Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7829232 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nedostizni
Niš

Član broj: 14628
Poruke: 266
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.10.2011. u 12:20 - pre 152 meseci
Recite mi da li devojka koja ja zavrsila gimnaziju, a onda Višu radiološki tehničar, može da verifikuje diplomu, i nadje posao u Norveškoj?
 
Odgovor na temu

draganilic82

Član broj: 205228
Poruke: 9
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.10.2011. u 13:26 - pre 152 meseci
Video sam isto pitanje i odgovor na ovom forumu, ali link za download vise nije u funkciji, pa opet pitam, ako ima neko learer za stein pa stein i learer za her pa berget. Moze link, ili postom da se posalje, ili ako moze da se kupi u nekoj knjizari samo to. Bilo bi mi od velike pomoci u ucenju jezika ;-)
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.10.2011. u 13:33 - pre 152 meseci
Cek malo. Za to sto trazis imas arbeidsbok i tekstbok kao i audio. Ne znam na sta si tacno mislio ali to je to. Ukucas u pretragu i nadjes :)
http://ebookee.org/-Norwegian-Stein-p-Stein_379627.html
http://www.firstload.com/?uniq...log=47382&fn=her+pa+berget
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.docsis.trollnet.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.10.2011. u 14:21 - pre 152 meseci
Sa gimnazijom nista to ti je jasno i bez objasnjenja.Sto se autorizovanja radioloskog smera tice (opet se moram ograniciti u zavisnosti po kom je programu studirala) ali najveca razlika je u ispitu kontrasna sredstva i radioloska dijagnostika.Ostale ralike su u fondu casova i ne prave problem oko toga,a ticu se sledecih predmeta:etika,psihologija,nega u radiologiji.Tu su ralike u fondu casova ali priznaju.Dakle mora se polagati radioloska farmakologija i kontrastna sredstva.Mi smo imali kontrasna sredstva u okviru predmeta Dijagnostika u radiologiji,ali oni to ne priznaju.Sve to je moguce polagati u Høyskole u vecim gradovima na odseku za rendgen.Prethodno se naravno program posalje u Safh i dobije se precizno objasnjenje sta nedostaje i to se preda kada se uzima kontakt sa Høyskole.Nakon polozena ta dva ispita se dobija autorizacija.Deficitarnost radiografa je neuporedivo manja nego sykepleiera.
Da li je moguce traziti autorizaciju za helsefagarbeidera na osnovu rendgena?E to mora da se posalje u Safh,ja se ne usudjujem da ti dam nesto preciznije informacije o tome...ali treba probati,u okviru je zdravstva,obrazovanje je na nivou Høyskole,trebalo bi da moze da bude dovoljno,imas predmet nega u radiologiji,ali nije dovoljan fond casova.U svakom slucaju treba probati.
Nadam se da ti je sada malo jasnije...pisem mejl cim bude malo vise slobodnog vremena,veliki pozzzzzz!
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

nedostizni
Niš

Član broj: 14628
Poruke: 266
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.10.2011. u 14:29 - pre 152 meseci
Hvala Mirjana na odgovoru.

I hvala na mejlu, znam da si u gužvi.
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
77.222.168.*



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.10.2011. u 16:08 - pre 152 meseci
Za one koji nisu medicinske struke...

Mozda nije losa ideja probati po skijaskim centrima naci sezonski posao.Tu ima razlicitih poslova,od spremanja po pansionima,rada po kaficima,rada na izdavanju skijaske opreme za turiste,rad na zicari itd.To je od decembra do aprila.Otprilike sada je momenat da se salju molbe jer u novembru formiraju tim koji ce da radi sezonu.Znam da u okolini Lillehammera ima nekoliko ski centara,jedan od njih se zove Skei Kampen,ili Shai Kampen...ali ne znam kako se zovu ostali.Tu je moguce dobiti smestaj dosta pristupacno.Ne kazem da je to neko bog zna kako veliko resenje jer na osnovu toga nije moguce traziti stalni boravak,dakle sezonska dozvola par meseci,nesto u vidu kratkorocne pomoci ali u svakom slucaju nije lose,od necega se mora poceti a ovde ima mnogo onih koji nisu med.struke.
Mislim da mozda Davorino ili neko ko je bio tamo u okolini Lillehammera moze da nabroji te centre kako se zovu pa da potrazite ako ste zainteresovani a znam da ima takvih jer sa dobila mejl pa ajde ako neko zna neka napise sto vise imena tih ski centara pa da ljudi salju molbe i konkurisu.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

nedostizni
Niš

Član broj: 14628
Poruke: 266
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.10.2011. u 16:58 - pre 152 meseci
Odlican predlog Mirjana.
Ja bi prvi poslao ponudu!
 
Odgovor na temu

Alquemista
Apotekarski pomocnik

Član broj: 290824
Poruke: 16
*.adsl.verat.net.



