Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Stampac HP845c problem nakon refilovanja

[es] :: Ostali hardver :: Stampac HP845c problem nakon refilovanja

[ Pregleda: 2304 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

golden eye

Član broj: 118762
Poruke: 331
77.46.199.*



+7 Profil

icon Stampac HP845c problem nakon refilovanja07.08.2007. u 18:51 - pre 203 meseci
Zdravo,
za moj stampac sam uzeo nov ketridz C6625A koji je radio ok ali nakon punjenja nikako nemogu da dobijem pravu boju ( ili je rezultat to da je sve zelena boja ili je cela slika u crvenoj boji). Kako da resim ovaj problem? Da li postoji uputstvo za resetovanje ketridza ?

Pozdrav
Golden
 
Odgovor na temu

golden eye

Član broj: 118762
Poruke: 331
77.46.184.*



+7 Profil

icon Re: Stampac HP845c problem nakon refilovanja09.08.2007. u 13:48 - pre 203 meseci
Ciscenjem ketridza alkoholom dobijam rezultate

Boja se polako vraca ali na delu dokumenta i to ne u svim nijansama

Da li moze ciscenje alkoholom ( medicinski ) da osteti ketridz ?

Da li problem zapecena boja i kako se sprecava zapecavanje boje


Pozdrav
 
Odgovor na temu

refillbros.com

Član broj: 100994
Poruke: 23
77.46.179.*

Sajt: www.refillbros.com


Profil

icon Re: Stampac HP845c problem nakon refilovanja09.08.2007. u 15:32 - pre 203 meseci
Uff toliko pitanja a tako malo odgovora! :-)
E ovako to sto ti se posle refilla dogadja da je slika ili u zelenoj ili u crvenoj varijanti je normalna pojava nakon refilla jer kertridz izbacuje vishak boje(prepunjenost). Naime nakon refilla je potrebno ostaviti kertridz postrance da bi sundjer upio svo mastilo i da nebi doslo do preteranog curenja istog (laichki receno). Dakle trebao bi da ostavish kertridz postrance posle refilla nekoliko sati(za taj model) i tek kada primetish da ti na mlaznicama ne curi toliko mastila, onda ga stavljash u stampac.
Posle toga odradish nekoliko softverskih ciscenja.
Mnogi ljudi ciste sa alkoholom glave stampacha ali ja to nepreporucujem, najbolje resenje je ultrazvucna kada ako vec do zacepljenja dodje.
Da do zacepljavanja glave na ink-jetu ne bi doslo treba konstanto stampati(bar jednu stranu dnevno) jer se time smanjuju troskovi koji bi nastali kada bi glava stradala, a onda preostaje kupovina novog stampaca!
Nadam se da sam ti pomogao!
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

golden eye

Član broj: 118762
Poruke: 331
77.46.232.*



+7 Profil

icon Re: Stampac HP845c problem nakon refilovanja12.08.2007. u 16:11 - pre 203 meseci
Danke

e sad nakon pogresnog nacina refilovanja sta mogu da uradim ( posto nisam cekao da se natope sundjeri niti je ikad bilo ovakog problema). Uvek kada nosim na punjenje u servis oni napune i odmah mi daju. nikad nisam cekao neko vreme vec koristio ketridz bez problema.

What to do how?

Best regards
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Stampac HP845c problem nakon refilovanja

[ Pregleda: 2304 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.