Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bugarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3494786 | Odgovora: 15725 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Darac94
Turismus kaufmann

Član broj: 335522
Poruke: 41
*.dyn.telefonica.de.



+4 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo30.11.2016. u 06:36 - pre 90 meseci
Evo i ja cu da napisem svoje iskustvo.
15.08.2013 sam prvi put bio u Bugarskoj,Sofiji
12.11.2013 sam bio sam na intervju,inace pricam Makedonski dobro pa mi Bugarski nije bio neki Problem
onda je usledila dugaaa pauza jer kao sto znate Vlada se rusila i menjala i nije bilo pomaka,kad sam bio da dostavim dopunske Dokumente
ljudi su se bacali na auta ispred skupstine i masovno protestovali tako da su izgledi bili mali...
Novembar 2014 sam predao dopunska dokumenta od komplet rodbine koji imaju Bg pasos
Februar 2015 mi se promenio Status,da dostavim Dokumente ,opet sam bio u Sofiji,jer valjda nisu primili.
Pre par meseci,neki jul 2016 mi se promenio Status ne znas tacno sta
11.11.2016 pregled moraju da izvrse eksperti da li sam bugarin
i sad cekam...
Broj sam 157xx /2013 da li ima jos ko da ceka iz tog perioda?
 
Odgovor na temu

shommy_kg
Srbija, Kragujevac

Član broj: 330253
Poruke: 175
*.dynamic.sbb.rs.



+32 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo30.11.2016. u 10:34 - pre 90 meseci
@ maki

Na Udostoverenie ot bъlgarski proizhod pise na osnovu kojih dokumenata je izdato. A dokumenta na osnovu kojih je izdato su ostala u arhivi DABC-a, bar tako mislim, meni nisu vracena.

Predao sam:

- 1 fotografija - velicine kao za pasos
- Udostvorenie - orginal - nema troskova za ovaj dokument
- Kopija pasosa - nema troskova
- Moj izvod iz maticne KR - prevod + overa 15 eura
- Da nisam osudjivan - prevod + overa 15 eura
- Da se ne vodi postupak protiv mene - prevod + 15 eura
- Lekarsko uverenje - prevod + overa 15 eura (lekarsko u Medicini rada u Kragujevcu - 2.000 din. Uradjen je pregled psihologa, neuropsihijatra, snimanje grudnog kosa i citanje snimka - dakle nalaz "nadleznog" lekara). Pre toga, u Higijenskom zavodu uradio sam test na sidu i sifilis (1.100 + 450 din, u KG-u gotovo za 2 dana) pa tek onda isao u Medicinu rada i na obrascu (koji dobijete Medicini rada) prepisan je negativan nalaz sa liste iz Higijenskog.

Posle obavljenog intervjua rok za dobijanje pina je do 60 dana.
 
Odgovor na temu

LeaMo




Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo30.11.2016. u 11:40 - pre 90 meseci
Čula sam da je u Sofiji haos zbog promene vlade...nema ko da potpise ukaze..tek oko nove godine bi trebalo da krene...ima li ko takvu informaciju?😞
 
Odgovor na temu

Darac94
Turismus kaufmann

Član broj: 335522
Poruke: 41
*.dyn.telefonica.de.



+4 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo30.11.2016. u 12:52 - pre 90 meseci
par dana vec ne potpisuju nista..a i da potpisu Termin prvi ti je u januaru jer je sve ostalo u Sofiji popunjeno
 
Odgovor na temu

izvrnuta torta
Nis

Član broj: 193721
Poruke: 550
*.exe-net.net.



+48 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo30.11.2016. u 15:52 - pre 90 meseci
Znaci sad ispada da je bolje da se dokumenta za Ministarstvo predaju u ambasadi. U Sofiji intervju zakazuju tek za april 2018, a u ambasadi odmah kolko sam razumeo Shomya?
 
