Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Potrebna pomoc oko uskladjivanja odnosa novca u MMORG Igri

[es] :: GameDev - Razvoj Igara :: Potrebna pomoc oko uskladjivanja odnosa novca u MMORG Igri

[ Pregleda: 1502 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Man-Wolf
Mihailo Joksimovic
Beograd

Član broj: 17016
Poruke: 873
*.eunet.yu.



+13 Profil

icon Potrebna pomoc oko uskladjivanja odnosa novca u MMORG Igri02.09.2007. u 22:11 - pre 202 meseci
Pozdrav,

Ja i ortak smo se posle dugo vremena resili da krenemo da radimo Online igricu ( nesto tipa DarkThrone, Ogame,.... )

E sad, problem je sledeci:

Dal ima neki sajt gde bih mogo da se informisem o odnosima novca u igrici -

Da pojasnim:

Recimo, novac koji igrac na pocetku dobije - da bude dovoljan da moze da se solidno razvije za pocetak. Sledece, kad recimo napadne drugog igraca, pobedi ga i uzme mu novac, da ta suma ne bude ogromna u odnosu na cene oruzja npr.

Primer:

Cena 1 maca je 100din.
Koliko bi recimo 1 miner trebao da proizvodi zlata dnevno ( ili u nekom kracem vremenskom intervalu ), a da ta suma ne bude ogromna u odnosu na cenu maca ?

Nadam se da ste skapirali sta me muci, iako znam da verovatno i dalje nije jasno sta je problem :((

Znaci, zanima me, da li te odnose u cenama sam moram da proracunavam ili ima vec negde ustaljen neki odnos po kome bi trebalo da se radi ???

Hvala unapred,

Mihailo Joksimovic
 
Odgovor na temu

tosa
上海, 中国

Član broj: 1811
Poruke: 1342
218.1.28.*

ICQ: 14293955
Sajt: https://github.com/milost..


+48 Profil

icon Re: Potrebna pomoc oko uskladjivanja odnosa novca u MMORG Igri03.09.2007. u 02:37 - pre 202 meseci
Nema magične formule za ove stvari, napraviš procenu koja ti se čini ok pa
kasnije igranjem/testiranjem dovodiš stvari na svoje mesto.
Čini mi se da ima par članaka po netu o ekonomiji u MMO igrama, proguglaj.
 
Odgovor na temu

Man-Wolf
Mihailo Joksimovic
Beograd

Član broj: 17016
Poruke: 873
*.eunet.yu.



+13 Profil

icon Re: Potrebna pomoc oko uskladjivanja odnosa novca u MMORG Igri04.09.2007. u 07:50 - pre 202 meseci
Hvala puno na odgovoru !! Drago mi je da si ukapirao sta sam hteo da kazem, posto sam stvarno zamrsio :P

Takodje hvala puno sto si me uputio sta uopste da trazim, posto uopste nisam imao ideju :-)

 
Odgovor na temu

[es] :: GameDev - Razvoj Igara :: Potrebna pomoc oko uskladjivanja odnosa novca u MMORG Igri

[ Pregleda: 1502 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.