Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bugarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3582589 | Odgovora: 15809 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vojkanche

Član broj: 335134
Poruke: 458
5.57.74.*



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo08.11.2017. u 07:10 - pre 80 meseci
Citat:
Olyx:
Ako su neophodna samo dva odlaska u Sofiju, prilikom preuzimanja Ukaza i
sledeci put kada aplicirate za pasoš, šta onda radite kada pasoš stigne
posle mesec dana? Da li vam ga posrednik preuzima i šalje poštom?



> --
Olivera Velinov

ako se dogovoriš sa posrednikom on ti dostavlja,ja sam preko Cvetiliane,ona ima kancelariju u mom komšiluku,često dolazi pa će da mi donese,tu štedim sigurno 50 eura što bi platio gorivo,ručak,a i naravno pivce kamenicu
 
Odgovor na temu

vojkanche

Član broj: 335134
Poruke: 458
5.57.74.*



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo08.11.2017. u 07:12 - pre 80 meseci
Citat:
tecaizbeca:
Citat:
vojkanche:
Upravo sam saznao da su mi dokumenta gotova.........hvala puno Cvetiliani......idemo dalje,sada na red deca


Svaka cast buraz, da si ziv i zdrav i ti i porodica. Sad vataj tutanj i deca brzo da dobiju. :D Mora da castis, ne mozes da se ovako provuces...

samo izvolite,svi sa foruma na pivo,svi su svojim komentarima na neki način pomogli svakome
 
Odgovor na temu

vojkanche

Član broj: 335134
Poruke: 458
5.57.74.*



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo08.11.2017. u 07:15 - pre 80 meseci
Citat:
jaca.lara:
Pozdrav svima... Vidim da cesto pominjete Cvetilijanju... Ja sledece nedelje imam intervju i interesuje me, jel ona ubrzava proces do dobijanja ukaza i kako mogu da stupim u kontakt sa njom?

+359888300401
Čuj se sa njom na viber i sve će da ti kaže,ako ništa drugo iskreno će da ti kaže i što bi mi rekli da te opravi
 
Odgovor na temu

dobrivoje85
Kragujevac

Član broj: 331099
Poruke: 178
*.fco.mts.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo08.11.2017. u 10:53 - pre 80 meseci
[quote]vojkanche:
[quote]dobrivoje85:
@vojkanche Napisi link da i ja pratim izradu pasosa.
 
Odgovor na temu

vojkanche

Član broj: 335134
Poruke: 458
5.57.74.*



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo08.11.2017. u 11:04 - pre 80 meseci
gotov mi je za 15 dana ali ne mogu da ga podignem pre 30 dana
 
Odgovor na temu

vojkanche

Član broj: 335134
Poruke: 458
5.57.74.*



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo08.11.2017. u 11:08 - pre 80 meseci
https://izdadeni.mvr.bg/nld2/n...erification?OpenForm&Seq=8
Link za status izrade dokumenta.........licne karte i pasosa
 
Odgovor na temu

dobrivoje85
Kragujevac

Član broj: 331099
Poruke: 178
91.221.134.*



+14 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo08.11.2017. u 11:27 - pre 80 meseci
Hvala za link, e bas bzv...😊
 
Odgovor na temu

jaca.lara

Član broj: 337504
Poruke: 3
*.cgn.dynamic.surfer.at.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo08.11.2017. u 13:06 - pre 80 meseci
Ok, hvala ti puno... :)
 
Odgovor na temu

jotev74
Nis

Član broj: 326369
Poruke: 151
*.exe-net.net.



