Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kontrola pogodna za prikaz DB podataka

[es] :: .NET :: Kontrola pogodna za prikaz DB podataka

[ Pregleda: 2456 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gydra
Dragoslav Milekic
BL

Član broj: 91517
Poruke: 14
*.telekomsrpske.com.



Profil

icon Kontrola pogodna za prikaz DB podataka04.09.2007. u 12:15 - pre 202 meseci
Pozdrav,
pravim jednu web aplikaciju u vb.net i imam dva problema:
1. Htio bih da imam jednu kontrolu, kao multiline textbox, u koju mogu da kopiram redove iz excel-a i da poslije na neko dugme te redove ubacim u neku tabelu u bazi. Koja je kontrola pogodna za tako nesto, probao sam sa textbox-om i sve ide dobro dok ne dodjem do mjesta kad treba da citam red po red. Da li postoji druga kontrola u koju mogu prosto da kopiram sadrzaj kolone iz excel-a i da te redove iz te kontrple ubacim u bazu.

2. Podatke iz neke tabele u bazi bih trebao da prikazem u nekoj kontroli ali tako da mogu da selektujem odredjene redove i da ih na dugme izbrisem. Pokusao sam sa datagrid-om u kombinaciji sa ctrl tipkom ali ne znam kako dobiti selektovane redove.

Unapred hvala
MD
 
Odgovor na temu

bjevta
Bratislav Jevtic
http://www.tojesoft.co.rs
Beograd

Član broj: 5216
Poruke: 367
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.tojesoft.co.rs


+5 Profil

icon Re: Kontrola pogodna za prikaz DB podataka05.09.2007. u 06:07 - pre 202 meseci
1. "... sve ide dobro dok ne dodjem do mjesta kad treba da citam red po red". Koji problem tu nastaje? Inače, ako treba te redove razdvojiti, postoji split metod string klase. Daj malo detalja pa, da vidimo.

2. Jedna varijanta bi bila da dodaš check box kolonu u grid. Kad korisnik pritisne "delete" push button, ideš kroz grid i proveravaš da li je check box čekiran. Ako jeste, brišeš.
Acta, non verba!
 
Odgovor na temu

gydra
Dragoslav Milekic
BL

Član broj: 91517
Poruke: 14
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Kontrola pogodna za prikaz DB podataka05.09.2007. u 08:55 - pre 202 meseci
> bjevta, hvala za odgovore.
1. Imam u excelu kolonu koja je sastavljena od karaktera duzine 10. Hocu da tu kolonu bukvalno kopiram u neku kontrolu (recimo multiline textbox) i da na komandu to prebacim u bazu, tako da red u excel-u bude red u tabeli baze (kao i da kontrola u koju se kopira razlikuje te redove)

2. Mislio sam da u web aplikaciji postoji kontrola kao u windows razvoju, DataGridView da klikom misa selektujes kolone i da u kodu mozes da ih izdvojis. Citao sam nesto o checkbox-ovima ali mi se cini da su nesto pominjali da se mora koristiti i javascript. To izbjegavam jer mozilla nekad pravi probleme sa javascript-om. Ako to bude jedino rjesenje, koristicu ga.

Pozdrav

> __________ NOD32 2505 (20070904) Information __________
>
> This message was checked by NOD32 antivirus system.
> http://www.eset.com
>
>
>
>
MD
 
Odgovor na temu

bjevta
Bratislav Jevtic
http://www.tojesoft.co.rs
Beograd

Član broj: 5216
Poruke: 367
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.tojesoft.co.rs


+5 Profil

icon Re: Kontrola pogodna za prikaz DB podataka05.09.2007. u 10:34 - pre 202 meseci
1. pročitaj redove u excel-u, prikaži ih u list box-u (ne text nego list box) i snimi u bazu.
2. kad smo pre 4-5 godina jedan moj prijatelj i ja krenuli u razvoj web aplikacija (pre toga obojica isključivo desktop), on je, posle nekog vremena, napravio komparaciju (parafraziram): "Web app je u odnosu na desktop kao kad bi mi neko dao da boksujem protiv Tajsona sa rukama vezanim na leđima". Tako je kako je, idemo dalje. Koristi AJAX i pitaj kad ti zapne.

Acta, non verba!
 
Odgovor na temu

gydra
Dragoslav Milekic
BL

Član broj: 91517
Poruke: 14
*.telekomsrpske.com.



Profil

icon Re: Kontrola pogodna za prikaz DB podataka05.09.2007. u 11:13 - pre 202 meseci
1. Uspio sam sa textbox-om i split procedurom, lakse mi je to nego da citam excel i ubacujem u listbox. Probao sam da direktno kopiram u listbox ali ne moze a nema ni nekog property-ja tipa AllowInsert ili tako nesto. Nema veze, tu sam nacisto.

2. Vidjecu da se odlucim za jedan od ova dva rjesenja.


Hvala ti
MD
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Kontrola pogodna za prikaz DB podataka

[ Pregleda: 2456 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.