Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

gentoo, hp1020, vidi ga ali ga kulira

[es] :: Linux hardware :: gentoo, hp1020, vidi ga ali ga kulira

[ Pregleda: 2940 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Milos Sreckovic
System administrator, SET d.o.o.
Šabac

Član broj: 30126
Poruke: 267
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.set.rs


+2 Profil

icon gentoo, hp1020, vidi ga ali ga kulira01.02.2007. u 23:21 - pre 208 meseci
Kada odem na http://localhost:631/admin on mi prijavi da imam stampac i tacno mi kaze koji i sve je suer

vidim ga iz svih programa i kad kliknem da stampam ne proijavljuje nikakvu gresku.

Jedini problem je sto stampac sve to KULIRA!!!!
Znaci kao da nisam nista pipnuo.. Ne znam vise sta da radim.
Kada obrisem stampac, on mi ponovo prijavi novi stampac, tako da ga sigurno vidi i prepoznaje...
 
Odgovor na temu

Milos Sreckovic
System administrator, SET d.o.o.
Šabac

Član broj: 30126
Poruke: 267
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.set.rs


+2 Profil

icon Re: gentoo, hp1020, vidi ga ali ga kulira02.02.2007. u 00:18 - pre 208 meseci
uspeo sam da namestim, samo sam ovo otkucao u konzoli kao root
Code:
cat /usr/share/foo2zjs/firmware/sihp1020.dl > /dev/usb/lp0
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: gentoo, hp1020, vidi ga ali ga kulira02.02.2007. u 10:20 - pre 208 meseci
Imam slican problem, ali ja o ovim "zakulisnim" dogadjanjima u Linuxu ne znam skoro nista, a da krenem redovnim putem to da ucim je za mene prekasno (preko 65, tesko bolestan). Stampac je LBP5000 Canon i uspeva mi da ga pokrenem pomocu originalnih fabrickih drajvera samo u (K)Ubuntu 6.06.1, gde papir uzima iskljucivo iz kasete i Ubuntu 6.10, gde papri uzima iskljucivo manuelno. Da li imas volje i znanja da otkrijes i za mene sta da otkucam ili gde da trazim?

Ako ti vredi, postupak instalacije je objasnjen na sajtu https://help.ubuntu.com/commun...s/CanonPrinters/Canon_LBP_2900

Hvala unapred za bilo kakvu pomoc. Inace, nisam jedini koga ova porodica stampaca, koja koristi iste drajvere kao i moj, zafrkava. Ima na nekoliko foruma, ali opet svi vezani za Ubuntu.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Milos Sreckovic
System administrator, SET d.o.o.
Šabac

Član broj: 30126
Poruke: 267
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.set.rs


+2 Profil

icon Re: gentoo, hp1020, vidi ga ali ga kulira02.02.2007. u 10:47 - pre 208 meseci
Jel uspevas da instaliras stampac u CUPS-u(http://localhost:631)? Ako uspes da namestis stampac, sta ti kaze kada pustis test stranu? I koji disto imas?
Nije da znam mnogo, ali cu pokusati da iskopam nesto :)
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: gentoo, hp1020, vidi ga ali ga kulira02.02.2007. u 12:23 - pre 208 meseci
Vidi ovako - na onom sajtu (help.ubuntu....) je objasnjeno korak po korak, od skidanja drajvera pa do provere da li je instalirano, ali SAMO za Ubuntu distribucije. Molim te, pogledaj i tamo, nije dugacko, a mozda ti pokaze neki put.

Kad sam dobio stampac, imao sam samo Ubuntu 6.10 i sa njim radi, ali papir uzima iskljucivo rucno. Vredi i to, ali ja nisam bio zadovoljan, pa sam trazio dalje.

Probao sam nekoliko debian-distribucija - Mepis, Kurumin, Kanotix, vise ni ne znam koje i koliko. Kod vecine se sve kao namesti, i stampac se vidi u KDE Control Centru itd., ali - kulira, sto ti kazes.

Posto su original drajveri radjeni u .rpm i postoji i Canon uputstvo za instalaciju, skinuo sam i Fedoru i CentOS, nadajuci se da ce mozda ta kombinacija biti uspesnija. Ne. Tamo je takodje sve bilo instalirano ali opet job negde odluta, cak i javlja da je izvrseno i gotovo, a nista ne stampa. isto radi i sa test stranicom - posalje je negde "uspesno" a nigde je nema.

Najzad sam skinuo i (K)Ubuntu 6.06.1 LTS i u oba radi, ali papir uzima samo iz kasete a stampa normalno - prvi dokument, pa drugi itd., koliko treba.

http://localhost:631/printers - na ovoj adresi vidim stampac normalno:

Description: LBP5000
Location:
Make and Model: Canon LBP5000 CAPT ver.1.3
Printer State: idle, accepting jobs, published.
Device URI: usb://Canon/LBP5000

odnosno

Description: LBP5000-CAPT-ver.1.3
Location:
Make and Model: Canon LBP5000 CAPT ver.1.3
Printer State: idle, accepting jobs, published.
Device URI: ccp:/var/ccpd/fifo0

jer sam ga, eksperimentisuci prijavio 2 puta. Ne secam se tacno, da li sam ga vidjao i na onim distribucijama kod kojih ne radi.

Postavlja se pitanje - sta ja uopste hocu, kad mi stampac radi? Hocu da bar priblizno znam zasto radi odnosno zasto kod ostalih distribucija ne radi. Kao sto rekoh - na Ubuntu forumu ima prilicno korisnika kojima se dogadja slicno kao meni - nekima radi, nekima ne i bespomocni su.

Ovo sto si ti naveo u svom resenju je jedini trag, jer se i meni prikazivao neki eror o slicnoj gesci. Izvini na gnjavazi, ali je problem interesantan i za korisnike Ubuntu-a, ne samo za one koji koriste ostale varijante Debian, a boga mi i za Fedoru / Red Hat, jer je i tamo zaglupljen.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux hardware :: gentoo, hp1020, vidi ga ali ga kulira

[ Pregleda: 2940 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.