+35 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo08.11.2017. u 19:36 - pre 80 meseci
Pozdrav kolege :)
Evo i mene posle nekog malo duzeg perioda... Procitao sam sve sto se desavalo dok sam bio odsutan pa cu i ja da "prozborim" koju.
Ne zelim da popujem nikome jer nemam prava na to a osim
toga,svi ste vi odrasli ljudi pa cete doneti odluku koja je najpovoljnija za vas.
Ja sam proceduru do dobijanja Ukaza zavrsio preko ovde sada osporavane i nagrdjene Violete i mogu da kazem da ja nisam imao nikakvih losih iskustava sa njom.
Naprotiv,sve je teklo glatko sto dokazuje i moja sada vec godinu dana stara bugarska licna karta. Za 350e sam dobio sve od prevoda i overe dokumenata,predaje i dobijanja Udostvorenia iz DABC-a,predaju dokumenata u Ministarstvu Pravde,intervju i sve ostalo do Ukaza. Tu spadaju i odlasci do Sofije sa Violetom njenim retro Mercedesom.
Desilo se da smo nas nekoliko trebali da idemo za Sofiju ,i to bas na intervju (tako se pogodio datum) i nije mogla da nas sve poveze pa je zena unajmila vozaca iz Dimitrovgrada koji nas je umesto nje odvezao i vratio.
Znaci,sve je stvar individualnog iskustva.
To mogu da potvrdim i time sto je moja sestricina takodje isla preko nje a umalo si nisu izvadile oci medjusobno. Ni ja ne bih imao zivaca da izadjem sa toliko razlicitih ljudi i cudi na kraj a znam ljude koji su isli sa njom a recimo nisu poneli slike ili su kasnili na dogovoreno mesto a imali smo zakazano u DABC ,pa je Violeta morala da "leti" do Sofije da ne bismo svi izvisili.
Ja sam postovao dogovor sa njom,nisam je zvao po 100 puta kao neki vec sam pazljivo slusao i unapred sam dogovarao svaki korak. Za mene je sa njom saradnja bila vise nego korektna.
Kada sam dosao do Ukaza,resio sam da krenem sam u dalju proceduru i zahvaljujuci ostalim clanovima ovog foruma (HVALA DRUGARI!!! ) zavrsio sam sve bez ikakvih problema.
Za decu takodje zavrsavam sam celu proceduru jer je vrlo jednostavno a mnogo jeftinije,
Upravo u to vreme sam i otkrio posrednike koji rade u Sofiji a imaju jako puno iskustva a to su Gose Arsov i Cvetiliana Vladimirova Bojkova. Cuo sam se pa cak i licno upoznao sa oboje i mogu vam reci da se radi o posrednicima koji znaju svoj posao .
Oni vas mogu provesti kroz citavu proceduru,pomoci vam ako negde zapne ali nemojte da se varate da vam iko pa samim tim i oni mogu ubrzati proces dobijanja drzavljanstva.
Ovo govorim iz razloga sto je upravo Cvetiliana mojoj rodjaki obecala da ce za nadoknadu od 150e da ubrza proces dobijanja Udostvorenia a kada se to oteglo na 7 meseci ,uredno se pravdala da je ona ucinila sve sto je mogla ali da je problem do ljudi u DABC-u. Novac naravno nije zelela da vrati.
Dijametralno suprotan pozitivan primer je to sto je jednom nasem clanu (sada vec mom prijatelju) pomogla da ne dolazi iz inostranstva da sredi nesto oko dokumentacije vec je to ona ucinila umesto njega sto mu je itekako znacilo. Takodje,i mom drugu Vojkanchetu je ispravila brljotinu administrativne radnice u Bugarskoj pa je i on sa pravom hvali na ovom forumu.
I da rezimiram,
Sve mozete i sami da odradite ako zelite i imate vremena jer je procedura krajnje jednostavna.
Ukoliko pak resite da idete preko posrednika,ne ocekujte cuda i unapred dogovorite sve detalje .
Zelim vam svima od srca da sto pre zavrsite zapocet posao i dodjete do zeljenog cilja.
Pozdrav !!!
 
Odgovor na temu

vcoki
Nis

Član broj: 330819
Poruke: 95
*.exe-net.net.



+3 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo08.11.2017. u 21:06 - pre 80 meseci
Nakon 15 i po meseci od zakazivanja docekah i ja intervju... :)
Bio danas u Sofiji i sve zavrsio bez nekog veceg cimanja...mada 15-ak pitanja mi je bilo postavljeno i nije bas da su bezazlena ali sva se mogu nacu u aplikaciji, sto opet znaci 2-3 dana laganog citanja treba da je dovoljno. Tako da ipak treba se pripremiti... Dakle, aplikacija plus pitanje "po cemu je Bugarska poznata"... Malo pre proveravao status i vec je "Obrazuvana prepiska" sto je valjda i normalno... :)
I tako... Ako ne bude nekih problema nadam se iduce nove godine da zvanicno "stanam Bulgarin"...Pozdrav
 
