Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bugarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3486489 | Odgovora: 15716 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

belalinolada

Član broj: 345732
Poruke: 17
*.cpe.sn.co.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo06.11.2020. u 15:28 - pre 41 meseci
Oko 100e je karta sofija-beograd, oko 200e povratna
Pise da ima letova, al najbolje pozvati avio kompaniju i pitati
 
Odgovor na temu

stana 84
nema
nema
Grljan,Zajecar

Član broj: 339709
Poruke: 33
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo06.11.2020. u 16:37 - pre 41 meseci
kobaja74 jel hoćete da Vam pošaljem broj coveka iz Dimitrovgrada koji svakodnevno vozi iz i do sofije,a posle bi vaša supruga mogla da nahvata neki bus do bg iz Pirota?!
 
Odgovor na temu

kobaya74

Član broj: 338657
Poruke: 110
78.90.138.*



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo06.11.2020. u 16:45 - pre 41 meseci
@stana 84 super bi bilo. Moze na [email protected] ili PM ovde na forumu.
@belalinolada Hvala, sada sam tek video da Air Serbia ima poneki let za 100-ak eura. Ja sam nalazio sam Turkish, oni lete skoro 12h do Bgd.
 
Odgovor na temu

polovnajetra93

Član broj: 341331
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo06.11.2020. u 20:00 - pre 41 meseci
Citat:
belalinolada:
Mozda ce moje iskustvo biti nekom od pomoci
Aplicirala sam za bugarski pasos u novembru 2016. preko posrednika iz Makedonije koji je za usluge naplacivao 400-450e, u tu cenu su ukljuceni svi moguci prevodi, legalizacije, njegovo maltretiranje pa cak i prevoz ljudi do Sofije kad je bilo potrebno da se ide. Ja zivim u Beogradu, pa me je svaki odlazak kostao dodatno, kao i hotel. Kod mene se iskomplikovalo sve sto mozete i ne mozete da zamislite, pa sam svaki korak duplo radila... najpre podnela dokumenta sa srpskim pasosem i izvodima od tate, dede, tetke i sestre od tetke (za sve njihove izvode isla u Makedoniju gde su rodjeni). Zena u Dabc mi kaze da ako mi je spona rodjaka iz maked. da je bolje da i ja imam mak pasos jer bolje prolazi nego srpski, budalastina al ajde, iscimam se u makedoniju opet, da vadim pasos, a ja nikad tamo nisam ni upisana u knjigu rodjenih niti imam adresu jer nikad nisam zivela tamo, moji se odselili iz mkd pre nego sto sam se rodila. Cista makedonka 100% a ne mogu da izvadim njihov pasos. Lik sa saltera mene prepozna sa fejsbuka lol kaze slao sam ti poruke da su ti lepe carape nikad mi nisi odgovorila, ja ne znam da li da placem ili da se smejem. Ucini meni taj lik uslugu, namulja neku nepostojecu adresu, upisu me u knjigu rodjenih sa 25god i uzmem mkd pasos. Opet celu proceduru oko prevoda i legslizacije i ovlascenja jer je nov broj pasosa bio. Prezivim ja to. Dobijem proizhod nakon 3-4 meseca. Znaci preko sestre od tetke. U maju 2017. idem u Sofiju i zakazu mi intervju za avgust 2018. Dolazim na intervju, neka zenturaca na ulazu se dere na mene jer sam joj se ljubazno osmehnula, rekla da me nece pustiti na intervju, ja u shoku i neverici sta mi se desava. Posle sam saznsla da vole da se izivljavaju ti na ulazu jer su niko i nista, tretiraju ljude kao pse, nisam jedina sa ovim iskustvom. Devojka koja mi je postavljala pitanja na intervjuu je bila maksimalno fina i prijatna. Pitala me je sve sa onog spiska pitanja, bukvalno sve. U medjuvremenu cujem da se zakon promenio i da odbijaju sve sa proizhodom preko sire rodbine. Zovem ja posrednika i on nezainteresovano potvrdi tu pricu ali saznam da mi treba potvrda iz bugarskog kluba da je moj deda ili pradeda rodjen u nekom periodu pre 2. Svetskog rata kada je taj deo Makedonije bio pod Bugarskom okupacijom. Odem u mkd da izvadim i to cudo, opet izvodi potrebni, medjutim kod mog dede na jednom dokumentu Mita, na drugom Dimitar, a i prezime je bilo nesto drugacije. Morala sam kod advokata/notara uz dva svedokada daju izjavu da je u pitanju jedna ista osoba, iako je razlicito na dokumentima. Sa posrednikom se posvadjam jer me nije obavestio nista i nisam mu verovala da ce odneti dokumente, jer ja dok sam bila u Beogradu i cula se sa njim on mi je samo rekao da mu posaljem 30e da ce on izvaditi tu potvrdu. Sama ta potvrda je kostala 30e, gde su izvodi, pa maltretiranje po selu da vadim izvode, pa izjave advokati, posle je sve zivo morslo da se prevodi u Sofiji, kostalo me oko 300e. I meni on kaze kako bi za 30e zavrsio, kako da ne, pa vise potrosi za gorivo do tamo. Da nisam otvorila oci, on bi uzeo jos 30e i ne bi nista odneo. U pocetku je bio korektan ne mogu da kazem, posle sam ga otkazsla. Nakon 18 meseci od intervjua dobijem status polozitelno (januar 2020) i evo da se pohvslim pre par dana i ukaz. Sada imam novog posrednika po preporuci, za 250e do kraja procedure, on ce urgirati da mi se ukaz posalje u ambasadu ovde i onda se ide u sofiju, za oko 3 meseca bi trebalo da uzmem pasos. Cvetiliana mi je trazila 500e i da cekam do avgusta sto mi nikako ne odgovara. Izvinjavam se na poduzoj poruci i srecno svima da dobijete ukaz sto pre