Odgovor na temu

daca80
Negotin

Član broj: 32787
Poruke: 272
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+21 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo30.11.2016. u 17:54 - pre 90 meseci
Izgleda da su počele gužve i u ambasadi, zakazuju za dva meseca unapred, on je slučajno upao. Mislim da će se vreme čekanja za ambasadu povećati, pošto će se dosta ljudi preorjentisati, jer je u Sofiji katastrofa od gužve.
 
Odgovor na temu

shommy_kg
Srbija, Kragujevac

Član broj: 330253
Poruke: 175
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo30.11.2016. u 19:09 - pre 90 meseci
Upravo tako Daco.

Ja sam otisao da predam dokumenta i zakazem intervju (24.11 zakazivali su za kraj janura - dakle 20 i neki. A bilo je min 10 ljudi u momentu kada sam ja predavao).

Intervjui se rade utorkom, sredom i cetvrtkom. Ali zbog guzve uveli su od pre par dana i ponedeljak. Guzve su velike, sve je vise ljudi i Konzulat postaje polako prenatrpan poslom.

Jos jedna stvar. Intervju traje 20 min. Dok se sve zavrsi to bude okruglo 30 min. Prvi intervju je u 10:30, rad sa strankama do 12h...matematika je jasna...

Ja sam imao neverovatnu srecu (to su mi i gospodja koja radi na salteru i covek koji je u obezbedjenju rekli), ja sam bio u fazonu pa ok, a oni - da li si svestan koliko srece imas i da se jos nije desilo da neko dobije tako kratak rok za intervju? A ja znam koliko sada moram da cekam pa bas i nisam bio uzbudjen posebno :).

Inace, ja ljubaznije i finije ljude od zaposlenih u Konzulatu sreo nisam
 
Odgovor na temu

maki1005
Beograd

Član broj: 333662
Poruke: 56
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: maki1005


+5 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo30.11.2016. u 19:15 - pre 90 meseci
Sta treba da stoji na uverenju iz suda i mup-a radi cega se izdaje?

Shommy_kg jel ima neko pitanje da su te pitali na intervju osim ovih sto su na forumu?
 
Odgovor na temu

Skipper77

Član broj: 331993
Poruke: 184
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo30.11.2016. u 20:33 - pre 90 meseci
Citat:
shommy_kg:
Upravo tako Daco.

Ja sam otisao da predam dokumenta i zakazem intervju (24.11 zakazivali su za kraj janura - dakle 20 i neki. A bilo je min 10 ljudi u momentu kada sam ja predavao).

Intervjui se rade utorkom, sredom i cetvrtkom. Ali zbog guzve uveli su od pre par dana i ponedeljak. Guzve su velike, sve je vise ljudi i Konzulat postaje polako prenatrpan poslom.

Jos jedna stvar. Intervju traje 20 min. Dok se sve zavrsi to bude okruglo 30 min. Prvi intervju je u 10:30, rad sa strankama do 12h...matematika je jasna...

Ja sam imao neverovatnu srecu (to su mi i gospodja koja radi na salteru i covek koji je u obezbedjenju rekli), ja sam bio u fazonu pa ok, a oni - da li si svestan koliko srece imas i da se jos nije desilo da neko dobije tako kratak rok za intervju? A ja znam koliko sada moram da cekam pa bas i nisam bio uzbudjen posebno :).

Inace, ja ljubaznije i finije ljude od zaposlenih u Konzulatu sreo nisam


Spominjes Konzulat, jel to u Nisu, ili u nekom drugom gradu? Ili si mislio na Ambasadu u Beogradu?
 
Odgovor na temu

Slobodan75
Vozac

Član broj: 332353
Poruke: 76
109.122.122.*



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo30.11.2016. u 21:03 - pre 90 meseci
Drzavljanstva Bugarskog naglasis
 
Odgovor na temu

izvrnuta torta
Nis

Član broj: 193721
Poruke: 550
*.exe-net.net.



+48 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo30.11.2016. u 21:04 - pre 90 meseci
Pa mislim da je svakako bolje sacekati 2 meseca u ambasadi nego 1,5 godinu u Sofiji. I mene zanima ovo za niski konzulat, jel rade i tu intervju, mozda je tu manja guzva?
 