+2 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.10.2011. u 17:09 - pre 152 meseci
@MarkoKnezevic Hvala Marko.
@Steffan Hvala i tebi i da se razumemo, ne mrzi mene da citam forum, dosta toga sam i procitao od ovoga sto je pisano na ovom forumu, ali nigde nisam nasao da li se autorizacija moze dobiti na osnovu polozenog drzavnog ispita za visoku farmaceutsku skolu (6 semestara), zato sam pitao da li mora posle srednje medicinske da se ima polozen drzavni.
Puno pozdrava!
 
Odgovor na temu

DAVORNO
davor nikolic
Koppang Hedmark

Član broj: 128579
Poruke: 89
*.eidsiva.net.



+50 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.10.2011. u 17:19 - pre 152 meseci
Pa u okolini Lillehamera ima 5 6 skijaskih centara ali su dva najjaca

Skei kampen u blizini Østre Gausdala jedno 20 km od Lillehammera http://www.skeikampen.no/
i Hafjell ski centar mesto se zove Øyer 15 km od Lillehammera http://www.hafjellresort.no/en
i ovaj drugi mi je mnogo bolji od svih ostalih a evo vam i link ovi odrzavaju vikendice i nesto hotela tipa ciscenje i tako to
mislim da vec sad treba da se konkurise i nije lose imao sam neke prijatelje koji su to radili ali nisam siguran sto se tice smestaja sve jedno evo vam adresa pa se snadjite
http://www.hafjellbooking.com/
http://www.hafjell.no/?page=2875&article=816


da ne bude zabune preko njih ide i izdavanje vikendica i bukiranje smestaja gore
i
 
Odgovor na temu

Zlatiborac71
visi radioloski tehnicar, opsta bolnica
Uzice

Član broj: 187510
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.10.2011. u 18:03 - pre 152 meseci
Mirjana,priznaju li visoku strukovnu skolu Zemun-radioloski smer(koja je zavrsena po Bolonji) i da li,iako je zavrsena po Bolonji,mora da se polazu ta dva dodatna ispita u norveskoj skoli za rendgen?
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.docsis.trollnet.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.10.2011. u 18:27 - pre 152 meseci
Ponovljam se ali moram.Dakle,ja ne mogu da ti dam potpuno tacan odgovor jer moras da saljes program na uvid.Ali mi uopste nemamo radiolosku dijagnostiku kao predmet,to je problem.Ja sam isto isla 6 semestara,i po tom programu mora.99% MORA!Ali nije smak sveta,medjutim ponavljam radiografi nisu tako trazeni i ne treba zaboraviti da je nama potrebno 80% u startu za dobijanje dozvole.
Otprilike,kada bi na osnovu tog programa izvukao za helsefagarbeidera pa kada jezik legne malo vise onda polazes to.Bitno je uci u sistem to je poenta,posle plivas!
Info za smer laboratorijski tehnicar-razlike su u programu i ne priznaju,isto se mora polagati.Jedna poznanica je odbijena.

MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.docsis.trollnet.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.10.2011. u 18:28 - pre 152 meseci
Pardon izvini napisala sam radiolosku dijagnostiku a mislila na farmakologiju da ne bude zabune jer dijagnostiku imamo.Dakle nemamo radiolosku farmakologiju.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Goku7

Član broj: 139845
Poruke: 146
*.adsl-a-10.sezampro.rs.



+13 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.10.2011. u 19:34 - pre 152 meseci
Citat:
DAVORNO: Pa u okolini Lillehamera ima 5 6 skijaskih centara ali su dva najjaca

Skei kampen u blizini Østre Gausdala jedno 20 km od Lillehammera http://www.skeikampen.no/
i Hafjell ski centar mesto se zove Øyer 15 km od Lillehammera http://www.hafjellresort.no/en
i ovaj drugi mi je mnogo bolji od svih ostalih a evo vam i link ovi odrzavaju vikendice i nesto hotela tipa ciscenje i tako to
mislim da vec sad treba da se konkurise i nije lose imao sam neke prijatelje koji su to radili ali nisam siguran sto se tice smestaja sve jedno evo vam adresa pa se snadjite
http://www.hafjellbooking.com/
http://www.hafjell.no/?page=2875&article=816


da ne bude zabune preko njih ide i izdavanje vikendica i bukiranje smestaja gore
i


Ako moze neko da mi napise kako ovde da se konkurise, da li na sajtu ima odeljak za poslove ili slanjem nekog mail-a, pa ako odgovore?
Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

gogi77
Masinski inzenjer
Norge / Bergen

Član broj: 276232
Poruke: 433

Sajt: www.onorveskoj.com


+152 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.10.2011. u 20:27 - pre 152 meseci
Citat:
Goku7: Ako moze neko da mi napise kako ovde da se konkurise, da li na sajtu ima odeljak za poslove ili slanjem nekog mail-a, pa ako odgovore?
Hvala unapred.


