Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vreme je da Freakujemo policiju

elitemadzone.org :: AutoZone :: Vreme je da Freakujemo policiju

Strane: << < .. 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 562908 | Odgovora: 1783 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju10.02.2010. u 18:52 - pre 172 meseci
Bolje ti to odnesi na to pecatiranje, vozaj se 4 meseca GSP-om, i dalje kad ti vrate ne vozi 108 gde je max 50 ;)
 
Odgovor na temu

Yoba
Projektant

Član broj: 240687
Poruke: 121
*.dynamic.sbb.rs.



+11 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju10.02.2010. u 19:05 - pre 172 meseci
Posto ja trenutno pauziram tri meseca (zasluzeno;) da ti prenesem iskustvo iz prve ruke.


Naduvao 0.71, potpisao, nisam imao primedbi, odvezao kuci na crno (jer ne bi smeo da vozis) srecom nisu me navatali...


Stigao poziv od sudije, otisao javio se, priznao, sve je bilo kao sto i jeste, kazna 10k din +3m pauze, stice na kucnu adresu.


Stiglo na kucnu adresu resenje i da se plati. Platio, i hteo da odmah "odsluzim" otisao u Ljermontovu. Ne moze da se udari pecat odmah, mora da prodje vreme za zalbu, stice finalno resenje.

Ok, sacekao, stiglo finalno resenje da se javim u Ljermnotovu da mi udare zabranu. Posto sam bio u guzvi otisao cale. Lupili mi u pecat zabrana upravljanja mot. vozilom na tri meseca. Kaze da je jos bilo likovi koji su ga duvali kao ja :-)


i nista, prosao mesec, ostala jos dva :-)


sledeci puta pamet u glavu ;-)


toliko
 
Odgovor na temu

Mardz Simpson
Moja kuca Vrsac-Beograd

Član broj: 44460
Poruke: 415
*.hemo.net.



Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju13.02.2010. u 18:40 - pre 172 meseci
Polaganje za C kategoriju, ja vozim kamion sa gabaritima sirina 3met sa duzinom 10met i obilazim biciklistu na isprekidanoj liniji na kolovozu.Naravno dao pokazivac pravca uverio se da nema nikoga iza mene i vozila iz suprotnog pravca i pretekao biciklistu. Dolazim na poligon i kaze Uniformisano lice tj sup-ovac da sam sve super vozio ali da nisam trebao da preteknem biciklistu zbog gabarita vozila jer nisam mogao da vratim bezbedno vozilo na desnu stranu ako mi neko naidje u susret "makaze" a biciklista je imao obelezenu biciklisticu stazu na nekih 100 met iza preticanja. Pitam supovca a sto nije biciklista vozio putanjom koja je namenjena da voze biciklisti saobracajnim znakom, a to vam je znak OBAVEZE.Isto kao i lanci za sneg, ili jednosmerna ulica.On mi je rekao da nije komunalno stiglo da ocisti stazu za bicikle, i da on moze da vozi gde hoce.Mislim ko je ovde lud Alo bre reci "trebaju mi ili trebaju nama (Drzavi) para pa te rusimo" Da damo komunalnom da ociste sneg/led sa bicikl staze na kojoj ionako parkiraju vozila a koja netrebaju da se parkiraju tamo. Necu da se inatim ali kao izbeci ovakva ludila. Voziti za biciklistom zbog gabarita ili uraditi nesto (pretekao) sto ne bi ometalo (usporavalo saobracaj iza mene).

Nasmesi se, to je druga najlepsa stvar koju mozes da uradis sa svojim usnama!!
 
Odgovor na temu

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju13.02.2010. u 19:51 - pre 172 meseci
Citat:
Uniformisano lice tj sup-ovac da sam sve super vozio ali da nisam trebao da preteknem biciklistu zbog gabarita vozila jer nisam mogao da vratim bezbedno vozilo na desnu stranu ako mi neko naidje u susret "makaze"

Ako je to tako, a ti nisi ovde demantovao, onda je imao svo pravo sveta da te obori.

Citat:
Voziti za biciklistom zbog gabarita ili uraditi nesto (pretekao) sto ne bi ometalo (usporavalo saobracaj iza mene).

Ovo prvo jer time ne bi ugrozio nekoga ko dolazi iz suprotnog pravca (makaze)

Citat:
Pitam supovca a sto nije biciklista vozio putanjom koja je namenjena da voze biciklisti saobracajnim znakom, a to vam je znak OBAVEZE.

