Srodne teme
Kliknite za generisanje liste srodnih tema...
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

af:selectManyShuttle

[es] :: Java :: af:selectManyShuttle

[ Pregleda: 2570 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cwele

Član broj: 97663
Poruke: 21
*.041net.co.yu.



Profil

icon af:selectManyShuttle28.08.2007. u 17:42 - pre 202 meseci

- sta god postavio za vrednost 'value' atributa ove JSF komponente - bilo koju List-u- to nece da mi se prikaze u desnoj listi. U desnoj listi nikada nista ne dobijam, mada mi backing bean metod za taj property vrati taman ono sto mi treba.

Ima li neko da ponudi primer koji radi, stim da se 'value' atribut postavlja iz backing bean metoda ?
 
Odgovor na temu

anon315

Član broj: 315
Poruke: 1657
*.adsl.sezampro.yu.



+13 Profil

icon Re: af:selectManyShuttle28.08.2007. u 18:29 - pre 202 meseci
Nije u pitanju standardna JSF komponenta, vec Oracle ADF custom JSF komponenta.

Cini mi se da ti hoces da po defaultu imas neke iteme izabrane. Nisam imao takvu potrebu, ali mi se cini da ces morati da pravis JavaScript proxy da bi to postigao. Baci pogled:

http://www.oracle.com/technolo...put/CoreSelectManyShuttle.html

Treba pogledati 11g (ja jos nisam), tamo su ADF komponente znatno uznapredovale, nadam se da ima vise kontrole nad komponentnom kroz Javu.
 
Odgovor na temu

cwele

Član broj: 97663
Poruke: 21
*.041net.co.yu.



Profil

icon Re: af:selectManyShuttle28.08.2007. u 19:04 - pre 202 meseci
Citat:
Vanja Petreski: Nije u pitanju standardna JSF komponenta, vec Oracle ADF custom JSF komponenta.

Cini mi se da ti hoces da po defaultu imas neke iteme izabrane. Nisam imao takvu potrebu, ali mi se cini da ces morati da pravis JavaScript proxy da bi to postigao. Baci pogled:

http://www.oracle.com/technolo...put/CoreSelectManyShuttle.html

Treba pogledati 11g (ja jos nisam), tamo su ADF komponente znatno uznapredovale, nadam se da ima vise kontrole nad komponentnom kroz Javu.


- sa leve strane (u levoj listi) su mi nerasporedjeni radnici.
U desnoj listi (to je ona koja pravi problem i koja dobija vrednosti iz 'value' atributa) su mi radnici koji su rasporedjeni u tekuce (master slog) odeljenje

Znaci, kad odem na neki master (odeljenje), tada mi se af:selectManyShuttle ponasa tako da leva strana pokazuje nerasporedjene radnike, a desna one koji su trenutno u tom odeljenju.

Ali desna strana mi je uvak prazna, ma kakvu List-u vratio iz metoda koji mi je na 'value' propertiju, makar ona i ne imala nikakve veze sa radnicima, nego sadrzi bilo sta.

I ne mogu da verujem da mi treba JavaScript proxy da bi to postigao. Ima takav primer u knjizi Duncan Mills & Peter Koletzke, ali koda nema ni u knjizi, ni na sajtu. Pisao sam im, ali mi nikada nisu odgovorili.

A NAJGORE je sto ADF Faces ne daje nikakav log u fajl niti bilo sta slicno, pa ne mogu da pratim sta se to desava u Render-u pa ne renderise kako treba (tj, koja su mi setovanja pogresna)

U svakom slucaju, hvala i na ovom odgovoru...
 
Odgovor na temu

anon315

Član broj: 315
Poruke: 1657
*.adsl.sezampro.yu.



+13 Profil

icon Re: af:selectManyShuttle28.08.2007. u 19:21 - pre 202 meseci
Pa kazem ti, izgleda da je nemoguce kontrolisati desnu listu pomocu Java koda + komponenta je ocigledno namenjena da je desna inicijalno prazna, pa onda korisnik bira. Primeti da kada odabiras sa leva na desno, kako se ne okida submit, nego javascript prebacuje. To znaci da ce tek posle submita tvoja desna lista biti popunjena. Dakle, cini se kao da ces morati da resis problem javascriptom nekako. Mada ni meni ovo nije logicno.. Ali uvek mozes da extendujes tu komponentu i da joj prosiris ponasanje ;)
 
Odgovor na temu

cwele

Član broj: 97663
Poruke: 21
*.energosoft.co.yu.



Profil

icon Re: af:selectManyShuttle29.08.2007. u 06:21 - pre 202 meseci
Citat:
Vanja Petreski: Pa kazem ti, izgleda da je nemoguce kontrolisati desnu listu pomocu Java koda + komponenta je ocigledno namenjena da je desna inicijalno prazna, pa onda korisnik bira. Primeti da kada odabiras sa leva na desno, kako se ne okida submit, nego javascript prebacuje. To znaci da ce tek posle submita tvoja desna lista biti popunjena. Dakle, cini se kao da ces morati da resis problem javascriptom nekako. Mada ni meni ovo nije logicno.. Ali uvek mozes da extendujes tu komponentu i da joj prosiris ponasanje ;)


- ijaooo...ustvari, tvoj link mi je pomogao da shvatim da se ta komponenta ponasa isto kao i ostale 'selectMany', naime, List-a koja formira desnu stranu ce biti prikazana _samo ako se njeni clanovi nalaze (podskup su ) od leve liste.,
Posto su meni u levoj listi nerasporedjeni radnici, a u desnoj oni koji su rasporedjeni u tekuce odeljenje, te dve liste nemaju presek, stoga u desnoj listi ne dobijam nista
A sto je najgore, na pogresan trag me je naveo primer iz pomenute knjige, i sad mi je jasno zasto mi autori nista ne odgovaraju kada trazi source za taj primer, niti ga ima na web sajtu, i idem iz ovih stopa da im napisem mail.
 
Odgovor na temu

anon315

Član broj: 315
Poruke: 1657
*.antegra.com.



+13 Profil

icon Re: af:selectManyShuttle29.08.2007. u 08:17 - pre 202 meseci
Jbg. izuzetno losa dokumentacija :(
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: af:selectManyShuttle

[ Pregleda: 2570 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Srodne teme
Kliknite za generisanje liste srodnih tema...
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.