Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bugarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3487440 | Odgovora: 15717 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dpenev

Član broj: 333774
Poruke: 59
*.telenor.rs.



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo18.11.2016. u 11:19 - pre 90 meseci
Citat:
Skipper77: Jedno hipoteticko pitanje, ali bice uskoro, nadam se realnost. Imam Ukaz o bugarskom drzavljanstvu, bug. pasos i licnu kartu na Lege 6. Planiram da izvadim pasos za dete uzrasta 4 godine.Dakle, jedan roditelj, tj. otac je bugarski drzavljanin, majka srpkinja, a dete se rodilo pre nego sto je otac postao drzavljanin bugarske. Nema puno informacija na forumu, ali evo jedan post koji sam pronasao:
"...Ako imate decu koja su rođena pre nego što ste dobili državljanstvo, onda popunjavate molbu, deklaraciju, kopije pasoša, prevedeni izvodi i zakazuje se intervju. Prisutna oba roditelja. Naravno, pošto su moja deca mnogo mala (2 i po godine i 1 godina), intervju se vodi sa vama uz prisustvo dece. Takođe, za decu treba da se dostavi biografija. :) Napiše se nešto tipa "Zovem se tako i tako, tata mi je taj i taj, mama ta i ta... bla bla"

Da li neko ko je prosao ovu proceduru moze nesto vise da napise o samoj proceduri, npr. sta je potrebno od dokumenata, koliko traje procedura, koliko kosta, itd.

Negde sam procitao da je korisno ili je pod morati da se prilikom prijavljivanja na adresu, tj. zavrsavanja EGN-a i/ili prilikom slikanja za pasos, uneti podatke (imena, datume rodjenja) da ste vencani i da imate decu. To je dobro zbog kasnijeg zavrsavanja pasosa za decu. Da li ima nekog smisla, tj. da li je info tacna?


Ja sam pisao ovo gore što si ti pomenuo. To je informacija koju sam dobio u konzulatu. Znači, ako ti se dete rodilo pre nego što si dobio papire, onda bez obzira koliko je dete staro moraš da skupiš te papire i da ideš sa decom na intervju. Naravno, oba roditelja moraju da budu prisutna, bez obzira ko od vas ima bugarske papire. Što se tiče papira, sve što sam napisao je tačno. Pitao sam Novicu Ivanova i pitao sam takođe u KIC Bosilegrad i to je to od papira.

Ja sam prilikom popunjavanja podataka za EGN u opštini sredec napisao da sam oženjen, da imam decu i stavio sam podatke o njima (ime, prezime i datum rođenja). Ne znam da li će to nešto značiti, ali i ja uskoro planiram da krenem u proceduru za decu. Naravno, preko konzulata.

Još nešto... nisam pitao koliko traje procedura za decu, pa ako neko ide u konzulat, neka se raspita i neka nam javi.
 
Odgovor na temu

Skipper77

Član broj: 331993
Poruke: 184
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo18.11.2016. u 14:01 - pre 90 meseci
Pitanje za one koji su zavrsili EGN u opstini Sredec, Lege 6. Sa zvanicnog sajta opstine Sredec sam skinuo dva word formulara za koje hocu da proverim sa vama da li su to ti formulari koji se popunjavaju ili koji od ova dva? Takodje, saljem vam excel dokument koji mislim da sadrzi spisak dokumenata za koje mislim da su za dobijanje EGN-a, rokovi i cena.
Negde sam cuo da je jos potrebno priloziti ili samo dati na uvid preveden i legalizovan izvod iz rodjenih za podnosioca zahteva, da li je to tacno?
Da li su to svi potrebni dokumenti?

<Izvucen deo iz excel fajla>
Naimenovanie na uslugata:
Prisvoяvane na EGN na bъlgarski graždanin, na lice s pridobito bъlgarsko graždanstvo, s razrešeno postoяnno prebivavane, sъs statut na bežanec.

Neobhodimi dokumenti:
1. Zaяvlenie
2. Uvedomitelno pismo.
3. Dokument za samoličnost.
4. Drugi dokumenti, dokazvaщi praven interes.
5. Dokument ot MP.
6. Dokument za platena taksa za Dъržavnata agenciя za bežancite.

Srokove: 7 dni
Cena: 30 lv.

