Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bugarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3486635 | Odgovora: 15716 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Stefan27

Član broj: 339016
Poruke: 509
*.static.isp.telekom.rs.



+37 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo30.05.2021. u 18:52 - pre 35 meseci
Vazna informacija za sve koji treba da podignu ukaz:
https://www.justice.government...toX14hkI7WHzwK7wJITqhw7umVuu-c

 
Odgovor na temu

kobaya74

Član broj: 338657
Poruke: 110
78.90.138.*



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo30.05.2021. u 19:04 - pre 35 meseci
@Stefan27 Pa ti ne znas koliko si mi ulepsao dan sada :). Nije da sam dobio ukaz, ali kada bude, da ne cekam godinu dana da ga podignem. Ja se po ovome kvalifikujem za brzo podizanje ukaza jednom kada(ako) mi bude potpisan. Kao i svi koji imaju reseno prebivalsite pre dobijanja ukaza.
 
Odgovor na temu

Stefan27

Član broj: 339016
Poruke: 509
*.static.isp.telekom.rs.



+37 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo30.05.2021. u 19:07 - pre 35 meseci
Kobaya74 hahah i ja se obradovao iako sam tek na finalnoj :D
Prednost ce imati oni koji imaju prebivaliste ali u svakom slucaju verujem da ce do kraja godine da se normalizuje situacija i da ce podizanje ukaza trajati 2,3 meseca max za sve
 
Odgovor na temu

kobaya74

Član broj: 338657
Poruke: 110
78.90.138.*



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo30.05.2021. u 19:10 - pre 35 meseci
Ponovo off topic vezan za vozacku dozvolu. Znam da vecinu ne interesuje, ali mozda bi trebalo.
Isao sam do auto skole i pokazao im dozvolu. Zena koja drzi auto skolu mi je rekla da bi svaka zemlja trebalo da je prevede u lokalnu. Nema veze sto stoji kao ogranicenje pored svake kategorije poreklo Srbija. Navela mi je primer, coveka koji je dozvolu sa Kosova preveo u Bugarskoj. Otisao je da radi u Veliku Britaniju. Dozvolu su mu priznali tamo, sve kategorije. Onda je dosao nazad da polaze za D jer se u Bugarskoj lakse polaze. Kaze ovako: "Kada su Britanci priznali dozvolu, a oni su najgori za sve, svako ce ti priznati."
Drugo, kada si drzavljanin EU zemlje druga EU zemlja ne sme da te uslovljava zamenom dozvole. Mozes da vozis celog zivota na bugarsku dozvolu. Pitas ih hoce li da zamene. Ako koazu ne, ok, svakih 10 godina dodjes u Bugarsku i obnovis je.
Proverio sam zakon, stvarno postoji. I nije na nivou preporuke, vec obaveze svih clanica EU (znaci Svajcarska mozda ne mora, ali to ne znamo).
 
Odgovor na temu

storfors
dragan savic
nis, srbija

Član broj: 339408
Poruke: 40
83.137.6.*



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo30.05.2021. u 19:32 - pre 35 meseci
Nisam najbolje razumeo ovo oko ukaza. Stefane mozes li mi razjasniti ja treba da ga podignem 26 oktobra, nemam prebivaliste dali ima sanse da ubrzam nekako? Hvala
Dragan Savic
 
Odgovor na temu

Stefan27

Član broj: 339016
Poruke: 509
*.static.isp.telekom.rs.



+37 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo30.05.2021. u 19:51 - pre 35 meseci
@storfors kaze:
Uvodi se mogucnost da pored onih koji su vec rezervisali datum podizanja, da se usluze i drugi gradjani po sledecim pravilima:
Od 9 ujutru zaposleni u direkciji, sacinjavace dodatnu listu za usluzivanje gradjana za taj odredjeni dan sa limitom do 150 ljudi.
Obuhvatice lica koja se pojave licno, koja budu podnela zahtev zaposlenom u direkciji sa licnom ispravom.
Prednost nad svima ce imati lica sa privremenim boravkom u Bugarskoj pre dobijanja drzavljanstva.
Ostali gradjani treba da dostave dokaz o vec napravljenoj rezervaciji, da bude odstampano i imace prednost oni koji su vec napravili rezervaciju.
Lica koja nisu napravila rezervaciju do sada, bice usluzena u slucaju da limit od 150 ljudi za taj dan nije premasen.
Najbolje kontaktirati nekog posrednika, verujem da ce postojati neka sema za brze podizanje...


 
Odgovor na temu

storfors
dragan savic
nis, srbija

Član broj: 339408
Poruke: 40
*.com
Via: [es] mailing liste



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo30.05.2021. u 20:07 - pre 35 meseci
>
Dragan Savic
 
Odgovor na temu

vefi
Beograd

Član broj: 335188
Poruke: 72
87.116.163.*



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo30.05.2021. u 20:41 - pre 35 meseci
Prelistala sam dosta stranica i nikako da pronadjem.... Sutra idem da podignem Ukaz u ambasadi u Beogradu.Da li se tamo plaća još neka taksa osim one uplatnice od 26 evra što sam uplatila u banci?
 
