Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7809549 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

luna1983
Split, Hrvatska

Član broj: 275484
Poruke: 2
212.15.185.*



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.01.2011. u 20:54 - pre 161 meseci
aa
 
Odgovor na temu

slaya.olja
med.sestra na vma
beograd

Član broj: 246588
Poruke: 71
*.com
Via: [es] mailing liste



+7 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.01.2011. u 08:22 - pre 161 meseci
>

--90e6ba6e8c76d616d10498d8bb1a
Content-Type: text/html; charset=ISO-8859-1
Content-Transfer-Encoding: quoted-printable

Kada bi mi neko objasnio kako da mi post bude kako treba bez onih gluposti koje mi se pojave na svakom .Sto se tice prevoda kostao nas je 1000 dinara po strani u Zrenjaninu dok je u Bg-u 1400, ukupno smo platili 13500 dinara za prevod� potrebnih i nepotrebnih� papira a to su(napomena da sve kopije moraju biti overene u opstini a tu overu nismo platili jer su nam papiri potrebni za zaposlenje tako nam je rekla ona sluzbenica i jos jedna stvar da prilikom overe morate imati kod sebe sve original dokumente da date na uvid):<br>
<ul><li>potrebni papiri(srednja medicinska)<br></li></ul><ol><li>diploma srednje,- imali od ranije<br></li><li>potvrda o polozenom drzavnom ispitu - imali od ranije</li><li>plan i program( broj casova teorije i prakse) - 1500dinara kostalo u septembru na racun skole<br>
</li><li>radna knjizica</li><li>pasos�</li><li>ovo nije obavezno ali moze biti korisno : preporuke sa ranijih poslova(medicinskog profila) a koje smo mi dobili vec na engleskom pa nismo prevodili<br></li></ol>s`tim sto smo preveli i neke koji nisu zahtevani ali ipak smo hteli da ih imamo :<br>
<ol><li>�svedocanstvo iz cetvrte godine srednje,</li><li>uverenje da je ne kaznjavana - vadi se u sudu(ovde moze da se prodje dzabe ako ponesete sa sobom radnu knjizicu i kazete da vam je uverenje potrebno za zaposljavanje) inace kostalo je septembra 300din<br>
</li><li>uverenje� da se protiv nje ne vodi krivicni postupak - vadi se u mup-u(mozda moze da prodje kao kod suda,vredi probati) - ovde smo prosli sa kesom : sok gusti 2l,200gr kafe i neki keks:)</li><li>izvod iz maticne knjige rodjenih</li>
<li>drzavljanstvo</li></ol>moram i napomenuti da smo sve papire prethodno overili u opstini pa kad smo ih preveli iskopirali i te kopije overili u opsini i njih poslali a originale zadrzali.Da li je ovo greska videcemo mislim mozda smo trebali poslati originale?pozz<br>

<div class="gmail_quote"><blockquote class="gmail_quote" style="margin: 0pt 0pt 0pt 0.8ex; border-left: 1px solid rgb(204, 204, 204); padding-left: 1ex;"><font color="#888888">
--<br>
<a href="http://www.elitesecurity.org/p2774050" target="_blank">http://www.elitesecurity.org/p2774050</a><br>
</font><div><div><br>
Prijave/odjave: <a href="http://www.elitesecurity.org/pracenje#282324" target="_blank">http://www.elitesecurity.org/pracenje#282324</a><br>
<br>
Ne menjajte sledece dve linije ukoliko odgovarate putem emaila!<br>
esauth:282324:d277d0cd1872b3d2fc2ab5388f117599<br>
 
