Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bugarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3505978 | Odgovora: 15726 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Skipper77

Član broj: 331993
Poruke: 184
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo27.10.2017. u 08:58 - pre 79 meseci
@Nemanjaa12345

U januaru 2018. bi rebalo da bude potpisano Udostoverenie za bug. proizhod. Tako su meni rekli i jos jednom clanu koji smo, kao i ti, predali zahtev u aprilu. Moj ti je savet da za to vreme prelistas forum i upoznas se sa svim daljim koracima. Ima dosta korisnih instrukcija i saveta. Takodje, nastavi da pratis redovno forum i na taj nacin azururas vec postojece informacije u vezi sa procedurom nakon preuzimanja proizhoda. Jer nesto sto je trenutno kao vazeca procedura moze biti promenjeno u narednih 3-4 meseca, tj. do trenutka kada predajes molbu za drzavljanstvo. Prati i sajt MP http://www.justice.government.bg/76/
Trenutno je brze zakazivanje intervjua preko konzulata u Nisu i Beogradu, otprilike za mesec dana, dok je preko MP Sofije za oko 1.5 godinu.
Ja planiram da uz molbu za drzavljanstvo prilozim i oba originalna stara dokumenta kojima dokazujem bugarsko poreklo, ali i original uverenje iz opstine o bug. poreklu. Tacnije, predacu sve ono sto sam predao i u DABC za dokazivanje porekla. U DABC sam predao ova dva stara dokumenta samo kao legalizovane i prevedene kopije, tako da ce stajati na Udostovereniu da je proizhod dobijen na osnovu kopija dokumenata. MP ce mozda traziti originale starih dokumenata na uvid. MP vraca ove stare dokumente, a bolje da ih prilozis nego da te mozda stave na dopolnitelno.
Imas mobilnu aplikaciju za pripremu intervjua, instaliraj je i kreni lagano sa ucenjem.
Ja imam bug. drzavljanstvo, ovaj proces vodim samostalno za rodjenog brata. Takodje, licno zavrsavam drzavljanstvo za svoje maloletno dete preko konzulata. Tako da ako ima pitanja, slobodno pitajte.
 
Odgovor na temu

dobrivoje85
Kragujevac

Član broj: 331099
Poruke: 178
*.dynamic.sbb.rs.



+14 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo27.10.2017. u 10:15 - pre 79 meseci
Juce sam bio u Sofiji, predao za pasos i licnu kartu. @Skipper77 cini mi se da si me ti pitao za podizanje ukaza na pp, pa ti nisam odgovorio. Podizanje ukaza se vrsi u mestu gde napisete. Ili u Sofiji ili u konzulatu. Obrnuto ne moze...
 
Odgovor na temu

maki1005
Beograd

Član broj: 333662
Poruke: 56
77.243.23.*

Jabber: maki1005


+5 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo27.10.2017. u 10:19 - pre 79 meseci
Jedna informacija u ambasadi uzimaju originale ne primaju vise kopije na intervju i mislim da se sada duze ceka na intervju meni su pomerili za kraj oktobra, a imao sam zakazano za pocetak septembra
 
Odgovor na temu

Skipper77

Član broj: 331993
Poruke: 184
*.fco.mts.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo27.10.2017. u 10:34 - pre 79 meseci
Citat:
dobrivoje85:
Juce sam bio u Sofiji, predao za pasos i licnu kartu. @Skipper77 cini mi se da si me ti pitao za podizanje ukaza na pp, pa ti nisam odgovorio. Podizanje ukaza se vrsi u mestu gde napisete. Ili u Sofiji ili u konzulatu. Obrnuto ne moze...


Tako mi je i rekao sluzbenik u MP Sofije u februar 2017. Zato sam napisao u molbi da podizanje ukaza bude u MP, bez obzira sto je intervju bio u konzulatu. Hvala u svakom slucaju.
 
Odgovor na temu

Baya Vancho
nezaposlen
srbija

Član broj: 337444
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo27.10.2017. u 11:45 - pre 79 meseci
Dragi ucesnici foruma,
Zelim da Vam prenesem moje iskustvo. Pokusavao sam da sam pokrenem postupak oko drzavljanstva i mogu da kazem da iako mi je Bugarski kao prvi maternji jezik (bio), naisao sam na gomilu problema. Mogao sam i sam to da izvedem ali uz mnogo truda, cekanja, vracanja... Zatim sam naso Cvetelinin oglas i sve je krenulo veoma brzo i lako. Cak mi je u detalje rekla koji ce sluzbenik sta da kaze i sta da odgovorim da bih izbegao komplikacije. Veoma sam zadovoljan i preporucujem njenu agenciju svima. Jestre da se plati ali ustedi se mnogo vremena, puovanja, zivaca...
Pozdrav svima i puno srece svima koji ste u postupku.
Baya Vancho
 
Odgovor na temu

Skipper77

Član broj: 331993
Poruke: 184
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo27.10.2017. u 12:15 - pre 79 meseci
@Baya Vancho
Da li mozes konkretnije da nam kazes na kakve si probleme nailazio i kako si ih resio? Da bi mi koji idemo samostalno kroz proces izbegli lose iskustvo kroz koje si ti prosao dok nisi stupio u kontakt sa Cvetilianom.
 