Biciklista je mogao da vozi na jednom tocku po sred ulice ali ti to ne date pravo da ga pretices ako to ugrozava saobracaj (moguce makaze).
Osnovno pravilo, kao sto znas, je da prilagodis voznju uslovima, u ovom slucaju "ludom" biciklisti.

Ovde je jedino bitno da li si ti stvarno mogao da upadnes u makaze ili ne. Opet, to je dosta subjektivna procena tako da se na polaganju treba uzdrzati od takvih preticanja (i kasnije naravno).
 
Odgovor na temu

Krle GTI

Član broj: 251911
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju18.02.2010. u 17:15 - pre 172 meseci
Ljudi, nov sam ovde, i pre svega pozdrav svim dobrim ljudima.

Imam problem kao i vecina ovde, pa ovako...

19.04.2009. me zaustave u Indjiji, i alko test pokaze 1.31.. Pandur mi napise 0.93, ja se sit ispricam sa njim, posto i nisam bio pijan, al sam pola sata pre alko testa popio 2 jegera. Ja lepo potpisem sve, on mi oduzme dozvolu na 24 sata, i ja ga pitam kako da vozim sad... Kaze vozi normalno, ako te neki drugi zaustave, pokazi im potvrd da ti je oduzeta dozvola na 24h i samo polako... Negde u januaru mi je stiglo po prvi put da se javim kod sudije za prekrsaje. Odem ja tamo, sve kako i jeste bilo, potvrdim iskaz, i to je to.. Zatim je stigla presuda iz Indjije... Tacnije 04.02.2010. je doneta presuda, a 10.02.2010. sam to primio..(poslato 08.02.).. Stigla mi je presuda na 8000 novcane kazne, i 3 meseca zabrane ,,B,,. Uplatim kaznu u roku, i danas odem kod sudije u Indjiju. Sacekam da zavrsi pauzu, udjem u kancelariju, predstavljam se imenom i prezimenom, a on ce meni: ,, pa sta,,! Ja pokazem coveku presudu i pitam ga da li postoji mogucnost da se nekako promeni presuda u bilo kakvu drugu, a da nije oduzimanje, a on ce meni onako besno... Meni svaki dan dolaze po 10 njih koji imaju zabranu i po 6 meseci i godinu dana, pa sta si ti?!?... Ja izgubljen totalno, obracam mu se sto sam mirnije i poniznije mogao... Ja sam dosao iz Beograda kod Vas i ljudski pitao moze li se sta ublaziti kazna? Tek ce meni sudac... ,,Ja kad bi radio ljudski, ne bi radio ovaj posao! IZADJI NAPOLJE!!!''
I tako se ja pokupim i dodjem u BG i krenem malo da cesljam po forumima, i posto se jedino ovde daju neki odgovori, sta mi savetujete...? Unapred HVALA...

P.S. Primenjen je stari ZOBS.

[Ovu poruku je menjao Krle GTI dana 18.02.2010. u 18:42 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Yoba
Projektant

Član broj: 240687
Poruke: 121
*.dynamic.sbb.rs.



+11 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju18.02.2010. u 18:35 - pre 172 meseci
Jos si dobro prosao...ti si platio 8k ja 10k...ti si imao 1.3 (fake 0.91) ja 0.71...nema tu ublazavanja, izbleji gspom, simple as that.

i lepo ti je rekao, zamisli da ti oduzmu 6 meseci...totalni kolaps uma :-)


i zapamti, sledeci puta bez cirke dok vozis ;-)


//to sto ti je rekao da vozis bez papira i da je to ok je chista glupost...imao bi _velike_ probleme da te je policajac ponovo zaustavio. u takvoj situaciji, ili neko drugi vozi, ili ostavljas auto vracas se gsp/taxi ili vozis na crno sa svim rizikom koje isto nosi...
 
Odgovor na temu

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju18.02.2010. u 21:38 - pre 172 meseci
Citat:
pitam ga da li postoji mogucnost da se nekako promeni presuda u bilo kakvu drugu, a da nije oduzimanje

Ja bih ti na njegovom mestu promenio u zatvorsku na 6 meseci. Sramota da covek nije hteo da ti izadje u susret :)

Citat:
obracam mu se sto sam mirnije i poniznije mogao

Ni to nije upalilo? Gde ide ovaj svet?????