Da li moze odmah nakon preuzimanja Ukaza iz Ministarstva da se ode do opstine Sredec i da se podnese zahtev za EGN? Uglavnom su komentari da u ovu opstinu moze odmah da se podnese za EGN (istog trenutka, tj. dana), ali da proverim sa vama.
Hvala
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Skipper77

Član broj: 331993
Poruke: 184
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo18.11.2016. u 14:19 - pre 90 meseci
Citat:
dpenev:
Citat:
Skipper77: Jedno hipoteticko pitanje, ali bice uskoro, nadam se realnost. Imam Ukaz o bugarskom drzavljanstvu, bug. pasos i licnu kartu na Lege 6. Planiram da izvadim pasos za dete uzrasta 4 godine.Dakle, jedan roditelj, tj. otac je bugarski drzavljanin, majka srpkinja, a dete se rodilo pre nego sto je otac postao drzavljanin bugarske. Nema puno informacija na forumu, ali evo jedan post koji sam pronasao:
"...Ako imate decu koja su rođena pre nego što ste dobili državljanstvo, onda popunjavate molbu, deklaraciju, kopije pasoša, prevedeni izvodi i zakazuje se intervju. Prisutna oba roditelja. Naravno, pošto su moja deca mnogo mala (2 i po godine i 1 godina), intervju se vodi sa vama uz prisustvo dece. Takođe, za decu treba da se dostavi biografija. :) Napiše se nešto tipa "Zovem se tako i tako, tata mi je taj i taj, mama ta i ta... bla bla"

Da li neko ko je prosao ovu proceduru moze nesto vise da napise o samoj proceduri, npr. sta je potrebno od dokumenata, koliko traje procedura, koliko kosta, itd.

Negde sam procitao da je korisno ili je pod morati da se prilikom prijavljivanja na adresu, tj. zavrsavanja EGN-a i/ili prilikom slikanja za pasos, uneti podatke (imena, datume rodjenja) da ste vencani i da imate decu. To je dobro zbog kasnijeg zavrsavanja pasosa za decu. Da li ima nekog smisla, tj. da li je info tacna?


Ja sam pisao ovo gore što si ti pomenuo. To je informacija koju sam dobio u konzulatu. Znači, ako ti se dete rodilo pre nego što si dobio papire, onda bez obzira koliko je dete staro moraš da skupiš te papire i da ideš sa decom na intervju. Naravno, oba roditelja moraju da budu prisutna, bez obzira ko od vas ima bugarske papire. Što se tiče papira, sve što sam napisao je tačno. Pitao sam Novicu Ivanova i pitao sam takođe u KIC Bosilegrad i to je to od papira.

Ja sam prilikom popunjavanja podataka za EGN u opštini sredec napisao da sam oženjen, da imam decu i stavio sam podatke o njima (ime, prezime i datum rođenja). Ne znam da li će to nešto značiti, ali i ja uskoro planiram da krenem u proceduru za decu. Naravno, preko konzulata.

Još nešto... nisam pitao koliko traje procedura za decu, pa ako neko ide u konzulat, neka se raspita i neka nam javi.


Evo, mislim da sam nasao spisak dokumentacije potreban za dobijanje drzavljanstva za decu do 14 godina gde je jedan roditelj bug. drzavljanin. U prilogu je word dokument, a u nastavku adresa http://www.justice.government.bg/76/
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

dpenev

Član broj: 333774
Poruke: 59
*.telenor.rs.



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo18.11.2016. u 14:40 - pre 90 meseci
Citat:
Skipper77:
Pitanje za one koji su zavrsili EGN u opstini Sredec, Lege 6. Sa zvanicnog sajta opstine Sredec sam skinuo dva word formulara za koje hocu da proverim sa vama da li su to ti formulari koji se popunjavaju ili koji od ova dva? Takodje, saljem vam excel dokument koji mislim da sadrzi spisak dokumenata za koje mislim da su za dobijanje EGN-a, rokovi i cena.
Negde sam cuo da je jos potrebno priloziti ili samo dati na uvid preveden i legalizovan izvod iz rodjenih za podnosioca zahteva, da li je to tacno?
Da li su to svi potrebni dokumenti?

<Izvucen deo iz excel fajla>
Naimenovanie na uslugata:
Prisvoяvane na EGN na bъlgarski graždanin, na lice s pridobito bъlgarsko graždanstvo, s razrešeno postoяnno prebivavane, sъs statut na bežanec.

Neobhodimi dokumenti:
1. Zaяvlenie
2. Uvedomitelno pismo.
3. Dokument za samoličnost.
4. Drugi dokumenti, dokazvaщi praven interes.
5. Dokument ot MP.
6. Dokument za platena taksa za Dъržavnata agenciя za bežancite.

Srokove: 7 dni
Cena: 30 lv.

