Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Treba mi neki besplatan 2D engine za C++...

[es] :: GameDev - Razvoj Igara :: Treba mi neki besplatan 2D engine za C++...

[ Pregleda: 3160 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladaboy93
Vladimir Makaric
Novi Sad

Član broj: 137777
Poruke: 376
*.36.eunet.yu.

Sajt: vladimirmakaric.110mb.com


Profil

icon Treba mi neki besplatan 2D engine za C++...18.08.2007. u 14:24 - pre 202 meseci
Znam da ima mnogo izbora ali se ja u to bas i nerazumem samo mi treba vas savet koji da odaberem i koji je najbolji...
 
Odgovor na temu

Yu Raider
Ivan Djordjevic
Bg

Član broj: 40731
Poruke: 273
*.smin.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Treba mi neki besplatan 2D engine za C++...18.08.2007. u 17:09 - pre 202 meseci
Dva po meni najbolja.

PopCap Framework http://developer.popcap.com/
Haaf's Game Engine http://hge.relishgames.com/

Prvi je nesto komplikovaniji, ali po meni bolji, PopCap-ovi hitovi su napravljeni pomocu njega(Zuma, Bejewelled...), drugi je znatno jednostavniji i verovatno bi ti bio bolje resenje.
SLIder.
 
Odgovor na temu

vladaboy93
Vladimir Makaric
Novi Sad

Član broj: 137777
Poruke: 376
*.36.eunet.yu.

Sajt: vladimirmakaric.110mb.com


Profil

icon Re: Treba mi neki besplatan 2D engine za C++...18.08.2007. u 18:01 - pre 202 meseci
Imam negde popCap samo sto ne znam da ga nakacim na neko okruzenje i ne znam kako da ga pokrenem uopste od okruzenja na kompu imam DevCpp i VS 2005 pa ako bi mogo da pomognes oko PopCap da ga nakacim na nesto da mogu da radim i nebrbini se ako je komplikovan da se naucit... to ti je onaj cuveni izbor izmedju onog sto je dobro i onog sto je lako
 
Odgovor na temu

Yu Raider
Ivan Djordjevic
Bg

Član broj: 40731
Poruke: 273
*.smin.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Treba mi neki besplatan 2D engine za C++...19.08.2007. u 14:56 - pre 202 meseci
Nigde nisam napisao da HGE nije dobar ;). Zapravo, jako je dobar. Ono što sam napisao je da je MENI PopCapov framework bolji, bez nekog objektivnog razloga, već jer se meni više sviđa njegova struktura i način na koji se koristi. A HGE je zaista i više nego jednostavan i prilično je moćan, a i jednostavniji za nameštanje, tako da bi trebalo da ga probaš.

A, ako si već zapeo za PopCapov framework, njega možeš koristiti najlakše uz VS2005. Kada ga skineš, uz njega dobijaš svu potrebnu dokumentaciju, kako za nameštanje okruženja, tako za korišćenje engine-a. Ja sam zaboravio tačno kako da ga integrišeš u VS2005 jer ga odavno nisam koristio. Ali je vrlo jednostavno, mislim da se uglavnom svodi na ubacivanje libova i headera i to je to.

EDIT: evo, sa njihovog foruma http://developer.popcap.com/forums/showthread.php?t=2510
SLIder.
 
Odgovor na temu

2stamlers

Član broj: 142487
Poruke: 128
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Treba mi neki besplatan 2D engine za C++...20.08.2007. u 10:29 - pre 202 meseci
Da, postoji sticky tema na njihovom forumu, nije tesko treba ti 5 minuta ako imas DirectX, i onaj drugi SDK.

pozz
 
Odgovor na temu

[es] :: GameDev - Razvoj Igara :: Treba mi neki besplatan 2D engine za C++...

[ Pregleda: 3160 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.