Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kupovina originalnog security software

[es] :: Zaštita :: kupovina originalnog security software

[ Pregleda: 3210 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dusan.adsl

Član broj: 157197
Poruke: 2
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon kupovina originalnog security software18.09.2007. u 12:50 - pre 202 meseci
Skoro sam uveo ADSL i primetio da mi je potrbna jaca zastita nego na dial up-u. Posto sam probao dosta softwara sto trial sto "full" verzija doso sam do zakljucka da ne postoji dobar i full free security software. Znaci ne antivirus, ne firewall kao posebni programi nego nesto kao security pack.

Pa s toga zelim da sa dvojicom drugara kupim neki software pa bi zeleo da znam ako je neko vec kupovao koji bi mi preporucio. Elem, ja koristim originalnu Vistu a ostala 2 druga XP tako da bi software trebalo dad bude kompaktibilan i sa Xp i sa Vistom. Moje neko zapazanje je da Norton nije los, mada je skuplji, a pored njega AVG i McAfee (free trail ne radi na Visti).

Koji vi preporucujete???
 
Odgovor na temu

DigiChaos

Član broj: 70354
Poruke: 24
*.tippnet.co.yu.

ICQ: 272587799


Profil

icon Re: kupovina originalnog security software19.09.2007. u 10:00 - pre 202 meseci
Preporucujem Kaspersky InternetSecurity 7.

tyranBL: Clan 15. Pravilnika ES-a



[Ovu poruku je menjao tyranBL dana 19.09.2007. u 13:19 GMT+1]
 
Odgovor na temu

lemiar

Član broj: 100753
Poruke: 499
77.46.200.*



+13 Profil

icon Re: kupovina originalnog security software19.09.2007. u 12:54 - pre 202 meseci
Kaspersky Internet Security 7 odlican
 
Odgovor na temu

agasoft
Aleksandar Đurić
Tražim posao...
Beograd

Član broj: 43804
Poruke: 2249
*.com
Via: [es] mailing liste

Jabber: agasoft


+126 Profil

icon Re: kupovina originalnog security software19.09.2007. u 12:54 - pre 202 meseci
F-secure Internet Security 2007.
Ili,
Bit defender internet security.

Citat:
tyranBL: Clan 15. Pravilnika ES-a

 
Odgovor na temu

dusan.adsl

Član broj: 157197
Poruke: 2
*.adsl-3.sezampro.yu.



Profil

icon Re: kupovina originalnog security software19.09.2007. u 20:02 - pre 202 meseci
sta mislite o novom Nortonu zvanom Norton 360? Mislim da Kasperski suvise koci rad kompa tako da.... A Bit defender sam probao trial i nesto me zeza na Visti, ukoci se ceo komp pri startovanju i mora da se ceka 10, 15 minuta....
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: kupovina originalnog security software19.09.2007. u 20:16 - pre 202 meseci
Planiram da kupim samo KAV, nekako sam navikao, pa bih prvo da proverim nešto. Kući koristim dva kompa a na jednom od njih su dva OS na dva harda. Da li mogu da ga koristim na svim ili mi jedna licenca nije dovoljna? Skoro sam instalirao trial key na jedan od njih pa kada sam probao i drugi (isti PC, drugi hard) nije mi dozvolio. Ili da samo otkačim drugi dok instaliram na jednom?
 
Odgovor na temu

DigiChaos

Član broj: 70354
Poruke: 24
*.tippnet.co.yu.

ICQ: 272587799


Profil

icon Re: kupovina originalnog security software19.09.2007. u 21:16 - pre 202 meseci
***tyranBL: Clan 15. Pravilnika ES-a***
Nije ovo bila nikakva reklama ili neka piratizacija tyranBL samo sam napisao koji je sajt da bi se covek mogao informisati.

calexx znas kako je jedan kupljeni kljuc jedan OS tako je navedeno na njihovom sajtu od KASPERSKOG

[Ovu poruku je menjao tyranBL dana 19.09.2007. u 22:59 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: kupovina originalnog security software19.09.2007. u 21:29 - pre 202 meseci
Lako će se naći sajt, kome treba. A pomenuta firma sigurno da nije jedini distributer za Srbiju. Jednostavno, takav je pravilnik ovog foruma, ne što ne cenimo dobru nameru.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: kupovina originalnog security software19.09.2007. u 22:00 - pre 202 meseci
Možda nije jedini prodavac ali jeste jedini zvanični. Što se mog pitanja tiče, malo mi je glupo da na jednom kompu koji ima dva OS i drugom kršu koji mi onako povremeno koristi moram da imam tri licence. Mislim, mogu ja i jeftinije da prođem ali bih da budem pošten.
 
Odgovor na temu

Pneos
Pomocni radnik na gradjevini

Član broj: 138226
Poruke: 281
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+5 Profil

icon Re: kupovina originalnog security software23.09.2007. u 09:32 - pre 202 meseci
pa za pocetak bilo bi pametno da nabavis obican kucni ruter koji ima firewall (a danas ga imaju svi). To ce ti drasticno povecati zastitu. Ja ga preporucujem i onima koji imaju samo jedan racunar. Posle toga mozda neces morati da kupujes zastitu vec ces da kombinujes npr.

- ZA free, samo fajervol
- AVG free av, mad ja bas nisam nekako najzadovoljniji
- Adware - antispajver

Ukoliko pak zelis orig. uzmi ZA. Imaju popust za vece kolicine.
102>77+30+20 !
 
