Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Brzina i cena wireless Interneta u svetlu povecanja brzina aDSL-a

[es] :: ISP :: Wireless mreže i ISP :: Brzina i cena wireless Interneta u svetlu povecanja brzina aDSL-a

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 24988 | Odgovora: 62 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Brzina i cena wireless Interneta u svetlu povecanja brzina aDSL-a01.09.2007. u 17:19 - pre 202 meseci
Voleo bih da ljudi ovde podele informacije (vise ili manje proverene) po pitanju odgovora wireless provajdera na povecanje brzine aDSL prikljucaka za iste pare.
Takodje, ako je neki provajder najavio neke promene svojim korisnicima, slobodno kazite...
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
91.150.118.*

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Brzina i cena wireless Interneta u svetlu povecanja brzina aDSL-a01.09.2007. u 18:27 - pre 202 meseci
Citat:
02. 08. 2007.
Od 1.og Septembra 2007. Exe Net će duplirati protoke na Internet Home i Flat Home paketima. Ostalim paketima biće korigovane i cene i protoci. Za detalje uskoro pogledajte novi još povoljniji cenovnik sa paketima od jednog do nekoliko megabita.


Odluka je promenjena tako da se brzine dupliraju 5. septembra. Informacija dobijena od tehnicke podrske ovog prvajdera.

U pitanju je Wireless/Cable (Ethernet LAN) ISP iz Nisa, kog ja koristim.

http://www.exe-net.net/
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

nine_velteko
Nikola Gligorovski

Član broj: 95344
Poruke: 33
195.252.79.*



Profil

icon Re: Brzina i cena wireless Interneta u svetlu povecanja brzina aDSL-a02.09.2007. u 00:07 - pre 202 meseci
U Madnet-u su rekli kao bice ali ne zna se koliko ni kada
 
Odgovor na temu

Librabicboj

Član broj: 88931
Poruke: 409
*.msp-terra.net.



+7 Profil

icon Re: Brzina i cena wireless Interneta u svetlu povecanja brzina aDSL-a02.09.2007. u 19:11 - pre 202 meseci
I sta sad mi , korisnici wireless-a, da radimo?
Da prodamo svoju skupo placenu opremu, za male pare pa da se prijavimo za aDSL i da pocnemo za iste pare koristimo vece brzine interneta?
Sta da rade oni koji nemaju uslova za aDSL? Da sednu kuci i da placu ili da cute i da se zivi ne cuju, da im ne bi i takvo zadovoljstvo ukinuli!!!

Ili da cutimo bar mesec dana da vidimo sta ce se desavati sa aDSL-om, jer vec se pojedni na forumu zale da im povecanje protoka donelo samo probleme i da se pate sa cestim pucanjem veze!! I da u jednom trenutku da imaju dobar protok, da bi za koji minut dobili katastrofalan protok!
A nije im neki net, kako to da imaju 1024/128kbit/s, a SpeedTest im pokazuje da ima 886kbit/s download i upload 96kbit/s!!!!!!!!
Pa gde je tu 1024/128?????????
Prosto mi se ne isplati da napustim wireless!
JA bre imam 256/256 non-stop!!!! I to za 1500Din!
A 5-6KB/s razlike bar meni znace mnogo kad vucem sa rapida fajl od 100MB!!!

A nasi ISP-ovi se ne oglasavaju niti nam pustaju veci protok ka netu, za istu cenu!
Nigde nema informacija da ce neki wireless ISP poceti da duplira brzine!
Mozda oni misle da je internet preko wireless-a skuplji, pa ga i treba skuplje prodavati krajnjim korisnicima!
Da im nece mozda TELEKOM dati popust kad kupju od njega protok za ADSL, a za wireless im naplatiti po staroj ceni?

Iskreno se nadam da ce svi ISP-ovi se otrezniti i povecati bar protok za download i korisnicima wireless interneta!!!!


 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Brzina i cena wireless Interneta u svetlu povecanja brzina aDSL-a02.09.2007. u 19:24 - pre 202 meseci
Da se ti ne svadjas malo sam sa sobom?
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

Librabicboj

Član broj: 88931
Poruke: 409
*.msp-terra.net.



+7 Profil

icon Re: Brzina i cena wireless Interneta u svetlu povecanja brzina aDSL-a02.09.2007. u 20:12 - pre 202 meseci
Citat:
VRider: Da se ti ne svadjas malo sam sa sobom? :)



HA, ha, ha....