Odgovor na temu

skskmk
Sopstvenik vlastit biznis
New Skies DOO

Član broj: 336857
Poruke: 20
77.28.24.*



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo27.10.2017. u 17:35 - pre 79 meseci
Neko info za 2014???
 
Odgovor na temu

mladja95
Nikola Mladenovic
Pirot
Tigar

Član broj: 335075
Poruke: 3
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo27.10.2017. u 19:09 - pre 79 meseci
>
 
Odgovor na temu

Sladja wien
Janus
Janus

Član broj: 337095
Poruke: 56
*.cgn.dynamic.surfer.at.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo27.10.2017. u 19:55 - pre 79 meseci
Pa jedno vreme su navodno krenuli a sad izgleda opet zastoj..i mi smo kontaktirali cvetilijanu ,napisala je molbu i sad kao ocekujemo promenu. Dace Bog..inace 2014a ..broj 37../2014..mozda Ce se javiti neko sa nekom novom informacijom..srecno
 
Odgovor na temu

VladaS80
vozac
Užice

Član broj: 337083
Poruke: 79
*.dsl.pool.telekom.hu.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo28.10.2017. u 08:28 - pre 79 meseci
Dali neko zna dali je nekome ko je imao intervju 2017 status promenjen sa finalnog na dopunu ili bilo sta drugo
 
Odgovor na temu

b0be97
Kostov Boban
Nema
Nema
Vranje, Srbija

Član broj: 337113
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo28.10.2017. u 08:53 - pre 79 meseci
Ti si imao intervju 2017 i vec si na finalnom?
 
Odgovor na temu

Baya Vancho
nezaposlen
srbija

Član broj: 337444
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo28.10.2017. u 10:07 - pre 79 meseci
Postovani,
Rado bih Vam rekao puno stvari od nacina ophodjenja do odbijanja da dostavite neki od dokumenata uz citiranje clanova BG zakona, brojeva na koje mozete da pozovete i znacajno da ubrzate proces ali mislim da to mozda ne bi bilo posteno jer neki ljudi za to placaju. Samo Vam preporucujem pozovite Cvetu, odite tamo licno. Mnogo pomaze.
Baya Vancho
 
Odgovor na temu

Skipper77

Član broj: 331993
Poruke: 184
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo28.10.2017. u 11:00 - pre 79 meseci
@Baya Vancho

Voleo bih da me isprave ostali clanovi- korisnici ovog foruma, ali ovaj forum se upravo zasniva na deljenju informacija, prenosenju razlicitih iskustava, itd. kako bismo lakse i na neki nacin sigurnije poceli i zavrsili proces dobijanja bugarskog drzavljanstva. Nemam nista protiv da preneses svoje lepo iskustvo sa posrednicom, ali ne vidim opravdan razlog da ne podelis nijednu konkretnu informaciju. Ako koristis forum da reklamiras agenciju, onda bi trebalo da preneses svoje iskustvo za koje kazes da je korisno. Ovaj forum ne sluzi samo za reklamu. Na ovom forumu si poslao ukupno 1 poruku cija je svrha samo reklamiranje posrednice. Nemam nista protiv posrednika, naprotiv, ima smisla koristitih njihove usluge u odredjenim situacijama. Naravno da to snosi i odredjeni rizik, ali to je druga tema. Poenta je da moras nesebicno da delis informacije kako bi ovaj forum imao smisla. Meni za sada posrednik ne treba, zavrsavam licno za dete i brata, a za sebe sam vec licno zavrsio.
 
Odgovor na temu

izvrnuta torta
Nis

Član broj: 193721
Poruke: 550
*.exe-net.net.



+48 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo28.10.2017. u 11:29 - pre 79 meseci
I meni se cini da su pojedini posrednici poceli toliko da se reklamiraju ovde, i cini mi se da to nije sve bas slucajno. I ja sam Baya Vancho placao posrednika za neke stvari, ali sam i podelio ono sto sam saznao, sad ako sam ja platio, ne moraju i drugi da placaju za isto, meni ni iz dzepa ni u dzep, a tebi ne znam.
 
Odgovor na temu

bubi34
trgovac
privatna
Beograd

Član broj: 335697
Poruke: 250
*.dynamic.vipmobile.rs.



+8 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo28.10.2017. u 13:19 - pre 79 meseci
Kako god okrenes oni stalno menjaju nesto. Mi koji smo zavrsili i procesu smo sada samo cekamo ukaz , opet nesto treba da dodajemo dopunjemo. Te ne treba original sve ok, pa posle dva mes treba. Samo se vrti oko novca . Opet molba , prevod , odlazak sve to kosta. Sve se oko toga vrti. Reklama za ubrzanje opet kosta . Sve je oko novca samo da bi uzimali pare . S obzirom da su mnogo spori i da koce od 2014 god. Vecinom nas imaju ovde ciste papire zlatne linije al eto moramo da cekamo. Ako ta Cvetliana moze da pomogne treba pokusati . Sve je to macka u dzaku
Pomogla je dosta nekome ali niko konkretno da kaze sta i kako. Kojim procesom i putem.


