Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7857091 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?11.04.2013. u 21:58 - pre 134 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Za Sasu Francuskog iz Kikinde !

Tvoja supruga kao psiholog,treba da se obrati SAK-u za priznavanje diplome.Dakle,nije NOKUT u pitanju kako sam prvobitno mislila,vec SAK.Sak regulise priznavanje diploma za 29 medicinskih zanimanja medju kojima je i psihologija.To je neki prvi korak koji treba uciniti kako bi se procenilo stanje da li je njoj diploma priznata jer poslova za psihologe ima i to se da videti na sajtovima koji oglasavaju poslove a koje sam ti poslala u prethodnim postovima.
Ovo je link ustanove:
Engleska verzija: http://www.sak.no/sites/SAK/english/Sider/default.aspx
Norveska verzija: http://www.sak.no/sites/SAK/Sider/default.aspx

Ovde se vidi koja su to sve obrazovanja koja SAK regulise:
Link:
http://www.sak.no/sites/SAK/yrkesgruppe/Sider/default.aspx
Ovo su dokumenta koja treba da posalje:
Du må sende oss "bekreftet rett kopi" av:
Pass
•Diplom eller vitnemål for psykologutdanning.
•Karakterutskrift eller Diploma Supplement
•Detaljert fagplan som viser innholdet av alle fagene/emnene
•En skriftlig oppgave for mastergrad i psykologi
•Arbeidserfaring etter endt utdanning
•Bevis på autorisasjon som psykolog fra utdanningsland og evt. andre land

Ako nije priznato dobija se sta se treba uraditi.Isto imas na toj strani sve.Evo link:
Norveska verzija: http://www.sak.no/sites/SAK/yrkesgruppe/Sider/psykolog.aspx
Taksa je 1560 kruna za obradu a rok trajanja obrade je 6 meseci.To je oko 200 eura.
Treba i ceo plan i program preveden i ostala dokumentacija tako da na to ide jos nekih 500 eura otprilike.

To treba uraditi ako se ide u ovu pricu jer moras znati kakve su sanse tu i ko od vas dvoje ima sanse da vuce s obzirom da smo van EU i da nam treba spajanje obrazovanja sa poslom koji radimo.
Ako idete van spajanja posla sa skolom mozete samo raditi neke sezonske poslove ako ih nadjete i na osnovu toga je viza 6 meseci i nema spajanja porodice.
Eto za pocetak,procenite prvo ovo.


Pa ovde je pobrojano sve ali sada se postavlja pitanje sta autorizuje SAK a sta NOKUT vezano za psihologiju,jer kod njih je psihologija podeljena na 4 razlicita programa:
1)Bacelår nivo 3 godine
2)Profesionalne studije psihologije 6 godina (5 plus jednogodisnje studije psihologije uz opptak zahtev)
3)Psihologija master 5 godina
4)Psihologija-jednogodisnje studije
Linkovi razlicitih pravaca sa Univerziteta u Tromsu:
http://uit.no/for-studiesokere/programside?p_document_id=279743
http://uit.no/for-studiesokere/programside?p_document_id=279740
http://uit.no/for-studiesokere/programside?p_document_id=283023
http://uit.no/for-studiesokere/programside?p_document_id=279737

MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?11.04.2013. u 22:02 - pre 134 meseci
Citat sa sajta SAK-a:

Det er kun profesjonsstudium som gir candidatus psychologiae-tittel som kvalifiserer for autorisasjon som psykolog i helsevesenet. 5-årig bachelor- og masterstudium i psykologi inneholder ikke klinisk psykologi og kvalifisere derfor ikke for autorisasjon som psykolog i helsevesenet.

Dakle,SAK priznaje samo profesionalne studije psihologije i daje za njih autorizaciju kako bi se moglo raditi kao psiholog u zdravstvu.A to i jeste ono sto sam ja vidjala po oglasima mahom...u pitanju je zdravstvo.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?11.04.2013. u 22:05 - pre 134 meseci
Citat:
mada77:
Citat:
Biljana 82: Takk!
Koje su prednosti ako se javim a koje mane u roku od 7 dana, ima li ih?



