Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Cip tuning Golf V 2,0 SDI

[es] :: Auto-elektronika :: Tuning :: Cip tuning Golf V 2,0 SDI

[ Pregleda: 12635 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Kizagt
student visoka poslovna skola
informatika
Novi Sad

Član broj: 47551
Poruke: 82
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Cip tuning Golf V 2,0 SDI31.08.2007. u 20:41 - pre 201 meseci
Pozdrav svima!
Interesuje me koliko kosta cip tuning za Golf V 2.0 SDI,
koliko mu se povecava snaga sa standardnih 75 konja i kako to utice na motor?
Hvala svima!
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
194.106.187.*



+6455 Profil

icon Re: Cip tuning Golf V 2,0 SDI31.08.2007. u 20:48 - pre 201 meseci
Mislim da SDI nema turbinu, pa se verovatno ni ne može chipovati...
 
Odgovor na temu

autolpedja
Petrović Predrag
AEK "PEĐA"
Šabac,Srbija

Član broj: 55366
Poruke: 1530
91.150.71.*



Profil

icon Re: Cip tuning Golf V 2,0 SDI31.08.2007. u 20:51 - pre 201 meseci
Imas podforum Tuning tu ces pre dobiti odgovor.Videce to Dr Boca pa ce verovatno prebaciti temu tamo gde treba.pozzzzzzzzzzz
Peđa.
 
Odgovor na temu

vsi

Član broj: 34932
Poruke: 301
80.93.248.*



Profil

icon Re: Cip tuning Golf V 2,0 SDI02.09.2007. u 11:52 - pre 201 meseci
@ventura
Moze se uraditi zamena chipa(tj.njegovog sadrzaja) ali nece dobiti nista ekstra, kod dizelasa se najbolji rezultati dobijaju ako je turbo motor.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.yu.



+1269 Profil

icon Re: Cip tuning Golf V 2,0 SDI02.09.2007. u 12:22 - pre 201 meseci
Dobija se izmedju 15 i 22 PSa i 35 Nm obrtnog momenta, u zavisnosti od verzije softa.
Obzirom da je rec o atmosferskom agregatu, rezultati su solidni.
 
Odgovor na temu

KRVOLOK
Srdjan Matavulj
SM high performance engines
Gradiska

Član broj: 5164
Poruke: 217
*.wireless.rskoming.net.

Sajt: www.smchiptuning.com


+1 Profil

icon Re: Cip tuning Golf V 2,0 SDI04.10.2007. u 23:10 - pre 200 meseci
istina je kao sto rece zarsilic da se moze dobiti iznenadjujuce puno KS iz toga motora s obzirom da nema turbo ali je veliki problem sto prilicno puno "cadi" poslije cipovanje.
Ja sam probavao cipove od 2-3 renomirane tuning kuce i isto je kod svih,prilicno puno dima iza auta.
EDC16 je u pitanju i nemora se otvarati ecu,preko OBD se sve zavrsava.
 
Odgovor na temu

ELTI
Ivica Topic
vlasnik servisa
"ELTI",-serviser
Rijeka-Hrvatska

Član broj: 21632
Poruke: 1711
*.adsl.net.t-com.hr.

Jabber: skype:ivica.elti1


+5 Profil

icon Re: Cip tuning Golf V 2,0 SDI05.10.2007. u 08:42 - pre 200 meseci
Citat:
zarsilic: Dobija se izmedju 15 i 22 PSa i 35 Nm obrtnog momenta, u zavisnosti od verzije softa.
Obzirom da je rec o atmosferskom agregatu, rezultati su solidni.


Pozdrav kolega ali ovo sto si napisao je naucna fantastika za ovaj motor, napravi ti taj tuning za 20 konja pa digni taj auto na neki ispitni stol, pa ces vidjeti sta si dobio, o dimu da ne govorim a isto tako i o trajnosti ovog motora. Moj savjet ne dirajte ovaj motor, ko hoce da se vozi brze neka kupi drugi auto. Dizel bez turbine pa jos SDI... nista od toga.
Ako nemate sta raditi nemojte to raditi ovdje. Potrazite drugi forum.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.yu.



