, jako tesko ispod 300e... A cokoladni (recesivni gen) ispod 500e nema sanse...

Cokoladni su retki i cena je visoka, a sto se tice cene "obicnih" pa 'ebo te imas oglasa na netu koliko hoces i cena je od 150 do 200e sa papirima.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: koliko kosta pas?21.09.2007. u 08:10 - pre 202 meseci
Brate, ako si stvarno ljubitelj pasa, onda uzmi nekog iz azila. Ako hoces da budes snob, onda uzmi rasnog psa ali nemoj da se raspitujes toliko oko cene, to dvoje ne ide bas jedno sa drugim. Pravi ljubitelj zivotinja nece drzati zivotinju u stanu jer je to teror nad zivotinjom i jedino mozda eventualno ima smisla ako je u pitanju lutalica. ali, i to je pod znakom pitanja.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Majstor Duja
Duic Goran
poljski toalet
Novi Sad

Majstor Duja
Član broj: 82753
Poruke: 954
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.elektrocentar.com


+17 Profil

icon Re: koliko kosta pas?21.09.2007. u 09:14 - pre 202 meseci
Moj predlog:



Iznet iz najbolje namere.
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
..ubr07.dals.blueyonder.co.uk.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: koliko kosta pas?21.09.2007. u 14:13 - pre 202 meseci
evo nadjoh i azil :)

http://profile.myspace.com/ind...wprofile&friendID=57403438
 
Odgovor na temu

Seslak
Sinisa Seslak
Doboj, Republika Srpska

Član broj: 19885
Poruke: 223

Sajt: www.seslak.tk


Profil

icon Re: koliko kosta pas?21.09.2007. u 17:10 - pre 202 meseci
Pre svega, da objasnim zasto toliko uslova. Zato sto kuci zivim sa kevom. Ona inace obozava pse ali je trenutno ekstremno protiv psa zbog hiljadu razloga. Zato ja planiram ako dobro odradim ovaj ispitni period da jednostavno donesem kuce kuci jer ce to biti period kad nece smeti nista da mi kaze. Kasnije ce se vezati za njega i gotova stvar :) Novac mi nije problem posto sam sasvim dovoljno ustedeo za jedno solidno kuce i osnovne stvari za njega da pocnem ali mi takodje nije ni zanemarljiv posto skupo stene koje puno kosta na mesecnom nivou bi opet bilo jedan od razloga koji je keva navela kao protiv. Sad, jos ako pas ne bude nista od onoga sto je ona navela kao razlog protiv e onda sam ubo dzekpot. Zato sam i postavio toliko uslova. Sto se mene licno tice spreman sam da pokupim i prvo stene na ulici jer jednostavno obozavam pse. Nije mi uopste bitno i presudno da bude neko kuce sa znamenitim pedigreom ali bih voleo da ipak ima neku cisti rasu i papire da ne moze da kaze da sam pokupio lutalicu. Takodje, prilicna je nezgodacija sto sam u stanu (kucu nemam ali se nikako ne mirim da to znaci da ne mogu da imam psa u zivotu) ali da imam kucu ne bih vas nista ni pitao vec bih vec danas nabavio nemackog ovcara koje posto obozavam. U stanu je to malo teze. Zato sam i trazio vase savete jer sam spreman na kompromise po pitanju vrste sve dok mu nije problem da bude u stanu i dok se makar okvirno uklapa u bar neke od gore navedenih zelja. Ljudi, ovde se svaki dan diskutije o hiljadu tema i cak iz jedne od njih sam primetio da ima puno vlasnika pasa pa sami shvatite zasto sam bas ovde od vas trazio preporuku. Ne zelim nikoga da smaram. Ako mu je mrsko, slobodno neka obidje temu. Ako se niko ne javi shvaticu to kao nezainteresovanost i necu vas vise gnjaviti u vezi sa ovime. Ali nemojte da dolazite samo da bi izrazili svoje nezadovoljstvo ovom temom jer nikad nisam trazio da se ovde navede 1001 vrsta vec ako neko zna neku da se uklapa u obrise onoga sto trazim da mi je predlozi. Svakako, lako je moguce da i nekoga drugoga zanimaju ovakve stvari pa nije iskljuceno da pored mene i jos neko sazna neke korisne informacije ovde. U svakom slucaju, hvala svima koji su probali da pomognu. Ako imate jos neki predlog, slobodno iznesite.

