Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta mislite o windows visti?

[es] :: Windows desktop :: Sta mislite o windows visti?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 27343 | Odgovora: 101 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zoran_dojkic

Član broj: 105358
Poruke: 1688
PPP-02-231.beobug.com.



+35 Profil

icon Re: Sta mislite o windows visti?09.09.2007. u 12:55 - pre 202 meseci
Citat:
Goran Mijailovic: Dojkicu a sta si sve izbacio iz te Viste, pomocu programa vLite-1.0.exe?

Ima li nekih problema u radu ili nekih ogranicenja u funkcionalnosti?


Do sada nisam primetio ni jedan problem u radu ni bilo kakva ograničenja.
Iz više pokušaja sam došao do ovog izbora (CD RW i XP sa vLite na drugoj particiji). Help treba da se ostavi da bi mogao da se instalira srpski interfejs, to piše, ali ne piše da treba još neka sitnica da ostane. Tu vrstu problema sam rešio tako što sam ostavio sve komponente koje ne zauzimaju mnogo mesta, a nisam siguran šta sve od njih zavisi, Error Reporting i slično, zato je ostalo i još nešto što možda uopšte nije potrebno. Od drajvera za mrežu i štampač treba izabrati samo potrebne. Intenet Explorer nisam brisao iako ga ne koristim, mislim da ne treba da objašnjavam zašto je ostao, ali sam ipak sklonio Windows Media Player... Kome nije potrebno da dovede instalaciju na veličinu jednog CD-a, može da napravi DVD sa 1,5 GB koji sadrži sve drajvere, ali su izbrisani istočni jezici, SuperFetch i ostalo nepotrebno, ili da podeli instalaciju na dva CD-a.
Ovo je spisak uklonjenih komponenti:

Code:

; vLite preset file

[Information]
Version = 1.1 beta on 2.0.50727.42 Microsoft Windows NT 5.1.2600 Service Pack 2
Target = Windows Vista ULTIMATE 32-bit 

[Compatibility]

[Components]
;# Hardverska podrška #
Faks podrška
Internet interfejs malog računarskog sistema (iSCSI)
Smartcards
Windows Mobile Device centar
Windows prenosivi uređaji
Windows prikupljanje slika
;# Igre #
Inbox igre
Istraživač igara
Premium Inbox igre
;# Jezici #
Japanski
Korejski
Pojednostavljeni Kineski
Tradicionalni Kineski
;# Mreža #
MSN Installer
Servisi Internet informacija
Udaljeni desktop i pomoć
Udaljeni Desktop klijent
Uspostavljanje veze sa Mrežnim projektorom
Windows Collaboration
;# Multimedia #
Čuvari ekrana
Media Centar
Movie and DVD Maker
Pozadine
SideShow
Snimač zvuka
Uzorci slika
Windows galerija slika
Windows kalendar
Windows Media dekoder
Windows Media Player
Windows Media uzorci
Windows prikazivač slika
;# Pribor #
Centar dobrodošlice
Centar za prenose
Podrška govora
Pristupačnost
Snipping alatka
;# Servisi #
Datoteke van mreže
Microsoft DFS Replication
Volume Shadow Copy
;# Sistem #
Centar za sinhronizaciju
Defragramator diska
Monitor pouzdanosti i performansi
Oporavak sistema (System restore)
Prirodni jezik
Račun performansi
ReadyBoost
Roditeljska kontrola
Ručna instalacija (Setup.exe)
SuperFetch
Tablet PC
Windows Defender
Windows Easy Transfer
Windows rezervna kopija
Windows SAT
Zip fascikla
;# Upravljački programi #
Ethernet mrežni adapteri
Skeneri
Štampači-Apollo
Štampači-Brother
Štampači-Canon
Štampači-Citizen
Štampači-Dell
Štampači-Diconix
Štampači-Epson
Štampači-Fuji Xerox
Štampači-Fujitsu
Štampači-Gestetner
Štampači-HP
Štampači-IBM
Štampači-Infotec
Štampači-Konica
Štampači-Konica Minolta
Štampači-Kyocera Mita
Štampači-Lanier
Štampači-Lexmark
Štampači-Minolta
Štampači-Minolta-QMS
Štampači-NEC
Štampači-NRG
Štampači-Oce
Štampači-Oki
Štampači-Okidata
Štampači-Olivetti
Štampači-Opšti štampač
Štampači-Panasonic
Štampači-QMS
Štampači-Ricoh
Štampači-Samsung
Štampači-Savin
Štampači-Seikosha
Štampači-Sharp
Štampači-Sony
Štampači-Star
Štampači-Tally
Štampači-Tektronix
Štampači-Wipro ePeripherals
Štampači-Xerox

