Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Novi disk za Pentium I (TX chipset)

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Novi disk za Pentium I (TX chipset)

[ Pregleda: 5258 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

salec

Član broj: 6527
Poruke: 1738
*.rcub.bg.ac.yu



+25 Profil

icon Novi disk za Pentium I (TX chipset)27.08.2003. u 15:57 - pre 251 meseci
Hocu da kupim novi disk za staru masinu, Pentium TX, Awardov BIOS, W98. Ploca nije brand-name. Ocekujem probleme posto su novi diskovi sada minimalno 30 GB. Da li je neko uspesno ugradio ovoliki disk na toliko staru masinu?

Ako i ne prepozna ceo disk, da li ce bar normalno raditi sa onim delom koji vidi?
 
Odgovor na temu

IHThUS
Željko Jankov
Budapest

Član broj: 11650
Poruke: 590
*.dial.freestart.hu

Sajt: www.svetlostisusova.net


Profil

icon Re: Novi disk za Pentium I (TX chipset)27.08.2003. u 23:13 - pre 251 meseci
Na Pentijum I mašini imaj u vidu da te ploče mogu da ''vide'' HDD veličine samo 8 GB!
Nikakve fore sa particionisanjem ti neće pomoći, mašina će uvek da vidi samo 8 GB.

Inače disk bi trebao da ti radi normalno.
Bog je ljubav - Bog te voli

Ko se rodi jedanput umire dvaput a ko se rodi dvaput umire samo jedanput.
SAZNAJ KAKO
 
Odgovor na temu

monstrum
Beograd

Član broj: 1044
Poruke: 358
*.verat.net

Sajt: www.madwap.net


Profil

icon Re: Novi disk za Pentium I (TX chipset)28.08.2003. u 11:12 - pre 251 meseci
Mozes da flesujes bios, ali nisam siguran na koliko se prosiri sa 8GB na koliko vece. Ja sam na stariji komp, bez flesovanja ugradio 20 GB, i bios ga nije "video" ali je u windowsu radilo ok ( mada sam na pocetku podigao sistem sa diskete, pa uradio FDISK, formirao particiju, ako neznas oko fdiska nemoj sam i odmah )... pa sam onda formatirao i instalirao win i sve radi kako treba... mozda vredi pokusati.


MoNsTrUm
 
Odgovor na temu

Bosko
Beograd

Član broj: 4278
Poruke: 49
*.rcub.bg.ac.yu



Profil

icon Re: Novi disk za Pentium I (TX chipset)02.09.2003. u 15:08 - pre 251 meseci
Ja sam ugradio . Maxtor D740X (40GB) na Acorpovu TX plocu (sto i dalje koristim). U pocetku (znaci sa prvobitnim BIOSom) je prepoznavala 32 GB a nakon flashovanja istog moze i do 60 GB. Za pocetak probaj bez ikakvog fleshovanja, pa ako prodje, prodje, a ako ne onda se vrati ovde na forum pa cemo pokusati da ti nadjemo patchovani BIOS (mada u principu mozes i cesljanjem po ovom forumu i Internetu da nadjes puno korisnih informacija na ovu temu).


Pozdrav
In this world there is no justice - there are only interests!!!
 
Odgovor na temu

freelancer

Član broj: 11566
Poruke: 293
*.yunord.net.



Profil

icon Re: Novi disk za Pentium I (TX chipset)02.09.2003. u 15:15 - pre 251 meseci
Na Maxtorovom sajtu se moze skinuti jedan utility, ako se dobro secam zove se MaxBlast 2. U okviru njega se nalazi EZ-Drive, koji se instalira u MBR diska i posle toga se vidi kapacitet celog diska, bez obzira na ogranicenje BIOS-a na ploci.
Dusu dalo za pentiuma kec.
 
Odgovor na temu

Bosko
Beograd

Član broj: 4278
Poruke: 49
*.rcub.bg.ac.yu



Profil

icon Re: Novi disk za Pentium I (TX chipset)03.09.2003. u 13:30 - pre 251 meseci
Da, ali ovo je ipak manje- vise softversko resenje. Ipak bi bilo najbolje ako bi mogao da flesuje BIOS ili da kupi zaseban PCI HDD kontroler, sto je jos bolje, ali i skuplje resenje (ne bi imao problema sa velicinom HDDa plus sto bi taj HDD koji kupi bio relativno dobro zaposljen (mislim na to da ima verovatno integrisan UDMA 33 kontroler, a ovi zasebni su ATA 100 ili 133). Ne mislim da bi doslo do nekog drasticnog skoka performansi, ali ubrzanje u svakodnevnom radu bi se osetilo). Ovo sto mu predlazes je takodje OK resenje, ali neka njega ostavi za kraj, ukoliko nema mogucnosti da realizuje jedno od prethodna dva.