Sve u svemu, mislim da je labrador za sada dobitnik. Pre svega zato sto u Doboju nisam toliko puno koliko bih zeleo zbog obaveza na faxu u Banja Luci a kako sam shvatio on ne trazi jaku disciplinu a i mislim da su prelepi. Sad, kolika kosta drzanje labradora na godisnjem nivou. To pitam u smislu da znam koliko me kosta njegova ishrana (zaboga, pa to je i naslov teme!) kao i vakcinacija i sve ostalo neophodno za psa ali i neki posebni prohtevi koje mozda ima njegova vrsta.

[Ovu poruku je menjao pajaja dana 21.09.2007. u 19:38 GMT+1]
Parental Advisory
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dialup.blic.net.



+6455 Profil

icon Re: koliko kosta pas?21.09.2007. u 17:32 - pre 202 meseci
Citat:
Seslak:
Sad, kolika kosta drzanje labradora na godisnjem nivou. To pitam u smislu da znam koliko me kosta njegova ishrana (zaboga, pa to je i naslov teme!) kao i vakcinacija i sve ostalo neophodno za psa ali i neki posebni prohtevi koje mozda ima njegova vrsta.


Muški labrador je težak oko 30-35kg, što znači da bi te granule koštale oko 40 evra, a konzerve oko 170 evra mesečno... Ja svom psu mešam ishranu... Uglavnom je na granulama (Eucanuba), a svremena na vreme dobije konzerve (2 ujutru i 1 uveče), stim što granule neće ni da omiriše ako nisu prelivene jogurtom, pa to onda izađe još 10-tak evra više mesečno...

Znači tebi bi računica bila ovakva:

1. Godina
Štene: 400 €
Veterinar: 100 €
Osnovne stvari: 200 €
Hrana: 600 - 2000 €
Ukupno: 1,300 - 2,700 €

2, 3, 4, 5... itd. Godina
Veterinar: 150 €
Osnovne stvari: 50 €
Hrana: 600 - 2000 €
Ukupno: 800 - 2,200 €

 
Odgovor na temu

Seslak
Sinisa Seslak
Doboj, Republika Srpska

Član broj: 19885
Poruke: 223

Sajt: www.seslak.tk


Profil

icon Re: koliko kosta pas?21.09.2007. u 18:08 - pre 202 meseci
Hm, hvala ti najlepse. Ovo je bas tip odgovora kakav sam trazio. Sad polako dolazimo do konkretnog.
Parental Advisory
 
Odgovor na temu

nnn
Tech Lead
Haxr.io
Beograd

Član broj: 16743
Poruke: 679
91.150.103.*



+87 Profil

icon Re: koliko kosta pas?21.09.2007. u 18:32 - pre 202 meseci
Ako labradora uzmes neces se pokajati. Prve godine jedne 2 puta dnevno, al posle polako predje na 1 dnevno i to uglavnom granule. Ja sam imao 11 godina labradora zenku i nikad nekih problema sa njom, veoma prilagodjiv pas. Drzali smo je u stanu, i veoma lako je se privikla takvom zivotu, kao i rutini koja ide, na primer znala je da razlikuje vikend od radnog dana tako da subotom nije budila kevu da je vodi ujutro napolje, nedeljom pre podne je ocekivala i trazila je vodimo na kej ili negde drugde da se istrci(ali mi smo je tako navikli).. Kada smo otisli na 3 meseca u bosnu, za dan dva se privikla da nema spavanja u kuci, da ne vrsi nuzdu u dvoristu(nego iza kuce)... Kada smo otisli na kampovanje nije davala nikome da pridje na 5 metara od satora :) Sve u svemu veoma zahvalan pas, a jednog dana budes imao decu, sjajni su sa njima.
 