Odgovor na temu

slaya.olja
med.sestra na vma
beograd

Član broj: 246588
Poruke: 71
*.com
Via: [es] mailing liste



+7 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.01.2011. u 08:31 - pre 161 meseci
>>
>
> evo sad sam kucao ispod onog sto pise odgovor pisite iskljucivo ispod ove
> linije pa da vidim kako ce post izgledati, ne znam vise sta da uradim da
> bude ok
>
Kada bi mi neko objasnio kako da mi post bude kako treba bez onih gluposti
koje mi se pojave na svakom .Sto se tice prevoda kostao nas je 1000 dinara
po strani u Zrenjaninu dok je u Bg-u 1400, ukupno smo platili 13500 dinara
za prevod potrebnih i nepotrebnih papira a to su(napomena da sve kopije
moraju biti overene u opstini a tu overu nismo platili jer su nam papiri
potrebni za zaposlenje tako nam je rekla ona sluzbenica i jos jedna stvar da
prilikom overe morate imati kod sebe sve original dokumente da date na
uvid):

- potrebni papiri(srednja medicinska)


1. diploma srednje,- imali od ranije
2. potvrda o polozenom drzavnom ispitu - imali od ranije
3. plan i program( broj casova teorije i prakse) - 1500dinara kostalo u
septembru na racun skole
4. radna knjizica
5. pasos
6. ovo nije obavezno ali moze biti korisno : preporuke sa ranijih
poslova(medicinskog profila) a koje smo mi dobili vec na engleskom pa nismo
prevodili

s`tim sto smo preveli i neke koji nisu zahtevani ali ipak smo hteli da ih
imamo :

1. svedocanstvo iz cetvrte godine srednje,
2. uverenje da je ne kaznjavana - vadi se u sudu(ovde moze da se prodje
dzabe ako ponesete sa sobom radnu knjizicu i kazete da vam je uverenje
potrebno za zaposljavanje) inace kostalo je septembra 300din
3. uverenje da se protiv nje ne vodi krivicni postupak - vadi se u
mup-u(mozda moze da prodje kao kod suda,vredi probati) - ovde smo prosli sa
kesom : sok gusti 2l,200gr kafe i neki keks:)
4. izvod iz maticne knjige rodjenih
5. drzavljanstvo

moram i napomenuti da smo sve papire prethodno overili u opstini pa kad smo
ih preveli iskopirali i te kopije overili u opsini i njih poslali a
originale zadrzali.Da li je ovo greska videcemo mislim mozda smo trebali
poslati originale?pozz

--90e6ba6e8c761ccef00498d8db63
Content-Type: text/html; charset=ISO-8859-1
Content-Transfer-Encoding: quoted-printable

<br><br><div class="gmail_quote"><br><blockquote class="gmail_quote" style="margin: 0pt 0pt 0pt 0.8ex; border-left: 1px solid rgb(204, 204, 204); padding-left: 1ex;"><div><div class="h5"><br>

<div class="gmail_quote"><blockquote class="gmail_quote" style="margin: 0pt 0pt 0pt 0.8ex; border-left: 1px solid rgb(204, 204, 204); padding-left: 1ex;"><font color="#888888">
--<br>
<a href="http://www.elitesecurity.org/p2774050" target="_blank">http://www.elitesecurity.org/p2774050</a><br>
</font><div><div><br>
Prijave/odjave: <a href="http://www.elitesecurity.org/pracenje#282324" target="_blank">http://www.elitesecurity.org/pracenje#282324</a><br>
<br>
Ne menjajte sledece dve linije ukoliko odgovarate putem emaila!<br>
esauth:282324:d277d0cd1872b3d2fc2ab5388f117599<br>
 
Odgovor na temu

garfild63
med.sestra Bgd

Član broj: 276183
Poruke: 10
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.01.2011. u 09:01 - pre 161 meseci

Svima zelim Srecnu Novu god!!!.Neka bude uspesna!