E ja sam na forumu vise od godinu dana putujem za nedelju dana ali i ja ne znam odgovor na to pitanje!
Pitao par puta na forumu ali niko ne odgovara!
A i mene zanima da li se treba prijaviti policiji ili ne?
Ima li mana ili prednosti prijaviti se ili ne prijavitise?
Pitanje za sve, ali niko nije dosad pisao o tom iskustvu na forumu!


Sta ces postici prijavom u policiji?Apsolutno nista.Nemas posao,dolazis iz zemlje van EU zone,pravilo je da mozes ostati 6 meseci ako si faglært a jesi i za to vreme trazis posao.Policija ti nece pomoci u pronalazenju posla a nece te ni uputiti na socijalnu sluzbu kako bi ti oni nalazili posao ili ti finansijski pomagali.Nece ti dati personnummer jer moras za to imati posao...dakle sve ti se vrti oko toga imas posao-nemas posao.
To je moje misljenje.

MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

mada77
Marko Dimitrijevic
Torlak
Beograd

Član broj: 298710
Poruke: 180
*.mbb.telenor.rs.



+64 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?11.04.2013. u 22:11 - pre 134 meseci
Citat:
Mirjana Savicic: Sta ces postici prijavom u policiji?Apsolutno nista.Nemas posao,dolazis iz zemlje van EU zone,pravilo je da mozes ostati 6 meseci ako si faglært a jesi i za to vreme trazis posao.Policija ti nece pomoci u pronalazenju posla a nece te ni uputiti na socijalnu sluzbu kako bi ti oni nalazili posao ili ti finansijski pomagali.Nece ti dati personnummer jer moras za to imati posao...dakle sve ti se vrti oko toga imas posao-nemas posao.
To je moje misljenje.



Tako sam i mislio ali ipak eto...da pitam!
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?11.04.2013. u 22:14 - pre 134 meseci
Sto se stomatoloske struke tice...imaju takodje razne pravce za autorizovanje a koje su opet regulisane SAK-om:
1)Tannlege zubar 5 godina
2)Tannpleier Bacelår nivå 3 godine
3)Tanntekniker Bacelår nivå 3 godine - proteticar
4)Tannhelsesekretar (sekretarica stomatoloska)-srednja skola

Link:
http://www.sak.no/sites/SAK/yr...elsesekreter.aspx#.UWcmn6Lwn3U
http://www.sak.no/sites/SAK/yr...der/tannlege.aspx#.UWcm4aLwn3U
http://www.sak.no/sites/SAK/yr...r/tannpleier.aspx#.UWcnEaLwn3U
http://www.sak.no/sites/SAK/yr...tanntekniker.aspx#.UWcnK6Lwn3U

Dok je kod nas fax stomatologije 6 godina i ne priznaju ga.A ova dva njihova nivoa sa Høyskole za proteticara i stomatolosku sestru su kod nas nivoi srednje skole.Jedino se sekretarica mozda uklapa...
Dakle,skroz je drugi sistem.

MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?11.04.2013. u 22:25 - pre 134 meseci
Jedno od pitanja je bilo na pp da li postoji neka sluzba za zaposljavanje gde bi se ljudi kojima je npr.NOKUT ili SAK priznao diplomu prijavili i cekali da im se mozda da neki posao tj.da li postoje ustanove drzavne institucije kao sto je kod nas zavod za zaposljavanje.
Pa neka i drugi napisu sta misle.

