Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Voznja bez dozvole

elitemadzone.org :: MadZone :: Voznja bez dozvole

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 26066 | Odgovora: 63 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Stole_sto_ljubi_zene_gole
Milan Stosic
dipl. ing.
Kragujevac

Stole_sto_ljubi_zene_gole
Član broj: 57952
Poruke: 298
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.kragujevac.co.yu


+1 Profil

icon Re: Voznja bez dozvole10.09.2007. u 20:11 - pre 202 meseci
Bas mi se svdija ovaj clan buduceg zakona o saobracaju 470. krivicno delo, dosije i moguc tvorza... bas lepo..

@Dr.NPN

Sta li ti nalupeta u samo par recenica.. Bili klinci zezali se (sa akcentom na ovome klinci).. to je isto ono kad citas u novinama klinac od 12 godina upucao druga jer se igrao sa pistoljem.. opasna je to zajebancija brale ugrozavas tudje zivote a o tome sa 14 godina nisi svestan pa zato i postoje roditelji.. a ovi kojima deca opusteno kradu kola su za ozbiljnu psihijatrijsku procenu..
Nemojte ljudi na silu... uzmite veci cekic..
 
Odgovor na temu

smfilip
Beograd

Član broj: 12580
Poruke: 1630



+4 Profil

icon Re: Voznja bez dozvole10.09.2007. u 20:22 - pre 202 meseci
samo se sjetite sta se desilo u "Buretu baruta" kad je lik vozio bez dozvole :D
 
Odgovor na temu

revolveras

Član broj: 156397
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Voznja bez dozvole10.09.2007. u 21:21 - pre 202 meseci
Nije ukrao kola, vozio je i njih (iz odredjenih okolnosti). Nakon sto je dobio prijavu usao je u kola i nastavio. A i ima malo vise od 14 godina. Nebitno, cisto da znas pricu. A i osudjivanje njegovog postupka je nepotrebno jer nicemu ne vodi. Pogotovo ako prodje sa minimalnom kaznom (a hoce) i nastavi da vozi. Ne brinem ja za njega nego za neke druge (zato je vazno doneti nove zakone, jer on nije izuzetak, takvih koji voze bez dozvole ima mnogo).
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
212.200.100.*



+558 Profil

icon Re: Voznja bez dozvole10.09.2007. u 23:44 - pre 202 meseci
Citat:
revolveras: Zanimljiv clan, ovaj 470. molio bih da mi neko kaze iz kog zakona, eventualno link ili sl...

To je iz novog zakona o bezbednosti saobracaja koji malo ceka usvajanje zato sto neki imaju preca posla pa moraju da brane ono, ali svejedno, bice usvojen. Evo link

 
Odgovor na temu

dr.NPN

Član broj: 55785
Poruke: 908
91.150.98.*



+9 Profil

icon Re: Voznja bez dozvole11.09.2007. u 01:06 - pre 202 meseci
Citat:
ventura: Slušaj, ako si ti od onih koji bi svom maloletnom detetu dali auto (ili motor), ja mogu samo da te sažaljevam (a još više to dete).. Ja od te sorte nisam, i zgražavaju me takvi malograđanski i primitivni postupci...
Kao prvo, izvinjavam se svima sto nisam iz centra sveta, Beograda.
Drugo, naravno da ne bih dao detetu auto da vozi, a motor ne bih ni sebi kupio, a ne detetu. Po meni, bilo koji motociklista [posebno oni sa preko 1kccm] su cista opasnost na putu, i za sebe i za druge. Pre bi mu qpio auto nego motor.
A ako ces da me sazaljevas, sazaljevaj, ako nemas pametnija posla.


