Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

animacija - linija koja se krece po mapi u AE

[es] :: Video produkcija :: animacija - linija koja se krece po mapi u AE

[ Pregleda: 3009 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lord x
Podgorica

Član broj: 70329
Poruke: 269
*.crnagora.net.



+1 Profil

icon animacija - linija koja se krece po mapi u AE09.08.2007. u 23:31 - pre 203 meseci

Totalni sam laik za AE a veoma mi treba sljedeće:
1. Kako da napravim animaciju da se na mapi koju vec imam krece linija od npr. mjesta A do mjesta B i da izgleda 3D tj da ima neku sjenku ispod.
2. Da li je moguće ubaciti i kretanje "kamere" po mapi dok prati liniju.
3. Sve to bi trebalo na kraju da ubacim u film za prikazivanje na TV-u, dakle standardni PAL.
4. Da li mapa treba da bude veca, kako zbog kretanja kamere ne bi doslo do degradacije materijala
Ponavljam, totalni sam laik, ne znam ništa o AE a imam AE 6.5

Bio bih vam veoma zahvalan da mi ovo objasnite, sto detaljnije.

Veliki pozdrav i hvala !!!
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: animacija - linija koja se krece po mapi u AE10.08.2007. u 08:15 - pre 203 meseci
Pozdrav,

ja to radim ovako:

u Photoshopu nacrtam kompletnu liniju na mapi, dodam joj atribute zeljene senke i onda brisem parce po parce i pamtim kao .PSD svaki pomalo pobrisani deo te linije unazad brojano. Mapu tada uklonim. Naravno, sve sa alfom. Kada uvezem u Premiere tako nacrtanu pa fragmentno pobrisanu liniju sa sve prvim frame-om na kome ima samo pocetna tackica, u vidu numbered still dobijam kompletnu animaciju tacno spustenu na mapu na gornjoj sini i dobijam kompletnu animaciju sa pracenjem putne trase na mapi. Eto...

Neko to svakako moze i drugacije ali meni ovo teske godine predstavlja rutinu pa tako to i radim.
 
Odgovor na temu

Igy81

Član broj: 20661
Poruke: 192
85.158.38.*



+1 Profil

icon Re: animacija - linija koja se krece po mapi u AE10.08.2007. u 13:09 - pre 203 meseci
Da bi sve ispalo dobro mapa mora biti veceg formata (preko 1000 X 1000) ali i velicina zavisi od razmaka te dvije tacke na mapi, jer sto je veci razmak tacaka onda je bolje veca rezolucija mape zbog blizine kamere samom layeru i prostora za "igru".

Importuj tu mapu u AE i povicu ju misem na dugme za NEW COMP time otvaras composition iste velicine kao sto je mapa.

Sada dva puta kliknes na layer mape, odaberes cetku sa alatne trake, u settings-ima odaberi:
Mode:NORMAL, Channels:RGB i Duration:WRITE ON opcije iz PAINT menija.

Zavisno koliko "tvrdu" liniju zelis onda se igraj malo i sa HARDNESS opcijom.

Na timelinu ce se pojaviti siva traka pod stavkom PAINT u efektima datog layera.
Liniju od tacke A do tacke B moras u jednom potezu povuci jer ako pustis lijevo dugme pa ponovo nastavis crtati to odmah ponistava ono sto si do sada nacrtao.

Obzirom da si crtao liniju sa WRITE ON opcijom na time line ces imati 2 key frame-a za pocetak i kraj linije (pod Paint / Brush1 / Stroke options pa END), pojavljivanje linije mozes ubrzavati ili usporavati tako sto ces te key frame-ove priblizavati ili udaljivati jedan od drugog. Ima tu jos nekih opcija, ali eksperimentiraj malo.

To je jedna opcija, ali je zeznuto biti 100% tacan, moras biti jako spretan u crtanju sa misem.

IPAK ima jos jendna opcija

Ubaci mapu u PS i onda na posebnom layeru nacrtaj liniju od pocetka do kraja, radi polako kako kako bi postigao sto bolji rezultat. Kada zavrsis liniju primjeni efekte BEVEL & EMBOSS i DROP SHADOW, obije opcije namjesti kako ti pashe, i za kraj napravi jedan prazan layer te iskljuci layer MAPE klikni desnim dugmetom misa i odaberi opciju MERGE VISIBLE. Ovo moras uraditi jer AE ne prepoznaje kako treba PS-ove efekte pa ce svaki od primjenjenih staviti na poseban layer, a ovako oni su svi spojeni u jedan layer. Daj jasne nazive tim layerima ( LINIJA & MAPA) spasi sa odvojenim layerima i onda importuj u AE.

Kada importujes u AE kao i u prethodnom rijesenju taj PS-ov dokument povuci na MAKE NEW COMP dugme i pojavi se sve kao gore...

Na time line-u odaberi layer LINIJA a sa alatne trake uzmi PEN TOOL i pocni crtati po liniji, pri crtanju pobrini se da ides tacno linijom i savijaj uglove po zelji, jer sto tacnije budes pratio liniju to ce bolje izgledati. Kada zavrsis linju klikni na time line i time si zavrsio masku, zatim iz efekata primjeni STROKE. Sada ti je najvaznije da pokrijes svu liniju (u sirinu) sa sto manjim povecanjem opcije BRUSH SIZE (velicina cetke). Ako si uspio porkiti liniju na svakom mjestu onda je to super, ako nisi onda najbolje je da pomjeris neke tacke maske kako bi doradio masku.

Ako si sve ovo odradio onda idi u opcije efekta STROKE i pod stavkom PAINT STYLE odaberi REVEAL ORIGINAL IMAGE. Sada moras nanimirati END opciju tako sto ces na pocetku timeline-a smanjiti vrijednost na NULU (0%) i na dijelu time line-a gdje zelis da je cijela linija otkrivena tu vrijednost (END) povecas na 100%. Sada vidis da se linija pojavljuje postepeno. I TO JE TO.
 
Odgovor na temu

Igy81

Član broj: 20661
Poruke: 192
85.158.38.*



+1 Profil

icon Re: animacija - linija koja se krece po mapi u AE10.08.2007. u 13:41 - pre 203 meseci
A sto se tice animiranja kamere pogledaj ove tutoriale na Creativecow.net:

Animating the camera Pt-1

Animating the camera Pt-2

Traju samo po 5min, ali ces iz njih nauciti sve sto ti treba za dati zadatak.
 
Odgovor na temu

lord x
Podgorica

Član broj: 70329
Poruke: 269
*.crnagora.net.



+1 Profil

icon Re: animacija - linija koja se krece po mapi u AE10.08.2007. u 16:27 - pre 203 meseci

Puno hvala. Idem da probam pa cu javiti rezultat. POzdrav!!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Video produkcija :: animacija - linija koja se krece po mapi u AE

[ Pregleda: 3009 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.