Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bugarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3494547 | Odgovora: 15725 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vozacc
vozim
kamiontr
bgd srb

Član broj: 338342
Poruke: 99
2a02:810d:2a40:bb8:f0a8:7b97..



+18 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo23.05.2021. u 08:08 - pre 35 meseci
Citat:
JosefKowalsky:
Odnedavno sam na ovom forumu, ali uvideo sam da mnogi na njemu imaju iskrivljenu sliku procesa dobijanja Bugarskog državljanstva. Ono što je indikativno u celoj stvari, jeste nepostojanje uniformnog pristupa molbama tražioca državljanstva. Ono što važi za Makedonce, ne važi nužno za Albance, ili za Srbe. U tom smislu, informacije sa makedonskih foruma su za Srbe, u najmanju ruku, irelevantni. Potom, nije svejedno da li u proces ulazite sami, ili preko posrednika. Da se razumemo, postoje nekoliko tipova posrednika: 1. prevaranti, 2. loši posrednici, 3. dobri posrednici i 4. najbolji posrednici. Dalje, nije svejedno da li tražilac državljanstva ima samo osnovnu školu, ili poseduje neko akademsko zvanje. Takođe, od važnosti su godine starosti, bračni status, potomstvo, itd.
Mnogo je varijabli koje utiču na brzinu i na konačni status.
U svakom slučaju, svima, koliko god vas ima na ovom forumu, želim sreću, strpljenje i nemojte da očajavate i klonete duhom. Proces koji nije započet, ne može se završiti. Odnosno, svi koji su ušli u proces, završiće ga na ovaj, ili onaj način, pre, ili kasnije.
Pročitajte šta sam do sad napisao, da se ne bih ponavljao.



Veliki deo stvari iz ovog posta su cista neistina. Ne aplicira se ovde za radnu vizu da bi godine, obraovanje, bracni status i to da li imate decu igralo bilo kakvu ulogu, niti je zabelezen slucaj da je neko odbijen iz tih razloga, bar ne da ja znam, a pratim sve godinama. Dalje, na tom makedonskom forumu se nalazi najtacnija lista koji broj predmeta je na kom datumu trenutno i koliko se dugo ceka.

Opet dalje, takozvane varijable koje su zapravo bitne su samo one koji vam traze da donesete u ambasadu, zdravstveno, neosudjivanost, da se ne vodi protiv vas krivicni postupak i naravno najbitnije POREKLO.

Sto se tice price takozvanih posrednika nisam uopste kompetentan da komentarisem to. Ne pricam bugarski. Otisao sam licno u ambasadu da zakazem intervju, dobio listu stvari koje su mi rekli da donesem na isti i otisao kod ovlascenog prevodioca da mi tu istu dokumentaciju prevede. Takodje, gospodin prevodilac me je pratio na intervju da uradi svoj posao prevodjenja tj odgovaranja na pitanja.

Sem prevodjenja, gospodin prevodilac nije nista drugo uradio niti sam mu dao neko ovlascenje da umesto mene bilo sta radi. I ovako posle intervjua se samo ceka, za prevodioca nema nikakvog posla tu.
 
Odgovor na temu

Geometar 10
Nemam
Nemam

Član broj: 343512
Poruke: 22
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo23.05.2021. u 14:44 - pre 35 meseci
Citat:
djole-bg:
Citat:
Geometar 10:
Finalno.. intervju 30.10.2020 sofija

Koji broj predmeta?

8400/2020
 
Odgovor na temu

SRBIBUGARI
SRBIBUGARI
MEDTEHNICAR
Srbija Bugarska

Član broj: 342344
Poruke: 33



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo23.05.2021. u 14:56 - pre 35 meseci
Isto intervju sofija oktobar 8 2020 , 72×× /2020 i dalje nije preso na finalno sta li se to desava a procitah isto sofija int.
 
