Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ne prepoznaje Hard Disk

[es] :: Storage :: Ne prepoznaje Hard Disk

[ Pregleda: 8251 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mx_2
Z. Jovanovic
Nemacka

Član broj: 5074
Poruke: 45
*.dip.t-dialin.net



Profil

icon Ne prepoznaje Hard Disk26.06.2003. u 03:19 - pre 253 meseci
Bios mi ne preopznaje novi (potpuno nov) Hd; a isto ni upotrebljavnani hard disk iz drugog kompjutera (koji besprekorno radi u drugom komp.)
Sta bi moglo biti, jednostavno na samom startovanju racunara Pojavi se ono
za primary master =none
secundary master = cdrom
i onda svi ostali none, ali moze da bootuje sa flopy-a kao i sa cd, medjutim ne vidi Hard Disk,...
BIOS je Award, radi se o racunaru pentium 2 450 Mhz, sa 64 mb SDRAM.
da li je do biosa problem ili je neki hardawerski dio.
Vec sam vadio bateriju sa mat. ploce (preko 24 sata) pa je bios kompl. restovan i sve stoji prepoznavanje diskova na "AUTO".

Raskopcavao sam flopy i cd rom, mijenjao memoriski slot, ali nista, ako okrenem onaj bus kabao za hard disk onda dodje do "detecting primary master" i tu stane, F4 ne radi...
 
Odgovor na temu

BeastMaster
Dragan Mitic
Krusevac

Član broj: 4666
Poruke: 1561
*.ptt.yu

ICQ: 22756094


Profil

icon Re: Ne prepoznaje Hard Disk26.06.2003. u 03:46 - pre 253 meseci
Proveri da li si dobro postavio džampere na hardu i da li si dobro zakačio disk jer bez obzira što bios/ploča možda nema podršku za tvoj hard (veličinu harda predpostavljam) morao bi da ga bilo kako prijavi u spisku prepoznatih komponenti. Proveri i IDE kabal.
Pozdrav

P.S. Mogao bi da nam kažeš i o kojoj se ploči i hardu ovde radi, to bi dosta pomoglo.
 
Odgovor na temu

Mx_2
Z. Jovanovic
Nemacka

Član broj: 5074
Poruke: 45
*.dip.t-dialin.net



Profil

icon Re: Ne prepoznaje Hard Disk26.06.2003. u 04:06 - pre 253 meseci
Hvala na brzom odgovoru, kao sto rekoh pokusavao sam HD, kojeg vec koristim i koji je u drugom racunaru (dzamperi su podeseni na master), isto tako i kod novog diska dzamperi su na master, podeseni, upotrebljavani je IBM 40 Gb, Novi Maxtor isto 40 GB, inace u kompjuteru se pre nalazio Segate HD 8,5 GB, koji je iznenada "crkao", i kada sam pokusao da promenim HD, naletio sam na gore navedeni problem.
IDE kabal sam isto menjao, ali nece...

Na ploci jedino pise MS 6163 ver:1 prepostavljam da se radi o Microstar MS6163 http://www17.tomshardware.com/motherboard/19990917/bx-05.html

 
Odgovor na temu

BeastMaster
Dragan Mitic
Krusevac

Član broj: 4666
Poruke: 1561
*.ptt.yu

ICQ: 22756094


Profil

icon Re: Ne prepoznaje Hard Disk26.06.2003. u 04:12 - pre 253 meseci
Pa ako ti je ploča radila sa prethodnim hardom koji je bio isto 40Gb, onda podržava i novi hard. A zašto ne probaš da li taj hard uopšte radi na nekom drugom računaru? Ako ne radi reklamiraj ga.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

Mx_2
Z. Jovanovic
Nemacka

Član broj: 5074
Poruke: 45
*.dip.t-dialin.net



Profil

icon Re: Ne prepoznaje Hard Disk26.06.2003. u 04:21 - pre 253 meseci
predthodni drajv je bio od segate 8,5 GB.. i on ne radi vise ni sa ovom plocom, a isto tako ni sa bilo kojom drugom, jer je "mrtav",
Rekoh da sam isporobao dva drajva, jedan iz ovog racunara sa kojeg sada pisem, i on radi na ovom ali na onom drugom ne, tako da nije do drajva nego do ploce ili bios-a ili necega treceg...
 
Odgovor na temu

Miško Stefanović
Beograd

Član broj: 5698
Poruke: 218
*.beograd-2.tehnicom.net



Profil

icon Re: Ne prepoznaje Hard Disk26.06.2003. u 15:29 - pre 253 meseci
Na osnovu opisa liči da je primary IDE kanal neispravan. Vidim da ti secondary kanal radi jer vidi CDrom. Isključi CD i na njegovo mesto priključi HDD, ako ga prepozna uključi i CDrom kao secondary slave, nije sjajna kombinacija ali za nuždu radi. Treba da bude sve OK. Fdisk i instaliraj OS, pa javi. Ako nije u redu proveri setovanje BIOS-a. Može da pomogne i load optimal defaults.
 
Odgovor na temu

Mx_2
Z. Jovanovic
Nemacka

Član broj: 5074
Poruke: 45
*.dip0.t-ipconnect.de



Profil

icon Re: Ne prepoznaje Hard Disk27.06.2003. u 13:14 - pre 253 meseci
Nije do ide kanal-a, isprobao sam i sa ide2 isto je, medjutim kada sam na IBM-ovom HD podesio dzampere na clip -2 GB onda je Bios prepoznao HD i krenuo sa bootovanjem istog... Nazalost na ovoj novoj Maxtor (40 GB) nemam tu mogucnost za dzamper ( ima samo jedan) i posto sam isprobao sve moguce kombinacije, bios prepoznaje samo kada stavim dzamper na "Primary slave" a cd rom ostaje kao secendary master, kod primary master stoj none,
Instalirao sam WIN98 pod takom opcijom (primary slave) nije bilo nikakvih problema, stim da win98 sada vidi 32 Gb od HD-a.
Verovatno cu morati da pravim Bios Update, ili postoji neka druga mogucnost da bi se video celi HD.
Da li ce prestavljati ovo neke probleme za normalan rad pod win98 ako je HD na primary slave?
 
Odgovor na temu

BeastMaster
Dragan Mitic
Krusevac

Član broj: 4666
Poruke: 1561
*.ptt.yu

ICQ: 22756094


Profil

icon Re: Ne prepoznaje Hard Disk27.06.2003. u 14:49 - pre 253 meseci
Odi na MSI-ov sajt i skini BIOS za svoju ploču, to bi trebalo da ti reši probleme.
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: Ne prepoznaje Hard Disk

[ Pregleda: 8251 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.