Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7955740 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gogi77
Masinski inzenjer
Norge / Bergen

Član broj: 276232
Poruke: 433

Sajt: www.onorveskoj.com


+152 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.12.2012. u 15:59 - pre 139 meseci
Citat:
mihaleks: Gargamel treba redom da citas poruke. Ovo je objavljeno ovde na sajtu 1 dan i 1 sat pre tvoje poruke sto ce reci juce u ovo isto vreme.


Ma bre... za takve treba sa stoji i posebna tema pa ko got ode u sekciju "zivot o o norveskoj" da vidi i da se ne zagubi.

Jer ovako posle par stranica ce se zagubiti.

Po mogucnosi updatovati ime firme svaki put.. posto takvi samo promene ime firme i pilaju dalje i traze nove zrtve.


 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.12.2012. u 16:28 - pre 139 meseci
Ako se ne varam i Nesazemunac je otisao preko njih ali ne secam se da je nesto mnogo pisao. Od kad je otisao ni traga ni glasa....
A ovako se raduju snegu u Pancevu! :)

http://www.vesti-online.com/Ve...ci-zahvalni-putarima-na-neradu
 
Odgovor na temu

tijanam
Lekar opste prakse

Član broj: 299277
Poruke: 202
*.90-149-216.nextgentel.com.



+156 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.12.2012. u 17:56 - pre 139 meseci
Samo da javim da mi je danas stigla potvrda za prijavljen NP3 u januaru. Tako da, rade oni, ali polako. :)
 
Odgovor na temu

DAVORNO
davor nikolic
Koppang Hedmark

Član broj: 128579
Poruke: 89
*.eidsiva.net.



+50 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.12.2012. u 18:01 - pre 139 meseci
Nisam siguran mislim da su i sa tom firmom Konsing Group doo prosli slicno nasi ljudi. To sam cuo jos prosle godine ali nemojte me drzati za rec, samo sam cuo da su imali problema kakvih raspitajte se.
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.12.2012. u 18:02 - pre 139 meseci
Zato sto im se nije radilo...i umesto dva puta da se skidaju kid uplatnice i registruju uplate,oni nisu uradili ni jednom protekle nedelje...cak je i ton zene koja radi u Folkeuniversitet na odeljenju "språktest" bio krajnje neprijatan i sa cudjenjem je konstatovala kako su svi nestrpljivi.Izgleda se nikada necemo po tom pitanju integrisati...to da cekas pa i ako ne dobijes nesto...nema veze,doce drugi put,zivot je dug...to je njihov moto ali valjda i nas kada smo vec odabrali ovde da zivimo...

MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.12.2012. u 18:04 - pre 139 meseci
Citat:
DAVORNO:
Nisam siguran mislim da su i sa tom firmom Konsing Group doo prosli slicno nasi ljudi. To sam cuo jos prosle godine ali nemojte me drzati za rec, samo sam cuo da su imali problema kakvih raspitajte se.


DAVORNO jaoooo kakvo prijatno iznenadjenje...pa gde si ti covece.Najsrdacniji moguci pozdrav za tebe...iz Tromsa.
Nema te covece 300 godina...
Jel nas pratis...onako krisom,ispod oka...ha ha.
Druze,lepo je znati da si ziv...ti si Aboridzanin ovog foruma!!!
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.12.2012. u 18:28 - pre 139 meseci
Ovo je dakle neverovatno,ako ja dobro vidim.
Svi postovi od "Norvezanin"-a kao i od "Shanti_m" su izbrisani a to su ljudi koji su pisali o svojim iskustvima o radu agencije Go Europe Go.
Zasto ste ih gospodo pisali ako nemate petlju da iste i sacuvate na forumu?
Ili je naredjeno od strane nekog drugog da se ti postovi izbrisu...
Ako moze administrator da prokomentarise ovo,bila bih mu zahvalna???????
Jer to je vazna stvar.Ako nemate petlju da stanete iza necega onda i treba da vas varaju svi redom.
Prosto ne mogu da verujem da su ti postovi obrisani.Iz kog razloga?
Ako su clanovi koji su ih pisali to trazili,ok to je njihov kukavicluk,i to moramo prihvatiti ali me zanima da li su oni trazili da se ti postovi obrisu????
Zahvaljujem na odgovoru ako ga je moguce dobiti.
Strana 354 "mita66" postavlja pitanje i skracuje se prepiska i to dobro...skracena!!!
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

cikaKosta
Jovan Jovanović
iLike APR / Filmski Centar Srbije
Kragujevac/Pančevo

Član broj: 61357
Poruke: 558
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.steamsrbija.com


+60 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.12.2012. u 18:36 - pre 139 meseci
Kad već pričamo o GEG, mani na mail stižu sve poruke, pa naravno imam i tih nekoliko.

