Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7892488 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dejo nk
kuca
kuca

Član broj: 317776
Poruke: 14
*.minlos.no.



+8 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.12.2013. u 15:49 - pre 126 meseci
mikaels je kao i obicno u pravu,sve sto se tice norveske je rekao je tacno,ne znam kako ljudi koji nikad nijesu bili ovdje ili bili mjesec dana znaju sve o zivotu odje.Ljudi ima svakakvih,ne mozes suditi vecini zbog postupka pojedinca,i svako ko govori negativno o svom narodu samo dava do znanja ostalima kakav je sam...
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.static.customer.pronea.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.12.2013. u 16:18 - pre 126 meseci
ne secam se da je neko nesto napisao povodom opisivanja stanja u srbiji ali kada vas recimo na intervju pitaju zasto norveska najgluplja moguca stvar je pricati lose o srbije ili nekoj drugoj zemlji. uvek morate to zaobici i recimo reci ekonomska stabilnost u norveskoj je bolja, ili vise se postuju prava manjina bla bla bla. nkada ali nikada nemojte osuti paljbu po srbiji i pricati kako je lose i ovo ono a pogotovo ne pljuvati svoje, mislim da ste u njohovim ocima odma zavrsili sto se tice prijema. jednostavno sve okrenite kako je bolje u norveskoj ne spominjujuci srbiju.

mozemo mi da li volimo ili mrzimo srbiju ali mi smo dosli odande, kultura balkana je u nasim venama i to je to. glupo je mrzeti i pljuvati zemlju iz koje dolazis. naravno srbija i zivot u srbiji ima mnogo nedostataka zato smo i u krajnjem slucaju otisli ali ima i mnogo svojih prednosti koje norveska nikada nece imati ili neka druga zemlja. da li sam ponosan sto sam srbin, nisam. da li precutim svoje srpsko poreklo, ne precutim. jednostavno nema razloga biti ponosan sto si srbin, hrvat, norvezanin ili neko drugi jer je to na kraju krajeveva odredio onaj trenutak kada si se rodio i nista vise ali ne treba ni zabijati glavu u pesak i skrivati da si srbin, hrvat, norvezanin ili nesto trece jer je to tako. moramo da radimo na nama, da prihvatamo tudje kulture i norme da bi mogli postovati, kritikovati i ceniti nase, moramo biti otvoreni prema svemu sto nam je strano ali nikada ne treba zaboraviti svoje.
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

stefanko23

Član broj: 304953
Poruke: 504
*.84-48-215.nextgentel.com.



+119 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.12.2013. u 17:06 - pre 126 meseci
zoki mudro zboris...
 
Odgovor na temu

monikami

Član broj: 297654
Poruke: 9
*.215.171.57.getinternet.no.



+3 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.12.2013. u 17:12 - pre 126 meseci
Citat:
zokiruma:
Citat:
stefanko23: mirjana, koliko si cigala izbacala u zadnja dva posta mogla si kucu da sagradis za 3 praseta :P slazem se da post treba ostati itekako, ja sam ga bookmarkovao :D da sam retard priznajem, ali me sad brine sto nemam kukicast nos :((((


prebrojao sam ja cigle jos je daleko do zavrsetka kuce :) ali ako nastavi ovim tempom imace kucu na sprat vrlo brzo :)

ne treba se nervirati oko njihovih postova jednostavno oni su takvi, deo moje rodbine zivi u hrvatskoj, zenini sa oceve strane su svi u hrvatskoj pa odemo tamo i vidimo i cudimo se tom odnosu prema svemu sto je nehrvatsko, nece se to skoro promeniti ali nije to ni nas problem, komsije neka zive kako god hoce i misle kako god hoce a mi u nase dvoriste i daleko im lepa kuca :)

ne mozemo mi da pobegnemo od naseg nasledja ipak smo mi balkanci i vecina ovde su srbi a ni ne treba da bezimo, imamo mi svoje mane kao sto imamo i vrline, nikada nece norvezani toliko biti energicni i strastveni kao mi, volimo mi srbiji i to nece nikakva sigurnost i ko zna sta jos norveske promeniti, nadam se da cemo to preneti i na nasu decu. moramo biti svesni da ce ipak za njih norveska biti zemlja koju ce smatrati svojom ali mogu osecati postovanje prema srbiji i oko toga ne treba imati iluzije, evo recimo moj klinac danas skoro od kako je ustao gleda nrk super, uci jezik, uci humor, uci obicaje ali moramo i mi povesti racuna da zna i nase sprske obicaje. zato sam ja svojevremeno pisao ono za bozic, zao mi je sto me vecina nije razumela. ovde mi moramo imati 2 bozica, ovaj njihov 25. i onaj nas 7. hteli mi to da priznamo ili ne ali kada ceo razred u skoli ili grupa u vrticu prica sta je dobila 25. nije humano da i svom deteu ne das poklon, ali mora znati da ima i 7. to je bila poenta.

