Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bugarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3488389 | Odgovora: 15721 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

djole-bg
beograd

Član broj: 345707
Poruke: 155
*.dynamic.vipmobile.rs.



+15 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo02.11.2020. u 19:29 - pre 42 meseci
Taj isti posrednik mi je vec zavrsio proishod i zakazao intervju 7,5 meseci pre agencije. Dal sam ja imao vise srece jer zbog korone manje ljudi aplicira za drzavljanstvo ili sta se desava ja ne znam, ali sam zadovoljniji posrednikom nego agencijom.
 
Odgovor na temu

somi...
Nis

Član broj: 338206
Poruke: 83
*.exe-net.net.



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo02.11.2020. u 20:28 - pre 42 meseci
Citat:
djole-bg:
Agencija iz Sofije sa kancelarijom u Nisu mi je trazila 1250e i rekli mi da na intervju mogu tek 21.07.2021.
Posrednik koga sam ja nasao zivi u Sofiji, nasao se sa mnom i njega sam ovlastio za podizanje proishoda. Dal postoji neka agencija izmedju ja ne znam, ali posrednik mi je trazio manje para od prve agencije.



Pa koliko ja znam svi oni imaju odredjeni broj koliko ljudi mogu da proguraju pa sad negde prodje vise negde manje kinta.. Svako od nas posle vadjenja pasosa moze da bude posrednik ja znam nekoliko njih prosto me nekad iznerviraju jer veze sa zivotom nemaju ko da je neko klen pa ne moze da shvati neke stvari ali jbg svako se snalazi kako zna...
 
Odgovor na temu

milosza
milos petkovic
zajecar

Član broj: 344246
Poruke: 5
*.dynamic.vipmobile.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo03.11.2020. u 15:34 - pre 42 meseci
Imam jedno pitanje promenjen mi je status pise da su me odbili ovako pise,
Sъvetъt po graždanstvo ne e uvažil molbata Pri izvъršeniя finalen eksperten pregled se ustanovi, če ne sa priloženi vsički dokumenti, udostoverяvaщi naličieto na pone edin vъzhodящ bъlgarin, sъglasno iziskvaneto na čl. 6, al. 1, t. 1 ot Naredba № 1 ot 19 fevruari 1999 g. za prilagane na glava peta ot Zakona za bъlgarskoto graždanstvo. Zelenim slovima pise

Sad me zanima jel imam pravo da ulozim zalbu neku ili nesto drugo dopunu sta god?
milos
 
Odgovor na temu

kobaya74

Član broj: 338657
Poruke: 110
78.90.138.*



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo03.11.2020. u 19:03 - pre 42 meseci
Od danas: "Molbata vi e razgledana ot Sъveta po graždanstvo s položitelno stanoviщe Predstoi izdavaneto na ukaz na Viceprezidenta na Republika Bъlgariя". Intervju sam imao 31.01.2019. u Sofiji. 18 meseci cekao na finalno. Cetiri meseca sam cekao na polozitelno, od pocetka Jula do danas. Predao sam dva puta originalna dokumenta, kompletna, svi izvodi i M9. Zlatna linija. Sada jos godina dana cekanja, ako me uhvate izbori godina i po ovim tempom. Ali sta je tu je.
 
Odgovor na temu

Stefan27

Član broj: 339016
Poruke: 509
*.static.isp.telekom.rs.



+37 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo03.11.2020. u 22:56 - pre 42 meseci
@Kobaya74, tebe nece uhvatiti izbori jer su predsednicki izbori( koji su tebi sada bitni jer cekas potpis viceprezidenta) u oktobru/novembru 2021., a verovatno do avgusta najkasnije ces biti potpisan.
Parlamentarni izbori su u martu 2021.i oni ce ukociti sve nas koje za vreme parlamentarnih izbora budemo bili na statusu zadolzitelno i finalno.
Kada kazem ukociti mislim jos dodadno ukocoti jer su oni do sada nas ukocili maksimalno i vise od toga.
 