Hvala na infomaciji

Ja sam bio na intervju 13.9.2018 (Sofija)
Znaci mogu uskoro da ocekujem ukaz
 
Odgovor na temu

djole-bg
beograd

Član broj: 345707
Poruke: 155
*.dynamic.vipmobile.rs.



+15 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo06.11.2020. u 20:16 - pre 41 meseci
Danas bio u Sofiji na intervju, uspesno polozio isit 😂
Je zna neko kad mogu da ocekujem prvu promenu statusa i koji status ocekujem? Da ne proveravam non stop
 
Odgovor na temu

belalinolada

Član broj: 345732
Poruke: 17
*.cpe.sn.co.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo06.11.2020. u 22:03 - pre 41 meseci
Stefan27, posto nemam prava jos na pp moram ti ovde odgovoriti
Bukvalno smo isti slucaj! Ja na intervju nisam nosila original izvode opet, samo proizhod i zato sam se posvadjala sa posrednikom jer je znao da treba a nije mi rekao. Ali onda sam se raspitala, to ti uopste ne treba ako imas potvrdu iz bugarskog kluba! Znaci proizhod bez izvoda plus potvrda (i izvodi na osnovu kojih je dobijena potvrda), kod mene je sve to proslo, verujem da ce i tebi. Dacu ti broj od ovog posrednika za koga znsm da je zavrsavao sve jako brzo ljudima sa foruma kajgana, pisi mu na viber
+389 70200116 Nikola Popilijev
Sad sam tek procitala, tebi je potvrda ostala u Dabc, zajedno sa svim izvodima? Na intervju si imao samo proizhod? Pozovi posrednika i pitaj ali mislim da ces morati da vadis opet potvrdu i nosis naknadno

[Ovu poruku je menjao belalinolada dana 06.11.2020. u 23:24 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ssmarco1
Graficar

Član broj: 343509
Poruke: 21
..2.188.wireless.dyn.drei.com.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo06.11.2020. u 22:31 - pre 41 meseci
Postovani, vidim da je izdavanje ukaza stiglo otprilike do pocetka avgusta 2018 (intervju Sofija). Zanima me kakva je situacija sa ljudima koji su imali intervju u Beogradu? Ja sam imao krajem avgusta 2018 Beograd, pa me zanima kolika je razlika vremenski Sofija Beograd? Da li to kasni i koliko? Na polozitelno kod viceprezidenta sam od juna 2020. Hvala unapred na odgovoru
 
Odgovor na temu

Stefan27

Član broj: 339016
Poruke: 509
*.static.isp.telekom.rs.