Potpuno sam nova ovde a kao i mnogi vidim, imam odluku da odem u Norvesku.Posto krecem od pocetka interesuju me iskustva o ucenju jezika.Koja skola je do sada dala najbolje rezultate.Privatni pojedinacni casovi ili Saga ili jedno i drugo.?
Znam da je potreban veliki rad ali i iskustva drugih su jako vazna pa molim za savet.
Novi entuzijasta.pozz.
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.cust.nbox.cz.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.01.2011. u 09:53 - pre 161 meseci
@Slaya.Olja
Mislim da u email klijentu treba da promenis sa RTF na obican text format da bi ti kada odgovaras mailom bila normalna poruka.
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.01.2011. u 09:53 - pre 161 meseci
slaya.olja ja ne znam koji pretrazivac koristis ali ja koristim Mozilu i kad kliknem na "odgovori", ukucam tekst a potom kliknem na "posalji odogovor". Ovo "odgovori" je na kraju foruma, ne kliknem na kraju neke od poruka. Probaj tako a ako vec radis i nema promena, promeni pretrazivac. Hvala na odgovoru ali molim te reci mi koliko iznose ostale takse osim prevoda. Cini mi se da je negde u forumu pisalo da je oko 110-120e ili oko 900 kruna ili tako nesto. E sad pitanje sto se tice overe i samog slanju dokumenata. Ovo je mozda pitanje za Mirjanu vise. Da li poslati originale ili overene fotokopije? Po meni najbolje je konraktirati mejlom direktno njih i dobiti precizan odgovor.
 
Odgovor na temu

slaya.olja
med.sestra na vma
beograd

Član broj: 246588
Poruke: 71
*.static.zrlocal.net.



+7 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.01.2011. u 11:11 - pre 161 meseci
ajde ovako da probam.Ranije sam slao sa mejla direktno a sad sam se logovao na sajt pa da vidimo da li ce ovako
Sto se tice prevoda kostao nas je 1000 dinara
po strani u Zrenjaninu dok je u Bg-u 1400, ukupno smo platili 13500 dinara
za prevod potrebnih i nepotrebnih papira a to su(napomena da sve kopije
moraju biti overene u opstini a tu overu nismo platili jer su nam papiri
potrebni za zaposlenje tako nam je rekla ona sluzbenica i jos jedna stvar da
prilikom overe morate imati kod sebe sve original dokumente da date na
uvid):

- potrebni papiri(srednja medicinska)


1. diploma srednje,- imali od ranije
2. potvrda o polozenom drzavnom ispitu - imali od ranije
3. plan i program( broj casova teorije i prakse) - 1500dinara kostalo u
septembru na racun skole
4. radna knjizica
5. pasos
6. ovo nije obavezno ali moze biti korisno : preporuke sa ranijih
poslova(medicinskog profila) a koje smo mi dobili vec na engleskom pa nismo
prevodili

s`tim sto smo preveli i neke koji nisu zahtevani ali ipak smo hteli da ih
imamo :

1. svedocanstvo iz cetvrte godine srednje,
2. uverenje da je ne kaznjavana - vadi se u sudu(ovde moze da se prodje
dzabe ako ponesete sa sobom radnu knjizicu i kazete da vam je uverenje
potrebno za zaposljavanje) inace kostalo je septembra 300din
3. uverenje da se protiv nje ne vodi krivicni postupak - vadi se u
mup-u(mozda moze da prodje kao kod suda,vredi probati) - ovde smo prosli sa
kesom : sok gusti 2l,200gr kafe i neki keks:)
4. izvod iz maticne knjige rodjenih
5. drzavljanstvo

moram i napomenuti da smo sve papire prethodno overili u opstini pa kad smo
ih preveli iskopirali i te kopije overili u opsini i njih poslali a
originale zadrzali.Da li je ovo greska videcemo mislim mozda smo trebali
poslati originale?pozz
 
Odgovor na temu

slaya.olja
med.sestra na vma
beograd

Član broj: 246588
Poruke: 71
*.static.zrlocal.net.



