Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Logout iz baze podataka (promjena korisnika)

[es] :: Access :: Logout iz baze podataka (promjena korisnika)

[ Pregleda: 2058 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Scelle
Slavko Šćekić
Student, Računarski fakultet
Beograd

Član broj: 151761
Poruke: 174
*.crnagora.net.



Profil

icon Logout iz baze podataka (promjena korisnika)09.09.2007. u 22:51 - pre 201 meseci
Imam standardni sistem za upravljanje korisnicima (tabela sa korisnicima, pracenje pristupa i login forma) i palo mi je na pamet da na glavnu formu postavim i LOGOUT dugme.
Dakle, kada na njega kliknem, da se zatvore sve aktivne (otvorene) forme i da se ponovo otvori forma za LOGIN.

Prvo sto mi je palo na pamet je da napravim to tako sto ce ovo dugme da odradjuje komandu "Compact And Repair", ali ne mogu da napisem pravi kod.

Moze li mi neko pomoci? DoMenuItem...........
Bilo bi dobro da neko napise gdje mogu naci spisak ovih komandi, prekopah sve helpove.

Drugi nacin (losiji) je da zatvorim sve forme i onda ponovo otvorim frmLogin. Pogadjate, ne znam ni ovo da uradim. Da li je moguce odraditi Close komandu nad kolekcijom Forms (svim otvorenim formama)?

[Ovu poruku je menjao Scelle dana 10.09.2007. u 05:40 GMT+1]
"Takozvani praktični ljudi bili bi korisni i zasluživali bi svaku pohvalu i poštovanje kad od te svoje praktičnosti ne bi hteli da naprave smisao života i razlog svoga opstanka, opravdanje za podjarmljivanje i terorisanje svih onih koji su lišeni toga praktičnog smisla, ali zato stvoreni za druge, možda više i bolje podvige."

Ivo Andric
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2828



+45 Profil

icon Re: Logout iz baze podataka (promjena korisnika)10.09.2007. u 06:39 - pre 201 meseci
Ako u pretragu upišeš Comapct dobićeš više toga.

Pogledaj ovaj link:
http://www.elitesecurity.org/t244400-0#1469092

ili ovaj Zidarev

http://www.elitesecurity.org/t156018-0#1017822

Može i zatvaranje kolekcije formi, samo moram malo kasnije da pronađem to parče koda.

Evo ga i kod:
Private Sub Zatvori_sve_Click()
Dim Forma As Form
Dim Ime_Dok As String

Ime_Dok = ""
For Each Forma In Forms 'ispituje u otvorenim obrascima i puni Ime_Dok
If Forma.Name <> "Izborni meni" Then
Ime_Dok = Forma.Name
DoCmd.Close acForm, Ime_Dok
End If
Next
End Sub


[Ovu poruku je menjao Getsbi dana 10.09.2007. u 07:54 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Scelle
Slavko Šćekić
Student, Računarski fakultet
Beograd

Član broj: 151761
Poruke: 174
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Logout iz baze podataka (promjena korisnika)10.09.2007. u 21:33 - pre 201 meseci
Ne, ne pomaze...

U prvom slucaju zato sto mi hvali funkcija FileExists - bar on tako kaze.

U drugom slucaju ne moze odraditi CompactRepair na vec otvorenoj bazi,

a u trecem slucaju mi u najboljem slucaju zatvoru jednu formu i odmah predje na otvaranje forme frmLogin.
Evo koda koji sam ukucao:

Code:
Private Sub cmdLogout_Click()
If MsgBox("Da li ste sigurni?", vbQuestion + vbYesNo, "Logout") = vbYes Then
Dim Forma As Form
Dim Ime_Dok As String
Ime_Dok = ""
For Each Forma In Forms 'ispituje u otvorenim obrascima i puni Ime_Dok
Ime_Dok = Forma.Name
MsgBox Ime_Dok
DoCmd.Close acForm, Ime_Dok
Next
DoCmd.OpenForm "frmLogin"
End If
End Sub

Napominjem da mi je forma frmLogin skrivena.