meni je cudno to pricanje o rasizmu ovde jer ga bas i nisam doziveo, neprijatnosti zbog ne poznavanja kulture ili jezika je nesto drugo. svojevremeno smo bili na nekom partiju, nas 15-tak, i ja sam dovezao jedan od auta, posto mi je bilo neprijatno da ja vozim (malo kompleksa jel te) dajem kljuceve koleginici a ona sa dva prsta uzima knjuceve uz izraz lica kao da sam joj dao najmrdljiviju stvar, i svi se smeju. ja besan kao ris, kontam da odem i isamaram je pa kuci za srbiju. nekako se ja smirim i kazem sebi eto rasista, daje joj imigrant nesto a ona smatra da je to smrdljivo i prljavo. i tako ja razmisljam i kazem bao bog da je panduri uhvate pijanu kada bude vozila da joj uzmu i pare i vozacku i onda skontam. devojka je pre slozila tu facu jer nece moci da pije i vozi, i pomislim koji sam mamlaz, odem odma kod nje i kazem ako neces da ti vozis vozicu ja posto ne planiram da pijem, i vidim takav izraz olaksanja na njenom licu da sam se nasmejao. poeta je da i mi nekada preterujemo i vidimo stvari kako mi zelimo.

Koliko dece u grupi u vrticu je nenorveskog ili neprotestantskog/nekatolickog porekla? U ovom delu Osla ima bas dosta stranaca i mislim da dobar deo dece nece dobiti poklon 24. ali sta ja znam, videcu ako budem podizala decu ovde. Inace u Kikindi, gde je verska i nacionalna tolerancija na veoma visokom nivou (malo da pohvalim nesto dobro), sasvim dobro odrastaju deca koja ne dobijaju poklone dva puta. Pravoslavci su vecina, katolici manjina a ima i dosta protestanata svih vrsta. Podjednako dobro odrastaju i deca iz mesovitih brakova koja ipak dobiju dva poklona. Znaci Jelena razume i ne ocekuje od Jozike da slavi 7. januara isto kao sto ni Erika ne ocekuje od Dragane da slavi 25. decembra. Takva deca se bez problema druze i igraju zajedno. Za mene to je prava tolerancija.
 
Odgovor na temu

Boban 987
student
fakultet
Beograd

Član broj: 316731
Poruke: 217
*.dynamic.sbb.rs.



+63 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.12.2013. u 17:13 - pre 126 meseci
Ja se izvinjavam sto malo skacem sa teme,ali mi treba jedan savet...
Planiram dolazak u Norvesku uskoro,kupio bih avionsku kartu u jednom smeru... kakva su vasa iskustva,
da li cimaju pri ulasku u NO,da ipak kupim povratnu? Sta ste vi radili?
Hvala unapred
boban
 
Odgovor na temu

toi
snekker
oslo

Član broj: 294060
Poruke: 56
*.79-161-31.customer.lyse.net.

Jabber: snekker-maler
ICQ: 99


+10 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.12.2013. u 19:53 - pre 126 meseci
Citat:
Boban 987:
Ja se izvinjavam sto malo skacem sa teme,ali mi treba jedan savet...
Planiram dolazak u Norvesku uskoro,kupio bih avionsku kartu u jednom smeru... kakva su vasa iskustva,
da li cimaju pri ulasku u NO,da ipak kupim povratnu? Sta ste vi radili?
Hvala unapred :)


Kupis u jednom smjeru, ako te pitaju kako se vracas reci autom s prijateljima ili autobusom. ( mislim da ima bus iz Švedske, proguglaj cisto ako pitaju kojim)
 
Odgovor na temu

001
Gardermoen

Član broj: 44983
Poruke: 238
*.90-149-203.nextgentel.com.