Trazi na tim sajtovima "Ledige stillinger"

na primer http://www.skeikampen.no/TilFra-Skeikampen/Ledige-stillinger/
 
Odgovor na temu

BlondySu
OBS
Narvik kommune
Narvik,Norge

Član broj: 288388
Poruke: 63
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+28 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?24.10.2011. u 08:43 - pre 152 meseci
Olja 80 kako si dosla do tih oglasa???
Nasla sam po gradovima studentske domove ali nigde oglasa...

Dali neko zna kako mogu naci oglase za sve ili odredjene studentske domove???
Ili vredi pratiti oglase po netu za izdavanje privatnog smestaja? ima gde ne traze depozit...
Hvala na pomoci...
 
Odgovor na temu

Qler01

Član broj: 186964
Poruke: 328
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?24.10.2011. u 13:16 - pre 152 meseci
Citat:
gogi77: Trazi na tim sajtovima "Ledige stillinger"

na primer http://www.skeikampen.no/TilFra-Skeikampen/Ledige-stillinger/


jel moze pomoc ako je neko konkurisao za sezonski posao u ski centrima, pokusavam da se snadjem ali ne mogu da se orijentisem gde da posaljem prijavu?
 
Odgovor na temu

gogi77
Masinski inzenjer
Norge / Bergen

Član broj: 276232
Poruke: 433

Sajt: www.onorveskoj.com


+152 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?24.10.2011. u 17:03 - pre 152 meseci
Citat:
Qler01: jel moze pomoc ako je neko konkurisao za sezonski posao u ski centrima, pokusavam da se snadjem ali ne mogu da se orijentisem gde da posaljem prijavu?


Hm... evo ima info i na engleskom.... http://www.skeikampen.no/en/To-and-from-Skeikampen/Vacant-jobs/

valjda se CV i molba salje na [email protected]


 
Odgovor na temu

Zlatiborac71
visi radioloski tehnicar, opsta bolnica
Uzice

Član broj: 187510
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?24.10.2011. u 23:26 - pre 152 meseci
ok,hvala!
 
Odgovor na temu

Goku7

Član broj: 139845
Poruke: 146
109.121.2.*



+13 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?25.10.2011. u 10:04 - pre 152 meseci
Poslao sam na taj mail pre 2 dana sa pitanjem da li moze da se ocekuje neki posao ili sl. i do sada nisam dobio odgovor.
Probacu ovih dana da potrazim i druge sajtove.

[Ovu poruku je menjao Goku7 dana 25.10.2011. u 19:30 GMT+1]
 
Odgovor na temu

mistas
Milos Tasic
Prokuplje

Član broj: 286594
Poruke: 18
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



+4 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?27.10.2011. u 08:11 - pre 152 meseci
Posto jos uvek nema nekog odgovora za obicnu radnu snagu hajde opet da postavim pitanje koje muci mene i jos puno ljudi sa ovog foruma.
Kako su svi ( vecina ) dobri poslovi ( ovo je sad relativno i zavisi od osobe do osobe koji je posao dobar ) rezervisani za norveske drzavljane, i svi znamo kako da trazimo poslove koji zahtevaju ljude koji su skolovani za ono sto odredjeni poslovi traze,sta je sa ostalim-obicnim poslovima?Kako se ti poslovi traze?
Nemojte da odgovarate kako nema sanse da se ti poslovi dobiju i da ce poslodavci radije da zaposle rumune,poljake i bugare jer za njih ne treba sredjivanje papira.Vec odgovarajte kako se ti poslovi traze.Obzirom da nema oglasa na finn i nav za fizikalce ( ili ih ima u jako malom broju ) recite nam kako se ti poslovi traze.Od vrata do vrata,od firme do firme ?Treba li poznanstvo nekog u norveskoj ko bi mogao da nas preporuci za radno mesto?Bilo kakav savet kako da se lakse dodje do posla.Ima li u lokalnim novinama oglasa za fizicke radnike?
Bilo je reci da medicinski radnici traze posao i tamo gde nema oglasa jer je moguce da i tamo nadju posao.Da li i obicni fizicki radnici mogu da traze posao za sebe na taj nacin?Dajte neko konkretno iskustvo,kako se je snasao neko ko je dobio posao za koji ne treba diploma.Bez obzira sto u tim iskustvima mozda nema direktnog resenja ipak je vredno za nas ostale.Jedino sto sigurno znam je da treba biti u norveskoj i traziti zaposlenje na radnom mestu za koje ne postoji oglas.
Postoji na forumu post kako su se dvojica vozaca snasli pre par godina,ali ne mozemo svi da sedimo po parkovima i nadamo se da ce neko slucajno da nas zaposli.Isto kao i sa medicinskim radnicima,posao ne nalazi nas nego mi posao.Kao sto sam ranije rekao,svi vi koji ste otisli u norvesku i imate posao tamo,imate i nekog koga poznajete ko ne radi u bolnici ili starackom domu bilo da je nas ili norvezanin.Raspitajte se i pomozite,bicemo vam zahvalni.
Izvinjavam se ako se je iko u mom postu nasao prozvan iako sam se trudio da budem neutralan.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7829232 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.