Ali u svakom slucaju, ja sam mislio da odradim to preko neke DoMenuItem komande.
Kao na primjer ova PASTE komanda: DoCmd.DoMenuItem acFormBar, acEditMenu, acPaste, , acMenuVer70

"Takozvani praktični ljudi bili bi korisni i zasluživali bi svaku pohvalu i poštovanje kad od te svoje praktičnosti ne bi hteli da naprave smisao života i razlog svoga opstanka, opravdanje za podjarmljivanje i terorisanje svih onih koji su lišeni toga praktičnog smisla, ali zato stvoreni za druge, možda više i bolje podvige."

Ivo Andric
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2828



+45 Profil

icon Re: Logout iz baze podataka (promjena korisnika)10.09.2007. u 22:06 - pre 201 meseci
To za CompaktRepair na otvorenoj bazi mi je jasno. Samo sam prosledio link broj 2 bez udubljivanja. Sama kompresija bez reparacije može da se radi na otvorenom fajlu i to je onaj prvi link. Tamo imaš funkciju FileExist i moja je greška što je nisam zakačio. Ona može da stoji u nekom globalnom modulu da bi bila vidljiva celoj aplikaciji. Evo koda:

Function FileExists(strFile As String) As Boolean
Dim i As Integer

On Error Resume Next
i = Len(Dir(strFile))
FileExists = (Not Err And i > 0)

End Function
Sad će ti raditi kompresija ali ti to ne rešava želju oko logouta. Nažalost onaj kod sa zatvaranjem formi kroz For Eceh petlju ne radi ni kod mene. To sam takođe brzopleto postavio na post bez provere.

[Ovu poruku je menjao Getsbi dana 10.09.2007. u 23:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Scelle
Slavko Šćekić
Student, Računarski fakultet
Beograd

Član broj: 151761
Poruke: 174
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Logout iz baze podataka (promjena korisnika)11.09.2007. u 02:05 - pre 201 meseci
Pronasao sam zadovoljavajuce resenje na adresi: http://www.mvps.org/access/forms/frm0040.htm

Evo i kako izgleda:
Code:
Private Sub cmdLogout_Click()
If MsgBox("Da li ste sigurni?", vbQuestion + vbYesNo, "Logout") = vbYes Then

'**** dio koda sa sajta http://www.mvps.org/access/forms/frm0040.htm ****
Do While Forms.Count > 0
    DoCmd.Close acForm, Forms(0).Name
Loop
'**** kraj dijela koda sa sajta ****

    DoCmd.OpenForm "frmLogin"
End If
End Sub


Vrlo jednostavna Do While petlja koja se zasniva na cinjenici da indeks odredjene forme u kolekciji "propada" ako se neka forma zatvori. Dakle, ako imamo tri forme sa indeksima 0, 1 i 2, kada zatvorimo formu 0, dodje do "propadanja" indeksa i sada imamo forme 0 (ranije 1) i 1 (ranije 2). Ako opet zatvorimo formu 0, forma 1 dobija indeks 0. Genijalno resenje!
"Takozvani praktični ljudi bili bi korisni i zasluživali bi svaku pohvalu i poštovanje kad od te svoje praktičnosti ne bi hteli da naprave smisao života i razlog svoga opstanka, opravdanje za podjarmljivanje i terorisanje svih onih koji su lišeni toga praktičnog smisla, ali zato stvoreni za druge, možda više i bolje podvige."

Ivo Andric
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2828



+45 Profil

icon Re: Logout iz baze podataka (promjena korisnika)11.09.2007. u 05:56 - pre 201 meseci
Elegantno rešenje. Stranu sajta Table Of Contents sam dodao u korisne linkove.
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Logout iz baze podataka (promjena korisnika)

[ Pregleda: 2058 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.