Odgovor na temu

daca80
Negotin

Član broj: 32787
Poruke: 272
*.adsl-a-10.sezampro.rs.



+21 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo04.11.2020. u 09:23 - pre 42 meseci
Citat:
milosza:
Imam jedno pitanje promenjen mi je status pise da su me odbili ovako pise,
Sъvetъt po graždanstvo ne e uvažil molbata Pri izvъršeniя finalen eksperten pregled se ustanovi, če ne sa priloženi vsički dokumenti, udostoverяvaщi naličieto na pone edin vъzhodящ bъlgarin, sъglasno iziskvaneto na čl. 6, al. 1, t. 1 ot Naredba № 1 ot 19 fevruari 1999 g. za prilagane na glava peta ot Zakona za bъlgarskoto graždanstvo. Zelenim slovima pise

Sad me zanima jel imam pravo da ulozim zalbu neku ili nesto drugo dopunu sta god?


Teško da bilo šta možeš da uradiš osim da kreneš ponovo u proceduru. Samo moraš da nađeš boljeg posrednika, pošto mislim da ti sada nisu bila predata sva original dokumenta.
 
Odgovor na temu

Dezhan

Član broj: 337620
Poruke: 84
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo04.11.2020. u 14:36 - pre 42 meseci
Citat:
milosza:
Imam jedno pitanje promenjen mi je status pise da su me odbili ovako pise,
Sъvetъt po graždanstvo ne e uvažil molbata Pri izvъršeniя finalen eksperten pregled se ustanovi, če ne sa priloženi vsički dokumenti, udostoverяvaщi naličieto na pone edin vъzhodящ bъlgarin, sъglasno iziskvaneto na čl. 6, al. 1, t. 1 ot Naredba № 1 ot 19 fevruari 1999 g. za prilagane na glava peta ot Zakona za bъlgarskoto graždanstvo. Zelenim slovima pise

Sad me zanima jel imam pravo da ulozim zalbu neku ili nesto drugo dopunu sta god?

Sa kojim si dokumentima usao u poceduru i da li si isao preko posrednika?
 
Odgovor na temu

AmonRa2018
Zoran Nikolic
Beograd

Član broj: 337971
Poruke: 64
*.mbb.telenor.rs.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo04.11.2020. u 15:08 - pre 42 meseci
Nova promena “Molbata vi e razgledana ot Sъveta po graždanstvo s položitelno stanoviщe
Predstoi izdavaneto na ukaz na Viceprezidenta na Republika Bъlgariя”
Da li neko zna koliko se ceka sledeci status?
 
Odgovor na temu

Aca king
Radnik
Umzug Qwens Zürich
Zürich Fahrweid

Član broj: 337420
Poruke: 157
*.com
Via: [es] mailing liste



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo04.11.2020. u 15:16 - pre 42 meseci
>
 
Odgovor na temu

Stefan27

Član broj: 339016
Poruke: 509
*.static.isp.telekom.rs.



+37 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo04.11.2020. u 20:04 - pre 42 meseci
Citat:
AmonRa2018:
Nova promena “Molbata vi e razgledana ot Sъveta po graždanstvo s položitelno stanoviщe
Predstoi izdavaneto na ukaz na Viceprezidenta na Republika Bъlgariя”
Da li neko zna koliko se ceka sledeci status?

Od 9 do 12 meseci, mozda bude i malo ranije od 9 meseci, tipa 8.
 
Odgovor na temu

Stefan27

Član broj: 339016
Poruke: 509
*.static.isp.telekom.rs.