Citat:
Stole_sto_ljubi_zene_gole
@Dr.NPN

Sta li ti nalupeta u samo par recenica.. Bili klinci zezali se (sa akcentom na ovome klinci).. to je isto ono kad citas u novinama klinac od 12 godina upucao druga jer se igrao sa pistoljem.. opasna je to zajebancija brale ugrozavas tudje zivote a o tome sa 14 godina nisi svestan pa zato i postoje roditelji.. a ovi kojima deca opusteno kradu kola su za ozbiljnu psihijatrijsku procenu..
Nisam nalupetao. Jesi u pravu sa jedne strane, ali nisi za psihijatrijsku procenu.

Jesam, krao sam, i sa 14, i sa 16 i sa 18. Pa sta. Sto bih ja ili moji roditelji trebali na procenu nekog tamo psihijatra... Ae ja, jos i nekako, ali roditelji i oduzimanje dece... Mislim ne da ste se prosrali i preterali, nego to nije normalno.

I evo, sta meni fali, normalna sam osoba, vozim vec 5-6 godina, imam svoj auto, dosta putujem.... Sta mi fali? Psihic? Ma daj...

Ja ovaj forum kada citam, sve sami zlatni momci i postenjacine. Cini mi se da sam to napisao. I svi najpametniji. Niko od vas nikada nije nista lose uradio...
Zanimljivi i korisne spravice za vas dom! Posetite www.sniff.rs
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
212.200.100.*



+638 Profil

icon Re: Voznja bez dozvole11.09.2007. u 03:01 - pre 202 meseci
Citat:
Ajd ne se%ite, kao niko od vas krisom nije uzeo caletu kola da ih provoza, dok niste imali dozvolu


pa SVI, samo shto niko to ne sme da prizna

Citat:
Slušaj, ako si ti od onih koji bi svom maloletnom detetu dali auto


ja bih, u svakom dobu, mada je bolje da ga "ukrade" :)

normalno, nikako po vashim "SVETSKIM BEOGRADSKIM NASIROKO POZNATIM ULICAMA"

Citat:
Ja od te sorte nisam, i zgražavaju me takvi malograđanski i primitivni postupci


pa da, ti si od onih gradjana-beogradjana


[/quote]to je isto ono kad citas u novinama klinac od 12 godina upucao druga jer se igrao sa pistoljem[/quote]

KOJI JE TVOJ PROBLEM? nishta vishe

Citat:
Polozeno je polozeno, to je bilo iz odnosa polozeno-nepolozeno, a ne odnos polozeno-iskustvo. Ako ti vise odgovara: Polozeno je polozeno i iskustvo je iskustvo. Nisam ni u jednom trenutku rekao da je iskustvo nebitno vec da je bitno posedovati dozvolu a ne ici bez nje.


aaaaa paaa daaa, kao one devojke shto imaju dozvole pa ne smem da prodjem kroz raskrsnicu zbog njih? DAAA, one IMAJU polozeeeenoooo i znaaaaju da "vooooze" (samo ne znam sta)

na kraju, drug pre jedno mesec dana bez dozvole, preko 40Km/H (preko ogranichenja), u pijanom stanju...i dodje mu kazna juche 6.500 din. I NISHTA VISHE

i sto reche drNPN, kako se nadjoste sve tako dobra deca...a kladim se da pola ne misli to shto pishe
 
Odgovor na temu

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.co.yu.



+843 Profil

icon Re: Voznja bez dozvole11.09.2007. u 10:39 - pre 202 meseci
malo googlanja:

ZBOG TEŠKOG UDESA OSUĐEN NA ČETIRI GODINE ZATVORA
Novi Sad - Aleksandar Matić (33) iz Bačkog Gradišta osuđen je pred novosadskim Okružnim sudom na četiri godine zatvora zbog izazivanja saobraćajnog udesa sa smrtnim ishodom i krađe vozila, saopštio je juče sud.
Kako se navodi u saopštenju, Matić je 12. oktobra 2006, nakon što je ukrao putničko vozilo "audi 80", izazvao saobraćajnu nesreću na regionalnom putu Žabalj - Gospođinci u kojem je poginula njegova saputnica Rusema Mujaković iz Novog Sada.
Do udesa je došlo pošto je okrivljeni, vozeći bez vozačke dozvole i brzinom od 103 kilometra na sat, izgubio kontrolu nad vozilom i sleteo sa kolovoza usled čega se vozilo prevrnulo.
Sudsko veće je okrivljenom izreklo i meru zabrane upravljanja motornim vozilom za B kategoriju na pet godina, koja će početi da traje po njegovom izlasku iz zatvora, ukoliko presuda postane pravosnažna.
Sudsko veće je okrivljenom produžilo i pritvor u kome je od 12. oktobra 2006. i koji će trajati do pravosnažnosti presude. Beta


U prometnoj nesreći koja se dogodila u petak oko 21,30 sati na Jadranskoj magistrali kod Žaborića poginuo je 79-godišnji pješak iz Žaborića, izvjestila je šibenska policija.
Do nesreće je došlo kad je na starca naletio Hyundai Accent šibenske registracije, kojim je upravljao 23-godišnji mladić.
Očevidom je utvrđeno da je mladić vozio neprilagođenom brzinom te da za vrijeme vožnje nije nosio naočale za vid, premda je to trebao.
Osim toga, vozilom je upravljao bez vozačke dozvole.


itd, itd, itd....


sad ce neko da kaze pa nesrece se desavaju i kad ljudi imaju dozvolu. tacno. ali objasnite vi to ovim unesrecenim ljudima, njihovim majkama, ocevima, braci, sestrama.
sto se tice odgovornosti roditelja ona je ogromna. a vidim neki kazu "pa i ja sam krao auto kad sam bio mali". pa sad si valjda veliki i vidis da je to bila greska i valjda treba da das sve od sebe da tvoje dete ne ponovi tu gresku, a ne da opravdavas i budes ponosan - "isti tata". dakle, kad cujem tako nesto prevrne mi se u stomaku i najezim se.
po meni, kad maloletnik izazove saobracajnu nesrecu vozeci auto svojih roditelja bez dozvole, moze da mu se uzme u obzir nezrelost i maloletnicki status, ali neko mora ozbiljno da odgovara - roditelji. ne mogu da verujem kad cujem da je neki maloletnik ubio u saobracaju coveka ili vise njih i biva osudjen na uslovnu kaznu. pa valjda je neko kriv? roditelji mozda? ne moze puj pike ne vazi.

neko kaze da treba roditelje cija maloletna deca ukradu auto poslati na psihijatriju i razmisliti o oduzimanju dece. mislim da je to preterano, ali ipak treba preduzeti neke mere. npr. odrati roditelje nekom ogromnom novcanom kaznom i narediti odlazak u neko savetovaliste. po meni takvi roditelji su neodgovorni idioti a ne psihijatrijski slucajevi.

i na kraju pitanje za roditelje koji znaju da im deca "kradu" auto: kako ce se osecati ako njihovo "nestasno" dete ubije nekog neduznog coveka koji ima roditelje, bracu, sestre, prijatelje, devojku, momka? kao ce se osecati kad cuju da je njihovo dete poginulo, ostalo bez ruke, noge, pola lica? pa ja znam licno slucaj gde je jedna devojka postala prakticno biljka. a zasto? zasto? zasto? zbog nezrelosti? hormona? da da.
ja ne mogu ni da zamislim da svom detetu precutno "dozvolim" da vozi bez dozvole. ne moze i tacka!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.dip0.t-ipconnect.de.



+10256 Profil

icon Re: Voznja bez dozvole11.09.2007. u 11:39 - pre 202 meseci
Ja se sećam da je pre nekoliko godinac klinac uzeo ("ukrao") kola od ćalete, qrčio se pred ortacima i usmrtio dve devojčice koje su čekale autobus na trotoaru. Mislim da je u pitanju bio Torlak.