Odgovor na temu

Djukazo
Zoran Djukic
Paraćin

Član broj: 115217
Poruke: 24
*.bisinter.net.



+1 Profil

icon Re: kupovina originalnog security software23.09.2007. u 12:37 - pre 202 meseci
Koristim Kaspersky InternetSecurity 7 na Visti. I nisam primetio da nešto koči. Možda nemaš dovoljno memorije. Ako imaš 512 MB, sigurno će da koči. Za iole normalan rad ti treba postavka SATA:DDR2 odnosno sve što vuče ka većim brzinama. Kapiraš?
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: kupovina originalnog security software25.09.2007. u 21:46 - pre 201 meseci
Citat:
Pneos: pa za pocetak bilo bi pametno da nabavis obican kucni ruter koji ima firewall (a danas ga imaju svi). To ce ti drasticno povecati zastitu. Ja ga preporucujem i onima koji imaju samo jedan racunar. Posle toga mozda neces morati da kupujes zastitu vec ces da kombinujes npr.
Nisam video poruku, imam ruter tj tačnije imam dva ali oni ipak nemaju AV pa bih da to rešim. Inače koristim i klasičan Windows firewall i ad-aware pa mi samo AV fali. :)
Kontaktirao sam zastupnike, kažu da nema problema da instaliram na dva OS koji su na dva harda na istom kompu ali da to ne važi za onaj drugi. Verovatno će da bude problem ako se istovremeno na mreži pojave dva KAV sa istom licencom. Sada se pojavljuje još jedan problem, povremeno isprobavam virtuelne makine pa možda nekad probam kako radi KAV. To verovatno znači da i to može da mi zabrlja licencu. Izgleda da će kupovina da košta previše, možda ipak potražim neko free rešenje. :(
 
Odgovor na temu

Pneos
Pomocni radnik na gradjevini

Član broj: 138226
Poruke: 281
..2-r.retail.telecomitalia.it.



+5 Profil

icon Re: kupovina originalnog security software26.09.2007. u 02:31 - pre 201 meseci
pa ja bih ti ipak preporucio da sacekas sa kupovinom av.

Najpre, da li ti treba ? Iskreno ja av prakticno i ne koristim. Meni je fw mnoooogo vaznija stvar. Uz sve to svi ti security tools sa vistom se jos nisu razradili. Evo bas danas sam video One Care prodaju za cinimi se 39 evra. Ja sam probao trial i bilo je uzasno.

pa ipak:

Ne znam kako bi KAV-ov update centar moze da vidi da se registrovana verzija koristi na dva razlicita hard diska i da mu pritom ne smeta ako su na jednom racunaru, a smeta ako su na dva -:) , ha ?
102>77+30+20 !
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: kupovina originalnog security software26.09.2007. u 09:30 - pre 201 meseci
Pretpostavljam da mi je potreban pošto znam koliko je dovoljno da nešto utrči. Nisam od onih koji kažu da nikad nisu imali virus ali nikad nisu ni koristili neki AV. ;)
Verovatno nije teško da se primeti da su po update došla dva zahteva sa istom licencom. Ako je u pitanju isti komp, onda OS neće da budu istovremeno aktivni. Hm, eto ideje, jedan radi update sa interneta a ostali iz lokala.
 
Odgovor na temu

Pneos
Pomocni radnik na gradjevini

Član broj: 138226
Poruke: 281
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+5 Profil

icon Re: kupovina originalnog security software26.09.2007. u 11:10 - pre 201 meseci
pa napravi im onda update u razlicito vreme ili ugasi opciju automatic update. A sta ako on ima neki server koji javlja bazi da je jedna licenca on line na dva racunara ?
102>77+30+20 !
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: kupovina originalnog security software26.09.2007. u 19:29 - pre 201 meseci
Razmišljao sam i o tome, ako na osnovu toga dobija info, najmanji problem ali možda postoji još nešto što se javlja mama sajtu a to ću da pitam ovlašćenog distributera. U svakom slučaju nemam nameru da kupim dve licence a alternativa ima više.
 
Odgovor na temu

IT_direktor
Beograd

Član broj: 158301
Poruke: 14
*.beogrid.net.

Sajt: www.ubuntu-rs.org


Profil

icon Re: kupovina originalnog security software03.10.2007. u 19:09 - pre 201 meseci
Iako sam na nekom od ovih postova pročitao zanimljivu stvar, da neko ne koristi AV!?, moramo priznati da je zaštita računara postala svakodnevnica korisnika. Kako su neki korisnici pošli od ličnog iskustva, to ti ja iz svog iskustva savetujem kupovinu licence Kaspersky Internet Security verzija 7.0.0.125, jer kako neko reče ako podesiš KIS da dnevno automatski preuzima definicije sa Interneta on će sve ostalo sam obaviti besprekorno.

Kaspersky se potrudio da svojim korisnicima ponudi zaokružen paket usluga, u čemu je po meni i uspeo, pa ti iskreno savetujem kupovinu Kasperskog.

Instaliraš i uživaš!
Na kutiji je pisalo 'You need Win Vista or better'... pa sam instalirao Linux
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: kupovina originalnog security software04.10.2007. u 11:11 - pre 201 meseci
Nije meni problem da kupim Kasperskog nego da kupim dve licence za glavni komp i za krš koji služi za neke potrebe. Ako saznam način da koristim jednu licencu na oba a da to ne dovede do crne liste, onda kupujem. Do tada tazmišljam šta i kako.
 
Odgovor na temu

[es] :: Zaštita :: kupovina originalnog security software

[ Pregleda: 3210 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.