Znas kako kaze sultan iz filma Crni Gruja:

Moze bit' a i ne mora


Ma nervira me sto wireless ISP-ovi cute ko zaliveni, kao da smo mi glupi pa da ne znamo da je Telekom povecao protok na ADSL-u.
A mi sada sto smo na wireless-u pu.. ..q..ac sa malim brzinama!
Naravno uvek mozemo da predjemo na aDSL, a sta cu onda sa wireless opremom koju sam platio 200eura?
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Brzina i cena wireless Interneta u svetlu povecanja brzina aDSL-a02.09.2007. u 22:46 - pre 202 meseci
Ako imas mogucnost da predjes na aDSL, predji.
Sta ces sa opremom? Pa neces da je bacis, to je sigurno. Oprema moze da se proda, mozes da je iskoristis da se nakacis na neku community mrezu, mozes da je pozajmis nekom bratu/drugu/whatever koji nema mogucnost za aDSL.

Na kraju krajeva, kao sto vidis, neki provajderi su vec najavili promene brzina/cena. Daj im samo vremena. Keep on chillin'.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Brzina i cena wireless Interneta u svetlu povecanja brzina aDSL-a03.09.2007. u 09:27 - pre 202 meseci
Ups:
Citat:
Re: Mnogo brzi internet po jeftinijoj ceni - ukljucite se u akciju!
" Dobar deo dupliranja brzina podnece provajderi jer Telekom u veleprodaji nije snizio cene internet konekcija vec je ponudio potpisivanje ugovora na godinu dana, dve ili tri, uz maksimalni popust od 40%. Uz takav popust i dupliranje brzina, nece svi provajderi moci da pokriju troskove u istom procentu kao i dosad, a posebno manji provajderi, koji obicno zakupljuju manje i ekonomski nepovoljnije pakete. Dakle, neke druge usluge ce trpeti i nece doziveti pojeftinjenje (npr. dial-up itd...) kako bi se odrzale maloprodajne cene ADSL pristupa nametnute trzisnim cenama Telekomovog ADSL servisa. Pride, samo uz trogodisnju vernost provajderi mogu da imaju pozitivnu racunicu, a u tom periodu vise je nego izvesno da ce biti doneta regulativa da se moze povezati sa inostranstvom. Dakle, Telekom se obezbedjuje ukoliko se potpise trogodisnji ugovor, a ukoliko se provajder odluci za neku drugu varijantu, onda ce sam kreditirati celu egzibiciju i rizikovati dok ne dobije fer mogucnost da se konektuje na nekog drugog kvalitetnog ponudjaca internet konekcija u zemlji ili inostranstvu. Tipicno koriscenje monopolskog ili dominantnog polozaja... "


I zasto onda wireless provajderi cute? ADSL provajderi se jednostavno ne pitaju nista, Telekom je jednostavno odvrnuo ADSL portove, pa ko se kako snadje... Dok ce se wireless provajderi prvo snaci, pa onda povecavati protok, i nece dozvoliti situaciju kao na Neobee i Beotel ADSL-u.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Brzina i cena wireless Interneta u svetlu povecanja brzina aDSL-a03.09.2007. u 10:19 - pre 202 meseci
... May the force be with you VRider Skywalker, that is your destiny!
> Takodje, ako je neki provajder najavio neke promene svojim
> korisnicima, slobodno kazite... :)

www.kbcnet.co.yu

3. 9. 2007
Obavstenje: KBCnet od 15. do 30. septembra radice na unapredjenju i
instaliranju novih servera i servisa. Radovi nece uticati na rad
dosadasnjih servisa. Novo unapredjenje omogucice Korisnicima KBCnet
mreze nove atraktivne pakete sa jos vecim brzinama pristupa. Novi
servisi kao i novi VPN serveri bice pusten u rad u periodu od 1. do 15.
oktobra 2007. selektivno.



Tako da - strpite se, biće, moraju da i oni dupliraju inače su
istorija. :D
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Brzina i cena wireless Interneta u svetlu povecanja brzina aDSL-a05.09.2007. u 09:27 - pre 202 meseci
Evo sta su mi rekli iz tehnicke podrske exenet-a:

Citat:
nazalost Telekom nije ispostovao svoje obecanje da ce do 5.septembra da
izvrsi povecanje
naseg linka. Dobili smo novo obecanje da ce to biti do kraja nedelje.

Dok ne dobijemo prosirenje linka ne mozemo da povecamo protok korisnicima.
Hvala na razumevanju.


Tako da jos cekamo, ali zato je Telekom svoj ADSL setovao jos 31. avgusta, pa su neki ADSL provajderi imali problema upravo iz razloga sto telekom nije na vreme povecao protoke...