+37 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo06.11.2020. u 23:37 - pre 41 meseci
Citat:
belalinolada:
Stefan27, posto nemam prava jos na pp moram ti ovde odgovoriti
Bukvalno smo isti slucaj! Ja na intervju nisam nosila original izvode opet, samo proizhod i zato sam se posvadjala sa posrednikom jer je znao da treba a nije mi rekao. Ali onda sam se raspitala, to ti uopste ne treba ako imas potvrdu iz bugarskog kluba! Znaci proizhod bez izvoda plus potvrda (i izvodi na osnovu kojih je dobijena potvrda), kod mene je sve to proslo, verujem da ce i tebi. Dacu ti broj od ovog posrednika za koga znsm da je zavrsavao sve jako brzo ljudima sa foruma kajgana, pisi mu na viber
+389 70200116 Nikola Popilijev
Sad sam tek procitala, tebi je potvrda ostala u Dabc, zajedno sa svim izvodima? Na intervju si imao samo proizhod? Pozovi posrednika i pitaj ali mislim da ces morati da vadis opet potvrdu i nosis naknadno

[Ovu poruku je menjao belalinolada dana
06.11.2020. u 23:24 GMT+1
]

Hvala ti puno za info jos jedna clanica mi je preporucila tog posrednika, medjutim nisam ga zvao do sad jer nisam imao vremena. Pogledaj opet u inbox napisacu ti odgovor na pitanja :)
 
Odgovor na temu

Stefan27

Član broj: 339016
Poruke: 509
*.static.isp.telekom.rs.



+37 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo07.11.2020. u 00:06 - pre 41 meseci
Citat:
ssmarco1:
Postovani, vidim da je izdavanje ukaza stiglo otprilike do pocetka avgusta 2018 (intervju Sofija). Zanima me kakva je situacija sa ljudima koji su imali intervju u Beogradu? Ja sam imao krajem avgusta 2018 Beograd, pa me zanima kolika je razlika vremenski Sofija Beograd? Da li to kasni i koliko? Na polozitelno kod viceprezidenta sam od juna 2020. Hvala unapred na odgovoru

Zavisi kad si zaveden u Sofiji, posle 2, 3 meseca obicno budu zavedeni oni koji rade intervju u ambasadi/ konzulatu.
Ako si na polozitelno od juna, ukaz mozes da ocekujes od marta najranije recimo pa do juna, sada taj status traje oko 9 meseci.
 
Odgovor na temu

belalinolada

Član broj: 345732
Poruke: 17
*.cpe.sn.co.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo07.11.2020. u 00:26 - pre 41 meseci
Stefan27, i moji roditelji su iz Strumickog kraja, da nismo neki rodjaci hahaha
Mislim da posrednika mrzi da nosi to, a tacno je da ministarstvo i dabc ne saradjuju... pitaj Nikolu sigurno je imao slucajeve kao tvoje. Ono sto je dobro, ne moras licno da ides u Strumicu, mozes da zamolis nekog rodjaka da ti izvadi izvode, potvrdu i ono kod notara za razlicita prezimena. Meni je mama vadila, jer su bili na letovanju u grckoj pa ih ja iscimala da odu u Sr i zavrse mi, popizdeli su od notara i prevodioca, to je bio haos. A imam broj od Lazara Mladenova, mogu ti dati, on je precednik bug kluba u strumici i stvarno ti daje sve informacije, da nije bio on, mama se nista ne bi snasla da zavrsi.
A sto se tice prevoda u Sofiji, mislim da ti tu mozes dosta da ustedis jer posrednici imaju jeftinije varijante za prevod, ako odes na bum u sofiju kao ja odrace te. I znam da su na salteru rekli da je dobro sto je to odneto samoinicijativno i treba sto pre odneti, ja sam proslo leto odnela, zbaci godinu dana posle intervjua
 
Odgovor na temu

Stefan27

Član broj: 339016
Poruke: 509
*.static.isp.telekom.rs.



+37 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo07.11.2020. u 05:42 - pre 41 meseci
@Belalinolada, na kraju cemo i rodjaci postati ahaha
Pozvacu Nikolu pa da vidim kako i sta moze...ali sama pomisao da trebam sve da vadim i nosim ponovo ono sto sam vec dokazao i ponovo placam sve je uzasna..
Najvise bih voleo kad bi mogla da prodje samo potvrda od Lazara bez izvoda, zbog razlicitih prezimena itd i bila bi znatna usteda jer svaki izvod treba da se prevodi, legalizuje...
U svakom slucaju hvala puno i nadamo se najboljem i pisi u inbox kad ti budu dozvolili :)
 
Odgovor na temu

Milenko Radalj
Milenko Lazic
Elektriker
Kuhn Elektro Technik GmbH, München
München

Član broj: 299103
Poruke: 115
2a01:598:b902:7578:b1ad:f320..