+7 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.01.2011. u 11:25 - pre 161 meseci
e ovako je ok. sto se tice troskova obrade zahteva u SAFH-u mi znamo za cenu od 130 evra plus troskovi banke.
treba da nam vrate profakturu za obradu troskova pa cemo videti tacan iznos a inace u banci treba imati otvoren devizni racun za koji nije potrebno ostaviti neki depozit - zamislite potpuno besplatno neverovatno zar ne?E sad na toj profakturi ima SWIFT broj i IBAN broj sto je potrebno za prenos sredstava sa vaseg racuna na drugi racun u inostranstvu.Troskovi nase banke ALPHA bank su 10 evra za taj iznos od 130 evra.I to je to, zatim se naoruzamo strpljenjem dok dobijemo autorizaciju.Dok se ceka, radi se na stein po stein i na prolece/leto da se krene za no.Ako ima neka cimerka da u to vreme putuje mogla bi sa mojom zenom da podeli stan.Treba organizaciju krenuti na vreme zar ne?
pozz
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.01.2011. u 11:46 - pre 161 meseci
Da nemas mozda Stein på Stein u elektronskoj formi ili neki link sa kojeg moze da se skine. Trazio sam juce ceo dan i sve sto sam nasao su linkovi na rapidhshare koji su ugaseni. Ako imas mozda u elektronskoj formi stavi na neki sajt pa da mozemo svi da skinemo. Hvala!
 
Odgovor na temu

medicman

Član broj: 266486
Poruke: 288



+121 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.01.2011. u 12:25 - pre 161 meseci
Mihaleks:

Prvo, originale nikada nikome ne saljes, mozes eventualno da ih das nekome na uvid ukoliko je to potrebno, a inace se sve zavrsava sa overenim kopijama. Originali dokumenata ostaju tebi, i nikome se ne salje, daju.

Drugo, taksa za obradu zahteva iznosi 990 NOK, upravo mi je stigla faktura za uplatu, 30.12.2010. a poslao sam papire SAFH-u 01.12.2010. Znaci, u mom slucaju im je trebalo mesec dana, zajedno sa vremenom za koje posiljka putuje, sto iznosi oko 10-tak dana, jer ja nisam poslao avionski preporucenom postom, suvise je bilo skupo.

Trece, Stein på Stein u elektronskoj formi sam skinuo sa neta, ne znam tacno sa kog linka, ali ima da se skine provereno. Pokusaj sa Google-om, ja sam ga tako nasao. Ako nista drugo, hocu i da ti posaljem mailom, ali ce oduzeti puno vremena uploudovanje.
POkusacu opet da ga nadjem, pa ako uspem, ostavljam link ovde, na forumu.

Toliko od mene za sada.

Zalim da pozdravim sve forumase ovom prilikom, da vam pozelim pre svega zdravlja, a onda srece i uspeha u realizaciji vasih ideja, poslovnih i privatnih. Ostajte zdravo....
 
Odgovor na temu

medicman

Član broj: 266486
Poruke: 288



+121 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.01.2011. u 12:36 - pre 161 meseci
Upravo sam pokusao da pronadjem na netu, i vidim da je taj link nestao, sa kog sam ja skinuo. Za sve forumase, imam u elektronskoj formi Stein på Stein kao i På Vei, pa ko zeli da mu posaljem, neka se javi, ili ostavi mail na forumu. Toliko mogu i hocu svakome da pomognem.
Jos jednom, pozdrav od mene...
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.01.2011. u 13:26 - pre 161 meseci
Treba meni ali pretpostavljam da je veci fajl tako da je bolje da ga stavis na neki sajt za File sharing pa da mogu svi da skinu bez toga da moras svakom posebno da saljes. Takodje ako nekom treba ja imam:
-Berlitz Language
-komplet audio za På vei
-Norwegian - teach yourself Norwegian
-Ny i Norge
-Pimsleur
Stavicu na File sharing pa posle link ovde da mozete svi da skinete.
 