Da ne zivim u Srbiji mislio bi da me neko gadno zavlaci.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

Dj-Ole
Smederevo

Član broj: 155338
Poruke: 39
195.252.78.*



+2 Profil

icon Re: Brzina i cena wireless Interneta u svetlu povecanja brzina aDSL-a05.09.2007. u 22:33 - pre 202 meseci
Evo sta kaze moj provajder Sohosistem iz Smedereva.

od 9. septembra promena paketa tj. uvecanje protoka (upload i download) za sve korisnike HOME i PRO paketa.
Za korisnike BIZNIS paketa uvecanje brzine je za 20%.

SOHO WDSL HOME PAKET: 100/200/400/600

100kbps download + upload 50kbps + heppy houer 200kbps + 512kbps soho mail/ ftp = 590 din.
200kbps download + upload 100kbps + heppy houer 400kbps + 512kbps soho mail/ftp = 990 din.
400kbps download + upload 200kbps + heppy houer 600kbps + 512kbps soho mail/ftp = 1590 din.
600kbps download + upload 300kbps + heppy houer 800kbps + 512kbps soho mail/ftp = 2990 din.
 
Odgovor na temu

nokconn

Član broj: 105032
Poruke: 162
195.252.79.*



Profil

icon Re: Brzina i cena wireless Interneta u svetlu povecanja brzina aDSL-a08.09.2007. u 23:27 - pre 202 meseci
Madnet jos uvek nije povecao brzinu... ako jos neko vreme ostane ovako moracu da precem na adsl... i prezaliti opremu :(
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Brzina i cena wireless Interneta u svetlu povecanja brzina aDSL-a09.09.2007. u 09:57 - pre 202 meseci
kod wifi provajdera postoji jedno zanimljivo ogranicenje - maksimalan protok po jednom AP :D U tom svjetlu posmatrajte njihovo "cutanje" o dupliranju protoka korisnicima :P
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Brzina i cena wireless Interneta u svetlu povecanja brzina aDSL-a09.09.2007. u 10:50 - pre 202 meseci
Pa ukoliko je dovoljno dobar provajder, on ce naci za shodno da postavi jos pristupnih tacaka, i time poveca kapacitet svoje mreze. Veci problem predstavlja link ka internetu.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Brzina i cena wireless Interneta u svetlu povecanja brzina aDSL-a10.09.2007. u 08:36 - pre 202 meseci
Bas :D
Link ka netu od isp je uglavnom manji problem nego problem koji imaju vezano za sam WiFi - danas linkovi nisu tako kriticni kao prije par godina. Zivio DSL!

Sam standard 802.11b je zamisljen za druge namjene od ovih koje sad obavlja! Ne moze to bez kabla!

Prica o pristupnim tackama:
Ako sad taj ISP na nekoj zgradi ima 2 AP koji im pokrivaju cca 40 korisnika - on mora da racuna da za ta 2 ap mora da obezbjedi bar 4 mbita protoka. E sad, ako to duplira i sad treba da prosledi 8 mbita? na ta 2 ap nece moci, vec ce morati da stavi jos dva i da podjeli korisnike na po cca 20 po AP. Super, racunica je ok. Ali sad ide fizika! Ta 4 ap-a ce poceti da smetaju jedan drugom - garantovano! Ako nista drugo, ometace prijem od korisnika na koji nema sanse da se utice - i time cjela prica o dupliranju protoka kod WiFi ISP dobija otuzan prizvuk. Korisnici ce sa 256 kbita dobiti povecanje na nazivnih 512 kbita ali ce realno zbog svih problema imati opet cca 256 kbita. Tresla se gora - rodio se mis! :P

Nego - ko god moze da predje na cable/adsl nek to cini sto prije. Ako WiMax ubrzo ne "proradi" - bezicni NET ce postati ono sto je i trebao da bude - Comunity network.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Brzina i cena wireless Interneta u svetlu povecanja brzina aDSL-a10.09.2007. u 17:59 - pre 202 meseci
Ne znam samo kako onda funkcionisu tolike community mreze bez ikakvog ogranicavanja brzine...
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

Zekica
Filip Milivojević
Pirot, Niš

Član broj: 2856
Poruke: 309
*.exe-net.net.

Jabber: zekica@elitesecurity.org
Sajt: www.pirotcity.com


+10 Profil

icon Re: Brzina i cena wireless Interneta u svetlu povecanja brzina aDSL-a10.09.2007. u 18:23 - pre 202 meseci
Citat:
yolja624:
Sam standard 802.11b je zamisljen za druge namjene od ovih koje sad obavlja! Ne moze to bez kabla!
Ako sad taj ISP na nekoj zgradi ima 2 AP koji im pokrivaju cca 40 korisnika - on mora da racuna da za ta 2 ap mora da obezbjedi bar 4 mbita protoka. E sad, ako to duplira i sad treba da prosledi 8 mbita?