Odgovor na temu

Redfox

Član broj: 337093
Poruke: 132
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo30.05.2021. u 20:58 - pre 35 meseci
Da, prvo treba mail da im pošaljete i da vam oni odgovore.
 
Odgovor na temu

vefi
Beograd

Član broj: 335188
Poruke: 72
87.116.163.*



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo30.05.2021. u 21:00 - pre 35 meseci
Oni su mi poslali email da je stigao Ukaz i šta da ponesem od dokumenata.Ne piše ništa da li se još nešto plaća u samoj ambasadi.
 
Odgovor na temu

Redfox

Član broj: 337093
Poruke: 132
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo30.05.2021. u 21:21 - pre 35 meseci
Ne, u konzulatu se ništa ne plaća.
 
Odgovor na temu

bilja037

Član broj: 319101
Poruke: 4
*.216.citynet.sk.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo30.05.2021. u 21:32 - pre 35 meseci
Pozdrav svima. Da li neko moze da mi pomogne, skroz sam zbunjena.. Dakle, radi se o sledecem; Majka (i svi njeni) su iz Bugarske, svi imaju bugarsko drzavljanstvo. Aplicirala sam za drzavljanstvo 2019 godine, zakali mi intervju, bila na istom, predala sam svu potrebnu dokumentaciju (lekarsko, izvod iz suda, supa, uverenja, kopije njenih dokumenata itd..). Prosla sam intervju i rekose mi da sada cekam (dobila sam pin). Nakon par meseci zovu me i kazu mi da mi je zahtev odbijen jer sam isla regularnom procedurom i da moram da idem u ambasadu da bih preuzela molbu neku. Odem ja u Beograd (posto sam sve zavrsavala preko ambasade), daju oni meni tu molbu i ja se vratim kuci. Proslo je oko godinu ipo dana od tad, nisam stigla da idem pre. Odem ja u Bg, objasnim problem, predam molbu, oni meni kazu kako je napravljena greska u Ministarstvu jer nisu znali da je meni majka Bugarka i da su me poslali standardnom procedurom koja nije bila potrebna vec da sam ja zakonski drzavljanin Bugarske (iako nisam rodjena tamo), i da mi je ta molba zapravo molba za uverenje da sam njihov drzavljanin. Ja sam tu molbu u januaru ove godine predala. U februaru sam otisla ponovo, trazili su mi dve fotograije i taksu od 26e, to je takodje zavrseno. E sad, cula sam negde da je potrebna adresa valjda u Bugarskoj i kada sam pitala gospodju koja je radila na salteru rekla mi je da oni sve to zavrsavaju jer ima dosta njihovih drzavljana koji zive u inostranstvu. Mislim da se pominjao neki ukaz i egn. Skoro sam im poslala mej, objasnila sam im situaciju i odgovorili su mi da moram zvati opstinu na koju sam se prijavila u Bugarskoj i da oni u ovom slucaju sluze kao posta. Znaci, ja se nisam prijavila na adresu jer su oni rekli da ce zavrsiti to oko adrese i sad mi kazu da moram zvati opstinu. Zna li neko sta se desava, sta uraditi?
 
Odgovor na temu

Salino
Saša Linović
Beograd

Član broj: 330699
Poruke: 108
*.mbb.telenor.rs.



+6 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo30.05.2021. u 22:23 - pre 35 meseci
Citat:
vefi:
Oni su mi poslali email da je stigao Ukaz i šta da ponesem od dokumenata.Ne piše ništa da li se još nešto plaća u samoj ambasadi.


Sutra i ja podižem. Upravo sam bio sa posrednikom i uzeo mi pare za :
- Adresna registracija 30€
Dao sam mu izvod iz matične knjige koji nosi u Bugarsku i dao za :
- Prevod izvod-a 15€
-Overa izvod-a 15€

Imam privremenu L.K. i ne treba da plačam Matični broj .
 