 
Odgovor na temu

Baya Vancho
nezaposlen
srbija

Član broj: 337444
Poruke: 5
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo28.10.2017. u 13:29 - pre 79 meseci
Izvini, ali sam cak i clanove moje porodice uputio na istog posrednika... Nije nista licno, ni reklama...
Baya Vancho
 
Odgovor na temu

izvrnuta torta
Nis

Član broj: 193721
Poruke: 550
*.exe-net.net.



+48 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo28.10.2017. u 13:37 - pre 79 meseci
Pa da , ali tako si ga rekao kao da jeste. Nebitno, ali ovde smo valjda da pomognemo jedni drugima, da olaksamo sta mozemo, i da ustedimo nesto jer ne moramo bas sve da platimo, nesto mozemo i sami da uradimo. Jer na kraju krajeva, cela ova procedura nije nimalo jeftina.
 
Odgovor na temu

Baya Vancho
nezaposlen
srbija

Član broj: 337444
Poruke: 5
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo28.10.2017. u 13:46 - pre 79 meseci
Sve je relativno...
Baya Vancho
 
Odgovor na temu

Bosilče
Domaćica
Domaćinstvo
Bosilegrad

Član broj: 337157
Poruke: 16
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo28.10.2017. u 16:08 - pre 79 meseci
i ja platih na Cvetilianu pa sve govorim na forum ovdeka. nemak veze što sam ju platila. treba prevod treba formulari da se ispunjavau treba ovo pa ono.ja ne znam to i tačka. svima ovdeka sve ču da kazuvam. trebak da znademo koi su dobri a koi loši posrednici da ne plačamo badavo. mora da se zna. što tajne što krijanje od koga od čega?
 
Odgovor na temu

dobrivoje85
Kragujevac

Član broj: 331099
Poruke: 178
*.fco.mts.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo28.10.2017. u 17:17 - pre 79 meseci
Citat:
Skipper77:
@Baya Vancho

Voleo bih da me isprave ostali clanovi- korisnici ovog foruma, ali ovaj forum se upravo zasniva na deljenju informacija, prenosenju razlicitih iskustava, itd. kako bismo lakse i na neki nacin sigurnije poceli i zavrsili proces dobijanja bugarskog drzavljanstva. Nemam nista protiv da preneses svoje lepo iskustvo sa posrednicom, ali ne vidim opravdan razlog da ne podelis nijednu konkretnu informaciju. Ako koristis forum da reklamiras agenciju, onda bi trebalo da preneses svoje iskustvo za koje kazes da je korisno. Ovaj forum ne sluzi samo za reklamu. Na ovom forumu si poslao ukupno 1 poruku cija je svrha samo reklamiranje posrednice. Nemam nista protiv posrednika, naprotiv, ima smisla koristitih njihove usluge u odredjenim situacijama. Naravno da to snosi i odredjeni rizik, ali to je druga tema. Poenta je da moras nesebicno da delis informacije kako bi ovaj forum imao smisla. Meni za sada posrednik ne treba, zavrsavam licno za dete i brata, a za sebe sam vec licno zavrsio.

@Skipper77 Druze potpuno si u pravu, sto se tice @Baya Vancho poruka mu je bas konfuzna, nejasna i vidim da se ljudi nece leba najesti od njegovih informacija, no dobro ne treba se baviti time uopste. Posto sam celu proceduru od Dabc preko MP do zadnjeg statusa zavrsavao sam, a bio sam u kontaktu i sa Cvetilijanom ajde da napisem nesto. Svako moze da krene u proceduru sam, ali pritom da bude veoma pazljiv oko dokumentacije, da mu se ne potkrade neka greska, jer moze skupo da ga kosta. Malo po malo i ako radite sve smisljeno, tj imate plan i razmisljate malo stici cete do kraja. Cvetilijanu sam pozvao kada mi je potpisan ukaz i angazovao je za Egn, adresu, i samo apliciranje pasosa. Sve to na kraju mozete i sami da zavrsite, ako imate vremena previse, sto nije slucaj sa mnom a i mrzelo me da putujem 3, a mozda i 4 puta do Sofije, vec sam ovako otisao 2 puta, lagana prica. Samo znam i to garantujem da ona moze da pogura celu proceduru za klijenta i da mnogo brze zavrsi, isto je korisna za ljude koji su na dopuni, ali samo radi sa ljudima koji imaju REGULARNO POREKLO. Cena je individualna stvar i zavisi od klijenta do klijenta, pa ko voli nek izvoli. I jako je bitna stvar da svako od Vas bude u toku sa celom procedurom dok ne stigne do kraja, jer se stvari menjaju iz meseca u mesec i bitno je biti u toku, a me samo proveravati status jedanput u 6 meseci i cekati da stigne passport...😊
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3505978 | Odgovora: 15726 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.