Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vreme je da Freakujemo policiju

elitemadzone.org :: AutoZone :: Vreme je da Freakujemo policiju

Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 563262 | Odgovora: 1783 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

**pandur**

Član broj: 34691
Poruke: 47
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju20.12.2004. u 13:30 - pre 235 meseci
Citat:
lancia88: Pozdrav,
ukidanje pojaseva ili novcanih kazni za nevezivanje? Kada odrastete i ...


RESPECT@lancia88
RESPECT@weB_KiLeR

@zockyboy
"jer je bitna odredba prekrsajnog postupka NACIN IZVRSENJA PREKRSAJA"
Da nisi mozda mislio na MESTO IZVRSENJA PREKRSAJA? Koje je policija duzna da navede, ali ne i gde se nalazi znak!
 
Odgovor na temu

luka.l
Luka Latinović
Dorćol

luka.l
Član broj: 13998
Poruke: 143
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju20.12.2004. u 14:07 - pre 235 meseci
@lancia

Da se razumemo: Ja auto ne palim pre nego sto vezem pojas...da ne govorim o voznji...bilo to "ma samo 200 metara". Dva puta sam mogao da izgubim glavu, i oba puta mi je glavu spasio pojas. Prosto jedna "must have" stvar bez koje ni u ludilu ne bih vozio... (u istu grupu spada i sediste sa naslonom za glavu i sl.).
Ja sam samo govorio sa neke da kazem "pravne" strane. Zasto bi neko terao tebe da se vezujes ako neces? Ti odlucujes o svom zivotu...Prosto, ako se drzis principa da oni treba da vode brigu o tebi i na taj nacin, mozes stvar do vesti do apsurda. Meni moji na primer nikada nisu govorili o pojasu. Meni se ne vezuju ni cale ni keva, dok ja na primer tako ne mogu da vozim. To je stvar koju moras sam da osetis...survival instinct. Ko ga nema...pa....Darvin je sve to vec lepo ispricao.
 
Odgovor na temu

salec

Član broj: 6527
Poruke: 1738
*.rcub.bg.ac.yu.



+25 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju20.12.2004. u 14:35 - pre 235 meseci
Citat:
Bojan Basic: Kad si već to pomenuo, moram da se ne složim sa tobom, ja bih obavezno vezivanje pojasa izbacio iz propisa (isto kao i kacigu na motoru). Mislim, koja je poenta toga? Ja ću možda da poginem, ali zašto bi to uticalo na saobraćaj? Ja nevezivanjem prihvatam da snosim odgovornost za svoj život, i ćao.


Pa, kao neko ko svaki dan dvaput prolazi autoputem preko Gazele, mogu samo da kažem da ti je logika pogrešna i podseća malo na "algebru ratnih zločina".

Po tvojoj logici ti rizikuješ i bivaš (preterano i nepotrebno) kažnjen i zbog toga misliš da je sve u redu sa nama ostalima, da se to nikog ne tiče osim tebe, a ustvari, tvoja eventualna velika i nepotrebna nesreća znači takođe i nešto manje, ništa nepotrebnije i sasvim sigurno nezasluženo maltretiranje nas ostalih, pravljenje gužve, zastoja, opterećenje resursa urgentnog centra, više posla za državnu birokratiju (što NEĆE biti naplaćeno od pokojnika, nego od poreza ostalih), itd. Dalje, u sledećem krugu štete, ti si verovatno nešto značio i bio zaista koristan (nešto si radio, plaćao porez, kupovao proizvode i usluge drugih). Nastaju drugi, indirektni troškovi koje nije lako prikazati. Može izgledati paradoksalno, ali i samoubistvo je zločin, a to što je počinilac samokažnjen ne menja mnogo na stvari. Svako od nas duguje nešto društvu.

Funkcija zakonske kazne nije osveta ili, u slučaju novčanih kazni, plaćanje osiguranja (matematičkog očekivanja štete) ili troškova kontrole poštovanja zakona (tek to bi bilo besmisleno!), nego pre svega odvraćanje od rizika.