+49 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.12.2013. u 20:29 - pre 126 meseci
Citat:
Boban 987:
Ja se izvinjavam sto malo skacem sa teme,ali mi treba jedan savet...
Planiram dolazak u Norvesku uskoro,kupio bih avionsku kartu u jednom smeru... kakva su vasa iskustva,
da li cimaju pri ulasku u NO,da ipak kupim povratnu? Sta ste vi radili?
Hvala unapred :)

------------------------------

Ja bi ti ipak savetovao da kupis i povratnu,nisu karte skupe a mozes imati velikih problema na kontroli.Nije moje iskustvo ali znam mnoge koji su imali problema zbog nemanja povratne karte.
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.static.customer.pronea.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.12.2013. u 20:47 - pre 126 meseci
Citat:
Boban 987:
Ja se izvinjavam sto malo skacem sa teme,ali mi treba jedan savet...
Planiram dolazak u Norvesku uskoro,kupio bih avionsku kartu u jednom smeru... kakva su vasa iskustva,
da li cimaju pri ulasku u NO,da ipak kupim povratnu? Sta ste vi radili?
Hvala unapred


verovao ili ne spremi diplomu i ako te budu bilo sta pitali kazi da si dosao da trazis posao, spavaces tu i tu, ako imas kontakt osobe kod koje ces biti daj im to ako nemas jbg kazi gde ces spavati, ali lepo iskreno kazes i to je to, najgore ako krenes da pricas nesto sto nema veze sa istinom samo osmeh i iskreno i nece biti problema
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

Gasterbajter
Happy Nation

Član broj: 316741
Poruke: 243



+54 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.12.2013. u 20:49 - pre 126 meseci
"Ja nisam ni Atinjanin ni Grk, ja sam gradjanin sveta."

Ja idem u inostranstvo ali ne i da umrem tamo. Učim od boljih, razvijamo se, pa se vraćam domovini da im to znanje prenesem. Tako mogu sebe smatrati korisnim patriotom, na delu, ili ću umreti Kao mučenik Tek kad uradim nešto za druge, biću sebi vredna. Pa sebi da poželim hrabrost!
 
Odgovor na temu

Gasterbajter
Happy Nation

Član broj: 316741
Poruke: 243



+54 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.12.2013. u 20:57 - pre 126 meseci
Citat:
Boban 987:
Ja se izvinjavam sto malo skacem sa teme,ali mi treba jedan savet...
Planiram dolazak u Norvesku uskoro,kupio bih avionsku kartu u jednom smeru... kakva su vasa iskustva,
da li cimaju pri ulasku u NO,da ipak kupim povratnu? Sta ste vi radili?
Hvala unapred

Pa pre diplome bolje im ti pokaži rucun u banci, pare otvaraju sva vrata, kako beše izreka...
 
Odgovor na temu

blok63
Beograd

Član broj: 301398
Poruke: 349
*.mbb.telenor.rs.



+90 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.12.2013. u 22:02 - pre 126 meseci
Citat:
001:
Citat:
Boban 987:
Ja se izvinjavam sto malo skacem sa teme,ali mi treba jedan savet...
Planiram dolazak u Norvesku uskoro,kupio bih avionsku kartu u jednom smeru... kakva su vasa iskustva,
da li cimaju pri ulasku u NO,da ipak kupim povratnu? Sta ste vi radili?
Hvala unapred :)

------------------------------

Ja bi ti ipak savetovao da kupis i povratnu,nisu karte skupe a mozes imati velikih problema na kontroli.Nije moje iskustvo ali znam mnoge koji su imali problema zbog nemanja povratne karte.



Pa možda tebi nije 400€ mnogo ali za mene u Srbiji jeste.Ja dolazim 2. i najjeftinija varijanta Air Srbija preko Berlina pa Air Berlin. povratna 340 € ali čekam u Berlinu ceo dan. Inače Air Srbija ne leti za Norvešku a više ni za Švedsku iz sledećeg razloga: Etihad ima deonice i u Air Berlin pa je tako uštedeo sebi i skrati Air Srbiji letove.Mi letimo tu i tamo u regionu a priče da ćemo za Australiju su šarene laže koje političari obećavaju.

Sve mi je to tužno....JAT je bio nekad sila.
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.static.customer.pronea.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.12.2013. u 22:21 - pre 126 meseci
bolje norwegian al ajde

ja sam dolazio bez povratne i niko me nije pitao za nju, samo opusteno i osmeh, kazes da si dosao da trazis posao, nisi majku mu azilant
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

blok63
Beograd

Član broj: 301398
Poruke: 349
*.mbb.telenor.rs.



