Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grub Bootloader problem

[es] :: Linux :: Grub Bootloader problem

[ Pregleda: 2355 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ljuba
Aleksandar Ljubojevic
Marketing Director
Sid/Novi Sad/Malta/Cyprus

Član broj: 1475
Poruke: 203
*.telemail.com.mt.

ICQ: 21352441
Sajt: www.linkedin.com/in/aleks..


Profil

icon Grub Bootloader problem05.07.2005. u 10:59 - pre 229 meseci
Cao,

Nov sam u Linux svetu ali sam poceo da 'inficiram' ljude pa su se mnogi poceli interesovati i zeleti da probaju. Da li ce probati ili ostati na Linuxu to je do vec do njih.

Instalirao sam Suse i na kraju sam postavio GRUB da bude u MBR. Sve je lepo radilo ali sam odlucio da preinstaliram jos jednom i drugacije isecem disk. Instalacija je lepo prosla ali sam postavio ovaj put GRUB na particiju gde je i sistem (kao sto su mi to neki preporucivali). Opet je sve OK i radi kako treba, ali pri podizanju masine prepoznaje oba bootloadera!? I kad odaberem ovaj drugi - podigne i radi normalno. Kako da koknem tog iz MBR?

Hvala unapred
Pozdrav

LJUBA
 
Odgovor na temu

Not now, John!

Član broj: 231
Poruke: 1318
*.teol.net.



+4 Profil

icon Re: Grub Bootloader problem05.07.2005. u 11:03 - pre 229 meseci
Nisam siguran sa sam shvatio na šta misliš. Vjerovatno je sve što trebaš - izbrisati jednu liniju iz menu.lst fajla.
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams
 
Odgovor na temu

ljuba
Aleksandar Ljubojevic
Marketing Director
Sid/Novi Sad/Malta/Cyprus

Član broj: 1475
Poruke: 203
*.telemail.com.mt.

ICQ: 21352441
Sajt: www.linkedin.com/in/aleks..


Profil

icon Re: Grub Bootloader problem05.07.2005. u 11:11 - pre 229 meseci
Pa kad se podize masina ... ponudi mi takoreci oba bootloadera ... kao da i ovaj iz MBR proradi i ovaj sa diska gde je sistem ... kad odaberem ovaj sa diska - lepo mi izadje GRUB opcija da biram Linux, Flopi i ono trece Failsafe ili kako vec. Odabran je Linux automatski i sve se podigne OK. Pitanje je bilo kako da preskocim prvo biranje koji loader da se dize. Kad sam imao problema sa GRUBom (Windows i Linux) MBR sam osvezio bootovanjem masine sa Windows sistemskom disketom (http://www.elitesecurity.org/tema/123497 - na kraju)

OK ... zaviricu kad dodjem kuci ... nadam se da je samo to :)

[Ovu poruku je menjao ljuba dana 05.07.2005. u 12:12 GMT+1]
Pozdrav

LJUBA
 
Odgovor na temu

Not now, John!

Član broj: 231
Poruke: 1318
*.teol.net.



+4 Profil

icon Re: Grub Bootloader problem05.07.2005. u 14:13 - pre 229 meseci
Hm... ne prikazuje on tebi oba boot loadera, nego najprije učita onaj koji je na MBR i prikaže GRUB meni. Sa tog menija izabereš neku stavku i on učita drugi bootloader koji je na nekoj drugoj particiji i prikaže neki drugi meni. Jesam li u pravu?
Što se tiče bootloadera ne postoji pojam deinstalacije boot loadera. Samo ga možeš zamijeniti nekim drugim. Ukoliko pokreneš fixmbr (Win alat), najvjerovatnije nećeš moći poslije toga da učitaš linux.
Ono što ti ja predlažem je da pravilno podesiš taj boot loader u MBR i biće sve u redu.
Uloguj se na Linux i pokreni sljedeće komadne:
Code:
fstab -l
cat <put_do_menu.lst>/menu.lst

Pretpostavljam da ćeš samo morati da staviš u menu.lst ono što želiš da imaš na spisku i zatim da instaliraš GRUB ponovo u MBR.
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams
 
Odgovor na temu

ljuba
Aleksandar Ljubojevic
Marketing Director
Sid/Novi Sad/Malta/Cyprus

Član broj: 1475
Poruke: 203
*.telemail.com.mt.

ICQ: 21352441
Sajt: www.linkedin.com/in/aleks..


Profil

icon Re: Grub Bootloader problem06.07.2005. u 23:03 - pre 228 meseci
Citat:
Ono što ti ja predlažem je da pravilno podesiš taj boot loader u MBR i biće sve u redu.
To je resenje bilo ... reinstalirao sam Grub-a i stavio ga u MBR tako da ga nema vise na HDD i prepisao je onog u MBR i radi ko zmaj ... Hvala puno
Pozdrav

LJUBA
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Grub Bootloader problem

[ Pregleda: 2355 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.