Pre neki dan jednako glup klinac zamalo da zgazi, ( pred mojim očima !!!), dete od tri godine koje se šetalo uz majku na trotoaru ! Zato što je debilni klinac hteo da ispadne kul i da parkira ćaletov auto tik ispred kafića, a ne 10 metara dalje, na ulici.

Zato kad čujem da je klinac bez dozvole vozio u gradu 35 km više od dozvoljenog (60+35=95) ja se "smrznem" i molim Boga da mene i moje bližnje poštedi slučajnog susreta sa takvima. Možeš misliti kakva je njegova veština / rutina u izbegavanju incidenta ? Nula.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Urkelele
Sistem Administrator

Član broj: 21350
Poruke: 516
77.46.249.*



+141 Profil

icon Re: Voznja bez dozvole11.09.2007. u 11:59 - pre 202 meseci
Citat:
po meni, kad maloletnik izazove saobracajnu nesrecu vozeci auto svojih roditelja bez dozvole, moze da mu se uzme u obzir nezrelost i maloletnicki status, ali neko mora ozbiljno da odgovara - roditelji.


Eto sto se tice maloletnika i njihove nezrelosti, a sta da se kaze kada decko 20+ godina koji ima polozeno udari devojku koja se vracala kuci iz grada i "nabije" je pod kamion? Jel to moze da se nazove "punoletnickom zreloscu"??? Devojka (19 god.) u komi nedelju dana i premine. Juce sahrana, preko 2000 ljudi.
I sta reci? No, o ovom nisam naisao nigde na internet izdanjima dnevnih novina. A trebalo bi da se sto vise pise o ovakvim slucajevima i da se sto pre izglasa taj zakon (pa makar on bio los i po mene).

POzz
qq meni, ja da sam normalan pored vas bih poludeo!
Tek sad znam koliko ne znam...
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
212.200.100.*



+558 Profil

icon Re: Voznja bez dozvole11.09.2007. u 13:09 - pre 202 meseci
Citat:
guslac: ...na kraju, drug pre jedno mesec dana bez dozvole, preko 40Km/H (preko ogranichenja), u pijanom stanju...i dodje mu kazna juche 6.500 din. I NISHTA VISHE

i sto reche drNPN, kako se nadjoste sve tako dobra deca...a kladim se da pola ne misli to shto pishe

Samo ti nastavi da guslas, ali zato se zakon i menja, zato sto je los i za takve stvari se odredjuju samo novcane kazne, umesto zatvorskih. Ja licno bih to resavao po kratkom postupku, da je do mene.

A to sto je neko mozda nekad vozio kola bez dozvole ili nesto, pa je sad protiv toga, samo znaci da je covek sazreo i uvideo kakve je gluposti radio, za razliku od pojedinaca. E zbog takvih pojedinaca ima da se promene svi zakoni koji ih ne kaznjavaju primereno kad divljaju, ima da se uvedu drasticne kazne, i onda ce vremenom divljaci da nauce svoju lekciju. Ne zato sto su nesto shvatili, nego zbog straha od kazne, kao i svaka druga zivotinja.
 
Odgovor na temu

Urkelele
Sistem Administrator

Član broj: 21350
Poruke: 516
77.46.249.*



+141 Profil

icon Re: Voznja bez dozvole11.09.2007. u 13:16 - pre 202 meseci
Citat:
Ne zato sto su nesto shvatili, nego zbog straha od kazne, kao i svaka druga zivotinja.

E jeste, ali si izostavio jednu malu cinjenicu. Uvek ce postojati mamini i tatini sinovi (kao sto su "mozda" guslac i/ili dr.NPN) i slucajevi koje svi znamo kako su se i kako ce se resavati. Mislim da je tesko izboriti se sa ovim.