[Options]
UAC (User Account Control) = Onemogućeno
Hibernacija = Isključena
Memorijski zahtjevi = 256MB

[Protection]

[Drivers]

[Unattended]

[Hotfixes]

[LanguagePacks]


[Ovu poruku je menjao zoran_dojkic dana 09.09.2007. u 14:11 GMT+1]
 
Odgovor na temu

zoran_dojkic

Član broj: 105358
Poruke: 1688
PPP-02-231.beobug.com.



+35 Profil

icon Re: Sta mislite o windows visti?09.09.2007. u 13:06 - pre 202 meseci
Citat:
0011101100101001: Ja mislim da ipak treba da instaliras winx sp sa nekim vista transformation pack-om,win media player 11 i explorer 7-com.
Eto ti kompletna vista koja jede manje resursa ;).
Inace vista nije mnogo napredovala od xp-a,napredovali su samo servisi i za nijansu bolji interfejsi.


Nije to isto, a i transformation pack za XP pravi velike probleme, to smo već raspravljali na ovom forumu. Bolje rešenje je Vista i XP na dve particije dok se ne odlučiš šta ti više odgovara.

Citat:
0011101100101001:
Inace za vistu mislim da je jedan veliki marketingski trik

Tu si možda u pravu.
 
Odgovor na temu

viss02

Član broj: 100217
Poruke: 340
*.dialup.neobee.net.



+5 Profil

icon Re: Sta mislite o windows visti?12.09.2007. u 21:36 - pre 202 meseci
Citat:
0011101100101001: Inace za vistu mislim da je jedan veliki marketingski trik

Slažem se u potpunosti, samo da dodam da vista pomaže prodaju novih programa pošto mnogo starog softvera neće da radi na visti.
 
Odgovor na temu

zonic

Član broj: 83895
Poruke: 1379
77.46.232.*



+5 Profil

icon Re: Sta mislite o windows visti?13.09.2007. u 13:14 - pre 202 meseci
Morao sam ponovo da se ukljucim u ovu temu mada nisam hteo , potreban mi je savet jer iz radoznalosti a i drugih razloga , na korak sam da instaliram vistu lite na veoma slabu konfiguraciju .Naime dodao sam graficku kartu iskljucio integrisanu i dobio punih 256 rama , to je proslo ali sad instalacija prijavljuje da Bios na ploci nije ACPI kompatibilan ( ploca je veoma stara na njoj radi AMD 700 mhz ) .Bios je AMIBIOS v1.21.04 ima li sanse da se nesto uradi sa ovim biosom ( flesh ili tako nesto ) kako bi postao kompatibilan za instalaciju viste .
 
Odgovor na temu

MOHOK7
REFERENT ZA PAKOVANJE MAGLE I BROJANJE
OBLAKA
Austrija

Član broj: 42823
Poruke: 930
90.146.96.*

ICQ: 222868371
Sajt: www.bio-garten.net


+7 Profil

icon Re: Sta mislite o windows visti?09.10.2007. u 18:54 - pre 201 meseci
Imam nameru da predjem na Vistu (u osnovi i nema mi druge jer treba da uzmem novi racunar a to dobijas samo sa vistom).
Zanima me kakvo je vase iskustvo kada je RAM u pitanju? Radim sa MAX 9:0 njemu treba mnogo RAM a a XP koliko je meni poznato nije nikada mogao da preradi vise od 2,5 GIG natrpaj mu koliko god hoces on pocne da drlja po hard disku.
Zahvalan sam za svaki savet.
Pozdrav s ove strane Alpa
MOHOK
 