 
Odgovor na temu

Bik Koji Sedi

Član broj: 147189
Poruke: 237



+310 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju19.02.2010. u 01:24 - pre 172 meseci
Citat:

19.04.2009. me zaustave u Indjiji, i alko test pokaze 1.31.. Pandur mi napise 0.93, ja se sit ispricam sa njim, posto i nisam bio pijan, al sam pola sata pre alko testa popio 2 jegera.


Posle dva jegera nema šta da tražiš za volanom, ma šta ti "mislio" o tome.

Budi srećan što si dobio toliko što si dobio, ja mislim da je trebalo da ti odreže maksimalno po zakonu, jer takvi kao ti su potencijalne ubice. As simple as that.
 
Odgovor na temu

bufalo bil
Beograd

Član broj: 137374
Poruke: 39
*.opera-mini.net.



+8 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju19.02.2010. u 07:48 - pre 172 meseci
Nema sta tu da se misli, pola sata posle 2 jegera nije ni 0.3...moze slobodno da se vozi i po novom... Mada cim je naduvao 1.31 ko zna sta je pio pre toga a nije rekao, ali cim ga je pandur pustio znaci nije ubica, ne podnose svi ljudi alkohol na isti nacin...
A sudije u zemlji buraniji ne treba ni komentarisati...
 
Odgovor na temu

Neb_Mes_Ur_Mau
Iris Oziris
Pula

Član broj: 63600
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju23.02.2010. u 17:41 - pre 172 meseci
M R Z I M P A N D U R E....i tačka

A sve počinje još '87. god. u nekom gradu u SFRJ. Mi klinci pokupovali tomose, budžili mašine, zezanje sa devojkama, žurkice, disko, bilijar i zezanje, okupljali se u lokalnom moto servisu, pomagali gazdi za sladoled, a on nam za uzvrat sređivao motore (kasnije i one veće), pomagao sa savetima, poneki put i sa delovima. I jednog dana on negde nabasa na fiću abarta (onog sa švalerskim vratima), auto malo truo, motor propao. Popravismo mi taj motor zajedno (dao nam lik da se učimo mehanici) i kaže nam ajd' da se malo provedete. Mi u čudu, kad kaže on fiberku i aparat za varenje u ruke i varite vrata i secite krov (on je inače na svom seoskom ranču imao bubu sređenu kao offroad baggy sve zajedno sa rogovima na prednjem delu), uradimo mi kabrio, zavarena vrata da se ne slomi po pola, farba u ruke i prešpricamo ga u belo i dve plave crte (čuli da će tako brže da ide).
Vreme događanja: nedelja, proleće.
Sudionici: 5 malodobnih lica (14-15g.)
Mesto: lokalna peščana plaža (pored reke)

Vozili se mi ceo dan sa tim fićom, (svi smo imali moto kacige na glavama), kaz na baterije, muzika do daske...
Oko 17h se vraćamo pred servis i ulazimo u isti kad odnekud dolazi plavi kec i dva kera izlaze cereći se i kažu "A tu ste bando", pa mi vas ceo dan tražimo (a mi se djirali od 11.00 do 17.00-možda bi i duže ali više nismo imali goriva i baterija za kaz), i ne pitajući čije je vozilo svu petoricu ubacuju na zadnje sedište u keca.
Oko pola 6 stižemo pred SP, ulazimo u hol iste, tu nam kažu sedite i sačekajte. Poslušamo, svi uplašeni ko zeko u Bosni.
Dolazi nabeđeni zadebljani dežurni i kreće galama, kao ceo dan zvone telefoni, vi kao neki mangupi, te zbog vas nismo mogli da gledamo utakmicu (uf što nas zabole) te vi ste na trgu tom i tom iz kola hvatali neku ženu za zadnjicu (što nije tačno jer: 1. tamo ni sa motorima nismo bili taj dan, 2. morali bi da pređemo dva visoko frekventna mosta gde skoro non-stop drotovi neki qupac kontrolišu. 3. mi balavci pored klinki da hvatamo tamo neke babe ili koga već).
Nikakav zapisnik, uzimanje podataka niti od nas, niti od vlasnika vozila, niti od vozila.
Kaže dežurni majmun da ustanemo, poslušamo.
Kaže da stanemo u parove, a nas petorica (baš me zanima štasu ih učili tamo negde jer u školi nisu bili). Aj' poslušamo nas četvorica i to, onaj peti ostao iza dežurnog.
Kaže sad se šamarajte, mi u neverici šta priča ovaj, kad će on bolje vi sami nego da vas mi šamaramo.
Počesmo sa kao nekim šamarima, a onaj peti što je ostao sam iza drota se ceri i smijulji, kad odjednom tras/bum/tup, pade nam peti na patos u holu držeći se za obraz, crvenilo ga oblilo po obrazu kad će džukela njemu šta je jel' boli, šta se ceriš. Pandur ga je ošamario iz okreta od 180 stepeni.
Kaže on, ajd' sad ste videli kako se to radi pa da potvrdite gradivo. Hebote kad smo počeli da se bijemo, morali su da nas smiruju i razdvajaju i nakon toga nas pustiše.