Bez ikakvog javljanja ikome, osim adminu ovde hoću da postavim skrinšotove prepiske... Čisto da se ne izgubi trag o ovome...
 
Odgovor na temu

gargamel011
gargamel
beograd

Član broj: 24788
Poruke: 126



+13 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.12.2012. u 20:47 - pre 139 meseci
Citat:
mihaleks:
Gargamel treba redom da citas poruke. Ovo je objavljeno ovde na sajtu 1 dan i 1 sat pre tvoje poruke sto ce reci juce u ovo isto vreme.


Ja sam moju poruku kad sam ovo procitao obrisao,ali sad videh da sam se zez*** trebalo je da editujem.

Good luck is often with the man who doesn't include it in his plans!!!
 
Odgovor na temu

gogi77
Masinski inzenjer
Norge / Bergen

Član broj: 276232
Poruke: 433

Sajt: www.onorveskoj.com


+152 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.12.2012. u 20:52 - pre 139 meseci
Nema frke evo ponovo da se ne zaboravi... clanak iz zvanicnih norveskih novina :)

http://www.aftenposten.no/okon...n-gikk-til-aksjon-7067109.html
http://www.frifagbevegelse.no/arbeidslivet/article6389274.ece

A na citaocu je da sam proceni o cemu se radi o tom GoEuropeGo
 
Odgovor na temu

Norvezanin
Norway/Oslo

Član broj: 306871
Poruke: 6



+3 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.12.2012. u 23:29 - pre 139 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Ovo je dakle neverovatno,ako ja dobro vidim.
Svi postovi od "Norvezanin"-a kao i od "Shanti_m" su izbrisani a to su ljudi koji su pisali o svojim iskustvima o radu agencije Go Europe Go.
Zasto ste ih gospodo pisali ako nemate petlju da iste i sacuvate na forumu?
Ili je naredjeno od strane nekog drugog da se ti postovi izbrisu...
Ako moze administrator da prokomentarise ovo,bila bih mu zahvalna???????
Jer to je vazna stvar.Ako nemate petlju da stanete iza necega onda i treba da vas varaju svi redom.
Prosto ne mogu da verujem da su ti postovi obrisani.Iz kog razloga?
Ako su clanovi koji su ih pisali to trazili,ok to je njihov kukavicluk,i to moramo prihvatiti ali me zanima da li su oni trazili da se ti postovi obrisu????
Zahvaljujem na odgovoru ako ga je moguce dobiti.
Strana 354 "mita66" postavlja pitanje i skracuje se prepiska i to dobro...skracena!!!


Pitaj administratore zasto su postovi obrisani, verovatno pod pritiskom onih na koje su se postovi odnosili. Postove nisam obrisao ja vec administracija. Verovatno su slozili neku pricu admnistratorima da mogu da odogovaraju i da mogu da tuze forum itd. Nepismenost...ne moze niko da te tuzi za javno dostupne informacije. Sve sto je izneseno je istina i sve je dostupno svima na internetu.

Licno se necu javljati vise na ovom forumu jer nema svrhe...nije slobodan forum, jedino sto sam ja pokusao je da upozorim ljude da ne naprave veliku gresku i nista vise...
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.12.2012. u 03:02 - pre 139 meseci
Norvezanin,hvala na informaciji.Vratila sam se na stranu te prepiske jer sam i pomislila da ce da uslede pritisci od strane agencije.I u privatnoj poruci meni poslatoj u sred noci spominje se da je nekolicini dozvoljeno da "svoje licne frustracije lece na forumu".
I nazalost ispostavilo se ono sto sam i mislila.Srbija je zemlja u kojoj je sloboda govora na najnizem nivo,gde nemas pravo na forumu koji se direktno bavi "Emigracijom u Norvesku" da napises svoje licno dozivljeno iskustvo i to bas u toj zemlji a zaposlen od strane srpsko-norveske agencije.Dakle,i mesto i tema apsolutno idu jedno uz drugo.
I uprava ovog foruma je podlegla i obrisala.Naivno i jeftino,jer je Aftenposten zabelezio trajno u svojoj arhivi clanak o srpskim radnicima koji rade u najskupljoj drzavi sveta za dzabe.To je sada jako lako naci na internetu.Posto ljudi iz agencije nisu mislili da su njihovi mutavi radnici(jer u privatnoj poruci je stajalo da norveski ne govore radnici a engleski je jako upitan),i zato kazem mutavi,su spremni da odu u medije i sindikat pa su mislili da je domet FORUM...ali nije,domet je AFTENPOSTEN.