Odgovor na temu

bugsu
Vojvodina - Subotica

Član broj: 40006
Poruke: 381
193.34.64.*



+3 Profil

icon Re: koliko kosta pas?21.09.2007. u 19:04 - pre 202 meseci
e nzma dal je neko spomenuo (mrsko mi da citam dve strane i dugacke postove)
ali ako ocesh da odaberesh nekog psa koji se voli igrat,koji je aktivan(znaci da ne spawa non stop i sl)
onda jedan TIP!
kad odesh kod tog gde cesh kupiti pse i (ako josh nije rasprodao sve kucice)
nek ih pusti s majkom napolje tj na otvoreno,i posmatraj koji se najvishe krece i koji voli da istrazuje,znaci koji se brzo i lako oslobodi ,a oni shto se vrzmaju oko majke i shto smao leze....od tih nishta :)
toliko od mene :)
e da lovacke pse ne uzimaj ako si u stanu tj ako nemash veliki prostora jer su oni zahtevni i s njima treba svaki dan biti aktivan ,tj da puno provode vremena napolju ;)
poz :)

EDIT: e da a ono kako ce te slushat pas i sl ...znash kako kazu ...kakav gazda takav pas.... i istina je ;)
Say NO to pop culture!!!
Crno je uvek u modi....
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
89.216.200.*

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: koliko kosta pas?21.09.2007. u 20:56 - pre 202 meseci
Citat:
bugsu:
kad odesh kod tog gde cesh kupiti pse i (ako josh nije rasprodao sve kucice)
nek ih pusti s majkom napolje tj na otvoreno,i posmatraj koji se najvishe krece i koji voli da istrazuje,znaci koji se brzo i lako oslobodi ,a oni shto se vrzmaju oko majke i shto smao leze....od tih nishta :)

Mislim da je kvaka u tome da je pusten bez majke, i da nije plasljiv, tj. da se ne cima na jace zvukove (kad dreknes, pljesnes naglo rukama, etc.) Plus, naravno, da je slobodan i istrazuje, kao sto kazes.

Citat:
ventura:
1. Godina
Štene: 400 €
Veterinar: 100 €
Osnovne stvari: 200 €
Hrana: 600 - 2000 €
Ukupno: 1,300 - 2,700 €

Da uporedimo... Ja kupujem Bento Kronen, dzak kosta oko 4.500 din i traje oko 2 meseca... to mu dodje na 350 € godisnje, plus keksi i grickalice za zube (cca. 400-500 din. mesecno), plus u prvoj godini zivota dodaci ishrani: kalcijum (Cal-D-Phos) oko 10e kutija, potrosices 2-3, AD kapi... ugrubo, izadje sve na nekih ~500 €. Granule kombinujem ponekad sa obicnom hranom (pirinac, testenina, kuvani krompir...)

Veterinar te redovno izadje: vakcina + revakcina, besnilo, chipovanje, ciscenje glista na par meseci... nek bude 100 €

Od ostalih stvari treba ti ogrlica, povodac, davilica, cinije za hranu/vodu, igracke, Front-Line... ne vise od 50 € sve zajedno... Na to dodaj 10% na nepredvidjeno (lekovi ako zatreba, etc.).

Tako da po meni ukupna cifra godisnje izadje na ~700 €, ne racunajuci cenu steneta i cenu stete koje ce da ti napravi :) Ja sam se zajebao i par puta ostavio kera samog u kolima, sto je rezultovalo pojedenim menjacem, pojasem i tapacirungom na zadnjem sedistu... Pa ti vidi :)

Jos ako hoces da ga dresiras, vodis na ocenjivanje, izlozbe, sve su to dodatni troskovi...


Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

qazqaz

qazqaz
Član broj: 138871
Poruke: 65
91.150.118.*



+15 Profil

icon Re: koliko kosta pas?21.09.2007. u 23:30 - pre 202 meseci
Hahahaha! Samo citam kako se frljate valutom €! LoL! Pa, u kojoj zemlji vi zivite!?
700 - 2000 € ???
Pa on nece da cuva nekog svetskog prvaka, nego psa - zivotinju. Zivotinja je uvek zadovoljna i ostacima iz kuhinje i cistom,svezom vodom.
Plasite coveka bez potrebe. Bar je ja ne vidim.
Vakcina se prima svakog mecseca? Ajde?
I stvarno ne znam koj to pas ide toliko cesto kod veterinara? Mesecno?
Verovatno sam ja iz Srbije, pa jbg - nemam pojma.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
212.200.100.*



+558 Profil

icon Re: koliko kosta pas?22.09.2007. u 00:30 - pre 202 meseci
Ne znas ti, nisi in i nisi fensi. Ako hoces da budes in ne mozes ti kuche da hranis koskama, kozurama, hlebom i salamom, nego mora satobrijane da mu spremas. O cemu bi onda pricao kad odes medju svoje drugare u strahinjica bana ako ne hranis kuche satobrijanima? Ma idi imolim te.