Od tog momenta (ajd' dobro, posle jedno mesec dana) počinje moje naglo interesovanje za prava i obaveze.

Leti više nisam nosio kacigu na glavi već na laktu (zato sada imam probleme sa sinusima i levim laktom, začudo desni me uopšte ne boli), za tri godine devet prijava za nenošenje kacige, nijednom kazna, jer naš tadašnji zakon nije precizirao na kom delu tela mora ista da se nosi (u francuskom zakonu lepo stoji da mora da bude na glavi), kad sam položio za auto više puta popio prijavu za pojas (farmerice 501, naravno vartex, i marlboro opasač) nijednom kazna-u našem tadašnjem zakonu pisalo da vozač mora da bude vezan pojasem ( u francuskom: pojasom koji je ugrađen u vozilo i ima ulogu da zaštiti putnike od posledica bla bla bla...)

I tako dalje...

Poanta je ako hoćete da drndate polupismene drotove po ulicama da obavezno prvo naučite sve svoje obaveze, a tek onda i sva prava koja proističu iz istih, da vam je auto tip-top tehnički i da su vam sve koze na broju, mislim ob. oprema, i da se držite propisa (alkohol kategorički ne). Obavezno da nosite fotoaparat, bilo bi dobro i diktafon (svaki MP3 plejer ima tu funkciju)
E onda sledi pecanje ovih što po čoškovima brukaju porodice.

1. vozim stranca i iz dvosmerne ulice skrećem ulevo na parking iza zgrade, pri tom na trotoaru propuštam gore navedenog u ulozi pešaka (primećuje me) i prolazim iza njega na parking. na istom ne nalazim slobodno mesto i nastavljam u sledeću ulicu paralelno sa prvom ali ovaj put sa jednosmernim karakterom i skrećem desno (dakle u kontra pravcu) sa namerom da zaokružim oko zgrade i da tražim slobodno mesto, opet desno na glavnu ulicu i vidim na čošku drota.
Zaustavlja me, sve kulturno (hebiga stranac i to), Vaši dokumenti (jedva sam izdržao da mu ne dam neke moje cenovnike- i to su moji dokumenti).
P:Znate koji Ste prekršaj učinili?
J: Nisam ni jedan!
P: (onako bratski) Ooo, pa jeste jedan!
J: Stvarno, a koji!?
P: Jednosmerna ulica u kontra smeru!
J: Stvarno, ma nije moguće, ma šta kažete!?! onako sablaznuto. Izlazim iz kola, vadim iz pretinca fotić i udaljavam se. Slikam navedeni i navodni prekršaj jer na izlazu sa tog parkinga ne postoji znak sa zabranom skretanja u desno, niti obavezni smer, ma apsolutno ništa. Vraćam se nazad, moj auto već napravio kolaps u saobraćaju (ulica je inače sa dve trake po smeru odvojenih zelenom površinom, prilazim i kažem, da ja znam da on zna kako se po zakonu postupa sa strancima i kažem da me vodi kod sudije. Pogleda me ovaj, i kao pa dobro jeste da ne stoji znak ali ja vam moram nešto pisati! Ma kome ćeš ti pisati-mislim se u sebi i tražim da na lice mesta pozove višu instancu, mislim da se tu negde odsekao.
P: Pa dobro (WTF!). Ovaj put ću Vas pustiti sa opomenom.
J: Molim, sa čim, kakvom opomenom i zašta, objasnite mi za koji to prekršaj, zašta Vi mene da opominjete, pa niste mi Vi tata ni mama da me opominjete, i tko Vam daje pravo da zloupotrebljavate ovlašćenja i da ih tumačite na svoju ruku!?! Zovite odmah načelnika pa da vidimo koja su moja prava u vezi ovog protuustavnop/protupravnog maltretiranja. (sve smirenim tonom-nikada ne padajte u vatru, nikada ga ne psujte pa ni kroz zube).
P: Ajde puštam Vas, možete da idete.
Nisam imao srca da ga dalje zezam, seo sam i otišao ali me taj drot više nikad nije ni za šta penalio.