Pozdrav
In this world there is no justice - there are only interests!!!
 
Odgovor na temu

freelancer

Član broj: 11566
Poruke: 293
*.yunord.net.



Profil

icon Re: Novi disk za Pentium I (TX chipset)03.09.2003. u 14:13 - pre 251 meseci
Zar BIOS nije takođe manje-više softversko rešenje ?
Slažem se da bi poseban PCI kontroler bio fino rešenje... no u nedostatku istog i/ili svežeg BIOS-a EZ-Drive radi provereno.
 
Odgovor na temu

Bosko
Beograd

Član broj: 4278
Poruke: 49
*.rcub.bg.ac.yu



Profil

icon Re: Novi disk za Pentium I (TX chipset)04.09.2003. u 14:53 - pre 251 meseci
Da, jeste . No hajdemo ovako. Primetio sam da se pokretac threada malcice ucutao, a mislim da bi bilo fino da se makar javi i kaze koja ploca je u pitanju, pa da vidimo da li moze negde da se iskopa BIOS.

In this world there is no justice - there are only interests!!!
 
Odgovor na temu

salec

Član broj: 6527
Poruke: 1738
*.rcub.bg.ac.yu



+25 Profil

icon Re: Novi disk za Pentium I (TX chipset)05.09.2003. u 10:03 - pre 251 meseci
Eh, ploca je neka noname, kupio sam je kod ortaka povoljno, (jer je bio slomljen jedan zub za ucvrscenje kulera) dok jos nije bila praistorija, mada kad smo je bacili na neke bencmarke sto smo imali, pokazala se pristojno, nista losija od nekih brand ploca te klase. Ne bih je ni do danas menjao da klinci nisu trazili bolju masinu za igre, a matori svoj prvi komp.

Problem je sto ploca nije u mom kompu nego kod matorog, a nisam u medjuvremenu isao kod njega da pogledam plocu i verziju BIOS-a.
(Ovo pokazuje da sam po definiciji los sin, ne samo da uvaljujem roditeljima zastareli hardver, nego ih jos i slabo obilazim!)
 
Odgovor na temu

Bosko
Beograd

Član broj: 4278
Poruke: 49
*.rcub.bg.ac.yu



Profil

icon Re: Novi disk za Pentium I (TX chipset)05.09.2003. u 13:02 - pre 251 meseci
Ako te mrzi da otvaras kuciste i trazis model, mozes i da zapises brojeve i slova koji se javlja prilikom boot-ovanja (dok odbrojava memoriju, u dnu ekrana se vide neki brojevi i slova npr. xxxxxxx-xxx-xxx-i430TX-xxxxx ili vec nesto slicno). Na osnovu toga se vidi ko je proizvodjac (zapises brojeve pa odes na [url]http://www.wimsbios.net/numbers.shtml[/url] i lako nadjes sve potrebne informacije, mozes i preko nekog programa npr. SiSoft Sandra).
Naravno, mozes i da otvoris kuciste i pogledas sta je u pitanju (jednostavnije, zar ne)


In this world there is no justice - there are only interests!!!
 
Odgovor na temu

brsta
Srdjan Brstina
Beograd

Član broj: 12539
Poruke: 9
*.net.yu



Profil

icon Re: Novi disk za Pentium I (TX chipset)10.09.2003. u 12:23 - pre 251 meseci
Ja sam imao slican problem pre par godina sa IBM 133MHz i diskom od 30Gb. Instalirao sam disk manager i sve je radilo OK. Nisam primetio nikakvo usporavanje. Jedina razlika je bila sto mi se prilikom dizanja sistema prikazivao plavi kvadrat disk managera :)

Probaj ovo bice OK ako ti ne uspe flash BIOS-a
 
Odgovor na temu

paparazzo79
Mike Myerz
Osijek

Član broj: 9973
Poruke: 89
80.65.65.*



Profil

icon Re: Novi disk za Pentium I (TX chipset)30.09.2003. u 20:34 - pre 250 meseci
Hmmm mislim da bi bilo najpametnije da odes na stranice proizvodjaca te ploce i pogledas koliki maxmalni disk sem oze ugraditi,a sto se same ploce tice SANDRA je najbolje rjesenje za to!!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Novi disk za Pentium I (TX chipset)

[ Pregleda: 5258 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.