+37 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo04.11.2020. u 20:17 - pre 42 meseci
Bilo bi dobro i korisno da kad se javljate da vam je promenjen status ili dobijen Ukaz da napisete ukratko datum i mesto vaseg intervjua i dokumenta na osnovu kojih ste aplicirali.
Puno nam znaci da imamo te info jer onda znamo otprilike dokle se stiglo sa obradom predmeta a i vidite da u zadnje vreme mnogo njih odbijaju i sve se vise ljudi javlja da je odbijeno nakon nekoliko godina cekanja. Zato pisite na osnovu kojih dokumenata ste aplicirali i da li ste nosili dodatna dokumenta u Ministarstvo jer na taj nacin cete pomoci nekom drugom da ne bude odbijen.
Hvala
 
Odgovor na temu

djole-bg
beograd

Član broj: 345707
Poruke: 155
*.dynamic.vipmobile.rs.



+15 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.11.2020. u 16:27 - pre 42 meseci
Ko je ministar-ka pravde u Bugarskoj?
 
Odgovor na temu

belalinolada

Član broj: 345732
Poruke: 17
*.cpe.sn.co.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.11.2020. u 21:25 - pre 42 meseci
Mozda ce moje iskustvo biti nekom od pomoci
Aplicirala sam za bugarski pasos u novembru 2016. preko posrednika iz Makedonije koji je za usluge naplacivao 400-450e, u tu cenu su ukljuceni svi moguci prevodi, legalizacije, njegovo maltretiranje pa cak i prevoz ljudi do Sofije kad je bilo potrebno da se ide. Ja zivim u Beogradu, pa me je svaki odlazak kostao dodatno, kao i hotel. Kod mene se iskomplikovalo sve sto mozete i ne mozete da zamislite, pa sam svaki korak duplo radila... najpre podnela dokumenta sa srpskim pasosem i izvodima od tate, dede, tetke i sestre od tetke (za sve njihove izvode isla u Makedoniju gde su rodjeni). Zena u Dabc mi kaze da ako mi je spona rodjaka iz maked. da je bolje da i ja imam mak pasos jer bolje prolazi nego srpski, budalastina al ajde, iscimam se u makedoniju opet, da vadim pasos, a ja nikad tamo nisam ni upisana u knjigu rodjenih niti imam adresu jer nikad nisam zivela tamo, moji se odselili iz mkd pre nego sto sam se rodila. Cista makedonka 100% a ne mogu da izvadim njihov pasos. Lik sa saltera mene prepozna sa fejsbuka lol kaze slao sam ti poruke da su ti lepe carape nikad mi nisi odgovorila, ja ne znam da li da placem ili da se smejem. Ucini meni taj lik uslugu, namulja neku nepostojecu adresu, upisu me u knjigu rodjenih sa 25god i uzmem mkd pasos. Opet celu proceduru oko prevoda i legslizacije i ovlascenja jer je nov broj pasosa bio. Prezivim ja to. Dobijem proizhod nakon 3-4 meseca. Znaci preko sestre od tetke. U maju 2017. idem u Sofiju i zakazu mi intervju za avgust 2018. Dolazim na intervju, neka zenturaca na ulazu se dere na mene jer sam joj se ljubazno osmehnula, rekla da me nece pustiti na intervju, ja u shoku i neverici sta mi se desava. Posle sam saznsla da vole da se izivljavaju ti na ulazu jer su niko i nista, tretiraju ljude kao pse, nisam jedina sa ovim iskustvom. Devojka koja mi je postavljala pitanja na intervjuu je bila maksimalno fina i prijatna. Pitala me je sve sa onog spiska pitanja, bukvalno sve. U medjuvremenu cujem da se zakon promenio i da odbijaju sve sa proizhodom preko sire rodbine. Zovem ja posrednika i on nezainteresovano potvrdi tu pricu ali saznam da mi treba potvrda iz bugarskog kluba da je moj deda ili pradeda rodjen u nekom periodu pre 2. Svetskog rata kada je taj deo Makedonije bio pod Bugarskom okupacijom. Odem u mkd da izvadim i to cudo, opet izvodi potrebni, medjutim kod mog dede na jednom dokumentu Mita, na drugom Dimitar, a i prezime je bilo nesto drugacije. Morala sam kod advokata/notara uz dva svedokada daju izjavu da je u pitanju jedna ista osoba, iako je razlicito na dokumentima. Sa posrednikom se posvadjam jer me nije obavestio nista i nisam mu verovala da ce odneti dokumente, jer ja dok sam bila u Beogradu i cula se sa njim on mi je samo rekao da mu posaljem 30e da ce on izvaditi tu potvrdu. Sama ta potvrda je kostala 30e, gde su izvodi, pa maltretiranje po selu da vadim izvode, pa izjave advokati, posle je sve zivo morslo da se prevodi u Sofiji, kostalo me oko 300e. I meni on kaze kako bi za 30e zavrsio, kako da ne, pa vise potrosi za gorivo do tamo. Da nisam otvorila oci, on bi uzeo jos 30e i ne bi nista odneo. U pocetku je bio korektan ne mogu da kazem, posle sam ga otkazsla. Nakon 18 meseci od intervjua dobijem status polozitelno (januar 2020) i evo da se pohvslim pre par dana i ukaz. Sada imam novog posrednika po preporuci, za 250e do kraja procedure, on ce urgirati da mi se ukaz posalje u ambasadu ovde i onda se ide u sofiju, za oko 3 meseca bi trebalo da uzmem pasos. Cvetiliana mi je trazila 500e i da cekam do avgusta sto mi nikako ne odgovara. Izvinjavam se na poduzoj poruci i srecno svima da dobijete ukaz sto pre
 
