Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Paid hosting for me

[es] :: Hosting :: Paid hosting for me

[ Pregleda: 2886 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

deximat
Dejan Pekter
Radim za sebe
Tamo daleko

Član broj: 108890
Poruke: 68
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.deximat.com


+1 Profil

icon Paid hosting for me22.08.2007. u 23:36 - pre 202 meseci
Vec 3-4 sata trazim hosting firmu sa sledecim karakteristikama, ali ne uspesno... Firma moze da bude i strana i nasa...


Cpanel X 11
Disk space 100 gb +
MySQL 5 I PHP 5
Placanje mesecno bez setup fee koji bude oko + 30 $
ADDON DOMAIN 100 + ili Unlimited
MySQL 100 + ili unlimited



________________________________
Deximat
Every death has life to rise!
http://www.nikolatesla.rs/
 
Odgovor na temu

kebic
Novi Sad

Član broj: 69732
Poruke: 453
*.eunet.yu.



+1 Profil

icon Re: Paid hosting for me23.08.2007. u 08:38 - pre 202 meseci
Citat:
deximat: Vec 3-4 sata trazim hosting firmu sa sledecim karakteristikama, ali ne uspesno... Firma moze da bude i strana i nasa...


Cpanel X 11
Disk space 100 gb +
MySQL 5 I PHP 5
Placanje mesecno bez setup fee koji bude oko + 30 $
ADDON DOMAIN 100 + ili Unlimited
MySQL 100 + ili unlimited



Druze a da ti razmislis o serveru. Evo moje preporuke jeste setup malo skuplji ali mozes sve ovo da dupliras sto ti trazis a cena je ok i placa se mesecno.

http://www.hetzner.de/rootserver_en.html


 
Odgovor na temu

D.i M.e
Milan Dinić
Veliki Šiljegovac

Član broj: 20553
Poruke: 709
*.eunet.yu.

Sajt: www.milandinic.com


+2 Profil

icon Re: Paid hosting for me23.08.2007. u 12:38 - pre 202 meseci
Kebiću, pretpostavljam da ih ti koristiš, pa da te pitam: ko podešava operativni sistem i uopšte server, da li je to managed ili unmanaged server? Jedini problem koji ja vidim ovde kod njih je što je protok ograničen na 1000 GB za sve pakete, što je malo nelogično.
 
Odgovor na temu

kebic
Novi Sad

Član broj: 69732
Poruke: 453
*.eunet.yu.



+1 Profil

icon Re: Paid hosting for me23.08.2007. u 16:25 - pre 202 meseci
Da ja ih za sad koristim i super sam zadovoljan, zato ih i preporucujem.
E sad oni ti dizu ceo sistem na tebi je da odrzavas jel maine su unmanaged ali imas opciju da platis nesto malo vise da ti oni odrzavaju masinu (mislim da je u pitanju cifra od 15e mesecno), a sto se tice protoka pogledaj bolje on je 1 TB na 100Mbit linku a posle te prebacuju na 10 Mbit-a i nije ogranicen.
I naravno na masinama nemas cpanel nego sam mozes da instaliras neki ili ti oni nude neko njihovo resenje za koje nisam siguran kako radi.


Pozz
 
Odgovor na temu

D.i M.e
Milan Dinić
Veliki Šiljegovac

Član broj: 20553
Poruke: 709
*.eunet.yu.

Sajt: www.milandinic.com


+2 Profil

icon Re: Paid hosting for me23.08.2007. u 20:45 - pre 202 meseci
Da, video sam ovo za protok. Pa je l' se to ne primećuje, ja sam mislio da ima nekog uticaja ako se smanji, zato sam i naveo da ima samo 1 TB?

Ti pretpostavljam da koristiš ovu podrazumevanu varijantu, tj. sam podešavaš mašinu. Šta se tu tačno sve radi i šta si ti instalirao?
 
Odgovor na temu

Jezdimir Lončar
Aka Blazeme
PHP/jQuery Dev, BildStudio
Crna Gora / Pljevlja

Član broj: 74833
Poruke: 674
85.94.120.*

Jabber: jezdonet@gmail.com


+4 Profil

icon Re: Paid hosting for me23.09.2007. u 11:23 - pre 201 meseci
Pretpostavljam da kad ti je server unmanaged da ti moraš da sam instaliraš kontrol panel (npr. cPanel) i da ti to dođe kao da si digao linux na svom kompu.
Znači, podešavaš passworde, sigurnost, i sl.
“I never think of the future - it comes soon enough.” - Albert Anštajn (Albert Einstein)
 
Odgovor na temu

kebic
Novi Sad

Član broj: 69732
Poruke: 453
*.eunet.yu.



+1 Profil

icon Re: Paid hosting for me23.09.2007. u 16:08 - pre 201 meseci
Tek sam sad procitao ovu temeu ponovo pa da odgovorim.
Ja sam sve sam podesavao pa cak i kontrol panel naravno to mogu i oni ako je takva ponuda koju zakupis.
A sto se tice protoka to je jednostavno za godinu dana server nikad nije presao ni 200 gb sa 150 naloga a kamoli da je presao 1 tb tako da te varijante sa protokom o kojima mnogi pricaju su po meni samo izmisljotine osim ako imas neki jak portal koji ti sam vuce preko 500 gb ali to retko koji hosting odobrava osim na vps i solo serveru ako ti masina treba za tako nesto onda na taj server postavi samo jedan takav portal i neces imati problema sa masinom.
I jos nesto posle prelaska protoka od 1 tb masina se prebacuje sa 100 na 10 mbit-ni link koji vecina nasih hosting provajdera koji imaju servere u americi i koristi tako da to nije neki problem.
 
Odgovor na temu

D.i M.e
Milan Dinić
Veliki Šiljegovac

Član broj: 20553
Poruke: 709
*.eunet.yu.

Sajt: www.milandinic.com


+2 Profil

icon Re: Paid hosting for me23.09.2007. u 16:56 - pre 201 meseci
Meni će sigurno kroz neko vreme prelaziti 1 TB, zato sam pitao šta se dešava kad se smanji brzina na 10 Mb/s.
Samo ako možeš da preciziraš šta podrazumevaš pod kompletnim podešavanjem (da li moraš i da instaliraš OS, Apache, module itd).
 
Odgovor na temu

[es] :: Hosting :: Paid hosting for me

[ Pregleda: 2886 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.