+90 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.12.2013. u 22:24 - pre 126 meseci
Gledala sam i njih ali nije mi datum odgovarao a i cene su malo jače...
 
Odgovor na temu

Boban 987
student
fakultet
Beograd

Član broj: 316731
Poruke: 217
*.dynamic.sbb.rs.



+63 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.12.2013. u 22:41 - pre 126 meseci
Videcu na kraju sta cu... Planiram preko Norwegiana,nije karta mnogo ali sto da dajem duplo ako ne moram. Imam adresu i kontakt gde idem,
tj kod koga tako da je to ok. Hvala vam svima, dali ste mi i neke ideje o kojima nisam razmisljao
Jos jedno pitanje,da li se u Norwegianu menjaju cene kao i u Wizz-u kako se priblizava datum leta ili ostaju takve kakve jesu?
Pozzz
boban
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.12.2013. u 22:45 - pre 126 meseci
Citat:
Boban 987: Videcu na kraju sta cu... Planiram preko Norwegiana,nije karta mnogo ali sto da dajem duplo ako ne moram. Imam adresu i kontakt gde idem,
tj kod koga tako da je to ok. Hvala vam svima, dali ste mi i neke ideje o kojima nisam razmisljao :)
Jos jedno pitanje,da li se u Norwegianu menjaju cene kao i u Wizz-u kako se priblizava datum leta ili ostaju takve kakve jesu?
Pozzz

Menjaju se i to jako brzo tj. u sto vise prodaju mesta preostale karte skacu na gore. Nego sto ne probas Wizz-om iz Beograda do Geteborga pa vozom do Norveske?
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.static.customer.pronea.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.12.2013. u 22:49 - pre 126 meseci
Citat:
Boban 987:
Videcu na kraju sta cu... Planiram preko Norwegiana,nije karta mnogo ali sto da dajem duplo ako ne moram. Imam adresu i kontakt gde idem,
tj kod koga tako da je to ok. Hvala vam svima, dali ste mi i neke ideje o kojima nisam razmisljao :)
Jos jedno pitanje,da li se u Norwegianu menjaju cene kao i u Wizz-u kako se priblizava datum leta ili ostaju takve kakve jesu?
Pozzz



menjaju se na vise ali je najverovatnije da ces ostati bez mesta :)

samo ti spremi adresu i broj telefona tih kod kojih ides i nema problema i lepo im kazes da ces traziti i posao jer je to savrseno po zakonu i ne znas koliko ces ostati mesec ili tri
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

Boban 987
student
fakultet
Beograd

Član broj: 316731
Poruke: 217
*.dynamic.sbb.rs.



+63 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.12.2013. u 23:15 - pre 126 meseci
Isao sam prosle godine Wizz-om u Svedsku tj. Stokholm. Da bi mi bilo jeftinije isao sam na neki levi aerodrom,
pa jos posle 1h busom,smucilo mi se. Za 20eura necu da se cimam
Hvala na savetima... uzimam onda kartu sto pre!

boban
 
Odgovor na temu

Boban 987
student
fakultet
Beograd

Član broj: 316731
Poruke: 217
*.dynamic.sbb.rs.



+63 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.12.2013. u 23:17 - pre 126 meseci
I hvala Zoki,ja takodje preferiram istinu a ne da smisljam ko zna sta,samo se zapetljam
boban
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.12.2013. u 14:04 - pre 126 meseci
E ljudi, jedna informacija za sve ljubitelje kafe. Na Statoilovim pumpama, njih 350, mozete da kupite metalne solje koje kostaju 249NOK. E sad jedna kafa na njihovim pumpama je 20NOK sto ce reci 13 kafa=jedna solja. Kad kupite tu solju imate pravo na neogranicen broja kafa u toku cele godine i to besplatno. Znaci vec posle 13. kafe vi imate solju za dzabe i neogranicenu kolicinu kafe. Ne treba nista da kazete, samo udjete unutra, sipate kafu na automatu i to je to, slobodni ste. Jako zgodno.
 
Odgovor na temu

Marta 76

Član broj: 299292
Poruke: 82
*.tel.net.ba.



+23 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.12.2013. u 14:33 - pre 126 meseci
Evo, da se zahvalim svima zajedno na čestitkama upućenim ovdje i preko pp. Posebno veliko hvala Mirjani (zna ona zašto), ljudina je i gotovo !!! I usput pitanje - ima li tko u Egersundu?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7892488 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.