Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa adware-om virtumonde /system 32

[es] :: Zaštita :: Problem sa adware-om virtumonde /system 32

[ Pregleda: 2308 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

borio
Podgorica

Član broj: 153806
Poruke: 2
*.crnagora.net.



Profil

icon Problem sa adware-om virtumonde /system 3212.08.2007. u 15:45 - pre 203 meseci
Pozdrav svima, citao sam predhodne poruke i pokusao sa Fix Vundo verzijom koju sam skinuo sa adrese sa foruma, ali ne moze da mi ukloni fajl iz system32/geebayw.dll, ranije sam skenirao sa vezijom fixVundo koju sam downl. sa symantec, i ona je izbrisala nesto ali je ostalo izgleda jos toga, kad skeniram sa Spyboot search & destroy on nadje drugi fajle system32/adshlp.dll, koji takodje ni pri restartu ne moze da ukloni, u task manageru vidim svchost i scvhost, lass i neke druge aplikacije koje su u funkciji cim podignem sistem. Molim za pomoc, ne razumem se narocito u racunare, pa molim sto jednostavnija objasnjenja o cemu se radi i da li mogu da se izborim sa ovime, op.sys mi je windows xp service pac2, imam sygate firewall i symantec antivirus koji sam redovno updatovao, i adaware i spyboot,koje takodje redovno update-ujem. Molim i pojasnjenje kako se uopste i provuku ovi trojanci pored firewalla, jer ja nisam nista primetio dok racunar nije poceo da mi koci i brljavi. Unapred hvala-izvinjavam se ako sam bio preopsiran
 
Odgovor na temu

existenz
Novi Sad

Član broj: 132286
Poruke: 72
77.46.176.*



+1 Profil

icon Re: Problem sa adware-om virtumonde /system 3212.08.2007. u 20:22 - pre 203 meseci
Mozesh pokushati sa besplatnim (a odlichnim) superantispyware-om, skinesh ga sa www.superantispyware.com , instalirash, apdejtujesh definicije; a zatim restartuj komp u safe mode (mozesh ruchno,prilikom podizanja sistema da pritisnesh F8 taster, a moze i preko tog suparantispyware programa u start meniju u njegovom folderu imash opciju bootSafe), tako da onemogucis procese tog virusa da se pokrenu sa windowsom na taj nachin. Zatim kad si u safe mode, pokreni program, i pomocu njega skeniraj ceo racunar i pusti ga da obrise/popravi sve shto nadje. Napomena-skeniranje moze trajati veoma dugo.
Javi da li je uspelo.
Pozdrav!
PS- u safe mode-u takodje mozesh da uradish sken i sa ostalim programima koje imash.
My inner demons like Tequilla :)
 
Odgovor na temu

borio
Podgorica

Član broj: 153806
Poruke: 2
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Problem sa adware-om virtumonde /system 3223.08.2007. u 23:32 - pre 203 meseci
probao sam da skeniram sistem iz safe moda, ali nije uspeo da mi obrise ove zarazene fajlove iz sys32, isto tako nisam mogao da iz safe moda podignem sistem u normal mode, mozda zbog toga sto sam pre skeniranja iskljucio sistem restore, mada su mi rekli da i pored toga je morao da ga vrati u normalni mod. Tako sam na kraju reinstalirao windows i resio problem:) sad se ne konektujem sa tog racunara, na njemu sve vazne informacije, a konektujem se sa bratovog racunara:) pa ako nesto bude, nek njega malo boli glava:) Hvala na pomoci u svakom slucaju-veliki pozdrav!
 
Odgovor na temu

wild2waltz

Član broj: 51352
Poruke: 114
91.150.103.*



Profil

icon Re: Problem sa adware-om virtumonde /system 3207.09.2007. u 14:22 - pre 202 meseci
i ja sam se danima petljao sa tim zlotvorom. na kraju mi se prosrecilo sa trojan remover 6.6.0. ocistio ga je bukvalno za pet minuta
 
Odgovor na temu

[es] :: Zaštita :: Problem sa adware-om virtumonde /system 32

[ Pregleda: 2308 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.