Odgovor na temu

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

Član broj: 143532
Poruke: 1476
91.150.119.*

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: Sta mislite o windows visti?09.10.2007. u 22:46 - pre 201 meseci
Ovako Windows vista je za poslednjih nekoliko meseci doziveo katastrofalnu popularnost,i to je samo jedan od pokazatelja da je kvalitetan operativni sistem.
moja iskustva su sledeca:
Vista je jako lepo dizajniran operativni sistem koji jako dobro radi i na 32-bitnim i 64-bitnim racunarima bez ikakvih problema ako je ram memorija velika(velikog kapaciteta)Imao sam prvo 32-bitnu konfiguraciju do pre neki dan i jako je dobro radila vista na kompu,imao sam 2Gb rama i nijednom nisam uspeo nesto da zeznem nikakve greske,ma potpuno stabilan OS.
Sada imam na jednom od hardova instaliranu Vistu i jako sam zadovoljan jedino je to sto sam navikao na Xp pa jos uvek sljakam na njemu.Sto se tice Viste najbolja varijanta je vista Ultimate jel je jednom recju kompletna,nije losa ni Buisnes ali po meni ultimate je Br.1.
Imao sam malih problema na pocetku nisam uspeo da nastelujem modem(ADSL 512) jer ima podesavanja parametara u samom browseru a i malo je drugacije pravljenje konekcije inace i to nije neresivo.
mEdjutim sada imam malih problema sa AutoCAD -om 2008 jel prijavljuje neke greske kada ga instaliram na Visti a na XP-u radi perfektno.
Stoga ja bih se jos malo zadrzao na Xp-u jel mi vista deluje kao jedan lepo nasminkan OS i jako stabilan ali ima jos nekih nedostataka.
MOHOK7: Sto se tice Ram memorije mozes slobodno da stavis i vise od 4GB jel radi lepo i ne drlja po hardu.
E sada ima mane a to su da ona nece bas lepo da prihvati starije programe vec puca ka novim verzijama tipa NERO 8,Auto CAD 2008,3DS max 9,MAYA 8.5.... mozda ce raditi i neka molo starija verzija ali nisam probao pa ne znam kako bi to radili

Znaci jednom recju jedan operativni sistem sa velikim zahtevima ! ! !
Pozdrav od Nikole ! ! !
Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
Odgovor na temu

sasa_vu
Beograd

Član broj: 62061
Poruke: 200

Sajt: www.fuckoffimbusy.com


+53 Profil

icon Re: Sta mislite o windows visti?09.10.2007. u 23:12 - pre 201 meseci
Citat:
doziveo katastrofalnu popularnost

Citat:
samo jedan od pokazatelja da je kvalitetan operativni sistem.

Citat:
ali ima jos nekih nedostataka

???
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Sta mislite o windows visti?12.10.2007. u 12:16 - pre 201 meseci
Probao sam da ne primetim ovu temu, ali... evo primetio sam je. Ja jos uvek ne mislim nista posebno o Windows Visti, a i vecina mojih kolega iz struke koje znam su istog misljenja. Interesantan "novi" M$ OS i nista vise. Zdere hard diskove i RAM za dorucak, upisuje boot parametre na najcudnija mesta na masinama sa vise HDD-ova, puno nepotrebnih sitnicarskih opcija sto se tice user control-a, baguje kad se instaliraju neke stvari koje bi trebale da rade, pravi probleme u mrezi... Jedino sto je lepo dizajnirana ali dzabe kada trazi zver od masine da bi njena lepota dosla do punog izrazaja. Mogao bih da napisem clanak o tome sta mi se sve ne dopada kod Viste ali necu. Vreme ce reci da li je Vista dobar ili los M$ OS (mozda se stvari poprave uz neki service pack). Trenutno ga svrstavam u istu kategoriju promasaja kao i Windows Me u svoje vreme. Evo sve sto trenutno mislim o Visti u jednoj recenici: "Tresla se gora, rodio se mis." Vista je samo malo vise nabudzen i naduvan Windows XP to jest, jos jedna u nizu verzija nabudzenog Win NT-a :)
 
