Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

privatni posao iz domena elektronike

[es] :: Elektronika :: privatni posao iz domena elektronike
(Zaključana tema (lock), by guja011)

[ Pregleda: 4891 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mungos 7
Mladen Mugoša
Podgorica

Član broj: 12466
Poruke: 739
*.crnagora.net.



Profil

icon privatni posao iz domena elektronike23.08.2007. u 13:58 - pre 202 meseci
pozdrav svim elektronicarima!

elektronikom se bavim od pocetka srednje skole, zavrsio sam elektrotehnicku, upisao elektrotehnicki fax koji jos nisam zavrsio (9 ispita ostalo)
trenutno radim kao serviser monitora i stampaca u jednoj firmi

u mojem mjestu ne postoji nesto puno posla vezano za elektroniku

a nastojim da u dogledno vrijeme pocnem svoj privatni posao iz domena elektronike
znam da ce biti potrebno dosta ulaganja al svako od nas kad dodje u neke godine da razmislja o porodici mora naci posao od kojeg ce da je izdrzava, ne mislim na nikakvo bogacenje i luksuz, vec jedan dovoljan posao za normalnu egzistenciju

pitanja glase:
da li neko od prisutnih na forumu se bavi svojim vlastitim privatnim poslom vezanim za elektroniku?
koja je to vrsta posla?
kako od njega zivi?
i koji su eventualni savjeti pocetnicima kao meni?

ps. solucija da trazim posao u nekoj firmi otpada iz cisto licnih razloga.

zahvalio bih na bilo kakvom odgovoru!

 
0

guja011
Bgd

Moderator
Član broj: 15025
Poruke: 8056
91.150.112.*



+128 Profil

icon Re: privatni posao iz domena elektronike24.08.2007. u 01:00 - pre 202 meseci
pa ako radiš kao serviser onda si bolji od početnika bar za 1 iskustvo serviserskog posla, tarifiranja i količine posla uopšte.
da bi ti posao bio uopšte isplativ , treba da ga ima, jel.
znači , koliko ga uopšte ima, jel ti dolazi na noge ili ćeš zujati po terenu, (lokalna)konkurencija, reklama itd.. zavisi od puno stvari.

"solucija da trazim posao u nekoj firmi otpada iz cisto licnih razloga" nije baš neko opravdanje (na prvi pogled) ili još nisi bio u većim problemima.

u svakom slučaju, prelazak iz (tuđe) firme u sopstveni posao je veliki korak.
 
0

Mungos 7
Mladen Mugoša
Podgorica

Član broj: 12466
Poruke: 739
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: privatni posao iz domena elektronike24.08.2007. u 08:58 - pre 202 meseci
istina nisam bio u nekim vecim problemima,
ali ovdje se radi o situaciji zaposljavanja kakva je samo specificna za Crnu Goru
vi recimo diplomirate elektrotehnicki fax u Podgorici, i ako nemate dovoljno cvrste veze da preko nekog upanete u neku dobru veliku firmu (tu mislim na mobilne operatere, telekom i sl.), necete naci neki posao kakav bi jedan inzenjer zasluzio
i nije to samo specificno za visoko obrazovane vec i za tehnicare, a cesto puta tehnicari rade poslove iste kao i visokoobrazovani
to je jednostavno pitanje cjelokupne privrede Crne Gore
al necu u to da ulazim

htio sam da pitam ljude iz okruzenja koje poslove sa elektronikom rade i od toga zive

a veliki korak je neizbjezan ako mislim da zaradjujem vise
u svakom slucaju zahvaljujem na odgovoru!
 
0

dendic
servisi ,odrzavanje
Mostar

Član broj: 10678
Poruke: 1856



+10 Profil

icon Re: privatni posao iz domena elektronike24.08.2007. u 09:53 - pre 202 meseci
Pocni se baviti servisiranjem i nabavkom medicinske opreme.
 
0

guja011
Bgd

Moderator
Član broj: 15025
Poruke: 8056
91.150.112.*



+128 Profil

icon Re: privatni posao iz domena elektronike24.08.2007. u 18:38 - pre 202 meseci
pajz da se ne saplete o neki potrebni sertifikat.
 
0

sakibm
Muminovic Sakib
elektromehaničar
Tuzla

Član broj: 68131
Poruke: 114
*.tz2.dlp155.bih.net.ba.



Profil

icon Re: privatni posao iz domena elektronike25.08.2007. u 00:37 - pre 202 meseci
Da li si razmišljao o indusrijskoj elektronici, i koliko ima posla utoj branši. Ili možda elektronika u autu, tu bi trebalo da ima posla.U svakom slučaju neka ti je bog na pomoći i po danu i po noći-sa srećom.
 
0

Mungos 7
Mladen Mugoša
Podgorica

Član broj: 12466
Poruke: 739
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: privatni posao iz domena elektronike25.08.2007. u 10:28 - pre 202 meseci
pa ovo sa autima nije lose poceo sam malo da se interesujem, sklapam neke dijagnosticke uredjaje
al za ozbiljniji rad treba neka specijalizacija, treba ovlascenje...
ne znam, opipavam :)

hvala svima na odgovorima!
 
0

[es] :: Elektronika :: privatni posao iz domena elektronike
(Zaključana tema (lock), by guja011)

[ Pregleda: 4891 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.