Odgovor na temu

Goran 037
Str

Član broj: 346307
Poruke: 1
*.hsi01.unitymediagroup.de.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo23.05.2021. u 19:09 - pre 35 meseci
Pozdrav svim clanovima grupe, od nedavno Sam clan grupe I uskoro planiram da se upustim u avanturu dobijanje Bug. Drzavljanstva, pa bih zamolio ako neko ima preporuku za najboljeg posrednika, jer kao sto je napisao nako ima raznih, od prevaranta do najboljih. Ako neko poznaje ili ima iskustva sa najboljim posrednikom neka mi posalje kontakt u PP, bio bih mu zahvalan. Pozdrav
 
Odgovor na temu

kobaya74

Član broj: 338657
Poruke: 110
78.90.138.*



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo24.05.2021. u 10:36 - pre 35 meseci
@vozacc @Stefan27 aposlutno se slazem. Dosta toga sto ne napisano u tom postu nema veze sa zivotom. Niti se brze niti sporije dobija drzavljanstvo zavisno od skole. Ima ovde ljudi koji vec rade u Nemackoj, Srbiji i Mkd kao medicinski tehnicari. Nista brze ne dobijaju pasos od ostalih. Ja imam stalno boraviste, zivim u Bugarskoj, placam porez u Bugarskoj. Radim u IT i imam par njihovih prosecnih plata. Pita li me neko za to? Ma kakvi... Niti ide brze, niti ce VP da se zamisli ako im se neki zarez ne svidja u mojoj aplikaciji. Mogu da me odbiju lagano.
To sto je gore napisano je za EU Blue card, za koji niko od nas ne aplicira, jer nista ne znaci u Bugarskoj.
 
Odgovor na temu

djole-bg
beograd

Član broj: 345707
Poruke: 155
*.mbb.telenor.rs.



+15 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo24.05.2021. u 10:43 - pre 35 meseci
Verovatno je vec napustio forum 😁
 
Odgovor na temu

JosefKowalsky

Član broj: 346232
Poruke: 30



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo24.05.2021. u 11:19 - pre 35 meseci
Vaše je pravo da mislite drugačije, ali to ne znači da ste u pravu. Poštujem svačije mišljenje. Ja samo iznosim saznanja iz poverljivih izvora. Naravno, vi i dalje možete da komentarišete s podsmehom moje komentare, ali ja se ne ljutim.
Napomenuo bih da, sve varijable su ILI/ILI. Očigledno je da ljudi ne znaju, ili prenebregavaju činjenicu kako funkcioniše bugarska administracija. Takođe, izneo sam svoje mišljenje o molbama koje su podnete pre 2020. i one posle 2020. godine. Mnogi su se zaglavili u vakumu koji je nastao nakon afera 2018. i 2019. godine. Napisao sam, i to odgovorno tvrdim, proces dobijanja državljanstva će ići na dva (možda i više) koloseka.
Bugarska je dobro organizovana koruptivna država. Ako nešto ne može da se uradi s malo novca, moći će sa malo više novca.
Ako platite proverenog posrednika, skratićete svoje muke. Tužno je što su se mnogi zaglavili u procesu i po nekoliko godina i dalje tvrdoglavo odbijaju realnost.
Nikog ne osuđujem, niti vređam, pa očekujem reciprocitet u tom smislu.
 
Odgovor na temu

Zapro

Član broj: 332469
Poruke: 370
*.dyn.telefonica.de.



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo24.05.2021. u 11:25 - pre 35 meseci
Lepo si napisao da MISLIS, a takodje se slazem sa ostalima da 90% onoga sto si napisao nije tacno. Eto nadji mi tog posrednika posto brat treba da mi krene u proceduru, ne pitam koliko kosta, ako zavrsi celu proceduru za godinu dana dobija jos toliko posto ti TVRDIS da moze.
 