+1269 Profil

icon Re: Cip tuning Golf V 2,0 SDI05.10.2007. u 09:13 - pre 200 meseci
Moram priznati da nisam uradio puno ovakvih vozila (izmedju 10 i 15 sto G4, sto G5), ali rezultati su u svim slucajevima vise neko odlicni ako se uzme u obzir da je rec o atmosversjim motorima. U mnogome zavisi od primerka do primerka. Nisu identicni, kao ni sami automobili. Oni koji pre tuna pokazuju vecu zivahnost, oni se posle tuna daleko bolje pokazuju.
U par slucajeva su musterije nosile vozilo (G4) na Dino test gde se pokazao realni tj. prakticni dobitak od 14 PSa sto odgovara teoretskom od 18 PSa.
Na NETu se moze pronaci podatak za SDI od 14 do 22 PSa te ga i ja kao takvog koristim.
Nekad sam kupovao failove od Svabe (Italijana) i cesto nisam bio zadovoljan njima. To su uglavnom univerzalni softovi koji su napravljeni tako da se mogu ubaciti u bilo koje vozilo tog tipa a da ne izazovu nezeljene posledice, ali su veoma daleko i od optimuma, a kamoli od dozvoljenog maximuma koji se iz konkretnog vozila moze postici.
Danas, radeci bukvalno za svako vozilo individualno, uspevam da dobijem znatno bolje rezultate od prosecnih-univerzalnih failova. Ove cinjenice su najverovatnije razlog velikog dijapazona od 14 do 22 koji se kao podatak moze pronaci.
DIM sport prodaje failove od 80 do 300 Eura za isti tip vozila. Oni sigurno nisu identicni, a mala je verovatnoca da je rec o obmani. Mora da postoji nesto?

Podatak koji se vidi na slici je apsolutno tacan. Osobno poznajem vlasnika tuning kuce sa kojim saradjujem vec duze vreme.




[Ovu poruku je menjao zarsilic dana 05.10.2007. u 10:49 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ELTI
Ivica Topic
vlasnik servisa
"ELTI",-serviser
Rijeka-Hrvatska

Član broj: 21632
Poruke: 1711
*.adsl.net.t-com.hr.

Jabber: skype:ivica.elti1


+5 Profil

icon Re: Cip tuning Golf V 2,0 SDI05.10.2007. u 14:11 - pre 200 meseci
Ako pogledas po tabelama najboljih Europskih tunera neces nigdje naci nikakve podatke za SDI motore, jer ih ozbiljni tuneri nece raditi. Kad sam pitao jednog ozbiljnog tunera zasto ne radi SDI motore, rekao je da nije nikad imao priliku vidjeti takav motor, jer se takvi na pravom zapadu i ne prodaju, to su motori skrpljeni od nedovrsene proizvodnje za nasa i istocnoevropska trzista. Njegov savjet je bio da zaboravim na takav tuning s cim se i ja slazem, pogotovo ako je u pitanju EDC16. To sto neki u tabele stavljaju kojekakve teoretske izracune, mislim da sa praksom nemaju veze.
Imao sam priliku gledati testove na ispitnim stolovima, poslije toga mnogi vozaci ostaju razocarani, pa im je u startu zbog toga bolje predociti realne vrijednosti. Mnogi ostanu razocarani kad izmjere snagu standardnog netuniranog motora koja vrlo cesto nije onolika koliko je fabricki deklarirana, ali to je opet prica za sebe. Sve je to relativno, svaki auto je prica za sebe pa mu tako treba i pristupiti. Ja moram priznati da nisam uradio ni jedan tuning na SDI motorima, i vjerujem da i necu, poslusao sam savjet ljudi koji o tome znaju vise od mene. Znam ljude koji rade tuning na SDI motorima ali isto tako znam da cesto imaju probleme sa musterijama.. Pozdrav.
Ako nemate sta raditi nemojte to raditi ovdje. Potrazite drugi forum.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.yu.