Odgovor na temu

MOHOK7
REFERENT ZA PAKOVANJE MAGLE I BROJANJE
OBLAKA
Austrija

Član broj: 42823
Poruke: 930
90.146.96.*

ICQ: 222868371
Sajt: www.bio-garten.net


+7 Profil

icon Re: Sta mislite o windows visti?12.10.2007. u 15:07 - pre 201 meseci
:-)
Sve je to u redu drustvo. Windows kao sistem ima ovde ne bas ljubazan naziv:"Najduzi virus na svetu"
Kad je sistem u pitanju najbolja iskustva do sada imam sa OS (MAC racunari) Jedina tragedija u svemu je to sto programi koje u poslednje vreme koristim ne rade na tom sistemu: CATIA ProE MAX itd.
Problem kod Windowsa XP (to je sistem koji sada imam) je to sto nije u stanju da "Preradi" vise od 2,5 GIGA RAM-a nema veze koliko mu natrpas on posle 2,5 GIGA pocne da drlja po Hard disku, sto je ukoliko si prisiljen raditi istovremeno sa Programima koji su "Pohlepni" na memoriju bukvalno nocna mora. Otvoris li P Shop i MAX i CATIA (ili ProE) istovremeno eto ti uzasa.

Konkretno me zanima koliko RAM a mogu da mu natrpam a da on to primeti i da ne drlja po hardiju. Taj podatak mi jos uvek nije poznat.
Pozdrav i postovanje s ove strane Alpa
MOHOK

 
Odgovor na temu

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

Član broj: 143532
Poruke: 1476
77.46.187.*

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: Sta mislite o windows visti?12.10.2007. u 16:47 - pre 201 meseci
Ne raumem te bas na kom operativnom sistemu koliko rama mozes da stavis jel to pitas?
Kada vec radis to a ja sam isto poceo i imm problema sa tim programima zbog windows xp sp2 ali ja sada radim na drugom hardu na mekintos-u x10 32bita i sve radi odlicno inace operativni sistem je na dvd disku i mogu da stavim 4 gb bez problema kingston.Licno sam probao i odlicno radi pa sada radim samo na njemu.
Pozdrav od Nikole ! ! !
Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
Odgovor na temu

dzoni8
nezaposlen
beograd

Član broj: 159447
Poruke: 34
89.216.44.*



Profil

icon Re: Sta mislite o windows visti?12.10.2007. u 17:06 - pre 201 meseci
Samo problemi.Imao sam ga i nikad vise.Sto se mene tice,podalje od njega
 
Odgovor na temu

ljuba.micic

Član broj: 136962
Poruke: 201
77.46.249.*



+6 Profil

icon Re: Sta mislite o windows visti?12.10.2007. u 22:43 - pre 201 meseci
Apropo katastrofalne popularnosti Viste:

http://www.osnews.com/story.ph...XP-SP3-Is-It-Better-Than-Vista

Izgleda da je M$ pustio vistu niz vodu... Nekoliko programa ( za koje je naznaceno da su i za Vistu ) nisam uspeo da instaliram na doticnom ( Vista ) OS. Kritike Viste pljuste na sve strane... Danas je, ipak, pokazala jednu dobru stvar: Skinuo sam Maemo SDK VMWare, tarbz2, od cca 2,47 Gb. U XP - pokusavao sam da je raspakujem, WinZIP, WinRAR, 7z i stalno, na kraju procesa, prijavljivali neku gresku. Na kraju prebacim tarbz2 fajlu i 7z u Vistu i odradi posao odmah i za dosta krace vreme nego XP! I od Viste ima neke vajde....
 
Odgovor na temu

Notorious91
Nebojša Bobić
Novi Sad

Član broj: 156014
Poruke: 119
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.notorious-ns.blogspot..