+3 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo07.11.2020. u 19:27 - pre 41 meseci
Danas tacno 3 meseca kako sam podigao ukaz u Beogradu.
Koliko jos do pasosa?
 
Odgovor na temu

djole-bg
beograd

Član broj: 345707
Poruke: 155
*.dynamic.vipmobile.rs.



+15 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo07.11.2020. u 21:51 - pre 41 meseci
Neko me je ranije pitao za kontakt od posrednika i evo pitao sam ga. Kaze da slobodno dam broj bilo kome ali da odmah naglasim da nece nista da muva i prepravlja. Hoce da pomogne samo onima koji imaju ciste papire. Sto se mene tice momak je skroz korektan i veoma sam zadovoljan saradnjom. Agencija sa kancelarijom u Nisu mi je trazila 500 e za proishod i 500 e za intervju, on je bio dosta jeftiniji. Ko planira tek da krene moze da ga kontaktira i informise se. Njegov broj je +359886857403, zove se Filip, iz Makedonije je rodom a zivi i radi u Sofiji.
 
Odgovor na temu

Mica bg
Mica Zdravic
Radnik
Dvd mak
Beograd srbija

Član broj: 338213
Poruke: 48
*.kbcnet.rs.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo07.11.2020. u 22:13 - pre 41 meseci
Jel se menjo nekom status intervju Sofija 14.02.2019 pozdrav svima
 
Odgovor na temu

Dezhan

Član broj: 337620
Poruke: 84
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo08.11.2020. u 11:18 - pre 41 meseci
Ja sam na finalnom jos uvek.Intervju 13.02.2019
 
Odgovor na temu

Stefan27

Član broj: 339016
Poruke: 509
*.static.isp.telekom.rs.



+37 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo08.11.2020. u 16:43 - pre 41 meseci
@Mica bg@Dzehan, stiglo se sa promenama sa finalnog na polozitelno ko je imao intervju 31.01.2019., znaci za 3, 4 nedelje bi trebalo vama da se promeni status.
 
Odgovor na temu

Dezhan

Član broj: 337620
Poruke: 84
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo09.11.2020. u 11:44 - pre 41 meseci
Jel bese posle polozitelno nema mogucnosti za odbijanjem?Mirni smo kad dobijemo status da se ceka potpis viceprezidenta?
 
Odgovor na temu

djole-bg
beograd

Član broj: 345707
Poruke: 155
*.dynamic.vipmobile.rs.



+15 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo09.11.2020. u 12:11 - pre 41 meseci
Kako idu statusi po redu? Prvi je Obrazuvana prepiska
 
Odgovor na temu

Stefan27

Član broj: 339016
Poruke: 509
*.static.isp.telekom.rs.



+37 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo09.11.2020. u 15:18 - pre 41 meseci
Citat:
Dezhan:
Jel bese posle polozitelno nema mogucnosti za odbijanjem?Mirni smo kad dobijemo status da se ceka potpis viceprezidenta?

Na zalost u zadnje vreme najvise ima odbijenih od viceprezidenta.. Ali recimo da odbija nekih 10% viceprezident i to uglavnom ne zbog porekla vec zbog nekih prestupa tipa neko krivicno delo, prekoracenje boravka u EU duze od 90 dana itd...Uglavnom,nista nije sigurno dok se ne potpise ukaz...
 
Odgovor na temu

Dunav29
Novi Sad

Član broj: 343804
Poruke: 45
*.dynamic.vipmobile.rs.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo09.11.2020. u 18:33 - pre 41 meseci
Citat:
Milenko Radalj:
Danas tacno 3 meseca kako sam podigao ukaz u Beogradu.
Koliko jos do pasosa?

Milenko, možeš li da napišeš koji su koraci nakon podizanja ukaza?
Ako sam dobro ispratio, ti si sačekao da ti ukaz stigne u ambasadu BG?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3486489 | Odgovora: 15716 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.