Odgovor na temu

kobaya74

Član broj: 338657
Poruke: 110
78.90.138.*



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo24.05.2021. u 11:27 - pre 35 meseci
To da li ce ici na dva koloseka mozda je tacno. Necu da ulazim u diskusiju, nemam pojma o tome.
A to da od skole zavisi je cista glupost. Eto. Ja sam VKV radna snaga i niko me nista pitao nije.
E sad, posto cekam ukaz, a u Bugarskoj sve moze da se zavrsi, daj mi dede na PM nekog posrednika da mi izvadi ukaz za mesec-dva od trenutka potpisa. I nemoj da brines da li cu da platim i koliko, sve mozemo da dogovorimo. Ja sam uvek otvoren za saradnju ako ima smisla. Samo... nema placanja unapred pa "da vidimo sta moze da se uradi". Imam i ja neka iskustva sa posrednicima, i znam da se neki reklamiraju ovde i na kajgani na razne nacine.
 
Odgovor na temu

SRBIBUGARI
SRBIBUGARI
MEDTEHNICAR
Srbija Bugarska

Član broj: 342344
Poruke: 33



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo24.05.2021. u 11:28 - pre 35 meseci
Nema sanse za godinu dana da se dobije drzavljanstvo min ja 1.5 do 2.5 ko ima srece mozda za manje ali ispod 1.5god nema sanse trenutno
 
Odgovor na temu

Zapro

Član broj: 332469
Poruke: 370
*.dyn.telefonica.de.



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo24.05.2021. u 11:28 - pre 35 meseci
Citat:
JosefKowalsky:
Vaše je pravo da mislite drugačije, ali to ne znači da ste u pravu. Poštujem svačije mišljenje. Ja samo iznosim saznanja iz poverljivih izvora. Naravno, vi i dalje možete da komentarišete s podsmehom moje komentare, ali ja se ne ljutim.
Napomenuo bih da, sve varijable su ILI/ILI. Očigledno je da ljudi ne znaju, ili prenebregavaju činjenicu kako funkcioniše bugarska administracija. Takođe, izneo sam svoje mišljenje o molbama koje su podnete pre 2020. i one posle 2020. godine. Mnogi su se zaglavili u vakumu koji je nastao nakon afera 2018. i 2019. godine. Napisao sam, i to odgovorno tvrdim, proces dobijanja državljanstva će ići na dva (možda i više) koloseka.
Bugarska je dobro organizovana koruptivna država. Ako nešto ne može da se uradi s malo novca, moći će sa malo više novca.
Ako platite proverenog posrednika, skratićete svoje muke. Tužno je što su se mnogi zaglavili u procesu i po nekoliko godina i dalje tvrdoglavo odbijaju realnost.
Nikog ne osuđujem, niti vređam, pa očekujem reciprocitet u tom smislu.


I reci koliko traje tvoja ukupna procedura ali ISKRENO? Posto smo mi svi ovde i one hiljade Makedonaca izgleda glupi, pa cekamo po par godina. Mozda ti imas bolju taktiku pa da ljudi znaju za u buduce.
 
Odgovor na temu

Zapro

Član broj: 332469
Poruke: 370
*.dyn.telefonica.de.



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo24.05.2021. u 11:30 - pre 35 meseci
Citat:
SRBIBUGARI:
Nema sanse za godinu dana da se dobije drzavljanstvo min ja 1.5 do 2.5 ko ima srece mozda za manje ali ispod 1.5god nema sanse trenutno


Pa normalno da nema sanse i to svi znaju, ali ne znam zasto neko ovde soli pamet kad znamo svi da je to sve nemoguce. Samo daje neke polovicne informacije izokola, sve je on nesto cuo ili nesto video ili MISLI daj brate konkretne kontakte ovde pa da vidimo da li je sve to tacno, a ocigledno da nije!
 
Odgovor na temu

Milena 23
Milena Ivanovic
Nezaposlena
Nezaposlena
Zajecar Srbija

Član broj: 346346
Poruke: 5
*.mediaworksit.net.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo24.05.2021. u 11:59 - pre 35 meseci
Zdravo, da li je neko saradjivao sa Cvetilijanom iz Nisa? Kakva su iskustva?
 
Odgovor na temu

JosefKowalsky

Član broj: 346232
Poruke: 30



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo24.05.2021. u 12:00 - pre 35 meseci
Smirite živce ljudi. Šta vam je? Nikog nisam uvredio, valjda... Ja samo iznosim svoja saznanja. Ako neko nešto više zna, neka podeli.
 