Sve mogu da shvatim ali samo jedno ne: posle ovoliko stvari sto se desilo i sto se i sad desavaju, kako je moguce da neko ne stane i razmisli, ili kaze sam sebi "eeeej, pa ovako nesto moze i meni da se desi, daj da ne radim vise to". I da posle toda prestane da pravi gluposti i da se kupiiiiiiiiiip sa maminim ili tatinim autom.
Eeeeeeej, pa kad kazete malom detetu da ne dira daljinski ili ga udarite po ruci, ono nece vise da ga uzima u ruke.

Jbg, iznervirao sam se, sta da vam kazem.
qq meni, ja da sam normalan pored vas bih poludeo!
Tek sad znam koliko ne znam...
 
Odgovor na temu

revolveras

Član broj: 156397
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Voznja bez dozvole11.09.2007. u 13:31 - pre 202 meseci
Citat:
guslac: aaaaa paaa daaa, kao one devojke shto imaju dozvole pa ne smem da prodjem kroz raskrsnicu zbog njih? DAAA, one IMAJU polozeeeenoooo i znaaaaju da "vooooze" (samo ne znam sta)

na kraju, drug pre jedno mesec dana bez dozvole, preko 40Km/H (preko ogranichenja), u pijanom stanju...i dodje mu kazna juche 6.500 din. I NISHTA VISHE

i sto reche drNPN, kako se nadjoste sve tako dobra deca...a kladim se da pola ne misli to shto pishe




Da si malo bolje procitao moj post, shvatio bi o cemu govorim. Ni u jednom trenutku nisam rekao da polozen vozacki ispit znaci da neko zna da vozi (lepo sam napisao odnos polozeno-nepolozeno, a ne nesto trece). Naravno da ne znaci, jer se dobra voznja stice iskustvom. Samo kazem da je apsolutno neophodno da imas vozacku dozvolu. Slazemo se u potpunosti i nisi imao potrebe da me citiras.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
212.200.100.*



+558 Profil

icon Re: Voznja bez dozvole11.09.2007. u 15:07 - pre 202 meseci
Citat:
Urkelele: E jeste, ali si izostavio jednu malu cinjenicu. Uvek ce postojati mamini i tatini sinovi (kao sto su "mozda" guslac i/ili dr.NPN) i slucajevi koje svi znamo kako su se i kako ce se resavati. Mislim da je tesko izboriti se sa ovim.

Pa dobro jeste, ali za pocetak je dovoljno da se zaustavi divljanje ovih drugih iz sirokih narodnih masa, pa cemo i mi kad sazremo kao drustvo da polako dodjemo do nasih Paris Hilton itd. To jest, kad prvo odbranimo ono, posto ove koji treba da rade svoj posao i da usvajaju zakone sad u tome onemogucava ta odbrana.
 
Odgovor na temu

dr.NPN

Član broj: 55785
Poruke: 908
77.46.231.*



+9 Profil

icon Re: Voznja bez dozvole12.09.2007. u 02:36 - pre 202 meseci
Sto se tice googlanja... Procitajte ovo http://www.dj-media.net/moduli...i&file=clanak&sid=1390

To su mi bili ortaci, svaki dan zajedno, ceo dan. Obojica po dvoje male dece... Koliko li sam puta putovao sa njima svuda...
Vrlo dobro znam sta znaci sve to sto pricate... Samo u mom gradu je poginulo 4 coveka koje poznajem... Ej bre! Sad ce meni neko da prica kako ja nemam pojma ni o cemu, meni su oci zatvorene, ja nista ne vidim i ne znam...

Citat:
Java Beograd

Pre neki dan jednako glup klinac zamalo da zgazi, ( pred mojim očima !!!), dete od tri godine koje se šetalo uz majku na trotoaru ! Zato što je debilni klinac hteo da ispadne kul i da parkira ćaletov auto tik ispred kafića, a ne 10 metara dalje, na ulici.
Hoces da ti ispricam sta se meni desilo danas? Vozio kevu u neki market, nebitno, nova Corsa ispred mene, cas levo cas desno, seta po putu... Ne mogu da je obidjem, gazi belu liniju... U jednom momentu se smiri par sekundi, ide oko 50... Ja u drugu, gas, obilazim, i ladno zena za volanom, a u krilu dete od 3-4 godine... EJ BRE!!!!
Pa tako nesto kada vidim... Ae sto je krava ugrozila sebe, nego i to dete.... Posle sam ja opasan zato sto "nisam imao polozeno"...