Odgovor na temu

vojkanche

Član broj: 335134
Poruke: 458
5.57.74.*



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo09.11.2017. u 00:22 - pre 80 meseci
Citat:
jotev74:
Pozdrav kolege :)
Evo i mene posle nekog malo duzeg perioda... Procitao sam sve sto se desavalo dok sam bio odsutan pa cu i ja da "prozborim" koju.
Ne zelim da popujem nikome jer nemam prava na to a osim
toga,svi ste vi odrasli ljudi pa cete doneti odluku koja je najpovoljnija za vas.
Ja sam proceduru do dobijanja Ukaza zavrsio preko ovde sada osporavane i nagrdjene Violete i mogu da kazem da ja nisam imao nikakvih losih iskustava sa njom.
Naprotiv,sve je teklo glatko sto dokazuje i moja sada vec godinu dana stara bugarska licna karta. Za 350e sam dobio sve od prevoda i overe dokumenata,predaje i dobijanja Udostvorenia iz DABC-a,predaju dokumenata u Ministarstvu Pravde,intervju i sve ostalo do Ukaza. Tu spadaju i odlasci do Sofije sa Violetom njenim retro Mercedesom.
Desilo se da smo nas nekoliko trebali da idemo za Sofiju ,i to bas na intervju (tako se pogodio datum) i nije mogla da nas sve poveze pa je zena unajmila vozaca iz Dimitrovgrada koji nas je umesto nje odvezao i vratio.
Znaci,sve je stvar individualnog iskustva.
To mogu da potvrdim i time sto je moja sestricina takodje isla preko nje a umalo si nisu izvadile oci medjusobno. Ni ja ne bih imao zivaca da izadjem sa toliko razlicitih ljudi i cudi na kraj a znam ljude koji su isli sa njom a recimo nisu poneli slike ili su kasnili na dogovoreno mesto a imali smo zakazano u DABC ,pa je Violeta morala da "leti" do Sofije da ne bismo svi izvisili.
Ja sam postovao dogovor sa njom,nisam je zvao po 100 puta kao neki vec sam pazljivo slusao i unapred sam dogovarao svaki korak. Za mene je sa njom saradnja bila vise nego korektna.
Kada sam dosao do Ukaza,resio sam da krenem sam u dalju proceduru i zahvaljujuci ostalim clanovima ovog foruma (HVALA DRUGARI!!! ) zavrsio sam sve bez ikakvih problema.
Za decu takodje zavrsavam sam celu proceduru jer je vrlo jednostavno a mnogo jeftinije,
Upravo u to vreme sam i otkrio posrednike koji rade u Sofiji a imaju jako puno iskustva a to su Gose Arsov i Cvetiliana Vladimirova Bojkova. Cuo sam se pa cak i licno upoznao sa oboje i mogu vam reci da se radi o posrednicima koji znaju svoj posao .
Oni vas mogu provesti kroz citavu proceduru,pomoci vam ako negde zapne ali nemojte da se varate da vam iko pa samim tim i oni mogu ubrzati proces dobijanja drzavljanstva.
Ovo govorim iz razloga sto je upravo Cvetiliana mojoj rodjaki obecala da ce za nadoknadu od 150e da ubrza proces dobijanja Udostvorenia a kada se to oteglo na 7 meseci ,uredno se pravdala da je ona ucinila sve sto je mogla ali da je problem do ljudi u DABC-u. Novac naravno nije zelela da vrati.
Dijametralno suprotan pozitivan primer je to sto je jednom nasem clanu (sada vec mom prijatelju) pomogla da ne dolazi iz inostranstva da sredi nesto oko dokumentacije vec je to ona ucinila umesto njega sto mu je itekako znacilo. Takodje,i mom drugu Vojkanchetu je ispravila brljotinu administrativne radnice u Bugarskoj pa je i on sa pravom hvali na ovom forumu.
I da rezimiram,
Sve mozete i sami da odradite ako zelite i imate vremena jer je procedura krajnje jednostavna.
Ukoliko pak resite da idete preko posrednika,ne ocekujte cuda i unapred dogovorite sve detalje .
Zelim vam svima od srca da sto pre zavrsite zapocet posao i dodjete do zeljenog cilja.
Pozdrav !!!

Ta violeta.....namerno malo v.....je zajebala mog brata do koske a meni ko dirne familiju...
 
Odgovor na temu

Zlatanova
Zlatanova
nezaposlena
Negotin
Negotin

Član broj: 330122
Poruke: 70
212.200.231.*



+3 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo09.11.2017. u 06:56 - pre 80 meseci
Ta violeta meni jedno dete nije ubacila u biografiju.I nije htela prstom da mrdne.Znam da cu imati muke oko toga kad moj sin krene u proceduru ali hajd...ja sam uvek optimista,sredice se to.