Koliko ja znam,postoji NAV kao socijalna sluzba.Ali to vise funkcionise kada ostanes bez posla pa dobijas neku finansijsku nadoknadu,organizacija nekih kurseva itd.Takodje preko NAV-a se vrsi i oglasavanje poslova.Verovatno da se mozda ima neki registar ali u Norveskoj je nezaposlenost 1,5-2,5% pa tako i ti zavodi za zaposljavanje funskcionisu drugacije.
U principu se poslovi traze samostalno preko javnim internet sajtova kao sto su:
http://www.jobbnorge.no/
http://www.finn.no/
http://www.jobbsafari.no/
I mnogi drugi...
Konkurise se i to je to.Pravila EU/van EU su tu manje vise ista.Barem ja tako mislim.Dakle,NAV pomaze,to je tacno ali ovde se poslovi traze samostalno.Doduse postoje agencije za zaposljavanje.To postoji.
E sada,nisam imala licno iskustvo,tako da se moram ograditi.Mozda neko zna vise o ovome.I uvek je bolje pitati na forumu nego samo na pp jer tada cujes samo misljenje jedne osobe.
Lazare,sajtove za oglase smo dva miliona puta napisali na forumu ali evo imas i ovde u ovom postu pa skini,vidi sta ti treba.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.static.customer.pronea.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?11.04.2013. u 22:41 - pre 134 meseci
Citat:
Biljana 82:
Pozdrav svima
Evo ja dodjoh u Norvesku, sad zanima me kako da uzmem broj telefona i da li trebam da se javim u policiju?
Prelistala sam prethodne strane i nisam nasla odgovor pa ako ima nekoga ko je spreman da mi odgovori unapred hvala.


ja sam bio prvi put mesec dana i nisam se prijavio. drugi put sam bio 2 nedelje pre nego sto sam dobio ugovor i kompletirao papire za udi. takodo da je predaja papira za udi u policiji bio prvi put i da sam za 45 dana i usao u policiju.

mislim da ne mozes uzeti nijednu drugu karticu sem mycall -a. obavezno vodi racuna da zavedu karticu na tvoje ime. ovde se kartice ne kupuju tipa ja pare ti karticu kao kod nas na kiosku. ja sam tako uradio pa nisam mogao da je aktiviram. morao sam da nadjem nekod sa personalnim brojom pa na njegovo ime. 2 kartice. sada sam poslao zahtev mycall da brojeve prebace sa tog norvezanina na moje ime. a i to mi je oduzelo vremena jer predhodni vlasnik mora pismeno da da saglasnost da je voljan na tebe da prebaci broj. mislim.

tako da kada kupujes karticu lepo vidi da mi uzimaju pasos i popunjavaju neke papire. ako ne onda kod sledeceg prodavca. a pogledaj mozda na mycall.no mozes da narucis da ti dodje na kucnu ardresu. znas da moras imati karticu tipa master ili visa, ne moze maestro ali nisam siguran za personalni broj.

Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?11.04.2013. u 22:51 - pre 134 meseci
Koje su to nama skole ovde priznate u Norveskoj a da smo imali takve primere na forumu?

Koliko ja pratim slucaj,to su sledeci faxovi/zanimanja:
1)Ekonomija-priznata u celosti
2)Elektrotehnicki fax-priznat u celosti
3)Masinski fax-priznat u celosti
4)Gradjevinski fax-priznat
5)Farmacija fax-priznata na nivou Bacelår 3 godine Farmasøyt
6)Psihologija fax-priznata na nivou Bacelår 3 godine
7)Srednja med.skola opsti,pedijatrijski i akuserski smer-priznato na nivou helsefagarbeidera.

8)Prosveta-ne znam sta je konkretno priznato a sta nije od nasih skola.

Mozda ima jos nesto ali ovo je najaktuelnije na forumu i vec proslo SAK/NOKUT imamo primere ljudi.
To je pregled priznatih zanimanja.
Deluje neverovatno ali SAK autorizuje 29 zanimanja,od kojih nijedno nije u celosti priznato nama vec samo se farmacija spusta za jedan nivo i srednja med.skola za jedan nivo pa se moze reci da je to priznato na neki nacin.Samo dva zanimanja od 29.
I to je potpuno neverovatno-2/29.Ali to je realnost.

MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.static.customer.pronea.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?11.04.2013. u 23:02 - pre 134 meseci
Citat:
Mirjana Savicic: Koje su to nama skole ovde priznate u Norveskoj a da smo imali takve primere na forumu?