2. U izgradnji kuće, frka, majstori, frka, materijal, puče mi zadnji lanac na testeri.
Normalno sedam u kola (R4), tutanj na pijacu (tu postoji radnja sa delovima), ulazim u glavnu ulicu ka pijaci, (vidim na levoj strani drot sa imitacijom RauBau ćora) na vrhu ulice posle semafora znak za zabranu parkiranja i zaustavljanja bez dopunske table da li se to odnosi na obe strane ulice ili ne. Na raskrsnici u toj ulici propisno polukružno (radnja je na 20m od raskrsnice) zaustavljam vozilo, sva 4, ulećem u radnju uzimam lance, plaćam, izlazim, na mojim kolima (tačnije na gumu) naslonjen isti onaj sa početka ulice, smeška se. Kuliram ulazim u kola, kad on.
P: ej, ej ti, papiri.
J: molim?
P: papiri.
J: evo, evo -vadim gomilu nekih papira, saglasnosti, dozvola za izgradnju i izlazim iz kola i dajem mu to, on u čudu.
P: šta je to?
J: papiri, pa jeste li tražili papire, (vadim račun od onih lanaca), evo i ovo da ne pomislite da sam ukrao.
P: nemojte da se pravite glupi, dajte mi Vaše papire.
J: koje više papire, ovo su svi papiri koje imam u kolima i odgovorno (pod krivičnom i materijalnom odgovornošću) tvrdim da su to moji i isključivo moji papiri.
Drot popenio, ali kako sam i ja fin, i kako je pijaca i kako je nedelja prepodne nema kud, previše svedoka...
P: Dobro, dobro, dajte mi vašu LK, VD, SB...
Ja dam. Drot otvara blokić, uzima olovku i pitanjce
P: Jel' znate koji Ste prekršaj uradili?
J: Nisam nijedan. - otvaram vrata i uzimam moje RayBan (ali original) i fotić.
P: Šta Vam je to? - pokazuje na torbicu od fotića
J: Detektor istine! i odlazim niz ulicu da slikam vozilo i raskrsnicu praćen zbunjenim pogledom drota. Slikam i vraćam se kulturno nazad da vidim tko je sad važniji, da li ja sa RayBan (i u radnom kombinezonu) ili on sa tom imitacijom RohBau ili šta već...
P: I šta ćemo sad!?
J: Pa sad ću da Vam objasnim scenario: 1. To plavo na Vama ne daje Vam pravo da se češete/naslanjate ili na bilo koji drugi način odnosite prema mojoj ličnoj imovini osim sa krajnjim poštovanjem, jer kad budete videli mene da se na takav način ja odnosim prema Vašoj imovini Vi možete tek onda da se i prema mojoj imovini odnosite na isti način.
2. I to što je nedelja i Vi bi da se ogrebete za pivo i burek Vam ne daje nikakvo pravo da neosnovano sumnjičite ljude i da na taj način kršite PS, zakon i ustav.
3. Vi meni uz dužno izvinjenje za očigledan previd i bespotrebno zadržavanje vraćate moja dokumenta i tu završavamo, osim ako niste raspoloženi da nastavimo sa ovim.
Pandur, onako zaštitnički, ajde dobro, pa desi se, pa kao nema veze.....
Ni taj me više ne dira.

Mesto: lokalna sportska hala, treba neko političko OO da stigne iz Bg-a i da nam predizborno soli pamet, dok drotovi ceo grad guraju na ivicu saobraćajnog kolapsa. ja u kolima, dete od 2 godine spava udobno zavaljeno u propisanom/homologizovanom sedištu i ko za klinac baš pored te hale ima ta radnja gde ja moram da uzmem nešto. Normalno, nijednog auta nigde parkiranog, ja se zaustavljam na parking ispred radnje i snimam debelog/masnog/zajapurenog drota kako sa penom na usnama i tužibabom u ruci prilazi kolima ubrzanim korakom, uzimam fotić u ruku, palim sva 4, prebacujem u video mod, palim kameru, izlazim i snimam. Onaj se dere sa deset metara: nemožeš tu da staješ (per tu), šta ti misliš 'ko si, miči to "go.no" (misli valjda na kola), ajd' da ti ne bi pisao, bla, bla... Ja se kao unervozim , snimam sve, i čekam ga na zicer...Prilazi zajapuren/zapenjen još nešto viče, ja dižem levi kažiprst ka ustima i pokazujem mu glavom ka kolima.
P: Šta je bilo, a?
J: Prvo, u autu mi spava dete od dve godine, ne deri si da mi ne probudiš kćer, pripazi je dok skočim u radnju, hitno mi nešto treba i zaista ti puno hvala...
i utrčavam u radnju, pogledam kroz izlog i snimam pandura kako zeva kroz prozor u kola, sav se raznežio nad mojom ćerom. Izlazim napolje kad će on meni: Kako spava, k'o anđeo, sretan Vam put gospodine i izvinite. Znate, dolaze neki političari pa smo u frci evo već dva dana.
J: Ma ništa, sve u redu, samo vi radite svoj posao, i odlazim.