Citat:
Lesli Eldridz:A to sto je neko mozda nekad vozio kola bez dozvole ili nesto, pa je sad protiv toga, samo znaci da je covek sazreo i uvideo kakve je gluposti radio, za razliku od pojedinaca. E zbog takvih pojedinaca ima.....
Ako si mislio na mene, sta da ti kazem... Ja znam koja je to glupost bila, ali sigurno necu sebe opterecivati time... Bilo, proslo, hvala Bogu. Sta ja sada treba da radim? Mislim...

Citat:
Urkelele:Uvek ce postojati mamini i tatini sinovi (kao sto su "mozda" guslac i/ili dr.NPN) i slucajevi koje svi znamo kako su se i kako ce se resavati.
Sada si tako odvalio i nasmejao me... Hvala ti.
Prvo, ne poznajes me, ne mozes da me procenjujes tako olako.
Zna se sta su mamini i tatini sinovi... Kada neciji cale vozi audija ili bmw-a ili sl. Pa maznu auto i divljaju sa njim da se qrche, da se dokazu... Da svi vide "njegov" auto, a male sponzorusice da se pale..... Znaci trazite uzrok na pogresnom mestu. Da se te peechkeece ne pale, kao sto se pale, niko ne bi krao auto. Kada bi im bilo svejedno da li im decko vozi yuga ili audija, ne bi bilo toliko qrchenja. Mntalitet. Poremecen sistem vrednosti. Klinac zna da ce pre yebati sa audijem nego sa yugom, i to je cinjenica. Vise nista nije bitno sem para i kola, pa sto vas onda cudi sto divljaju sa dobrim kolima?
Detetu da se oduzimaju deca, zato sto je klinac maznuo auto... jao kakvo proseravanje, ovo treba na vestima objaviti, i tu temu malo istraziti... Roditelji ga nisu vaspitali... A kako nisu vaspitali sve one klinke, oni ne treba da idu kod psihica? EJJJ!!!!

Jos nesto, da se razumemo... Da vam opisem situaciju u kojoj sam ja krao auto, i to sto se tice "maminih i tatinih sinova".
Ja sam krao auto iz ljubavi, obozavam da vozim... Uvek sam voleo... U mom gradu, Kikindi, ako to ikoga interesuje, jbg. nije Beograd-Centar sveta, ali je moj... Tu posle ponoci recimo da nema zive duse po ulicama... Ja sam krao prvo ficu, posle ponoci naravno, kada matori zaspi, sa ortakom se malo provozamo, vratimo auto... Sve dok nisam dosao sa probusenom gumom, onda je provalio... Pa sam posle toga krao stojadina, kojeg sam vozio do prosle godine... Izvalio me kada mi je neko stao na parking, jbg...
I to sam vozio sporednim ulicama, nisam se qrchio, nisam divljao, dovoljno mi je bilo da se vozimo... Kulirali, nismo pravili sranja...
Toliko o "maminim i tatinim" sinovima... Sada vozim kadeta, i to da vam kazem... Tako da sto se tice qrchenja....

Jos jedna situacija... Sreo se sa ortakom ispred zgrade... Sedimo, caskamo.... Znaci, skripa guma, jedno dva minuta... Ae da se odvozamo da vidimo sta je... Dolazimo do raskrsnice, dim se jos uvek povlaci, miris spaljene gume... Velika raskrsnica, pokusaji pravljena dinara....
Mi se pogledali, nasmejali... Kaze ortak "znas sta ce ujutru da bude" rekoh "sta"... "Nisam ja tata majke mi..."