Uprava ovog foruma ne moze nista drugo ni da ocekuje osim reci da ovo nije slobodan forum,jer sloboda govora se i testira na osetljivim pitanjima,a nekorektno poslovanje svakako to jeste.Gospodo,nije trebalo podleci pritisku,ali donekle se i moze razumeti.
Jer svaki post o doticnoj agenciji za zaposljavanje ljudi iz elektro struke,prati u mom slucaju sto na mejl,sto na pp "Nemoj Mirjana...pusti ih"...i onda covek stekne utisak kao da napada Kuma iz Koza Nostre.
Zao mi je sto se ovakve stvari desavaju,sto rec se brise.
Zao mi je sto se brise rec zato sto nekome smeta,zato sto se kosi sa necijim interesima.Rec treba da se brise onda kada je neprikladna,kada vredja na rasnoj,verskoj,ljudskoj osnovi.
Zato i jeste dobro sto smo napustili Srbiju.Nazalost ali tako je.

Norvezanin,imas i ovaj podforum za postavljanje konkretnih pitanja i dobijanje odgovora,a taj forum drzi jedan od nasih clanova sa ovog foruma gde je sloboda govora svakako zagarantovana.Naravno ima svoja pravila i taj forum ali ista je ekipa ljudi.
Link:
http://www.onorveskoj.com/



MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

zosy
sykepleier
Beograd, Srbija

Član broj: 306924
Poruke: 30
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.12.2012. u 13:12 - pre 139 meseci
Mirjana da li si upoznata da je po novom ,za slanje dokumenata za autorizaciju neophodna i licenca i plan i program a ne samo fond casova.Za one koji su dobili autorizaciju to ne vazi?I da li ce naknadno da nam traze licencu.POz!
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.12.2012. u 13:44 - pre 139 meseci
Vidi...
Samo ono sto pise na zvanicnom sajtu SAK-a je merodavno i tu dokumentaciju treba ispostovati,a to je sledece:

Utdanning fra verden utenfor EU/EØS
En helsefagarbeider utdannet i verden Utenfor EU/EØS må sende oss "bekreftet rett kopi" av:
•Pass (pasos)
•Diplom /vitnemål (diploma)
•Detaljert fagplan som viser innholdet av alle fagene. Utsted av utdanningsinstitusjonen (detaljan strucni plan koji pokazuje sve predmete-dakle fond casova teorije i prakse jer ne stoji beskrivelse av fagene ili tako nesto,ali ajde zadrska mala)
•Eventuell godkjenning fra utdanningslandet (eventualno ako imas,jer licencu imaju samo oni koji su zaposleni)
•Eventuell relevant arbeidserfaring hvis ikke utdannet det siste året (iskustvo radno,a ako si zavrsiso skolu sada,ne treba ni to)

Dakle...nikome se naknadno nece traziti licenca.Bez panike.samo treba ispostovati ovo sto pise na sajtu SAK-a i to je to.

Link:
http://www.sak.no/sites/SAK/yr...pe/Sider/helsefagarbeider.aspx

To je to.Nemoj sa onim rekla kazala,cula si i to...samo otvoris net ukucas sak.no i procitas sta pise.


MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Petraa
Zvoncica Mia
Beograd

Član broj: 307421
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.12.2012. u 15:53 - pre 139 meseci
•Eventuell relevant arbeidserfaring hvis ikke utdannet det siste året (iskustvo radno,a ako si zavrsiso skolu sada,ne treba ni to)

Da li i dalje mogu da posalju papire oni, kao ja, koji su studirali npr medicinu nakon srednje i tek je zavrsili pa osim pripravnickog za srednju med.i nekih preporuka nemaju drugo radno iskustvo?
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.12.2012. u 16:45 - pre 139 meseci
Ma,naravno,Petraa.
Nemoj sada da pravimo zabunu i unosimo paniku.Imas srednju medicinsku,pripravnicki i nakon toga si studirala iz tog razloga nisi radila i nemas poslodavca da ti izda preporuku.Treba prevesti tekst "eventualno relevantno radno iskustvo"...eventualno!!!
Kazem nemoj da unosimo bespotrebne nedoumice.Kljuc i okosnica su srednja med.opsti smer i pripravnicki tj.ta praksa od 6 meseci nakon...kao sto je i do sada bilo.
Pozdrav!
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Petraa
Zvoncica Mia
Beograd