No...molim Vas da mi ne kazete da prelistam forum, htela bih samo da potvrdim da sam dobro razumela narednu proceduru,probala bih da idem sama.Kako sam pred izdavanje ukaza mislim da sve ide ovako,ispravite ako gresim
1.Zakazivanje datuma za uzimanje ukaza na sajtu ministarstva
2.Ukaz se uzima u zakazanom terminu,licno, sa onim kartoncicem i sa vec pripremljenom adresom na koju cu biti prijavljena
3.Nakon toga ceka se oko 30 dana da oni dostave dokumenta u tu opstinu
4.Posle 30 dana odlazi se u tu opstinu,ja planiram Vidin zato sto mi je blizu, placa se taksa za pasos...Gde je tu maticni broj????
5.Podnese se zahtev za pasos,slika se...sve kao kod nas...ode se posle nekog vremena i podigne...

Treba li neka taksa da se plati za ukaz?Da li se ta potvrda o uplati nosi sa kartonom kad se ukaz podnosi???

Hvala!
 
Odgovor na temu

izvrnuta torta
Nis

Član broj: 193721
Poruke: 550
*.exe-net.net.



+48 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo09.11.2017. u 09:08 - pre 80 meseci
Sad proverih za burazera i njegovu cerku, promenjen im status u finalno, intervju novembra 2016 u Sofiji.
 
Odgovor na temu

Aca king
Radnik
Umzug Qwens Zürich
Zürich Fahrweid

Član broj: 337420
Poruke: 157
*.com
Via: [es] mailing liste



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo09.11.2017. u 09:20 - pre 80 meseci
>
 
Odgovor na temu

Buki88
Beograd,Srbija

Član broj: 336303
Poruke: 45
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo09.11.2017. u 18:03 - pre 80 meseci
Isti slucaj. Samo sto meni nisu hteli da uzmu taj obrazac iz mesne zajednice po drugi put u ambasadi. Predao sam ga prvi put kao dokaz o poreklu i dobio papir na kome je zavedeno sta sam sve od dokumenata predao. Na salteru u ambasadi su mi rekli da im ne treba i sve pise na proishodu.
 
Odgovor na temu

Buki88
Beograd,Srbija

Član broj: 336303
Poruke: 45
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo09.11.2017. u 18:07 - pre 80 meseci
Citat:
jovanaaa90:
Sada sam bas u nedoumici. Poreklo sam dobila na osnovu obrasca iz mesne zajednice i dedinog vencanog lista gde pise nacionalnost.
To su mi u DABC zadrzali.
U ambasadi sam predala opet obrazac koji sam opet naknadno izvadila, medjutim bez vencanog lista. U ambasadi su mi rekli da ne bi trebalo da bude problema, ali sada nisam sigurna. Sta vi mislite?


Isti slucaj. Samo sto meni nisu hteli da uzmu taj obrazac iz mesne zajednice po drugi put u ambasadi. Predao sam ga prvi put kao dokaz o poreklu i dobio papir na kome je zavedeno sta sam sve od dokumenata predao. Na salteru u ambasadi su mi rekli da im ne treba i sve pise na proishodu.
 
Odgovor na temu

bubi34
trgovac
privatna
Beograd

Član broj: 335697
Poruke: 250
77.243.24.*



+8 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo09.11.2017. u 19:25 - pre 80 meseci
Buki88
Isti slucaj ni meni ambasada nije uzela original samo proishod. Ja sam sada naknadno za svaki slucaj predala original , da se ne desi da odem na dopunu. Kada si imao intervju?
 
Odgovor na temu

jovanaaa90

Član broj: 333425
Poruke: 65
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo09.11.2017. u 20:09 - pre 80 meseci
Mene su vratili sa saltera prvi put jer nisam imala dokument kojim dokazujem poreklo. Do tada nije ni bio potreban pored proishoda...
Bezveze je samo sto ljude koji nisu predali original vracaju na dopunu, jer su prilikom zakazivanja intervjua imali svu potrebnu dokumentaciju koja je u tom trenutku bila potrebna.
 
Odgovor na temu

b0be97
Kostov Boban
Nema
Nema
Vranje, Srbija

Član broj: 337113
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo09.11.2017. u 20:18 - pre 80 meseci
Meni cale ima bugarsko drzavljanstvo,da li mene mogu da vrate na dopunu? I da oktobra 2016 sam bio na intervju?
 
Odgovor na temu

dobrivoje85
Kragujevac

Član broj: 331099
Poruke: 178
*.fco.mts.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo09.11.2017. u 20:26 - pre 80 meseci
Ako ti otac ima bugarsko drzavljanstvo dobijeno na osnovu porekla, a ne po nekom drugom osnovu, onda nemas brige.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3582589 | Odgovora: 15809 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.