Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

deinstalacija grub bootloadera

[es] :: Linux :: deinstalacija grub bootloadera

[ Pregleda: 4103 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

filip911

Član broj: 113147
Poruke: 57
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon deinstalacija grub bootloadera13.09.2007. u 21:41 - pre 201 meseci
vec sam naso mnogo tema s tim pitanjem ali imam problem jer ja nemam xp cd pa jel postoji neki drugi nacin da izbrisem grub

hvala
filip 911
 
Odgovor na temu

chupcko
Negde
Beograd

Član broj: 5560
Poruke: 1141

Sajt: www.google.com


+63 Profil

icon Re: deinstalacija grub bootloadera13.09.2007. u 22:42 - pre 201 meseci
Da, postoji, jedno dd if=/dev/zero of=/dev/hda count=1 bs=446 ce da ga obrise za istitinski :)
Pazi komanda dd je bas opasna, i svako njeno koriscenje bez razumevanja ce proizvesti dane i dane placa. Moj ti je savet da ako vec ne znas nista o tome a pitas da i ne koristis dd :).

Naravno ova gore navedena komanda ce da obrise deo mbr-a u kojem se nalazi loader :), ali ne i da ga osposobi za boot :). Pretpostavljam da ti hoces da posle svega radi kao i pre (sto nisi prvo sacuvao stari mbr a ?, jedna dd if=/dev/hda of=mbr.backup bs=446 count=1 bi te spasila muka).

Ako zelis da ga oporavis, a nemas fdisk da otkucas fdisk /mbr, probaj sa sledecim:

http://ms-sys.sourceforge.net/ ili http://mbldr.sourceforge.net/

Jos jednom da napomenem, pazljivo sa svim ovim, narocito sa dd, nesto ces zeznuti, a posle nemoj da ti je neko od nas kriv.
CHUPCKO
 
Odgovor na temu

maksvel

Moderator
Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: deinstalacija grub bootloadera14.09.2007. u 06:56 - pre 201 meseci
Joj, baš sam pre čitao na es-u temu u kojoj je jedan član zeznuo MBR. Muke žive!! Nego, Filipe, ipak ti nabavi (pozajmi) disk XP-a, to ti je najjednostavnije.
 
Odgovor na temu

niceness
Novi Sad

Član broj: 93992
Poruke: 993



+22 Profil

icon Re: deinstalacija grub bootloadera14.09.2007. u 09:41 - pre 201 meseci
Postoji program MBR Fix koji radi iz windowsa. Mozda ces uspeti sa njim.
 
Odgovor na temu

|zira|
Sinan Ziric
BIH

Član broj: 86723
Poruke: 55
91.191.34.*



Profil

icon Re: deinstalacija grub bootloadera15.09.2007. u 09:21 - pre 201 meseci
ama,bolan CD u ruke stas se zezati sa tim, to ko je već upućen u takve stvari nek se bavi sa tim.
Tako puno knjiga , a tako malo vremena.
 
Odgovor na temu

filip911

Član broj: 113147
Poruke: 57
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: deinstalacija grub bootloadera15.09.2007. u 14:58 - pre 201 meseci
Citat:
maksvel: Joj, baš sam pre čitao na es-u temu u kojoj je jedan član zeznuo MBR. Muke žive!! Nego, Filipe, ipak ti nabavi (pozajmi) disk XP-a, to ti je najjednostavnije.


Uglavnom imam hp računalo s orginal xp-jom i kad kad bilo koji cd s xp-jom stavim piše mi da cd nema nešto kao xp Plus!


Citat:
niceness: Postoji program MBR Fix koji radi iz windowsa. Mozda ces uspeti sa njim.


Pokušo sam ali kad kliknem na program pokaže se na stotinku sekunde i gasi


Što se tiče linuxa ja sam n00b. Bas i ne poznam nikoga koji zna raditi s linuxom.
Pa kad bi mi mogli bar napisat postupak kao neki tutorial da taj boot loader makenem.chupcko ja ne kuzim točno postupak, bar neki tut u nekoliko crtica, pa ja mogu onda googlat i nač detaljnije. Ja nisam nikakav beckup mbr napravio več samo presnimio linux i pojavio mi se grub bootloader. Sad bih sad maknuo taj bootloader i onda poslije formatiro diskove na kojima je linux.


Hvala svima
filip 911
 
Odgovor na temu

niceness
Novi Sad

Član broj: 93992
Poruke: 993



+22 Profil

icon Re: deinstalacija grub bootloadera15.09.2007. u 15:35 - pre 201 meseci
Citat:
Pokušo sam ali kad kliknem na program pokaže se na stotinku sekunde i gasi

Treba da ga pokrenes iz komande linije.

Otvori command prompt (Start=> Run=> cmd), onda predji u direktorijum koji sadrzi MbrFix.exe (npr. cd C:\tmp).

Ako imas vise hard diskova prvo proveri pod kojim brojem je oznacen onaj koji tebi treba (npr. sa MbrFix.exe /drive 0 listpartitions).

Mozda je dobra ideja napraviti backup MBR-a : MbrFix.exe /drive 0 savembr mbr.bin.

Sad mozes pokrenuti MbrFix.exe /drive 0 fixmbr da instaliras windows boot-code i pregazis grub.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: deinstalacija grub bootloadera

[ Pregleda: 4103 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.