Pa napravite razliq prvo, pa posle napadajte...
Zanimljivi i korisne spravice za vas dom! Posetite www.sniff.rs
 
Odgovor na temu

Urkelele
Sistem Administrator

Član broj: 21350
Poruke: 516
77.46.249.*



+141 Profil

icon Re: Voznja bez dozvole12.09.2007. u 06:46 - pre 202 meseci
Eto, znao sam da ce neko da se nadje prozvanim. A zato sam i napisao "mozda", bas zato sto i ne znam ko ste i sta ste.
I ja volim aute i volim da vozim ali ipak nikada nisam krao auto od caleta. Nije sad da se ja pravim fin i kako sam dobar decko nego eto jednostavno sam znao sta bi moglo da se desi i nisam hteo da rizikujem. A jos kad pogledam po komsiluku sta su klinci radili... Mozda sam ja sazreo pre vremena? Ali, jednostavno to je bilo moje shvatanje situacije, i mogu slobodno reci "razumno shvatanje".
Sto se tice oduzimanja dece i psihijatrijskog posmatranja, to necu da komentarisem jer je ionako moze da nas odvede ko zna gde, ali eto ipak da kazem da je to preterivanje i da je lik koji je to pomenuo takodje preterao.
Citat:
...i ladno zena za volanom, a u krilu dete od 3-4 godine...
Eto, ali o5 se vracamo na to i da su jednim delom zbog takve voznje krivi i roditelji. Mozda su stvarno trebali da malo bolje vaspitaju svoju decu.
Kada bi ti "mamini i tatini sinovi" ili ovi ostali sto tako divljaju po ulicama kupovali barem gume za auto iz svog dzepa, ja mislim da bi onda vise cenili taj auto i smanjili ta divljanja. Ali, to je o5 "kada bi..."
I sad, kad se okrenes oko sebe i pogledas sta se sve desava, da li bih neko dao auto svom detetu da vozi bez dozvole i da pritom ugrozi svoj i tudji zivot? A ovo vazi i za one koji su polozili i odmah seli u auto da vidi drustvo kako oni voze i kako imaju dozvolu (a narocito zenske). Normalno, cast izuzetcima.

qq meni, ja da sam normalan pored vas bih poludeo!
Tek sad znam koliko ne znam...
 
Odgovor na temu

Black_eyed
Black_eyed
Kać (pored Novog Sada)

Član broj: 24662
Poruke: 841
*.ev.co.yu.



+110 Profil

icon Re: Voznja bez dozvole12.09.2007. u 08:55 - pre 202 meseci
Bas jutros citam:
Reno 4 novosadske registracije prevrnuo se na krov posle sudara s vozilom novosadskog taksi udruženja SOS na raskrsnici Hajduk Veljkove i ulice Novosadskog sajma u noći između ponedeljka i utorka, saznaje GL.

Prema tvrdnjama očevidaca, sva tri mladića koja su se nalazila u "četvorci" izvučena su iz prevrnutog automobila tek nakon intervencije vatrogasaca. Povređeni su u teškom stanju prebačeni u Klinički centar Vojvodine, gde su vozaču i suvozaču konstatovane teške telesne povrede opasne po život, dok je treći mladić takođe teško povređen, ali se nalazi van životne opasnosti.

Gradjanski nezvanično saznaje da je vozač Renoa maloletan i da nije imao položen vozački ispit. (021)






...It's nothing very special...
Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Monty Python's The Meaning of Life
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Voznja bez dozvole12.09.2007. u 09:17 - pre 202 meseci
Citam ovo i jedno mi nije jasno: zbog cega uzimate auto od roditelja ako nemate dozvolu?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.co.yu.