Inace, ja podrzavam pctela i ostale koji navijaju za mesance i ove iz azila.
 
Odgovor na temu

vkbfwrx

Član broj: 157563
91.150.106.*



Profil

icon Re: koliko kosta pas?22.09.2007. u 00:41 - pre 202 meseci
ja cu ti samo reci da iz licnog iskusta sa psom te velicine ne bih drzao labradora u stanu. postoje vrste pase koje su bas projektovane za stan i kojima je to normalno. postoje one koje necu reci pate ali nije to to, a moze i tebi da pravi neocekivane probleme. iza zgrade mi je park i tu se okuplja celo naselje da seta pse i prosto neverovato od 10 pasa 9 su labradori ritriveri sta li vec, meni je ta rasa postala neopisivo dosadna. al to nista ne znaci i rasa nema veze, zavoleo bi isto malog ruznog crnog kao i najveceg blablabla, veruj. A i o parama sigurno neces razmisljati.
Neko rece da su jako pametni, to je relativno, ja nisam stekao takav utisak.
 
Odgovor na temu

qazqaz

qazqaz
Član broj: 138871
Poruke: 65
91.150.118.*



+15 Profil

icon Re: koliko kosta pas?22.09.2007. u 01:35 - pre 202 meseci
Ah, da. A to usvajanje nekog steneta iz azila hteo sam ja da odradim. Zvuci veoma lepo: odes tamo i od mnostva izaberes neko koje ti se svidja, uzmes i nosis. Ali, onda su ti aktivisti poceli unakrsno da me ispituju kao da sam neki serijski ubica, i poceli da mi daju neke silne papire da potpisujem, kao da kupujem nuklearnu bombu, a ne usvajam stene. To me je odbilo, skupio sam kintu i iskesirao za svog frenda.
btw, donekle je nezahvalno uzimati nekog mesanca ako zivite u malom stanu, jer niko na svetu ovom pojma nema koliko ce da poraste
(inace licno sam imao bolja iskustva s mesancima)
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: koliko kosta pas?22.09.2007. u 06:57 - pre 202 meseci
Citat:
Veterinar te redovno izadje: vakcina + revakcina, besnilo, chipovanje, ciscenje glista na par meseci... nek bude 100 €


buster vakcina = 800din + (800 svake godine revakcinacija)
besnilo sa mikrocipom = 1000 do 1500 +(500 svake godine revakcinacija)
dehelmintizacija na 3 meseca = od 100 do 500 dinara u zavisnosti od kilaze...

ni priblizno 100 eura... uz to u Srbiji ce uskoro poceti akcija mikrocipovanja i vakcinacije protiv besnila po nekoj minimalnoj ceni, nacuo sam da bi trebalo da bude 100 dinara...
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
89.216.200.*

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: koliko kosta pas?22.09.2007. u 08:17 - pre 202 meseci
Treba da otvoris vet. ambulantu u Beogradu, videces kako nista nece da ti kosta 100 din :))

Inace, ja sam tih 100 evra rekao dosta pausalno, jer realno nikad se ne zavrsi samo na klasicnim vakcinama i glistama... npr. zakaci konjuktivitis, pa dobio neki Vezemycin, pa izadje ekcem na kozi, pa mazi Tridermom,.. A to ne ide na moju zdravstvenu knjizicu, nego se placa :) Plus pregled, kontrola... zato kazem da izadje ker oko 100e godisnje.

Citat:
qazqaz:
Pa on nece da cuva nekog svetskog prvaka, nego psa - zivotinju. Zivotinja je uvek zadovoljna i ostacima iz kuhinje i cistom,svezom vodom.

Pazi, imam jos bolju ideju. Sto bih trosio kozure, hleb i salamu - pustim kera napolje, ima par kontejnera tu ispred zgrade i on se lepo najede... Ionako moram stalno da mu vicem FUJ kad trpa g**** u usta, pa sto bih to radio... Kuce je to, voli :)

[Ovu poruku je menjao boccio dana 22.09.2007. u 09:49 GMT+1]
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: koliko kosta pas?

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 56821 | Odgovora: 124 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.