Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ideja...postavka teme

[es] :: Web dizajn i CSS :: Kritike :: ideja...postavka teme

[ Pregleda: 2518 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Conica
Aleksandra Gaborovic

Član broj: 7384
Poruke: 304
195.66.188.*



Profil

icon ideja...postavka teme26.08.2003. u 14:20 - pre 251 meseci
Postovanje

Primetila sam da u poslednje vreme ima sve vise topica tipa: ocenite, komentarisite, pogledajte ...

Da bi ocene i komentari bili adekvatni, mozda je dobra ideja da sami autori ispred naziva teme postave jedan od cetri predefinisana nivoa: pocetnicki, srednji, napredni, expert.

Na taj nacin ce se izbeci komentari tipa "ovo nista ne valja", "bezveze"... kakve dobijaju apsolutni pocetnici za sajtove koji mozda i nisu toliko losi za njihov do tada dostignuti nivo znanja, a nadam se da ce se povecati i broj konstruktivnih predloga od strane drugih clanova.

Sa druge strane, clanovi koji navode svoje komentare imaju u vidu nivo znanja autora i mogu svoje odgovore da prilagode tome.

cheers
Cony
Web razvoj: www.homeofweb.com
Blog: (HRK)www.pljuc.com
 
Odgovor na temu

Lunatic
Dusan Filipovic
nis

Član broj: 6584
Poruke: 259
212.124.182.*

ICQ: 283010555


Profil

icon Re: ideja...postavka teme28.08.2003. u 20:47 - pre 251 meseci
slazem se. ideja je dobra... mozda je samo treba usavrsiti naravno ako neko ima bolji predlog
www.dnbcentrala.com
serbian dnb community
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.yubc.net

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: ideja...postavka teme28.08.2003. u 21:17 - pre 251 meseci
Hm...to sa nivoima...rekao bih da svaki iskusniji korisnik neta, a da ne spominjem (profesionalne) web developere, letimicnim pogledom na sajt vidi da li ga je radio pocetnik ili expert...sa druge strane komentari nekih ljudi mozda i jesu preostri, ali ovo je ipak samo forum, ne strucni ziri...

ono sto je meni prilicno zanimljivo je sledece:
deluje mi (demantujte me, mozda gresim) da se vecina tih "gledanja" i komentarisanja sajtova svodi na home page...ne kazem u situacijama gde sama osoba koja postuje kaze "e, tek je u fazi izrade...". jednostavno ljudi se ogranicavaju na indeksnu stranu i po njoj sude o svemu. Dalje, ljudi uglavnom traze komentare vezane za dizajn sajta, sto je, bar po meni, tek na nekom petom mestu kad je ukupna ocena u pitanju...I to je obicno dizajn koji obiluje mnostvom nepotrebnih detalja. A da pritom ne zanemarimo bitnu stvar: de gustibus non est disputandum...
Ja barem vidim poentu u postovanju sajta zarad komentara u cinjenici da sam ja, kao developer, oslepeo gledajuci u njega i treba mi dodatni par (desetina pari) ociju da mi kaze da li sam postigao cilj: da li su informacije plasirane pregledno, ukusno, da li je navigacija jasna, itd, itd...pre nego ga pustim u siru javnost...A takvog pristupa, rekao bih, skoro i nema. Manje-vise mi sve deluje da je u stilu "evo ja pokrao par fazona u flash-u pa da se pohvalim..."
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

[es] :: Web dizajn i CSS :: Kritike :: ideja...postavka teme

[ Pregleda: 2518 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.