Koliko ja pratim slucaj,to su sledeci faxovi/zanimanja:
1)Ekonomija-priznata u celosti
2)Elektrotehnicki fax-priznat u celosti
3)Masinski fax-priznat u celosti
4)Gradjevinski fax-priznat
5)Farmacija fax-priznata na nivou Bacelår 3 godine Farmasøyt
6)Psihologija fax-priznata na nivou Bacelår 3 godine
7)Srednja med.skola opsti,pedijatrijski i akuserski smer-priznato na nivou helsefagarbeidera.

Prosveta-ne znam sta je konkretno priznato a sta nije od nasih skola.

Mozda ima jos nesto ali ovo je najaktuelnije na forumu i vec proslo SAK/NOKUT imamo primere ljudi.
To je pregled priznatih zanimanja.
Deluje neverovatno ali SAK autorizuje 29 zanimanja,od kojih nijedno nije u celosti priznato nama vec samo se farmacija spusta za jedan nivo i srednja med.skola za jedan nivo pa se moze reci da je to priznato na neki nacin.Samo dva zanimanja od 29.
I to je potpuno neverovatno-2/29.Ali to je realnost.


imas i jedno zanimanje za koje se ne vrsi autorizacija a ima veliku prolaznost ovde. mislim konkretno za frizera. dovoljna je diploma kursa od 3+ meseci ako se ne varam. a makar za njih ima posla. pogotovo na crno. ume da bude problem oko jezika ali moze da se pokusa i bez nekog velikog znanja. takodje kozmeticar ne mora da se nostrifikuje.

p.s. mogla bi i zorica iz sage da napise koja smo zanimanja propustili, oni su makar poslali zahteva nokutu kao niko ovde
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?11.04.2013. u 23:15 - pre 134 meseci
Komso,frisør i hudpleie (frizer i kozmeticar) su srednja skola 2-3 godine skola sa zavrsnim fagbrevom,kao sto imaju i ostali zanati vodoinstalater i slicno...Po privatnim skolama imaju kursevi da se plate i da se uzme ali se isto dobije papir tj.fagbrev.
Citat:
Fagplan

Teori:

Anatomi og fysiologi, Bedriftslære, Dermatologi, Elektrisitetslære, Ernæringslære, Ergonomi, Førstehjelp, Figuranalyse, Hygiene, Klientpsykologi, Kosmetisk kjemi, Makeup, Massasje, Produktkunnskap, Salg og markedsføring.

Praksis:

Ansiktsbehandling, Ansiktsapparater, Ansiktsmassasje, Forming av bryn, Farging av vipper og bryn, Figuranalyse, Hudanalyse, Hårfjerning med voks, Kroppsapparater, Kroppsmassasje, Makeup, Masketerapi, Manikyr, Pedikyr, Peeling.

For mer informasjon, gå inn på vår nettside:

http://www.f-i.no

Komso,
Da li na trzistu rada traze da se pokaze fagbrev,to je nesto drugo.Rade na crno i elektricari ovde bez fagbreva,ali to su zanimanja koja su regulisana.Ja sam govorila samo o onome sto je priznato zvanicno crno na belo na papiru od njihovih institucija...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

stefanko23

Član broj: 304953
Poruke: 504
*.lynet.no.



+119 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.04.2013. u 00:05 - pre 134 meseci
Zdravo svima... sta sam propustio?:) imao danas jedan intervju zele nynorsk, haha... malo pao u depresiju i za dva sata me zovu na razgovor u ponedeljak za drugi posao tako da glava gore i napred... prijavio sam norsk prove 3 za maj, naso napokon tandema za jezik norvezanina, olala...

sikeplajeri, gde steeeee??? hocete li vi na jug il jock? :) evo gledam asker, to je pored osla, i 2 oglasa za sykepleier, na jedan 0 prijavljenih na drugi samo 1 a jos pre mesec i po, 2 izasli oglasi...
https://personal.asker.kommune.no/enterprise/enterprise?0

miro ajde prebaci se u asker pa da pijemo kafu :D
updatovacu tvoj post gore sto se obrazovanja tice... uglavnom se mora proci prvo kroz nokut pa onda kroz utdaningsdirektoratet... ko nema 60% kredita iz pedagoskih predmeta (metodika, psihologija, pedagogija,itd.) ima slabe sanse za nostrifikaciju...a nasi nastavnicki fakulteti to slabo forsiraju, ja mislim da sam ja svoje kompenzovao masterom...
 