Odgovor na temu

medicman

Član broj: 266486
Poruke: 288



+121 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.01.2011. u 14:11 - pre 161 meseci
Ubacena je På Vei, evo linka za skidanje:
http://www.4shared.com/document/u8ihoRYS/P_Vei.html

Nastavljam dalje, sledeca je Stein på Stein
 
Odgovor na temu

medicman

Član broj: 266486
Poruke: 288



+121 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.01.2011. u 14:46 - pre 161 meseci
Evo i Stein på stein:
http://www.4shared.com/document/AapdkNXR/Stein_p_Stein.html
 
Odgovor na temu

gogi77
Masinski inzenjer
Norge / Bergen

Član broj: 276232
Poruke: 433

Sajt: www.onorveskoj.com


+152 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.01.2011. u 15:02 - pre 161 meseci
Hvala za linkove :)

Ako vam nije tesko okacite i te:

-Berlitz Language
-komplet audio za På vei
-Norwegian - teach yourself Norwegian
-Ny i Norge
-Pimsleur


 
Odgovor na temu

medicman

Član broj: 266486
Poruke: 288



+121 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.01.2011. u 15:32 - pre 161 meseci
Verovatno ovo vec znate, ali nije na stetu da imate ove sajtove na jednom mestu:

Useful websites
NORWAY


National newspapers

www.aftenposten.no
www.vg.no
www.dagbladet.no
www.dagsavisen.no
www.dn.no
www.norsk.lysningsblad.no

Work

www.nav.no (Public Employment Service)
www.eures.no
www.europa.eu.int/eures (EURES)
www.stillinger.no (portal)
Private recruitment agencies:
www.manpower.no
www.adecco.no
www.stepstone.no


Websites for job search
www.finn.no
www.jobline.no
www.matchwork.no
www.jobbdirekte.no
www.jobpilot,no
www.jobbnet.no
www.jobbguiden.no
www.jobworld.no
www.jobnew.no

Cities

www.oslo.kommune.no and www.velkommenoslo.no
www.stavanger.kommune.no
www.bergen.kommune.no
www.trondheim.kommune.no
www.tromso.kommune.no

Tourism / Tourismus

www.visitnorway.com


Public services

www.norway.info (official information – Norwegian Embassies abroad)
www.norway.no (information portal for the norwegian administration)
www.trygdeetaten.no (Social Security)
www.skatteetaten.no (taxes)
www.toll.no (customs)
www.odin.dep.no/odin (Gouvernment and Ministries)
www.ssb.no (official statistics)
www.udi.no (immigration)
www.arbeidstilsynet.no (Labour Inspection Authority)
http://dyrehelsetilsynet.mattilsynet.no (Animal Health Authority)
www.stortinget.no (Parliament)
www.odin.dep.no/smk/ (Prime Minister’s Office)
www.kongehuset.no (The Royal House)

Diverse

www.nokut.no (regognition of foreign education)
www.unginfo.no (youth info)
www.safh.no (Authorisation for Health personel)
www.forbrukerportalen.no (Consumer Council)
www.forbruker.no (consumers)
www.gulesider.no (Yellow Pages)
www.dinside.no (polyvalent website)
www.autoborsen.no (cars)

Housing

www.finn/eiendom (rent and sale) www.tinde.no (rent and sale)
www.bolignorge.no (rent) www.bolignett.no (sale)
www.net.no/boligpriser (price statistics)
www.husbanken.no (housing policy and loans)
www.boligjegeren.no (advice on housing and ads)


Trade Unions/Professional Organisations

www.nho.no (main Employers’ Organisation)
www.lo.no (main Trade Union)
www.afag.no and www.arkitektnytt.no (architects)
www.nif.no (engineers)
www.tekna.no Norwegian Society of Chartered Technical and Scientific Professionals
www.nito.no (engineers and qualified technicians)
www.bnl.no (construction)
www.bygg.no (construction)
www.rbl.no (tourism)
www.akademikerne.no (graduates)

Search engines
www.startsiden.no
www.sol.no
www.yahoo.no
www.altavista.no


 
Odgovor na temu

dejann73

Član broj: 217742
Poruke: 150
*.bb.online.no.