+843 Profil

icon Re: Voznja bez dozvole12.09.2007. u 09:21 - pre 202 meseci
svakakve gluposti citam ovde.

neko kaze "pa ja kad sam krao tatin auto ja sam samo kulirao, nisam nikog ugrozavao". ko kaze da je tako? ti? ti si sa 16 zakljucio da ne ugrozavas saobracaj? ti si samo prijatelju imao srece da ne upadnes u nezgodnu situaciju u saobracaju.
i sta sad? kad policija zaustavi nekog bez dozvole treba da ga pita "da li ti decko samo kuliras ili ugrozavas saobracaj? aaaa, kuliras samo. izvini nisam znao. ajde cepaj dalje"

ustvari najbolje je da se ukine polaganje vozackog ispita. posto je najvaznije iskustvo ajde da ga sticemo na ulicama. ako pri tome ubijemo nekog nema veze. ustvari, ajde da ukinemo fakultete, najbolje je da ja npr. odmah budem lekar i sticem iskustvo odmah u praksi. ionako se na fakultetu nista pametno ne uci. ili cu da budem finansijski direktor u mojoj firmi jer imam iskustvo u vodjenju kucnog budzeta. sta ce mi ekonomski fakultet. pa ja sam iskusan.

bez obzira na to sta se prica o polaganju ispita, siguran sam da je tih, bese 50 casova, veoma korisno jer se TADA stice pravo iskustvo (ako pored sebe imas dobrog instruktora). kakvo iskustvo je stekao gore pomenuti voznjom u kasnim nocnim satima kad nema saobracaja ili voznjom u selu gde nema semafora? takvim iskustvom samo se stice iluzija da neko zna da vozi i onda sledi nesreca.

takodje mi je smesan primer kad kazu "zene lose voze", bla, bla... mozda je i tako, ali za to postoji saobracajna policija koja treba da radi svoj posao i sankcionise prekrsaje. ali ne vidim kakvo to moze da bude opravdanje za KRSENJE ZAKONA i UGROZAVANJE NEVINIH U SAOBRACAJU voznjom bez dozvole.
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
*.adsl-1.sezampro.yu.

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Voznja bez dozvole12.09.2007. u 09:34 - pre 202 meseci
generalno problem voznje bez dozvole je velik, na stranu iskustvo, al mog instruktora je lik (koji inace znao da vozi) na 26 od 30 sati pitao, a na kom casu bi ja trebao da pocnem da gledam znakove.
drugi problem jeste dzekiranja, jurcanje (sto ruku na srce vecina momaka radi, kad tad)
moj brat, sa 15-tak hiljada km iskustva, vozackom BCE, ... malo se dzekirao da se pokaze drustvu, izleti sa puta pri ne tolko velikoj brzini i razbije celu stranu auta. trenutak nepaznje.

ubedljivo najgori sistem domacih vozaca - za volan i onda klinca od 1god navise u krilo - da vozi sin sa tajom.
"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Nemanja Avramović
Član broj: 32202
Poruke: 4391
77.46.236.*

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Voznja bez dozvole12.09.2007. u 11:04 - pre 202 meseci
Slažem se da, kad policija uhvati nekog, treba i te kako da ga kazni i da mu se zabrani polaganje na određeno vreme, ali da meni ćale nije davao da vozim kola u selu bez dozvole (doduše tamo skoro da i nema saobraćaja) ne bih ja danas imao dozvolu Od prvog časa obuke sam, upravo zahvaljujući tome što mi je ćale davao kola ranije, znao kako se vozi. Ne kažem da sam odmah bio profi vozač (štaviše, nisam ni sad), ali imate učenike u auto školama koji ne znaju kako se menja brzina. Upravo u tome i jeste poenta škole, da nauče da voze, ali meni je bilo neuporedivo lakše nego recimo mojoj sestri koja nikad nije sela za volan pre auto škole.
Nasuprot tome, iako mi je ćale davao da vozim kola bez dozvole (for the record: uvek je on bio sa mnom u kolima), od kad imam dozvolu, ne sećam se kad sam prešao 60 km/h u vožnji (osim na autoputu).
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Voznja bez dozvole

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 26066 | Odgovora: 63 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.