Odgovor na temu

Stefan27

Član broj: 339016
Poruke: 509
*.static.isp.telekom.rs.



+37 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo06.11.2020. u 03:28 - pre 42 meseci
Citat:
djole-bg:
Ko je ministar-ka pravde u Bugarskoj?

Jel citate vi uopste odgovore koji ljudi pisu??
Napisao sam ti vec ko je ministar, vrati se unazad stranicu dve pa sam vidi!!
 
Odgovor na temu

stana 84
nema
nema
Grljan,Zajecar

Član broj: 339709
Poruke: 33
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo06.11.2020. u 07:56 - pre 42 meseci
belalinolada prvo cestitam na ukazu,da li mi možete reći kada ste tačno imali intervju?hvala
 
Odgovor na temu

belalinolada

Član broj: 345732
Poruke: 17
*.cpe.sn.co.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo06.11.2020. u 12:34 - pre 42 meseci
Intervju Sofija 01.08.2018.
 
Odgovor na temu

stana 84
nema
nema
Grljan,Zajecar

Član broj: 339709
Poruke: 33
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo06.11.2020. u 13:49 - pre 42 meseci
Hvala puno,ja sam imao 2.avgust :)
 
Odgovor na temu

kobaya74

Član broj: 338657
Poruke: 110
78.90.138.*



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo06.11.2020. u 13:51 - pre 42 meseci
Da li neko slucajno dolazi iz Beograda u Sofiju i vraca se nazad sledece nedelje? Treba mi prevoz za zenu (i njen kofer naravno) do Beograda, a ja ne mogu jos 7-8 dana da idem nigde zbog posla. Mislim da ni kombi prevozi ne rade, niko mi se ne javlja. Nije bitno koji je dan i koje vreme. Platicu sta kosta naravno. Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

belalinolada

Član broj: 345732
Poruke: 17
*.cpe.sn.co.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo06.11.2020. u 14:55 - pre 42 meseci
Sta se desava sa prevozom do Sofije, zar autobusi/avion ne saobracaju normalno?
 
Odgovor na temu

kobaya74

Član broj: 338657
Poruke: 110
78.90.138.*



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo06.11.2020. u 15:05 - pre 42 meseci
Naravno da ne. Avion i ako ide neki nije bas jeftin, low costeri ne lete Sofia - Beograd zbog poznatog stava naseg aerodroma da deru low costere. A autobusi, isao je Nis Ekspres Nis-Sofija, ne saobraca vec neko vreme. Iz Beograda mislim da nije ni bilo direktne linije.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3488389 | Odgovora: 15721 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.