Zato danas vecina (ozbiljnih) wifi provajdera koristi ili opseg na 5.8GHz (802.11a) ili ako koriste 2.4GHz, to je samo za vezu sa krajnjim korisnicima i to uglavnom ne preko standarda 802.11b vec 802.11g. 802.11g koristi i faznu (PSK) modulaciju pored ostalih, i tako povecava protok do 5 puta. Tako da na mestima gde je opseg na 2.4GHz relativno slobodan, koristi se 802.11g (sa kvalitetnim antenama - retko se koriste Omni antene, vec se koriste Sektor za AP-ove provajdera), a gde je 2.4GHz opseg prepunjen (Beograd uglavnom), provajderi koriste i 5.8GHz za vezu sa korisnicima (802.11a standard). Tako da ako taj provajder ima bas ali bas lose izprojektovanu mrezu, onda ce biti problema. Ovako ne bi trebalo da bude.

Citat:
Ako WiMax ubrzo ne "proradi" - bezicni NET ce postati ono sto je i trebao da bude - Comunity network.


WiMax je bolji od WiFi standarda jedino po tome sto to kod njega moze da se planira slanje paketa (u vremenu) za razliku od WiFi i LAN standarda gde je vreme slanja paketa odredjeno pukim slucajem. Ovo omogucava samo mnogo bolju kontrol Kvaliteta Servisa (QoS). Naravno, tu je i veci protok, ali on nije toliko ispred WiFi standarda da predstavlja problem provajderu.

I jos jedna stvar: duplo veca brzina ne znaci i duplo veci protok na mrezi (on ce biti duplo veci u najgorem slucaju, ali to se ne desava bas tako cesto) - zato i Community mreze sasvim lepo rade (jer se podatci izmedju korisnika relativno brzo prenose i vise od 95% vremena je link prazan). Kad bi bilo koji provajder garantovao protok, takav internet bi i na zapadu bio preterano skup.

Moj provajder jedino ceka telekom da im oni prosire link, kako bi korisnicima povecao brzine. Oni su jos ranije imali problem sa kapacitetima wifi mreze, ali to se resava tako sto se stavi jos jedan PtP link izmedju dve lokacije na drugom kanalu, tako da nije tacno da je wifi provajderima najveci problem sama wifi infrastruktura.
Sad ja znam zašto sam vam ovo ispričao, ovo će sigurno nekome koristiti....
 
Odgovor na temu

dulsrules
belgrade

Član broj: 75681
Poruke: 168
*.artcommunication.co.yu.

Sajt: www.youtube.com/dulsrules


+31 Profil

icon Re: Brzina i cena wireless Interneta u svetlu povecanja brzina aDSL-a11.09.2007. u 00:31 - pre 202 meseci
ArtCommunication je duplirao brzine pre neki dan. Ja sam presrecan. Ne menjam taj provajder niti cu da predjem na ADSL.

http://www.artcommunication.co...k=view&id=14&Itemid=30
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Brzina i cena wireless Interneta u svetlu povecanja brzina aDSL-a11.09.2007. u 08:31 - pre 202 meseci
@ Zekica
Druze, upravo o tome i govorim! Ozbiljni provajder na 5GHz? Pa nema to - jer to zahtjeva i ozbiljnog korisnika koji ce da plati karticu u a modu! A koliko takvih korisnika ima? Malo!
Slazem se sa tobom da dobro projektovana mreza moze dosta toga... ali ja jos nisam vidio takvu. Uglavnom je sistem, gdje ima zgrada AP posadi i digni mu snagu na sto je vise moguce. Tu je sve receno.

poz
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Brzina i cena wireless Interneta u svetlu povecanja brzina aDSL-a11.09.2007. u 11:52 - pre 202 meseci
Nisam siguran iz kog vremena si ti javljas , ali danas su kartice koji podrzavaju 802.11a dostupne vec od ~40 evra. Tako da "ozbiljnih" korisnika ima koliko hoces.
Ovo sa sadjenjem APova je verovatno bio slucaj u startu, ali, prednost wirelessa je upravo to sto, ako zelis, mozes za par dana potpuno da prekonfigurises mrezu i postavis nove linkove...
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Wireless mreže i ISP :: Brzina i cena wireless Interneta u svetlu povecanja brzina aDSL-a

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 24988 | Odgovora: 62 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.