Lokalni šalter MUP-a za izdavanje ličnih karata. Koleginica od moje supruge, još dete, 18. godina i hoće da ispuni građansku dužnost i da uzme LK.
Odlazi na šalter, pita šta joj sve treba (naravno rodila se pre nekih pet meseci) vukra izdeklamira (normalno sa IQ 65 zaboravi pola), ova devojka izgubi skoro celo prepodne jureći po opštini i MUP-u papire, dolazi na šalter (vukra ista), gura papire da bi ova tamo konstatovala da joj fali šta ti ja znam sve ne. Ok, mala pomisli pa dobro, ajd' da izvadim još i to i potroši dan jureći dopune. Drugi dan, druga vukra, papiri na šalter, a pa ne može, nemate to i to. Mala popeni, poćne da im sve po spisku, te jer nije mogla ova jučer odmah sve da joj kaže, te mora na posao, dva dana u klinac i ova šalteruša joj počne pretiti da će da zove obezbeđenje i sl. Dete se pokupi i dolazi na posao u drugu smenu sva uplakana, mene zove žena da dođem i da popričam sa njom. Ja joj objasnim, da se u razgovorima službenog tipa uvek mora imati papir/potvrda/snimak neke tvrdnje da bi posle imala osnova za razno razna zezanja sa SO (službenim organima) i da saćeka 7-8 dana da je malo zaborave, da potom ode na šalter i da ide priču iz početka, i da ako nema diktafon opciju na mobu da traži da joj daju sve napismeno šta joj treba (izvinte, te znate malo sam priglupa pa da ne zaboravim žvaka) i da istoj "službenici" preda sve što joj je ova napisala da joj treba za LK. Dete tako i uradi, posle više nije bilo vrdanja e fali ovo ili ono.....

Ili ovaj slučaj, pretpostavljam rutinska, zaustavlja me pandur na mostu (hej brate) ja otvaram prozor i kažem mu Dobar dan kolega, (meni neka iverica u karavanu), i kaže lik a kako kolega, Ja tu kao malo blesav pokazujem na rotaciju na ono belo polje izmedju svetala gde im je nekad pisalo "Police" i kažem, pa kako kako, vidim i vi distribuirate police isto kao i ja i pokazujem mu natpis na rotaciji i moju ivericu u kolima. Smešak, konstatacija svaka čast majstore, ovo još nisam čuo i uključuje me nazad u saobraćaj.

Ima toga još, ali nema kazni, pridržavam se propisa koliko je to moguće i aute držim tehnički u tip top stanju, a ako mi se nakalemi neki za burek i pivo e onda sve po slovu zakona. I dalje ih mrzim, mada među njima imam i par prijatelja (neki mi i komšije), i svaka im čast, ali ovi sa početka priče, e pa ti su ona trulež u državi Danskoj.

Inače, činjenica za respekt je da nijedna policija na svetu ne rešava tako brzo kriminalne slučajeve nevezivanja pojasa kao ova "naša"!

Činjenica je i to da je Kruševac leglo narko dilera, a netko se usudio da ovde tvrdi kako je to jedan od najbezbednijih gradova u zemlji.

Činjenica je i to, da kad putuješ iz Hamburga pa sve do Horgoša nema nijednog policajca na vidiku, a kako pređeš granicu zapitaš se u čudu otkad Srbija ima more, drot do drota....

Izvinite na podugačkom i poširokom pismu ali morao sam, ipak dva dana čitam ovu temu...
Pozdrav vozačima, pamet pandurima i strogo po slovu zakona (ipak, ni vi niste iznad njega), i svima isto, ni po babu ni po stričevima. I dobro zapamtite vi u uniformama da i za vas postoji noć, čisto da ne bi bilo k'o u Balkan expresu sa krstačom pa u glavu. nikad ne znate kome ćete stati na žulj.




