Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Revit prednosti i mane

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Revit prednosti i mane

[ Pregleda: 6617 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jovpek
Predrag Jovanovic
3D modeler
Beograd

Član broj: 60874
Poruke: 74
*.ikomline.net.



Profil

icon Revit prednosti i mane23.08.2007. u 00:49 - pre 203 meseci
Zeleo bih da otvorim ovu temu da bi ljudi koji ista znaju o Revitu pisali komntare i opisali razlike izmedju Auto CAD -a i Revita. Konkretno zanimaju me maksimalne mogucnosti Revita.
Jovanovic
 
Odgovor na temu

Dr. Jekyll and Mr. Hyde
Autodesk MSD Application Engineer

Član broj: 117594
Poruke: 140
*.dynamic.sbb.co.yu.



+6 Profil

icon Re: Revit prednosti i mane24.08.2007. u 10:42 - pre 202 meseci
U suštini ne može se porediti AutoCAD i Revit. Autodesk ima dva programa za arhitekturu: AutoCAD Architecture (staro ime Architectural Desktop) i REVIT. AutoCAD Architecture je razvijan na AutoCAD-u kao osnovi, dok je Revit potpuno nov program. Revit je skraćeno od Revolution technology, i to je ekipa koja se odvojila od kompanije PTC (firma koja proizvodi pro-E) i započela razvoj parametarskog softvera za arhitekturu. Kasnije ih je kupio Autodesk. Oba programa se paralelno razvijaju. Revit je baziran na BIM (building information model) tehnologiji, i u osnovi predstavlja budućnost arhitektonskog softvera. Na zapadu se dosta koristi, i izuzetno brzo se povećava broj korisnika, dok kod nas postoji samo nekoliko jačih firmi koje rade u njemu. Ima prednosti u odnosu na AutoCAD Architecture. Mnogo je bolji za predmer i predračun, jer je svaki objekat u Revitu identičan fizičkom objektu, tako da se precizno mogu dobiti informacije o potrebnom materijalu, betonu, ciglama... Isto tako s obzirom da je u potpunosti parametarski program, drastično se ubrzava modelovanje. Primera radi, ako ste već završili model neke kuće ili zgrade, a zatim neko naknadno odluči da želi da promeni visinu prostorija, to se izvršava u dva klika, gde Revit automatski proračunava i menja sve objekte na koje ta promena utiče (povećava visinu zidova, stubova...). Najvažnija prednost AutoCAD Architecture programa je to da je jako sličan AutoCAD-u, sve komande iz AutoCAD-a rade u njemu, i samim tim se lakše prelazi na njega, što u firmama koje imaju puno posla i malo vremena za obuku, znači mnogo. Sve u svemu dosta su slični, i jako dobri programi, ali je AutoCAD Architecture-u glavna mana AutoCAD kao osnova, jer AutoCAD nije parametarski program, tako da je to u nekoj meri ograničavajući faktor.
 
Odgovor na temu

jovpek
Predrag Jovanovic
3D modeler
Beograd

Član broj: 60874
Poruke: 74
*.arup.com.



Profil

icon Re: Revit prednosti i mane24.08.2007. u 11:49 - pre 202 meseci
Zahvaljujem se na odgovoru. Ja vec dosta dugo radim u Auto CAD-u i veoma ozbiljno razmisljam da krenem da ucim Revit jer sam cuo dosta pozitivnih kritika za taj softver. Trazio sam literaturu za njega (Structural), ali nisam uspeo da je pronadjem Mozda mi mozes pomoci. Zanima me kako se "vide" Auto CAD i Revit i da li se uopste vide i da li je Revit kompatibilan sa maxom, koga takodje dosta dobro ponajem.
Jovanovic
 
Odgovor na temu

Dr. Jekyll and Mr. Hyde
Autodesk MSD Application Engineer

Član broj: 117594
Poruke: 140
*.dynamic.sbb.co.yu.



+6 Profil

icon Re: Revit prednosti i mane24.08.2007. u 15:08 - pre 202 meseci
Revit se lepo snalazi sa dwg formatom, tako da tu nema problema. Sto se tice maxa, koliko se sećam, nema direkte modrške, već se model iz Revit-a izvozi kao dwg, pa onda dalje nije problem iskoristiti model u maxu. Za literaturu nisam siguran. Mislim da kod nas nema. Pogledaj link http://www.cadclips.com/ tu ćeš naći puno odličnih besplatnih video tutorijala za Revit. Jako su lepo urađeni, idu od početnih ka naprednijim stvarima.
 
Odgovor na temu

jovpek
Predrag Jovanovic
3D modeler
Beograd

Član broj: 60874
Poruke: 74
*.ikomline.net.



Profil

icon Re: Revit prednosti i mane24.08.2007. u 23:06 - pre 202 meseci
Zahvaljujem se na onjasnjenju. Bio sam na tom sajtu i nije bas vrhunsi, ali... SRBIJA!!!. U svakom slucaju jos jednom hvala i pozdrav.
Jovanovic
 
Odgovor na temu

Excellency
Borsalino

Član broj: 161869
Poruke: 12
77.46.255.*



Profil

icon Re: Revit prednosti i mane06.11.2007. u 18:11 - pre 200 meseci
Ovaj Revit je savrsen.... :)
 
Odgovor na temu

jovpek
Predrag Jovanovic
3D modeler
Beograd

Član broj: 60874
Poruke: 74
*.ikomline.net.



Profil

icon Re: Revit prednosti i mane06.11.2007. u 21:40 - pre 200 meseci
Koji Revit koristis, structural ili architectual? Ja sam nesto malo zagrebao structural (posto sam gradjevinac) i uvideo ogromne vrednosti modelovanja, posebno posto je taj model uptrebljiv za statiku i nije samo "lep na oko". Delim tvoje misljenje za Revit, zaista mocna stvar.
Jovanovic
 
Odgovor na temu

Excellency
Borsalino

Član broj: 161869
Poruke: 12
91.150.116.*



Profil

icon Re: Revit prednosti i mane17.11.2007. u 08:34 - pre 200 meseci
Architecture koristim... Bavim se dizajnom pa mi koristi za dizajn enterijera i exterijera... Potrebno mi je samo vizuelno da napravim nesto....
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Revit prednosti i mane

[ Pregleda: 6617 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.