Odgovor na temu

shommy_kg
Srbija, Kragujevac

Član broj: 330253
Poruke: 175
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo30.11.2016. u 21:47 - pre 90 meseci
Na svakom dokumentu (obrazac lekarskog uverenja, uverenje o neosudjivnosti, uverenje da se ne vodi postupak protiv vas MORA da stoji - radi sticanja bugarskog drzvljanstva ili radi ostvarivanja prava u inostranstvu).

Mislim na Konzularno predstavnisto tj. Konzulat u okviru Ambasade Bugarske u Beogradu. Trebalo bi da intervju moze da se odradi i u Nisu, ali mislim da je tamo guzva samo veca - manja tesko.

Pitanja su bila:

- kako se zoves, kada si i gde rodjen, gde zivis
- koja ti je narodnost (ovo pitanje mi je postavljeno u sred odgovora na prvo pitanje bas ali bas onako iznenada)
- imas li clanova familije u bilo kom stepenu srodstva koji su predali ili su u postupku predaje dokumanata za BG drzavljanstvo
- da li prvi put predajes dokumenta za drzavljanstvo
- da li si, koliko puta i kada zadnji put bio u Bugarskoj
- da li si osudjivan
- mozes li da nabrojis neke Bugarske nacionalne praznike
- da li imas rodjaka koji su bugarski drzavljani
- da li imas rodjaka koji su bugarski drzavljani i zive u Bugarskoj (morate znati ime, prezime, adresu - datum rodjenja odlicno ako znate, mada nije neophodno)
- zasto zelis da postanes bugarski drzavljanin
- gde radis / cime se bavis / sta si po zanimanju
- sta ce se u tvom zivotu promeniti ako dobijes drzavljanstvo
- da li planiras da zivis u Bugarskoj
- imas li sredstava da se izdrzavas u Bugarskoj
- koji je izvor tih sredstava
- da li su svi odgovori istiniti
- da li postoji nesto sto si prikrio / izmenio u cilju dobijanja pozitivnog odgovora (ovde pre svega misle na falsifikovanje dokumenata, potpisa, podataka - datum rodjenja, mesto rodjenja i sl.)

to su apsolutno sva pitanja koja su mi postavljena.

Intervju izgleda ovako - udjete u sobicak koji je grubo 3m x 2m. Sedite na barskoj stolici, vas i "ispitivaca" deli neprobojno staklo. Snimaju vas dve nadzorne kamere, jedna iz gornjeg levog, druga iz gornjeg desnog ugla. Predajete pasos i sva dokumenta. Pasos vam odmah vracaju a dokumenta sortiraju i pakuju. U Beogradu je obavezno da pored vas bude jedan (od stane konzulata) ovlascenih prevodilaca za bugarski jezik. To vas kosta 10 eura. Njegovo je da vam pojasni pitanja i pomogne u prevodjenju vasih odgovora - ukoliko za tim, je li, bude potrebe. Na kraju vam daju obrazac na kome su odgovori koje ste dali, kada sve proverite i slozite se da je sve ok - potpisujete ga. Placate 66 eura taksu i time je intervju zavrsen. Najkasnije za 60 dana dobijate pin, godinu dana je min cekanja da dobijete ukaz. Kada ukaz stigne, placate taksu ambasadi (ovo ide iskljucivo preko racuna) i kazu vam datum kada mozete ici da predate zahtev za izdavanje l.k. i pasosa. To uglavnom bude do 2 meseca od momenta kada vam stigne ukaz i platite taksu.

Jesam pisao puno, ali znam koliko su meni pomogli odgovori Kamermana i Serb-a te smatram da je moja obaveza da to "dobrocinstvo" nastavim


[Ovu poruku je menjao shommy_kg dana 30.11.2016. u 23:08 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao shommy_kg dana 30.11.2016. u 23:13 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Zapro

Član broj: 332469
Poruke: 370
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo01.12.2016. u 00:31 - pre 90 meseci
Znaci na to iznenadno pitanje oko narodnosti treba da se odgovori da si bugarin ? Posto ima cake oko nacionalnosti i oko drzavljanstva, ne znam kako se to kaze na bugarskom,ali koliko znam za jednom treba da se kaze da ste Srbin, to je verovatno drzavljanstvo, a nacionalnost Bugarin ili gresim ?
 