Profil

icon Re: Sta mislite o windows visti?14.10.2007. u 20:31 - pre 201 meseci
Jednom recju gov**!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Odgovor na temu

spale029

Član broj: 175810
Poruke: 7
87.250.125.*



Profil

icon Re: Sta mislite o windows visti?14.03.2008. u 19:03 - pre 196 meseci
super je
 
Odgovor na temu

zonic

Član broj: 83895
Poruke: 1379
212.200.207.*



+5 Profil

icon Re: Sta mislite o windows visti?14.03.2008. u 20:04 - pre 196 meseci
Od kad radim u Visti nisam ( 1 god ) imao nikakvih problema vezanih za rad operativnog sistema evo je i sad radi kao "DOKSA" a sa XP - svaka 2 meseca nova instalacija cak mislim da je 98-se pitomija od XP to je moje misljenje posle dugogodisnjeg rada . Sad su najzad postavili operativni sistem kako treba , sve je stvar navike i potreba .
 
Odgovor na temu

MOHOK7
REFERENT ZA PAKOVANJE MAGLE I BROJANJE
OBLAKA
Austrija

Član broj: 42823
Poruke: 930
90.146.103.*

ICQ: 222868371
Sajt: www.bio-garten.net


+7 Profil

icon Re: Sta mislite o windows visti?15.03.2008. u 06:32 - pre 196 meseci
Kupio racunar sa instaliranom Vistom i sad narucio XP 64 Bit
Vista je po mom misljenju laki uzas.
Pozdrav
MOHOK
 
Odgovor na temu

yeljko

Član broj: 97908
Poruke: 580
87.250.119.*



+4 Profil

icon Re: Sta mislite o windows visti?15.03.2008. u 12:55 - pre 196 meseci
Osim sto ljepse izgleda od XP nista drugo posebno.
Mislim da joj vrijeme tek dolazi.
 
Odgovor na temu

babarogatajna
so

Član broj: 69971
Poruke: 240
*.dynamic.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Sta mislite o windows visti?16.03.2008. u 12:28 - pre 196 meseci
ajd da i ja dodam nesto.
jedni tvrde ovo drugi tvrde ono, ako postoji samo jedna osoba koja moze reci da joj vista, sa recimo pedesetak instalisanih programa, radi dobro onda bi svi ostali koji tvrde suprotno trebali da se zapitaju da problem mozda ipak nije do njih. mozda nemaju odgovarajuci hardver, "falicnu" verziju viste, nekompaktibilan softver...
licno koristim vistu jos od beta verzija i jedini problem koji imam je kworld 7131 tv kartica koju nikako da aktiviram ali tu nebih direktno optuzio vistu. proizvodjaci hardvera su duzni da ponude odgovarajuce drivere za svaki OS.

no da odgovorim na tvoje pitanje:

mislim da je vista u redu, u stvari tvrdim da je u redu! :)
 
Odgovor na temu

spale029

Član broj: 175810
Poruke: 7
87.250.125.*



Profil

icon Re: Sta mislite o windows visti?16.03.2008. u 16:50 - pre 196 meseci
ma sigurno je u redu koristim je od novembra 2006 a sad koristim srpsku verziju i sve mi radi od autocada corela .... ma sve sto je radilo i na xp ..... sila je a svak ima pravo na svoje misljenje....
 
Odgovor na temu

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
217.169.209.*

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: Sta mislite o windows visti?16.03.2008. u 17:14 - pre 196 meseci
Vista na sledećoj konfiguraciji:

Asus - P5K Intel P35
Cooler Master - 450W PFC Active
SAMSUNG - 931BF
Samsung - DVDRW 18x ivory S-ATA
WESTERN DIGITAL - 500GB 7200rpm 16MB SATAII SE Caviar
NVIDIA GeForce 8800 GT
KINGSTON - KVR 2x1GB DDR2 800
Intel - Core2Duo E6750 4MB L2

radi već par meseci bez ikakvih problema (čak i zloglasna Technisat SS2), bez ijednog virusa, sve aplikacije rade kao i na XP izdanju, a čak je osetno ubrzanje koje potiče od prebacivanja tereta na GPU. Za onoga ko ima mašinu koja može da je gura - moja preporuka.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Sta mislite o windows visti?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 27343 | Odgovora: 101 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.