Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7832051 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

alien33
nemam

Član broj: 332853
Poruke: 5
*.8.95.88.customer.cdi.no.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?28.07.2016. u 18:53 - pre 94 meseci
Citat:
juveu: Caoo!! Opet ja !! Vec sam pisao da sam slao za autorizaciju za HFA ! Poslao sam krajem aprila a odgovor sam vec dobio 10 maja. Priznali su mi sve u ekspresnom roku.. Nista mi nisu trazili od fonda casova ili sta slicno kao ni potvrdu od komore zdravstvenih radnika. Opet kazem poslao sam kopiju pasosa,diplomu,svjedocanstva,certifikat polozenog strucnog ispita,plan staziranja iz bolnice i preporuku iz bolnice.. Tako da se ne sekirajte,nije nikakav problem.
Ja sam imao mali problem jer mi nije odmah doslo na adresu ni mail pa sam ja njih zvao da vidim jesu li pregledali sta, kad sam nazvao odmah su mi rekli da je sve sredeno za 15tak dana samo zbog njihove greske nije nista doslo na kucnu adresu ili mail. Sretno svima :D


Hej juveu, cestitam na autoriz.
Pitam se je l ucis jezik od kuce, i kako planiras da trazis posao? Preko interneta ili ces ici kod nekog u Norvesku pa se zaputit sam? :)
Pozzz
 
Odgovor na temu

juveu
BiH

Član broj: 333300
Poruke: 10
31.176.130.*



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?29.07.2016. u 23:19 - pre 94 meseci
Citat:
alien33: Hej juveu, cestitam na autoriz.
Pitam se je l ucis jezik od kuce, i kako planiras da trazis posao? Preko interneta ili ces ici kod nekog u Norvesku pa se zaputit sam? :)
Pozzz


Hvala. Posto nigdje nemam u blizni kurs,jezik ucim sam pomocu knjiga i neta,mogu ti reci dobro ide. Jest da je teze ali dobro je.. Planirao sam ici tamo dok jos jezik usavrsim pa cu probati traziti direktno,necu nista odavdje slati. Pozdrav
 
Odgovor na temu

Olivera87
Uciteljica
Barajevo

Član broj: 329541
Poruke: 10
*.hfc.nornett.net.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.07.2016. u 11:24 - pre 94 meseci
Pozdrav svima iz Norveske. Dosla sam turisticki i da, za to vreme, pronadjem posao. Uciteljica po profesiji, dobila nostrifikaciju diplome od NOKUT-a. Imam polozen B1 kurs u Srbiji. E sad, pitanje je: kako da sredim da ostanem 6 meseci, kako bih za to vreme "propricala", upisala verovatno i neki kurs jezika dodatno jos ovde i usput pokusala da pronadjem posao? Je l' bio neko u slicnoj situaciji? Svi saveti su dobrodosli!
 
Odgovor na temu

Neutralac

Član broj: 322755
Poruke: 53
*.208.224.99.getinternet.no.



+18 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.07.2016. u 13:54 - pre 94 meseci
Ne mozes "da sredis" da ostanes sest meseci, ako si usla u Norvesku sa pasosem Srbije. Mozes da ostanes 90 dana koliko ti pripada po sengenu. U tih 90dana imas fore da apliciras za neku od viza...informacije oko viza mozes potraziti na sajtu udi-a.

Pozdrav i srecno
 
Odgovor na temu

Olivera87
Uciteljica
Barajevo

Član broj: 329541
Poruke: 10
*.hfc.nornett.net.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.07.2016. u 18:42 - pre 94 meseci
Hvala na odgovoru! Procitala sam da pre isteka 3. meseca, mogu da odem u policiju i da dobijem dozvolu od njih na jos 3 meseca. Ako imam nekog da garantuje za mene...
 
Odgovor na temu

markodrenov
Mašinski Inženjer
Majdanpek

Član broj: 320461
Poruke: 98
212-200-65-106.3gnet.mts.telekom.rs.



+27 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.08.2016. u 12:28 - pre 93 meseci
Moze nadji nekog da ide sa tobom u policiju ali mora da ima oppholdstilatelse i to je to. Provereno moze
Čuvajte svaki dinar kako bi stavili krunu na glavu.
 
Odgovor na temu

Olivera87
Uciteljica
Barajevo

Član broj: 329541
Poruke: 10
*.hfc.nornett.net.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.08.2016. u 18:05 - pre 93 meseci
Hvala! 😃 Svekrva ce garantovati za mene, ona ima fast!
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.08.2016. u 19:46 - pre 93 meseci
Potrebni radnici sa hrvatskim pasosem za rad u autopraonici-radionici u Norveskoj, po mogucnosti sa iskustvom u toj bransi ( pranje, poliranje...). Ima li zainteresovanih?
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

mladennis1
Serviser med.opreme
Kc Nis
Nis

Član broj: 331619
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.08.2016. u 20:52 - pre 93 meseci
Potreban smestaj(soba) u Oslu,od septembra...ako nekom treba cimer ili ima sobu za izdavanje,neka mi se javi,...pozz
 
Odgovor na temu

dado2002
Sarajevo

Član broj: 334371
Poruke: 2
188.127.100.*



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.08.2016. u 14:40 - pre 93 meseci
Pozdrav svima

Ovako zelim da ucim norveski, pa me zanima ima li ko da mi preporuci neku knjigu, ili neki dobar sajt.