Samo vas gledam...
 
Odgovor na temu

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju23.02.2010. u 21:45 - pre 172 meseci
Ti si moj heroj!

Ali stvarno
 
Odgovor na temu

Neb_Mes_Ur_Mau
Iris Oziris
Pula

Član broj: 63600
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju23.02.2010. u 22:06 - pre 172 meseci
Hvala, hvala, ponosan sam silno sine....
A panduri, zatvorite gubice i obrišite sline...
Samo vas gledam...
 
Odgovor na temu

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju23.02.2010. u 22:16 - pre 172 meseci
Nema na cemu

Posebno me je odusevila ova scena:
Citat:
i odlazim niz ulicu da slikam vozilo i raskrsnicu praćen zbunjenim pogledom drota. Slikam i vraćam se kulturno nazad da vidim tko je sad važniji, da li ja sa RayBan (i u radnom kombinezonu) ili on sa tom imitacijom RohBau ili šta već...

Pa to mozes da vidis jos samo u americkim filmovima. I to samo filmovima "A" produkcije.

 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju23.02.2010. u 22:23 - pre 172 meseci
Citat:
Neb_Mes_Ur_Mau: za tri godine devet prijava za nenošenje kacige, nijednom kazna... kad sam položio za auto više puta popio prijavu za pojas (farmerice 501, naravno vartex, i marlboro opasač) nijednom kazna-u...

A kako si ovo regulisao? 9. prijava za kacigu! Znaci da si 9. puta isao kod sudije zbog toga. Pretpostavljam da nisi isao kod istog sudije. I svih 9. puta si prosao bez kazne!? Pa sta su ti sudije rekle kada te nisu kaznjavali?

Isto pitanje i za pojas. Koje je obrazlozenje tih sudija?
 
Odgovor na temu

Neb_Mes_Ur_Mau
Iris Oziris
Pula

Član broj: 63600
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju23.02.2010. u 22:42 - pre 172 meseci
Pa nije svaki put bila/bio drugi sudija/sutkinja (manji grad, industrijski razvijen, oko 70k ljudi), pokažeš im član zakona (bez preterane spike naravno) i upitaš, naivno, gde sam ja to pogrešio, a kad naletim po drugi put na sudiju odmahne rukom čim vidi papir (tada je službeni glasnik stizao u svaku firmu, a ja sam to skupljao i čitao i nosio po potrebi) i pošalje me napolje i nikom ništa. Ma nema obrazloženja, sa čim je posle trljao nos pandurima nemam pojma. Pazi ovako, za te tri godine sam imao dosije debeo k'o registar (sve saobraćajni delikti/prekršaji, ništa krivičnog tipa), ali nijednom nisam platio ništa, popio zabranu, poneki put samo opomenu, mada ni tad nisam bio siguran zašto kad sam bio u pravu. A onda su došla neka druga vremena, ljudi, okolnosti, ja skapirao da je bolje naučiti obaveze pa tek onda nekom trubiti o pravima.
Pazi, napraviti prekršaj pa se izvlačiti nije isto što i nadrndani drot kojem sinoć žena nije dala, a ti si sve odradio po propisu.

A ubedljivo mi je najbolje kad me zaustave po noći i pitaju jesam pio nešto. Naravno da jesam. Drot se iskezi počinje da cima kolegu za dreger, pita šta Ste pili, a ja počinjem da odvaljujem od ranog jutra: kafu sa ženom, sa komšinkom, sam (bilo mi dosadno), pa mleko uz doručak, pa kafa kod komšije (još što je naporan dvesta puta me nudi sok, a ja nešto nemogu domaći od višnje), pa mleko uz ručak, pa kafu, pa otiš'o kod kuma....
P: jel' ti to mene zajebavaš!?
J: (ma jok), pa, gospodine, pitali Ste jesam li pio nešto, pa naravno da sam pio, pa jel' Vi znate da je čovekov organizam sastavljen 90% od vode....pa bla, bla.....dok ne popeni.
J: kakvo pitanje ste postavili takav ste odgovor dobili, u to njesra od aparata da duvam neću, da dam krv hoću, ali samo kao dobrovoljni davaoc krvi. I da zakleti sam antialkoholičar, i umesto što mene drndate bolje skrenite pažnju ovima iz vlade da bi one smrtovnice sa cigareta trebali da nalepe na rakiju. Više je ljudi od nje stradalo, više je porodica trpelo i više ih je rastureno zbog te proklete rakije, a Vi mene pitate jesam li pio. Jesam.
P: Ajd' vozi da te negledam.