Odgovor na temu

JosefKowalsky

Član broj: 346232
Poruke: 30



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo24.05.2021. u 12:02 - pre 35 meseci
Citat:
Milena 23:
Zdravo, da li je neko saradjivao sa Cvetilijanom iz Nisa? Kakva su iskustva?


Ne poznajem je lično, ali čuo sam samo reči hvale.
Moje preporuke.
 
Odgovor na temu

Milena 23
Milena Ivanovic
Nezaposlena
Nezaposlena
Zajecar Srbija

Član broj: 346346
Poruke: 5
*.mediaworksit.net.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo24.05.2021. u 12:10 - pre 35 meseci
Da li je kod njih brzi postupak? Za odlazak za slikanje i sve to posle uzimanja Ukaza?Rekli su mi da ce Ukaz da bude u Nisu za 1-2nedelje i posle da se cekam 3meseca do Pasosa da li ima neko iskustva?
 
Odgovor na temu

JosefKowalsky

Član broj: 346232
Poruke: 30



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo24.05.2021. u 12:14 - pre 35 meseci
Citat:
JosefKowalsky:
Citat:
Milena 23:
Zdravo, da li je neko saradjivao sa Cvetilijanom iz Nisa? Kakva su iskustva?


Ne poznajem je lično, ali čuo sam samo reči hvale.
Moje preporuke.


Sva dalja pitanja ovde postavljate džaba. Pozovite Cvetilijanu, pa ćete dobiti odgovore.
 
Odgovor na temu

Zapro

Član broj: 332469
Poruke: 370
*.dyn.telefonica.de.



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo24.05.2021. u 12:15 - pre 35 meseci
Citat:
JosefKowalsky:
Smirite živce ljudi. Šta vam je? Nikog nisam uvredio, valjda... Ja samo iznosim svoja saznanja. Ako neko nešto više zna, neka podeli.


Siris dezinformacije!
 
Odgovor na temu

kobaya74

Član broj: 338657
Poruke: 110
78.90.138.*



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo24.05.2021. u 12:23 - pre 35 meseci
@Milena 23 Ja mogu da kazem da je realna, i da je sve do sada ispostovala. Predala mi je dopunska dokumenta koja sam ostavio u Nisu, dobro su prevedena, sve je ok. Prevodio sam kod nje diplomu, papire za zenu za boraviste, uvek je sve bilo ok. Sto se duzine cekanja tice, ajd sad budi pametan. Iskreno, sve sto mi je rekla poklopilo se. Kada sam za zenu predavao za boraviste, na sajtu Migracije pise mesec dana za vizu. Ja sam licno cekao D vizu skoro 40 dana. Ona mi je rekla za dve nedelje, nisam verovao. Zena otisla u ambsadu u Bgd, pogledali papire, rekli da je sve u redu, da dodje za 14 dana po vizu. Isto je bilo za boraviste. Pise mesec dana, treba intervju sa oba supruznika... Rekla je dve nedelje, nema intervjua. Zakazali su mi termin za dve nedelje da odemo po resenje.
Makedonci trenutno cekaju 6-8 meseci na adresu. To je cinjenica. Ali mozda je za Srbe drugacije.
Fino bi bilo da se neko javi kada je predao, koliko je cekao adresu. Ja sam iskreno skeptican za ta tri meseca. Opet, uvek kad mi je rekla toliko ces cekati toliko je i bilo.
 
Odgovor na temu

JosefKowalsky

Član broj: 346232
Poruke: 30



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo24.05.2021. u 12:24 - pre 35 meseci
Za vas su možda dezinformacije, a za mene su insajderske informacije. Uostalom, neka svako radi kako misli da je najbolje za njega. Samo molim da sačuvamo dostojanstvo.
Na PP si dobio od mene kontakt. Izvoli, pa pomozi sebi.
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3494547 | Odgovora: 15725 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.