Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Drools - Rules Engine

[es] :: Java :: Drools - Rules Engine

[ Pregleda: 2698 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

seymour
student
Novi sad

Član broj: 57634
Poruke: 65
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.extrafull.com


Profil

icon Drools - Rules Engine17.09.2007. u 16:47 - pre 202 meseci
Da li je iko u svojim projektima koristio pogodnosti Rules Engina i da li bi mi iko mogao predloziti neki "case study" gde bi se implementacija nekog od njih (recimo Droolsa) pokazala opravdanom, smislenom i svrsishodnom. Znaci neki realni primer upotrebe koji radi u sistemu srednje i vece kompleksnosti.
"necu da budem hipster kao ovi arhitekti koji znaju svakom ime, sta je radio, gde zivi, gde mu je office, gde drzi predavanja i sl... I onda kada vidis neku gradjevinu prvi put treba da pogodis cija je na osnovu stila. Bljak!"
 
Odgovor na temu

Au197/79
Zlatan Kadragić
Minhen

Član broj: 3556
Poruke: 772
*.adsl.beotel.net.

Sajt: aurelije.blogspot.com


+47 Profil

icon Re: Drools - Rules Engine17.09.2007. u 17:25 - pre 202 meseci
Ja imam samo iskustva iz seminarskog za Inteligentne inf. sisteme na FON-u. Ništa složeno samo primer u Jess-u (clips-u za javu). Ne znam zašto te zanimaju ekspertni sistemi. Ako pišeš neki seminarski o realnoj upotrebi možda bi ti pomogla knjiga Jess in action. Tamo ima npr. implementacija web prodavnice koja na osnovu pređašnjeg ponašanja korisnika daje ponudu novih proizvoda. Slično kao kad se na amazonu pretražuje pa ti amazon na osnovu tvog zanimanja i na osnovu kupovine ljudi koje se zanimaju sličnim stvarima tebi nudi neke druge knjige. Mislim da je to realna primena ekspertnih sistema. A imaju i one fore sa pravilima za plaćanja tipa ako je kupac kupovao redovno po toliko i toliko para ulazi u kategoriju zlatni kupac, ako je kupac zlatni kupac odobri mu pojeftinjenje od 5% i slična pravila.
Bolje džaba ležat nego džaba radit.
 
Odgovor na temu

seymour
student
Novi sad

Član broj: 57634
Poruke: 65
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.extrafull.com


Profil

icon Re: Drools - Rules Engine17.09.2007. u 17:58 - pre 202 meseci
Hvala ti. Ma treba mi za Master rad na FTN Novi Sad. Mislis da bi mi oblast web prodavnice i implementiranja potrebih odlucivanja (koriscenjem Drooles-a) za tu primenu bila adekvatna za Masterski? Moram profesoru da predlozim neki case study sa Droolsom, posto je ispucao sve teme, a meni eto predlozio nesto sto ni on bas ne zna :)
"necu da budem hipster kao ovi arhitekti koji znaju svakom ime, sta je radio, gde zivi, gde mu je office, gde drzi predavanja i sl... I onda kada vidis neku gradjevinu prvi put treba da pogodis cija je na osnovu stila. Bljak!"
 
Odgovor na temu

Au197/79
Zlatan Kadragić
Minhen

Član broj: 3556
Poruke: 772
*.adsl.beotel.net.

Sajt: aurelije.blogspot.com


+47 Profil

icon Re: Drools - Rules Engine19.09.2007. u 17:26 - pre 202 meseci
Mislim da bi to bilo dovoljno, ali nije bitno moje mišljenje već mentorovo :)

Nego ta knjiga je napisana za Jess i mislim da se za web prodavnicu koristi dodatak za fuzzy logiku. Treba ispitati koliko je teško prevesti jess sa fuzzy dodatkom u Drools kod.

I još nešto, čini mi se da je Drools preuzeo JBoss, bolje reći RedHat, te da se sada zove JBoss rules. Ne znam šta se dešava, mislim da je izašla neka verzija 4. JBoss je imao IDE u kome je bilo podrške za pisanje pravila, sad RedHat pravi taj IDE, ali nešto su se bili zaglavili u poslu, nikako da izbace konačnu verziju.

Uostalom imaš i opciju da napraviš program u kome se poslovna pravila (tipa popusti i ostalo) neće direktno kodirati već će ih izvršavati rule engine, a pravila će biti u obliku nekog eksternog resursa npr. RuleML xml zapis.
Bolje džaba ležat nego džaba radit.
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: Drools - Rules Engine

[ Pregleda: 2698 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.