Srbija je to, čudo jedno neviđeno...

[Ovu poruku je menjao Neb_Mes_Ur_Mau dana 23.02.2010. u 23:54 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Neb_Mes_Ur_Mau dana 23.02.2010. u 23:54 GMT+1]
Samo vas gledam...
 
Odgovor na temu

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju23.02.2010. u 23:05 - pre 172 meseci
Covece,
pa ja mislim da se ti panduri kad stignu kuci gresno dodiruju misleci na tebe. A?
 
Odgovor na temu

Neb_Mes_Ur_Mau
Iris Oziris
Pula

Član broj: 63600
Poruke: 9
109.93.130.*



Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju23.02.2010. u 23:21 - pre 172 meseci
ili ovo, vraćam se sa Kosova 2006-te, ulazim iz pravca KM (nemam pojma kako se zove prelaz), naravno sa strancem (hebiga, duplo državljanstvo), pandur uzima papire i pita kad Ste ušli u Srbiju (fora sa carinskom odredbom o stranom automobilu na teritoriji neke zemlje) i ja ga zamolim da se malo odmakne od vrata (kreteni nacrtali neku crtu na asfaltu gde počinje Srbija) otvorim vrata, pogledam i vidim da sam prošao crtu i odgovorim: evo upravo sada. Ovaj se zbuni, pa kako, pa ovo ono, pa i ono tamo je Srbija (pokazujući sve sa mojim pasošem negde u daljinu preko mene) i ja ga tu demantujem: a šta Vi radite onda ovde, i ako biste bili ljubazni da ovu bajku ispričate i onom crncu na onoj tamo granici što na rukavu nosi zastavu Angole, pa sam (opet naivno) zaključio da sam iz Angole upravo prešao u Srbiju. A baš sam se napržio da pričam ortacima kako sam bio u Angoli, pa jel stvarno ono tamo Srbija.
P: Ajd' vozi pametnjakoviću jedan.
J: Hvala.....bla, bla...
ima toga još, samo da se setim...
I frikujte ih i dalje, bolje i ne zaslužuju...
Samo vas gledam...
 
Odgovor na temu

Neb_Mes_Ur_Mau
Iris Oziris
Pula

Član broj: 63600
Poruke: 9
109.93.130.*



Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju23.02.2010. u 23:24 - pre 172 meseci
Covece,
pa ja mislim da se ti panduri kad stignu kuci gresno dodiruju misleci na tebe. A?[/quote][quote]mrkii

Hi hi hi hi hi hi......
Samo vas gledam...
 
Odgovor na temu

fikabogaty

Član broj: 254695
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju15.03.2010. u 11:34 - pre 171 meseci
hiljadito pitanje na ovu temu,al sta cu kad je moje du'e u pitanju
saobracajni prekrsaj nacinjen 21.04.2007god
resenje doneto 12.05.2008
poslali mi novi poziv 21.04.2009
dolazili da me apse al nisam nijednom bio kuci...
pitanje je:jel mi istice nesto relativno,apsolutno do 12.05.2010... il ce moram platim u svaki slucaji?
fala unapred i unazad na svakom odgovoru
 
Odgovor na temu

Lila69

Član broj: 255071
93.93.196.*



Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju18.03.2010. u 19:04 - pre 171 meseci
molim za savet!neko vece me je zaustavila policija,pitali su me da li sam popila nesto...odg sam jedno pivo (limenka)
pristala sam na alko test,pokazao je 0.55
e sad,nije mi jasno...dobijam razne informacije...da je pandur trebao da me pita kad sam ga polila,a to je bilo 5 mina pre no sto me je zaustavio
niti mi je pokazao da li je uredjaj bio restartovan i niti mi je rekao da sacekamo 15 minuta kako bi rezultat bio ispravan,jer navodno 1 pivo poijeno,a da se ne saceka bar 15 minuta pokazuje vise neg sto treba.naravno,ja u to nisam bila upucena sve do sad
da li ima sanse da to oborim kod sudije,imam i svedoka koji je bio sa mnom u kolima.
sta mi je ciniti?
hvala!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Vreme je da Freakujemo policiju

Strane: << < .. 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 562908 | Odgovora: 1783 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.