Odgovor na temu

kiza184
Trykker

Član broj: 313956
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.04.2013. u 00:36 - pre 134 meseci
Citat:
zokiruma:
Citat:
tijanam: Zoki, nemoj se brines. Meni je lose pa je lose.. :) Ne mora da znaci da ce biti tako i tebi. Sto se tice te socijalizacije, ja sam, moram reci poprilicno usamljena ovde. Kolege su divne i sve, i svi me podrzavaju, ali me jos uvek nisu nigde pozvali sa njima. Kako kaze moja sefica, koja je sa severa, ovde moras sacekati da te pozovu, dok kod njih na severu gore nije tako. Razmisljam, sad ce uskrs, dobicu tri dana slobodno (iako sam ja jako zelela da radim) i ono, naoruzala se knjigama i to je to. Posto nemam internet... Ja i moji zidovi. I cekanje. Ali, proci ce!

Zoki, bice to sve dobro... Drzim fige. ;) Misli pozitivno (za razliku od mene trenutno).

Poz!


daj da se nadjemo za uskrs u tromsu :) to je i tebi i meni jedan let aviona, mozemo piti kafu kod mire i da nas malo nauci norveskom. A sto se tice smestaja imam ja obezbedjen tako da nema brige.


Pa moze kod mene i smestaj i kafa samo sumnjam da bi mnogo spavao .
 
Odgovor na temu

Jocaendo
Jovan Stankovic
Avdeling sykepleier

Član broj: 272098
Poruke: 137
2001:700:700:20:111f:8793:8e..



+32 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.04.2013. u 09:56 - pre 134 meseci
Pozdrav drustvo!
Pricacu vam na kraju nasjonale faga u Oslu sta se desavalo, poslacu vam sav materijal i dati obrazlozenje za sve... do tada ... uzivajte i spremajte se za leto :)

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Jocaendo
Jovan Stankovic
Avdeling sykepleier

Član broj: 272098
Poruke: 137
2001:700:700:20:111f:8793:8e..



+32 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.04.2013. u 10:05 - pre 134 meseci
Ima nas 50 od toga je 30 sa Filipina i 15 sa Balkana ... :) ostali su u manjini :)

Nemamo tako dobru komunikaciju za sad , kao drustvo iz Bergena i podeljeni smo u grupe da u svakoj ima samo po jednog sa Balkana.. Sto je malo teze za organizaciju za ucenje i vezbanje. Imam pored sebe par devojaka sa kojima ucim i vezbam med.regning ostali se znaju od ranije i malo su se izdvojili...ne kazem nista lose o njima ali mogli smo da se svi sakupimo i dogovorimo oko ucenja i pomazemo jedni drugima... imamo materijal za ucenje i vezbanje ali nije kao u Bergenu.... Pricacu vam... :)


http://www.youtube.com/watch?v=aPAUWd0TAzQ

Pesma je vrh i zavrsila je ovu nedelju o rezentaciji i kulturi u Norveskoj :)

[Ovu poruku je menjao Jocaendo dana 12.04.2013. u 11:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

pikaso23

Član broj: 293040
Poruke: 31
*.dhcp.as2116.net.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.04.2013. u 11:01 - pre 134 meseci
Hvala Mirka!!!
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.opera-mini.net.