Član broj: 307421
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.12.2012. u 16:54 - pre 139 meseci
Da, da, razumem..nego sam se i ja zakacila za tu zabunu. :) Ja imam pripravnicki tek od ove godine, a skolu sam zavrsila pre 8 god pa sam mislila da sam specifican slucaj. Hvala Mirjana!
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.12.2012. u 17:17 - pre 139 meseci
UDI blok: (zanimljivosti,statistika,prognoze)

4.decembra potpisan sporazum da Grci dobijaju azil od januara 2013.-te u Norveskoj.
Link:
http://www.udi.no/Nyheter/2012...bistar-Hellas-i-asylarbeidet1/
Inace...
Svedska ima najvise azilanata sto se Skandinavije tice-44.000 godisnje.Norveska-9.500 godisnje.Danska-6000,a Finska-3.400 na godisnjem nivou.Svedska ocekuje za 2013.-u 54.000 azilanata.
Danska je najzanimljivija za studiranje stranim studentima a Norveska za radnike iz EU.
Finska-najmanje zanimljiva po svim kategorijama (studije,posao,azil).
Link:
http://blogg.udi.no/2012/11/26/nordisk-innvandring-i-utakt/

UDI je pre 5 meseci dobio novog direktora,koji kaze da je njegov primarni cilj da UDI komunicira bolje sa ljudima koji predaju zahteve za dozvole.
Link:
http://blogg.udi.no/2012/11/13/udi-skal-kommunisere-bedre/

Deo koji se meni izdvaja prosto "sam od sebe" je jedan "originalan odgovor" direktora UDI-a:
Citat:Systemproblem
Det er ikke våre ansatte som får refs. Når brukerne tar kontakt med UDI opplever de som oftest å bli behandlet på en vennlig og respektfull måte. Problemet er at de ofte ikke får svar på det de lurer på. Det er et systemproblem."
Prevod:
"Kada korisnici kontaktiraju UDI najcesce bivaju oni tretirani na prijateljski i postovan nacin.Problem je sto cesto NE DOBIJU odgovor na ono sto pitaju.To je problem sistema".
E...ovo je originalan odgovor,dakle sistem je kriv...a mi mislili sluzbenici ne znaju.Znaju oni,samo ih sistem koci...

A inace primecujem...da se mi u poslednje vreme ne zalimo na cekanje kod UDI-a...vec samo na SAK,i cekanje autorizacije...tako se barem cini iz poslednjih 50-tak strana...
Hm...a izgleda smo shvatili da je kod UDI-a kljuc u toj sistemskoj gresci,he he...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.opera-mini.net.



+595 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.12.2012. u 17:25 - pre 139 meseci
Citat:
Petraa:
Da, da, razumem..nego sam se i ja zakacila za tu zabunu. :) Ja imam pripravnicki tek od ove godine, a skolu sam zavrsila pre 8 god pa sam mislila da sam specifican slucaj. Hvala Mirjana!



A ja sam je zavrsio pre 6god,nit imam pripravnicki ni drzavni za nju a da volontiram ne mogu jer radim sa visom a niko da otkloni nedoumicu da li slati papire bez pripravnickog za srednju ili ne.Sto se papira tice za srednju su mi dali jedan papir sa spiskom predmeta i fondom casova teorije i prakse a sa vise sam uzeo program komplet sa opisom predmeta itd. (radioloski smer) koji trenutno kosta 3000din i ceka se 2 nedelje

[Ovu poruku je menjao delija_sever031 dana 14.12.2012. u 12:34 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.12.2012. u 17:43 - pre 139 meseci
Delija,

Meni se cini da smo pricali o tome,ali mozda sam malo dementna bas u ovom momentu.Treba ti pripravnicki,tj ta praksa od 6 meseci nakon srednje skole.
Secas se da sam ja pisala i skenirala ovde na forumu taj papir moj kada sam slala jos pre 300 stranica na ovom forumu...dakle to ti treba ali moze ti proci ako imas neku glavnu sestru koja bi htela da ti izadje u susret i da ti napise da si odradio tu praksu od 6 meseci.Drzavni ispit nije presudan ali ta praksa jeste.Zorica iz Sage je isto pisala o tome ranije.
Znam da radis i da nemas vremena ili mogucnosti da ides na odradu svega.Ta dva plana i programa su odvojena za sebe,jedno je za helsefaga a drugo je radiograf.To su dva predmeta.Zato ti u tom bloku slanja za helsefaga za tu autorizaciju treba taj papir gde bi ti neko pobrojao zadatke koje si radio i napisao da si odradio tu praksu od 6 meseci...
To ti jeste potrebno.

MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7955740 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.