Hvala unaprijed
 
Odgovor na temu

Marco90
Biochemical Engineer
Belgrade

Član broj: 211169
Poruke: 17
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?11.08.2016. u 15:43 - pre 93 meseci
Citat:
dado2002: Pozdrav svima

Ovako zelim da ucim norveski, pa me zanima ima li ko da mi preporuci neku knjigu, ili neki dobar sajt.

Hvala unaprijed



Ovo moze da ti bude od koristi, super je za pocetnike:
https://www.ntnu.edu/learnnow/


Takodje platforma za ucenje raznih jezika, na kojoj izmedju ostalog imas i audio kurs koji prati ove tekstove sa NTNU:
http://www.memrise.com/course/...beginner-norwegian-with-audio/
Ima super korisnih fraza!

Knjiga ima dosta, mozes ih skinuti sa neta guglajuci po nazivu. Recimo: På vei, Ny i Norge...

Srecno!
 
Odgovor na temu

zozonzo
zozon zo
nema
bena
zrk

Član broj: 324490
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?11.08.2016. u 21:37 - pre 93 meseci
Marco 90 ovo su ti auper sajtovi za ucenje norveskog. ja imam preko 100 gb knjiga filmova ma sevega i svacega za ucenje norge ali ovo je najbolje sto sam do sada video. Sve pohvale
 
Odgovor na temu

dado2002
Sarajevo

Član broj: 334371
Poruke: 2
188.127.100.*



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.08.2016. u 15:41 - pre 93 meseci
Citat:
Marco90: Ovo moze da ti bude od koristi, super je za pocetnike:
https://www.ntnu.edu/learnnow/


Takodje platforma za ucenje raznih jezika, na kojoj izmedju ostalog imas i audio kurs koji prati ove tekstove sa NTNU:
http://www.memrise.com/course/...beginner-norwegian-with-audio/
Ima super korisnih fraza!

Knjiga ima dosta, mozes ih skinuti sa neta guglajuci po nazivu. Recimo: På vei, Ny i Norge...

Srecno!


hvala marco, u ovoj knjizi NTNU, je li ima sve? odnosno kompletno gradivo? nije na primjer a1, a2 kao sto je ova pa vei. poceo bih iz nje uciti, djeluje mi najbolje
 
Odgovor na temu

Marco90
Biochemical Engineer
Belgrade

Član broj: 211169
Poruke: 17
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.08.2016. u 22:26 - pre 93 meseci
Citat:
dado2002: hvala marco, u ovoj knjizi NTNU, je li ima sve? odnosno kompletno gradivo? nije na primjer a1, a2 kao sto je ova pa vei. poceo bih iz nje uciti, djeluje mi najbolje


Ovo je interaktivni kurs, pocetni tekstovi su prilicno jednostavni da bi se postepeno povecavao broj novih reci. U okviru svakog teksta imas deo sa gramatikom i deo sa vezbanjem.
Ne znam sta da ti kazem za gramatiku, istina je da nije teska, ali nisam siguran koliko je jednostavno bez strucne pomoci, osim ako nisi megatalentovan za jezike. Ili si vec imao priliku da se sreces sa norveskim ranije?

Nijedna knjiga ne moze da ti ponudi kompletno gradivo jednog jezika, niti bi ti sam mogao tek tako da ga usvojis.
Mislim da je ovim kursem pokriven veci deo pocetnog nivoa (A1+A2), ali imaj na umu da neces naci sve odgovore u njemu.
Ipak je ziva rec nesto drugo.
Ja sam ovo usput praktikovao da vezbam, pored redovnog kursa i znacilo mi je da probijem barijeru oko slusanja i konstrukcije recenice.


 
Odgovor na temu

milans81
Beograd

Član broj: 334488
Poruke: 2
*.cpe.vektor.net.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?24.08.2016. u 20:44 - pre 93 meseci
Pozdrav. Imam jedno pitanje.
Kakve su sanse da kao kuvar odem za Norvesku?
Unapred hvala
 
Odgovor na temu

trawarijus
Miso Goja
Oslo

Član broj: 20366
Poruke: 68
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?25.08.2016. u 14:17 - pre 93 meseci
Pa ako vrijeme provodiš zijevajući na facebook-u, ne trudeći se da učiš jezik, jer bez jezika ne možeš ništa da uradiš....ili ako nisi napisao CV I dosada već nisi poslao preko 150 CV......onda su ti sanse za norvešku SLABE, gotovo nikakve!