Da li moze odmah nakon preuzimanja Ukaza iz Ministarstva da se ode do opstine Sredec i da se podnese zahtev za EGN? Uglavnom su komentari da u ovu opstinu moze odmah da se podnese za EGN (istog trenutka, tj. dana), ali da proverim sa vama.
Hvala


Popunjavaš oba formulara, dobićeš ih tamo na licu mesta. Jedan je da prijaviš adresu Lege 6, a drugi je informacija o adresi na kojoj živiš i gomila pitanja u vezi članova porodice. NIšta teško, ali moraš na bugarskom sve da napišeš, pa vežbaj malo dok ne odeš. :)
EGN se dobija za najviše 7 dana. Od papira mi nisu ništa tražili, samo ukaz (iskopiraj ga u više primeraka) i pasoš. Ponesi za svaki slučaj izvode i njihove kopije, sigurno ti je ostala neka prevedena kopija izvoda. Meni nisu tražili ništa osim ukaza i pasoša.
30 leva plaćaš na licu mesta u opštini na kasi.

Ne znam da li možeš odmah posle podizanja ukaza da ideš u Sredec, ja sam čekao mesec dana. U svakom slučaju, kad podigneš ukaz, idi u Lege 6, blizu je.
 
Odgovor na temu

kamerman

Član broj: 47513
Poruke: 534
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo18.11.2016. u 15:37 - pre 90 meseci
Evo i ja da napišem koju reč u vezi prijave za EGN i državljanstva za decu.Pre neki dan sam bio u Sofiju da podignem ukaz sa još jednom ženom.Ona je prijavila službenu adresu Lege 6, a ja u jednoj drugoj Sofijskoj opštini.Odmah nakon dizanja ukaza možete u opštinu za prijavu za EGN.Jedina stvar je što je službenica na šalteru rekla da joj ukaz nije stigo iz Ministarstva, ali sam joj reko da sam ukaz upravo digo i da će stići do njih narednih dana.Znači može odma da se ide po EGN.Što se tiče dece, posrednik je tog dana bio u Ministarstvo da pita kakva je procedura za decu ispod 18 god.Treba prevesti i legalizovati izvode za decu, napisati kratku biografiju, deklaracija, slike i uplata.Ovaj word dokument koji je zakačio skiper77 je šira verzija šta sve treba.Možete tu pogledati isto.Kada se urade svi dokumenti, ide se direktno u Ministarstvo sa decom na intervju.Oba roditelja moraju biti prisutna.Nema nikakvog zakazivanja.Jedino nisu mogli da kažu koliko će trajati proces so dobijanja pasoša.Eto to je iz prve ruke od pre neki dan.
 
Odgovor na temu

ikac2000
ikac2000
Nis

Član broj: 27534
Poruke: 519



+18 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo18.11.2016. u 23:38 - pre 90 meseci
Hvala vam za info za decu.

Samo da pitam, izvinjavam se ako je vec bilo, da li izvode za decu mogu da prevedem u Srbiji kod sudskog prevodioca, ili mora da se prevede u Bugarskoj kod njihovog notara?

Ja sam za mene prevodio u Sofiji, ali mi je sada logisticki lakse u Srbiji jer nisam vise u zemlji, a predao bih u ambasadi van Srbije...
 
Odgovor na temu

daca80
Negotin

Član broj: 32787
Poruke: 272
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+21 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo19.11.2016. u 07:18 - pre 90 meseci
Da li se pri popunjavanju prijave za predaju dokumenata na sajtu DABČ-a, moraju popuniti sva polja ili samo ona obeležena zvezdicom?
Unapred hvala na informaciji
 
Odgovor na temu

Skipper77

Član broj: 331993
Poruke: 184
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo19.11.2016. u 08:11 - pre 90 meseci
Citat:
ikac2000:
Hvala vam za info za decu.

Samo da pitam, izvinjavam se ako je vec bilo, da li izvode za decu mogu da prevedem u Srbiji kod sudskog prevodioca, ili mora da se prevede u Bugarskoj kod njihovog notara?

Ja sam za mene prevodio u Sofiji, ali mi je sada logisticki lakse u Srbiji jer nisam vise u zemlji, a predao bih u ambasadi van Srbije...


Koliko ja znam, kod ovlascenog sudskog prevodioca mozes da prevedes i on/ona ti nosi i legalizuje dokumenta u ambasadi/konzulatu. Tako sam ja radio u Nisu. Kosta 15 evra po stranici ili po dokumentu, nisam siguran.
 
Odgovor na temu

Vr017
Premijer
Vlada RS

Član broj: 335272
Poruke: 7
212.178.228.*



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo19.11.2016. u 11:46 - pre 90 meseci
Citat:
ikac2000:
Hvala vam za info za decu.

Samo da pitam, izvinjavam se ako je vec bilo, da li izvode za decu mogu da prevedem u Srbiji kod sudskog prevodioca, ili mora da se prevede u Bugarskoj kod njihovog notara?

Ja sam za mene prevodio u Sofiji, ali mi je sada logisticki lakse u Srbiji jer nisam vise u zemlji, a predao bih u ambasadi van Srbije...