+595 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.04.2013. u 14:38 - pre 134 meseci
Odgovori li nemda nesto kolegama koji imaju visu medicinsku a u vezi sa procenom tog plana i programa za koji ste predali? Bilo je reci o tome pre par nedelja
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
85.112.155.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.04.2013. u 15:47 - pre 134 meseci
Sendingen er blitt feilsendt. Den er nå videresendt til riktig adressested
12.04.2013 16:32

The package was sent to the wrong address. It has now been forwarded to the correct address.
2013-04-12 16:32,


ha HA HA norge posta
moj jadni prljag koji putuje iz egersunda ima da obidje celu norge pre nego sto mi ga isporuce

mozda neka korejanka citala adresu



Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

stavasbriga
Norge

Član broj: 146243
Poruke: 164
..193.static.cust.telenor.com.



+61 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.04.2013. u 22:09 - pre 134 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Zapala mi ova recenica za oko...

Kuvane koljenice, sarmu i burek najbolje sprema moja mama :-P

Za nase krsne balkanske momke...nijedna zena nije kao njihova mama...
Ljubi ih majka,ali tu patologiju/psihologiju niko jos objasnio nije... :) :) :)


Ne kudi burek kojeg nisi jela :-P
 
Odgovor na temu

stavasbriga
Norge

Član broj: 146243
Poruke: 164
..193.static.cust.telenor.com.



+61 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.04.2013. u 22:22 - pre 134 meseci
Norskprove 3 je moguće uplatiti i iz Srbije ali ne VISA karticom nego bankovskom doznakom. Da bi ste prijavili Norskprove koristiti adresu u Norge.

Odgovor od Folkuniversitetet:
Citat:
Hei,

Du kan ikke bruke visakort. Du må velge KID-nummerløsningen hvis du skal betale prøveavgiften fra Serbia (bruk påmeldingslinken på vår hjemmeside www.norsktester.no). Når du velger den løsningen, får du et KID-nummer sendt til e-postkassen din. Det må du bruke når du betaler.

Ved betaling fra utenlandsk konto, må du ha følgende betalingsinformasjon:

Folkeuniversitetet-Norsk språktest, konto nummer: 6039 06 39956
Bank: Nordea Bank Norge ASA
IBAN: NO1860390639956
BIC/SWIFT: NDEANOKK

Husk å skrive KID-nummeret du fikk i meldingsfeltet når du betaler! Det er viktig!

Du må registrere deg med norsk adresse. Vi kan dessverre ikke godta utenlandsk adresse.

Påmeldingsfrist: 8. april.

Med vennlig hilsen
Tone Hanevold
Folkeuniversitetet-Norsk språktest

 
Odgovor na temu

minjavasic
Beograd

Član broj: 310955
Poruke: 35



+7 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.04.2013. u 11:41 - pre 134 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Koje su to nama skole ovde priznate u Norveskoj a da smo imali takve primere na forumu?

Koliko ja pratim slucaj,to su sledeci faxovi/zanimanja:
1)Ekonomija-priznata u celosti
2)Elektrotehnicki fax-priznat u celosti
3)Masinski fax-priznat u celosti
4)Gradjevinski fax-priznat
5)Farmacija fax-priznata na nivou Bacelår 3 godine Farmasøyt
6)Psihologija fax-priznata na nivou Bacelår 3 godine
7)Srednja med.skola opsti,pedijatrijski i akuserski smer-priznato na nivou helsefagarbeidera.

Prosveta-ne znam sta je konkretno priznato a sta nije od nasih skola.

Mozda ima jos nesto ali ovo je najaktuelnije na forumu i vec proslo SAK/NOKUT imamo primere ljudi.
To je pregled priznatih zanimanja.
Deluje neverovatno ali SAK autorizuje 29 zanimanja,od kojih nijedno nije u celosti priznato nama vec samo se farmacija spusta za jedan nivo i srednja med.skola za jedan nivo pa se moze reci da je to priznato na neki nacin.Samo dva zanimanja od 29.
I to je potpuno neverovatno-2/29.Ali to je realnost.



Sta je, Mirjana, sa medicinom?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7857091 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.