Odgovor na temu

Slobodan75
Vozac

Član broj: 332353
Poruke: 76
109.122.122.*



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo01.12.2016. u 04:44 - pre 90 meseci
Negresis drzavljanstvo Srpsko,a nacionalnost Bugarsko
 
Odgovor na temu

daca80
Negotin

Član broj: 32787
Poruke: 272
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+21 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo01.12.2016. u 07:34 - pre 90 meseci
Kada kažeš predajete "pasoš i sva dokumenta" na koja dokumenta misliš? Pitam pošto si napisao da si dokumenta predao 4-5 dana pre toga.
 
Odgovor na temu

LeaMo




Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo01.12.2016. u 08:19 - pre 90 meseci
Da li postoji mogućnost da mi po zavrsetku naše procedure i dobijanja pasosa, za decu predamo u nekoj od ambasada u Srbiju, Nis ili Beograd?
 
Odgovor na temu

dpenev

Član broj: 333774
Poruke: 59
*.telenor.rs.



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo01.12.2016. u 09:03 - pre 90 meseci
Citat:
LeaMo : Da li postoji mogućnost da mi po zavrsetku naše procedure i dobijanja pasosa, za decu predamo u nekoj od ambasada u Srbiju, Nis ili Beograd?


Naravno, može da se preda za decu preko konzulata, da se ne cimate do Sofije sa decom.
 
Odgovor na temu

Zapro

Član broj: 332469
Poruke: 370
93.184.83.*



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo01.12.2016. u 11:45 - pre 90 meseci
Citat:
Slobodan75:
Negresis drzavljanstvo Srpsko,a nacionalnost Bugarsko


A na bugarskom je narodnost ustvari nacionalnost ?
 
Odgovor na temu

izvrnuta torta
Nis

Član broj: 193721
Poruke: 550
*.exe-net.net.



+48 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo01.12.2016. u 11:55 - pre 90 meseci
Da, a drzavljanstvo se kaze grazdanstvo na bugarskom i ono je srpsko.

Moj brat je bio skoro na intervju u Sofiji, i pitali su ga da li je oszden(osudjivan), a on razumeo da ga pitaju dal je ozenjen i rekao da, a ova ga pogledala u cudu.
 
Odgovor na temu

shommy_kg
Srbija, Kragujevac

Član broj: 330253
Poruke: 175
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo01.12.2016. u 15:47 - pre 90 meseci
Citat:
daca80:
Kada kažeš predajete "pasoš i sva dokumenta" na koja dokumenta misliš? Pitam pošto si napisao da si dokumenta predao 4-5 dana pre toga.


Nisam ni primetio da sam napravio lapsus. Predao sam pasos, "ispitivac" je otisao do arhive, uzeo moja dokumanta (ona predata 24.11.), vratio mi pasos, razvrstao i spakovao dokumenta i, posle obavljenog intervjua, samo dodao obrazac sa odgovorima u fasciklu.


Sto se tice pitanja:

5. Kakva narodnost imaš ?..................................................... (Bъlgarska)

6. Kakva nacionalnost ? ……………………………………………………… (Bъlgarska)

7. Kakvo ti e graždanstvoto ?.................................................... (Sъrpsko)


Dakle:

- koja ti je narodnost ? BUGARSKA

- koje ti je nacionalnost ? BUGARSKA

- koje ti je drzavljanstvo? Srpsko


Bugari, dakle, razlikuju - narodnost, nacionalnost (tj. nacionalna svest/pripadnost) I drzavljanstvo (naravno, ne iskljucujem mogucnost da gresim)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3494786 | Odgovora: 15725 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.