+1269 Profil

icon Re: Cip tuning Golf V 2,0 SDI05.10.2007. u 15:20 - pre 200 meseci
Citat:
ELTI: Ako pogledas po tabelama najboljih Europskih tunera neces nigdje naci nikakve podatke za SDI motore, jer ih ozbiljni tuneri nece raditi.


Neki ga rade a neki ne. Ko je od koga ozbiljniji je relativno pitanje. Ti "ozbiljni" tuneri rade benzince kod kojih je dobit upola manja???

Citat:
ELTI: nije nikad imao priliku vidjeti takav motor, jer se takvi na pravom zapadu i ne prodaju, to su motori skrpljeni od nedovrsene proizvodnje za nasa i istocnoevropska trzista.


Potpuno netacno:
http://www.mobile.de/SIDCqVoj6...doSearch.x=34&doSearch.y=9

Citat:
ELTI: Njegov savjet je bio da zaboravim na takav tuning s cim se i ja slazem, pogotovo ako je u pitanju EDC16.


Gresis, ali mnogo gresis.
Citat:
ELTI: ... kad izmjere snagu standardnog netuniranog motora koja vrlo cesto nije onolika koliko je fabricki deklarirana, ali to je opet prica za sebe.


Ovo je tacno. Jedino sto se snaga ne meri vec izracunava (dijagram koji pokazuje snagu je proizvod algoritma). Meri se obrtni moment ili tazcnije sila koja se generise na valcima (ili na hidraulicnoj konzoli). Snage se izrazavaju po nekoliko standarda te je i to jedan od razloga razlicitosti koji zavise od mnostvo faktora (cimbenika).

Citat:
ELTI: To sto neki u tabele stavljaju kojekakve teoretske izracune, mislim da sa praksom nemaju veze.


Stoperica nije teoretski racun. 3 sec dobiti od 80 do 120 u 5-om stepenu je realan podatak.

Citat:
ELTI:Sve je to relativno, svaki auto je prica za sebe pa mu tako treba i pristupiti.


Ovo je potpuno tacno.


Citat:
ELTI: Ja moram priznati da nisam uradio ni jedan tuning na SDI motorima, i vjerujem da i necu


Stvar odluke, ali mislim da mnogo gresis.

[Ovu poruku je menjao zarsilic dana 05.10.2007. u 16:32 GMT+1]
 
Odgovor na temu

KRVOLOK
Srdjan Matavulj
SM high performance engines
Gradiska

Član broj: 5164
Poruke: 217
*.wireless.rskoming.net.

Sajt: www.smchiptuning.com


+1 Profil

icon Re: Cip tuning Golf V 2,0 SDI05.10.2007. u 18:41 - pre 200 meseci
Nesumljivo je da se moze podici taj SDI za 15stak KS,ali kao sto sam vec rekao postoji problem zbog dima koji ostaje poslije cip tuniga.
Iz moga iskusta mogu reci da je moguce uraditi chip tuning neki optimalni na tom motoru da nebude viska nafte ali ako bih pokusali izvuci tih 15 ks bojim se da bih u 1 i 2 brzini tesko izbjegli puno nafte iza auta.

Razlog zasto neke kuce nerade SDI motore je politika da se narade motori koji nemogu dati vise od +20 KS tako da te kuce vecinom nerade ni obicne benzince tipa 1.6, 1.8, 2.0.
Nije razlog sto SDI ne moze izbaciti +15 KS,ja sam radio dosta tih motora i razlika prije i poslije cipovanja je vise nego zadovoljavajuca u svim rezimima a pogotovo na top speed.

Smatram da se isplati cipovati SDI jer se stvarno osjeti razlika.

 
Odgovor na temu

[es] :: Auto-elektronika :: Tuning :: Cip tuning Golf V 2,0 SDI

[ Pregleda: 12635 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.