Moze da se prevede i legalizuje u Nisu. Pozovite konzulat i oni ce vam dati spisak prevodioca. Kontaktirate prevodioca, on vam prevede i legalizuje. Legalizacija je 15 evra plus 10 evra prevod. Tako da sve izlazi 25 evra po dokumentu. U Bugarskoj sa legalizacijom 15 evra. Mozete naci i za 20 e sve zavisi od prevodioca koliko vam uzme. A ovih 15 e je fiksno jer to uzima konzulat za legalizaciju, tj. overu potpisa prevodioca.
 
Odgovor na temu

Serb.ch
Dogodine u Cirihu

Član broj: 327329
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo19.11.2016. u 12:56 - pre 90 meseci
Evo vam broj ovlascenog prevodioca u Nisu. Gospodja Milanka, verovatno je neki znaju ovde, jako korektna zena od koje mozete dobiti sve informacije, a i prevesti dokumenta> 0637197959 .

25 evra po dokumentu sa overom u konzulatu.
serb.ch
 
Odgovor na temu

ikac2000
ikac2000
Nis

Član broj: 27534
Poruke: 519



+18 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo19.11.2016. u 14:38 - pre 90 meseci
Hvala svima... :-)
 
Odgovor na temu

vojkanche

Član broj: 335134
Poruke: 458
185.127.216.*



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo20.11.2016. u 21:29 - pre 90 meseci
kazite mi molim vas nakoju foru je devojka iz Srbije dobila status Molbata vi e razgledana ot Sъveta po graždanstvo s položitelno stanoviщe
Predstoi izdavaneto na ukaz na Viceprezidenta na R Bъlgariя a bila je na intervju u aprilu 2016
POZDRAV SVIMA
 
Odgovor na temu

Skipper77

Član broj: 331993
Poruke: 184
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.11.2016. u 08:38 - pre 90 meseci
Pretpostavljam da je ta devojka dete bugarskog drzavljanina pa je po kracem postupku dobila Ukaz.
 
Odgovor na temu

vojkanche

Član broj: 335134
Poruke: 458
185.127.216.*



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.11.2016. u 11:38 - pre 90 meseci
Ma jok javila mi malopre,ubacila broj prepiske u trecu kolonu slucajno i pogodilo se sa nekim brojem iz konzulata
 
Odgovor na temu

bugarce87
kragujevac

Član broj: 304257
Poruke: 25
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.11.2016. u 12:54 - pre 90 meseci
Jel bio neko da podigne EGN ovih dana? Predao sam u opstini 15.11 pa me interesuje za koje vreme ce biti gotov? Ako neko zna neki link na koji mogu da proverim dokle se stiglo sa EGN-om? Unapred hvala
 
Odgovor na temu

ikac2000
ikac2000
Nis

Član broj: 27534
Poruke: 519



+18 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.11.2016. u 13:26 - pre 90 meseci
Sve ti pise u prethodnim postovima.

Ne mozes online da pratis status EGNa.
 
Odgovor na temu

Vr017
Premijer
Vlada RS

Član broj: 335272
Poruke: 7
212.178.228.*



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.11.2016. u 19:56 - pre 90 meseci
Citat:
bugarce87:
Jel bio neko da podigne EGN ovih dana? Predao sam u opstini 15.11 pa me interesuje za koje vreme ce biti gotov? Ako neko zna neki link na koji mogu da proverim dokle se stiglo sa EGN-om? Unapred hvala


Kod mene je bilo gotovo od prilike za nedelju dana, mozda i manje.
 
Odgovor na temu

Serb.ch
Dogodine u Cirihu

Član broj: 327329
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo22.11.2016. u 00:04 - pre 90 meseci
Bugarce, ne igraj se nego pali u opstinu po EGN, predao sam i ja 15, izaslo mi 17. Danas sam bio i slikao se. Pasport na ruke u sredu (brza postapka). Srecno braco Bugari :D

serb.ch
 
Odgovor na temu

LeaMo




Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo22.11.2016. u 04:13 - pre 90 meseci
Mi smo na cekanju za ukaz od 20-og oktobra...da li neko zna koliko se dugo čeka?
 
Odgovor na temu

cepelin033
Miljan Andjelkovic
Nis

Član broj: 333908
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo22.11.2016. u 08:05 - pre 90 meseci
Citat:
LeaMo : Mi smo na cekanju za ukaz od 20-og oktobra...da li neko zna koliko se dugo čeka?


Ja sam na čekanju od 17.10.2016.... pretpostavljam da su zbog izbora malo usporili sa potpisivanjem, a po komentarima na forumu
na ukaz se čekalo u proseku mesec/mesec i po dana...
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3487440 | Odgovora: 15717 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.