+25 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.01.2011. u 22:36 - pre 161 meseci
Sve ima okaceno na pocetku foruma ali tipicno za nas, mrzi nas da pretrazujemo:
http://www.uz-translations.net/?category=norwegian
http://pavei.cappelen.no/
http://steinpastein.cappelendamm.no/
Na torrentima imate svega i svacega, norveske filmove, pesme, knjige:
http://torrentz.eu/search
http://no.wikipedia.org/wiki/Norske_filmer_fra_2010-årene
Veoma je korisno gledati-slusati norveske filmove jer ovde niko ne govori cistim Bokmålom kao sto se uci po skolama i iz knjiga pa je korisno cuti kako to zvuci u originalu i navikavati se.
Mozete filmovima dodati norveski prevod i vezbati:
http://norsub.com/
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+595 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.01.2011. u 00:00 - pre 161 meseci
Pre svega svima Srecna Nova Godina i predstojeci Bozic,i dabogda svi u Norveskoj zavrsili :P


Imam par novih pitanja pa nek se Mira ili neko drugi sa slicnim iskustvom javi kad uhvati malo vremena. Naime zanima me ima li kakve koristi od licne predaje dokumenata u Norveskoj umesto slanja,pade mi na pamet ako slucajno resim da odem turisticki u skorije vreme, ili sto se brzine postupka tice nema neke bitne koristi u odnosu na slanje postom,sledece,zanima me sta ste radili pre odlaska po pitanju iskustva sa srednjom,konkretno ja isto kao i Mira nemam dana radnog staza sa srednjom jer zadnjih vise od 4 godine sam u radiologiji i pola stvari iz srednje sam pozaboravljao,dakle jel bilo samo podsecanje teorije iz knjiga ili neke prakticne pripreme u nekoj ustanovi pre odlaska?


Takodje mozda bi uz onaj post o cenama svega i svacega u Norveskoj bilo interesantno dodati iskustva i cene sa internet provajderima kao i provajderima mobilne telefonije i kablovske,nesto sam citao o tome u zadnje vreme ali nisam kompetentan da komentarisem,verujem da ce neko to mnogo bolje odraditi

Pozdrav!


 
Odgovor na temu

Svejeok
Investigator

Član broj: 274724
Poruke: 117



+27 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.01.2011. u 00:05 - pre 161 meseci
Pozdrav svima i srecna vam nova godina ! Ja bih zeleo da podelim sa vama sajt www.livemocha.com ! Odlican sajt za ucenje jezika.Audio materijal sa glasom pravih norvezana.Imate i kvizove .Takodje vezbe gde mozete snimiti vas glas i poslati norvezanima koji su prijavljeni kao nastavnici da vas proveravaju.Sajt je besplatan online.Ukoliko zelite sertifikat mozete ga zatraziti nakom odradjenih kurseva , i on se placa oko 30 dolara USD i dolazi na kucnu adresu .Dobar je i www.101languages.com takodje. Moze se sve.Norveski stvarno nije tezak.Ja ga ucim samo mesec dana i vec se dopisujem.Koristite google translate i OBAVEZNO trazite norvezane po facebook-u i skalpajte prijateljstva.Znam zasto vam pricam. Hilsen til alle !

ps. hvala puno za linkove koje ste okacili på vei i stein på stein !
"Cuidado con lo que buscas, porque podrías encontrarlo..."
 
Odgovor na temu

gogi77
Masinski inzenjer
Norge / Bergen

Član broj: 276232
Poruke: 433

Sajt: www.onorveskoj.com


+152 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.01.2011. u 02:02 - pre 161 meseci
Procito sam svih 40 tak strana i hvala svima na trudu i informacijama.
U skladu sa time trudicu se i ja pomognem koliko mogu.
------------------------------------
Evo link za AUDIO CD - På Vei + PDF - sve upakovano u jedan zip:

http://www.mirrorcreator.com/files/OC3ZEIG2/P___Vei.zip_links ( ovde imate 14 linkova ka jednom te istom fajlu pa ako i negde obrisu bice na ostalim)

( za pocetnike koje mrzi da citaju od pocetka.... På Vei je pocetni kurs norveskog i po tome se valjda uci u skolama )

Ja za koji dan krecem na pocetni kurs norveskog pa rekoh da nabavim literaturu :)
Za sada naskido sam par norveskih filmova sa prevodom pa za pocetak to gledam dok ne pocne skola.







 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7809549 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.