Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Java klasa za rad sa fajlovima!

[es] :: Java :: Java klasa za rad sa fajlovima!

[ Pregleda: 3261 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milivoje.nesic

Član broj: 154213
Poruke: 1
212.200.177.*



Profil

icon Java klasa za rad sa fajlovima!15.08.2007. u 21:14 - pre 203 meseci
U okviru projekta potreban mi je parser koji treba da prodje kroz ceo fajl i iscita ga, poredi ga sa nekim drugim fajlovima i jos krs nekih stvari.... Pa da ja to ne bi pisao rucno bio bi jako zhvalan, ako neko zna da me uputi i kaze koju java klasu da koristim koja ima tu mogucnost da parsiranje uradi u mesto mene. Dakle treba mi java klasa koja maksimalno moze da operise sa fajlovima razlicitih ekstenzija.

Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

djalfirevic

Član broj: 76932
Poruke: 497
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Java klasa za rad sa fajlovima!16.08.2007. u 06:42 - pre 203 meseci
Citat:
milivoje.nesic: U okviru projekta potreban mi je parser koji treba da prodje kroz ceo fajl i iscita ga, poredi ga sa nekim drugim fajlovima i jos krs nekih stvari.... Pa da ja to ne bi pisao rucno bio bi jako zhvalan, ako neko zna da me uputi i kaze koju java klasu da koristim koja ima tu mogucnost da parsiranje uradi u mesto mene. Dakle treba mi java klasa koja maksimalno moze da operise sa fajlovima razlicitih ekstenzija.

Hvala unapred.


Pogledaj klasu File i njoj srodne FileInputStream, FileOutputStream, i sl.

Pazi ovako, sto se tice parsiranja ne moze to tebi klasa da uradi. Primera radi, ako hoces da parsiras XML dokument, moras to dobro da isprogramiras. Nema klase kojoj ti predas XML a ona ti odradi sve sto ti treba.
 
Odgovor na temu

antix

Član broj: 8388
Poruke: 265
193.179.65.*

Jabber: antix@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Java klasa za rad sa fajlovima!27.08.2007. u 13:36 - pre 202 meseci
malo offtopic ali za jednostavno i lako parsiranje xml fajlova moze da se koristi http://commons.apache.org/digester/
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: Java klasa za rad sa fajlovima!

[ Pregleda: 3261 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.