Nettsider med jobbannonser:
www.nav.no
www.oslo.kommune.no
www.finn.no
www. computerworld.no IT-jobber
www.deltidsstidjobb.no Zamena i povremeni poslovi
www.gigass.no Poslovi u usluznim i hotelskim objektima
www.jobbdirekte.no CV og stillingsbase
www.jobbguiden.no Stillinger innen ingeniør,elektronikk
www.jobbnorge.no Stillinger innen offentlig virksomhet
www.jobb24.no Ulike stillinger/razlicita ponuda posla
www.karrierestart.no Razlicita ponuda u odnosu na struku
www.medrec.no Razlicita ponuda posla u zdravstvu
www.monster.no Dobar izbor poslova u okviru vise struka
www.offentlige-stillinger.com Drzavna ponuda na nivou opstine, regije/zemlje
www.orcus.no Posrednik u zaposljavanju/Bemanningsbyrå
www.petrojobb.no Arbeid i offshore/oljebransjen
www.statsjobb.no Ponuda javnih radnih mesta
www.stepstone.no Jobbportal med rikt utvalg/bogat izbor
www.allyours.no
www.sommerjobb.no
www.inkludi.no

VIKARBYRÅER.
www.manpower.no
www.adeco.no
www.stepstone.no
www.proffice.no
www.toptemp.no
www.temp-team.no
www.kellyservices.no
www.jobbzone.no
www.personalhuset.no
www.grata.no
Kada pauku uniste mrezu on je svaki sljedeci put napravi ljepsom i savrsenijom...
 
Odgovor na temu

denyluche
farmaceut

Član broj: 310052
Poruke: 7
*.inet.catch.no.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.09.2016. u 13:13 - pre 93 meseci
Citat:
mikidule:
Informacija za one koji zele da salju zahteve za autorizaciju za sykepleiera.

-Odmah da kazem da ukoliko nemate VISOKU skolu (min 3 god) nemojte ni da se trudite da saljete jer se sa srednjom ili starom Visom (2 god) ne moze dobiti.

Naime, zavrsio sam Visoku medicinsku i specijalizaciju iste po Bolonji (U Nisu). Prosle godine sam poslao dokumenta (i detaljni plan i program na 300+str). U medjuvremenu je SAK postao Helsedirektoratet ali su pravila ostala ista. Pre nekih 2 nedelje sam dobio konacan odgovor sta se priznaje.
Naime, zbog toga sto sam imao specijalizaciju, imao sam dovoljno teorije i bodova koje oni zahtevaju (min 180 ESPB) ali je sa praksom postao problem. Nije da oni ne priznaju nasu praksu ali se nasa praksa ne podudara sa njihovom i traze da odradim jos
- 6 nedelja u gerijatriji
- 6 nedelja u psihijatriji
- 6 nedelja u kucnoj nezi
- Nasjonal fag (prosiren pocetkom prosle godine)
- Jezik nivo B2 (Bergenstest)

Ova praksa se ne placa.

Ja sam odustao od svega jer ne mogu da radim za dzabe i placam troskove. Gratis sam mogao i u Srbiji da radim.
Mozda nekad u buducnosti, ako ne promene zakone ponovo.

Ne mislim nikome da ubijam volju ali zelim da vam sklonim iluzije o tome da mozete lagano da dobijete autorizaciju za medicinskog tehnicara (sykepleiera) jer su novine pune raznih gluposti koje ne vaze za nas iz Srbije. Ne vaze cak i za neke zemlje EU jer Norvezani nisu u EU i kroje te zakone onako kako njima najvise odgovara.

Puno pozdrava iz Osla





Cao,

Ja sam farmaceut i mi smo isto morali da polazemo Nasjonale fag. To nije toliko tesko. Ja imam dvoje dece, posao 100% i uz sve to sam uspela da polozim. Znaci moze!

Mislim da svi ljudi iz Srbije koji imaju visu skolu traze ipak papire sa srednjom medicinskom. Onda postajes bolnicar, dobijes odmah autorizaciju i pocnes da radis. Posle u hodu zavrsavas sve ostalo. Imaces dovoljno para za to.

Sto se jezika tice, pojavio se B2 ispit i na http://www.vox.no/norskprove/ i mnooogooo je laksi od Bergenstesta, a priznaje se. A praksu ces se vec snaci da odradis.

Pozz
 
Odgovor na temu

Nemanja0
Oslo

Član broj: 334052
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.09.2016. u 18:52 - pre 92 meseci
Zadnjih 2 dana sam u Oslu .. Neka mi se jave svi koji pricaju srpski zelim da upoznam nase ljude da prosirim krug prijatelja :)))
 
Odgovor na temu

DejanKP
Novi Sad

Član broj: 334625
Poruke: 1
*.213.60.56.getinternet.no.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.09.2016. u 16:26 - pre 92 meseci
Pozdrav! Nalazim se u Oslu, imam HR pasos i trazim posao. Ako ima neko da pomogne neka mi se molim Vas javi (sveze sam registrovan, pa mozda mi ne mozete jos slati poruke). Imam iskustva u prodaji, kao konobar, pomocnik u kuhinji itd.
Pricam odlicno engleski og lite norsk.
 
Odgovor na temu

bonifacic

Član broj: 334187
Poruke: 15



+40 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.09.2016. u 09:08 - pre 92 meseci

mislim, licno me boli uvo ali prosto ne mogu da verujem kako smo zaguljen narod.

 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7832051 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.