Odgovor na temu

Zapro

Član broj: 332469
Poruke: 370
..092:d600:f828:21c7:f56c:b4c2



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo30.05.2021. u 22:38 - pre 35 meseci
Citat:
bilja037:
Pozdrav svima. Da li neko moze da mi pomogne, skroz sam zbunjena.. Dakle, radi se o sledecem; Majka (i svi njeni) su iz Bugarske, svi imaju bugarsko drzavljanstvo. Aplicirala sam za drzavljanstvo 2019 godine, zakali mi intervju, bila na istom, predala sam svu potrebnu dokumentaciju (lekarsko, izvod iz suda, supa, uverenja, kopije njenih dokumenata itd..). Prosla sam intervju i rekose mi da sada cekam (dobila sam pin). Nakon par meseci zovu me i kazu mi da mi je zahtev odbijen jer sam isla regularnom procedurom i da moram da idem u ambasadu da bih preuzela molbu neku. Odem ja u Beograd (posto sam sve zavrsavala preko ambasade), daju oni meni tu molbu i ja se vratim kuci. Proslo je oko godinu ipo dana od tad, nisam stigla da idem pre. Odem ja u Bg, objasnim problem, predam molbu, oni meni kazu kako je napravljena greska u Ministarstvu jer nisu znali da je meni majka Bugarka i da su me poslali standardnom procedurom koja nije bila potrebna vec da sam ja zakonski drzavljanin Bugarske (iako nisam rodjena tamo), i da mi je ta molba zapravo molba za uverenje da sam njihov drzavljanin. Ja sam tu molbu u januaru ove godine predala. U februaru sam otisla ponovo, trazili su mi dve fotograije i taksu od 26e, to je takodje zavrseno. E sad, cula sam negde da je potrebna adresa valjda u Bugarskoj i kada sam pitala gospodju koja je radila na salteru rekla mi je da oni sve to zavrsavaju jer ima dosta njihovih drzavljana koji zive u inostranstvu. Mislim da se pominjao neki ukaz i egn. Skoro sam im poslala mej, objasnila sam im situaciju i odgovorili su mi da moram zvati opstinu na koju sam se prijavila u Bugarskoj i da oni u ovom slucaju sluze kao posta. Znaci, ja se nisam prijavila na adresu jer su oni rekli da ce zavrsiti to oko adrese i sad mi kazu da moram zvati opstinu. Zna li neko sta se desava, sta uraditi?


Po nekoj logici bez prijave na adresu ne mozete da imate drzavljanstvo,jer ako nemate prijavu vi fakticki ne postojite u toj drzavi. Trebali ste da se prijavite na adresu pa onda sve ostalo, kao sto i svi rade to u redovnoj proceduru, mislim da ne igra nikakvu ulogu sto vam je majka bugarka, ali to je samo moja logika i misljenje, mozda ima onih koji znaju sa sigurnoscu, ali ja mislim da je tako, jer nema logike da bez prijave na adresu dobijete drzavljanstvo. A to da ce vam oni zavrsiti prijavu nema od toga nista ili se niste dobro razumeli.
 
Odgovor na temu

bilja037

Član broj: 319101
Poruke: 4
*.216.citynet.sk.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo31.05.2021. u 11:07 - pre 35 meseci
Da, ali radi se o tome sto su mi u ambasadi u Beogradu rekli da oni zavrsavaju sto se tice adrese i sad mi mejlom javljaju da moram zvati tu opstinu na koju sam se prijavila. Znaci ono sto je zadnje ucinjeno, predate 2 fotografije i placena taksa 26e preko banke. I sada sam u mestu, ne znam sta da radim.
 
Odgovor na temu

Zapro

Član broj: 332469
Poruke: 370
*.46.114.pool.telefonica.de.



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo31.05.2021. u 11:32 - pre 35 meseci
Ma nemoguce je da ambasada bilo sta zavrsava oko adrese, kako ce oni znati gde cete vi biti prijavljeni. Vi njima morate da dostavite adresu gde ste se prijavili, doslo je tu do nesporazuma nekog sigurno, jer cim vam oni kazu da kontaktirate opstinu oni smatraju da ste vi vec dostavili prijavu adrese, sto je i logicno.
 
Odgovor na temu

bilja037

Član broj: 319101
Poruke: 4
*.216.citynet.sk.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo31.05.2021. u 12:36 - pre 35 meseci
Sta bih onda trebala da uradim sad? Da li je moguce da majkin brat prijavi mene na njihovoj adresi bez da idem tamo? I ako je moguce sta ciniti dalje? Jer kazem vam, rekli su mi sad da samo cekam i da ce me kontaktirati, medjutim zbog mejla sam zbunjena skroz sada.
 
Odgovor na temu

Salino
Saša Linović
Beograd

Član broj: 330699
Poruke: 108
*.mbb.telenor.rs.



+6 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo31.05.2021. u 13:25 - pre 35 meseci
Podigao sam danas Ukaz.
Predao sam danas u Ambasadi adresu Lege 6.
Koliko se čeka da stigne službeno i koliko treba vremena sad da bi mogao da predam za Pasoš?
 
Odgovor na temu

Misha667
Kältemechatroniker
Nemačka

Član broj: 331257
Poruke: 85
..ip0.t-ipconnect.de. via ipv6



+6 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo31.05.2021. u 13:50 - pre 35 meseci
Potpisan mi je Ukaz ,br94.
Intervju 21.01.2019
Cekam na potpis od 14.oktobra 2020
 
Odgovor na temu

Zapro

Član broj: 332469
Poruke: 370
*.46.114.pool.telefonica.de.



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo31.05.2021. u 14:14 - pre 35 meseci
"Ukaz 94. Na potpis od 14.10.2020"

"Ukaz 94 konecno
Finalen pregled 15.06.2020 god.
Polozitelno 15.10.2020 god."
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3486635 | Odgovora: 15716 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.