Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sirina zvucne slike

[es] :: Muzička produkcija :: Sirina zvucne slike

[ Pregleda: 2209 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

avets
Stevan Matic
Negotin

Član broj: 145872
Poruke: 11
*.smin.itsisp.net.



Profil

icon Sirina zvucne slike26.08.2007. u 02:29 - pre 202 meseci
Zbog ovog neznanja procitao sam,skoro,sve teme na ovom forumu ali nigde nisam nasao ovo sto me zanima.U svari ne znam kako da dobijem sto siri zvuk nekog instrumenta(na primer trube).Radim u Cubase-u SX-3 a od semplera koristim EXSP24.Kartica je,dosta pominjana,SB Live (bez kx-a).Probao sam razne fore i fazone koje sam slusao od ljudi koji se ,,bave"muz.produkcijom,ali,ili ni oni neznaju ili nisu hteli da otkriju taj fazon.Nadam se da cu na ovom forumu naci odgovor!Poz!
Kad ja tamo,a ono medjutim!
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.co.yu.



+30 Profil

icon Re: Sirina zvucne slike26.08.2007. u 02:46 - pre 202 meseci
Sta podrazumevas pod sirim zvukom ? Prostornu sirinu ili "glomazan" zvuk koji se rasprostire siroko po nekom delu frekventnog opsega ?
 
Odgovor na temu

avets
Stevan Matic
Negotin

Član broj: 145872
Poruke: 11
*.smin.itsisp.net.



Profil

icon Re: Sirina zvucne slike26.08.2007. u 15:05 - pre 202 meseci
Mislim na prostornu sirinu kao,na primer,trumpeti u pesmi V.G.-Andjele!
Kad ja tamo,a ono medjutim!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.co.yu.



+30 Profil

icon Re: Sirina zvucne slike26.08.2007. u 18:48 - pre 202 meseci
Stereo reverb koji treba da ima veliki decay (vise od 2 sec) i nekih 150 ms predelay-a.
 
Odgovor na temu

avets
Stevan Matic
Negotin

Član broj: 145872
Poruke: 11
*.smin.itsisp.net.



Profil

icon Re: Sirina zvucne slike26.08.2007. u 21:44 - pre 202 meseci
Hvala Aco!Pa da probamo...
Kad ja tamo,a ono medjutim!
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Sirina zvucne slike27.08.2007. u 16:01 - pre 202 meseci
Ne bavim se aktivno snimateljskim zanatom, ovo rezonujem na osnovu audio/DSP laboratorijskog iskustva - moze da ispadne
sasvim neprakticno iz nekog razloga (a moze biti da algoritam stereo reverba radi potpuno istu stvar) :

Podjimo od predpostavke da imas submix koji planiras da ide na L (levi kanal) i submix koji planiras da ide na R (desni kanal).

Ako bi routovao svaki od tih submix-eva na nove zasebne kanale (tj. imao duplikate svakog od njih), onda bi mogao da napravis
treci i cetvrti submix koji sadrzi razliku (L-R) odnosno (R-L), pri cemu negativni predznak nekom kanalu dajes tako sto mu promenis
polarity (tj. obrnes fazu), zasta na vecini boljih miksera postoji po jedno dugme po svakom kanalu.

Probaj da te dodatne submix-ove signala razlike ukombinujes u kompletni mix.

U principu, razlika (L - R) ili (R - L) bi trebalo da ilustruje visak prisutnosti (dominaciju) levog kanala koji se cuje kad se sedi dosta ulevo,
odnosno visak prisutnosti (dominaciju) desnog kanala kad se sedi dosta udesno u odnosu na glavnu osu sa koje dolazi zvuk.
Naravno, razlicitim vrednostima slidera mozes da postignes i nesto tipa (k1*L - k2*R).

Zbog dupliciranja kanala, sa stanovista shuma mozes ocekivati izvesna pogorsanja.

 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
..ubr07.dals.blueyonder.co.uk.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Sirina zvucne slike28.08.2007. u 20:32 - pre 202 meseci
evo da i ja napisem par ovih tehnika dupliranja.

prvo uzmi L i R kanale svog mixa i panuj ih u mixeru skroz levo i skroz desno, a nivo im ostavi tacno na Unity Gain (0). Onda dodaj jos 2 tracka i iskopiraj oba kanala tu. Onda kopijama L i R kanala obrni faze. Panuj -L kopiju skroz desno u mixeru. Panuj -R kopiju skroz levo. Podizi fejdere -L i -R kanala polako i slusaj efekat na stereo slici, ostavi ih tamo gde ti se najvise svidja. Sto ih vise podignes, bice ti sira slika. Nemoj da podizes -L i -R fejdere na isti nivo sa originalima jer ces u Mono verziji mixa dobiti potpuno ponistavanje zbog faznih fazlika.

druga tehnika je M/S, koja se koristi u masteringu za odvajanje centra i stereo kanala. M/S znaci Middle/Sides po slicnoj stereo tehnici sa mikrofonima. U masteringu je neki zovu i Mono/Stereo. U principu pravi 3 kanala od 2, jedan za centar mixa i dva za obe strane odvojeno.

Kanali su S (L-R = S), -S (obrni fazu prvom) i M (L+R=Mono - S = M). Panuj M kanal u mixeru tacno u centar, panuj S kanal skroz levo, -S kanal skroz desno. Menjaj relativne nivoe kako zelis. Ovom tehnikom mozes pored menjanja odnosa nivoa u stereo snimku i da ojacas centar, ako ti je tu npr blag vokal. Jedna tehnika koja moze da prosiri mix je da kompresujes centar, a na strane ucitas expandere.
 
Odgovor na temu

avets
Stevan Matic
Negotin

Član broj: 145872
Poruke: 11
*.smin.itsisp.net.



Profil

icon Re: Sirina zvucne slike29.08.2007. u 00:53 - pre 202 meseci
Uff...izneli ste dosta varijanti!Sve to,prvo,treba da se shvati a onda i proba.U svakom slucaju hvala svima,nesto ce mi,verovatno,uspeti.Poz!
Kad ja tamo,a ono medjutim!
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: Sirina zvucne slike

[ Pregleda: 2209 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.