Citat:
SmilieBG:PS. ajmo kontra logikom: zabranjeno vezivanje pojaseva, ukidanje svih pomocnih sredstava (airbag, abs i sl.), sa ciljem da su kola sto NE bezbednija, pa onda niko nece da juri vise od 50 :)


To liči na logiku propisa za trke Formule 1 ... samo, već sada ljudi nisu svesni gde je granica... ili ih nije briga. Ako tako gledamo, što onda ne zabraniti snažna kola i dobru aerodinamiku (uz super aerodinamiku, i bicikl dokazano može preko 80mph :) ), pa ne bi ni mogli da postignu više od 50?
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.vdial.verat.net.



+3 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju20.12.2004. u 18:50 - pre 235 meseci
Citat:
Kad si već to pomenuo, moram da se ne složim sa tobom, ja bih obavezno vezivanje pojasa izbacio iz propisa (isto kao i kacigu na motoru). Mislim, koja je poenta toga? Ja ću možda da poginem, ali zašto bi to uticalo na saobraćaj? Ja nevezivanjem prihvatam da snosim odgovornost za svoj život, i ćao.


A sta ako udaris sa kolima i ne pogines nego samo udaris glavom. Posle ja od mog poreza treba da placam lekarske troskove i dolazak hitne pomoci? A sta ako jos padnes u komu pa mora da se placa odrzavanje aparata. Izvini na ovako morbidnim primerima (pu pu, evo pomeram se s mesta) ali ipak nije bas sve tako crno belo. Cesto se desava da putnik u kolima koji nije vezao pojas udari glavom u glavu saputnika a da je bio vezan ne bi udario. Druga stvar je sto nije samo neki lik odgovoran ako pogine. Njegovi roditelji ce placati sahranu, imati ogroman stres i tugu...Lancia je lepo rekao da su mnoge zabrane tu i zbog dece. Mnogi odrasli su dovoljno zreli da se ne navuku na neku drogu ali ipak su za zabranu zbog svoje dece. Stavljanjem pojasa ne stitis samo sebe vec i tvoje roditelje, drugove, nas na forumu i sve ostale koji te vole....

P.S. I mene nervira da nosim kacigu dok vozim motor ili bicikl.

[Ovu poruku je menjao srki dana 22.12.2004. u 20:10 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.dialup.neobee.net.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju20.12.2004. u 19:21 - pre 235 meseci
Evo vidim da ima dosta zanimljivih komentara, pa da se nadovežem na priču. Kao prvo, ja pojas vezujem čim uđem u kola, i tako radim još i kada sam počinjao da sedim na suvozačevom mestu. To je kod mene stvar navike, ja samo kažem da smatram da država nema prava da mi naređuje tako nešto. Nisam siguran da li bi mi bilo bolje ili lošije bez njega, vozim ovako kako sam navikao. Međutim, pojas ti može pomoći samo kod direktnih čeonih sudara, u ostalim slučajevima on odmaže (zamisli da te neko klepi sa strane i ti treba da iskočiš dok ne eksplodiraju ili se ne prevrnu kola, znaš kad bi to uspeo sa pojasem?)

Lancia88, tvoja priča o deci izgleda da ima nekog smisla, ja nemam svoju decu tako da sam odmah u startu diskvalifikovan da pričam o tome, ali opet ću reći šta mislim. Elem, zar tvoje dete neće pre poslušati tebe kao oca ako mu kažeš da uvek mora da veže pojas, nego nekog čiku u plavom koji će mu uzeti pare? Moj otac je mene učio i da treba da vežem pojas i da treba da nosim kacigu, pojas kao što već rekoh vezujem, ali kacigu u životu nisam stavio bez obzira što mi je i on tako govorio (sad je naravno odustao) i tako je propisano - meni to em smeta em sam sebi izgledam strašno smešan u tome, a s obzirom na to da verujem da neću ugroziti nikoga osim sebe ostavljam sebi mogućnost izbora.
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

ZockyBoy

Član broj: 27847
Poruke: 205
*.ptt.yu.



+2 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju20.12.2004. u 20:48 - pre 235 meseci
Opet ja prozvan...
Citat:
**pandur**
"jer je bitna odredba prekrsajnog postupka NACIN IZVRSENJA PREKRSAJA"
Da nisi mozda mislio na MESTO IZVRSENJA PREKRSAJA? Koje je policija duzna da navede, ali ne i gde se nalazi znak!


Treba da Vam uvedu kao obavezan predmet `Zakon o prekrsajima`

Bitne odredbe prekrsaja su VREME, MESTO I NACIN IZVRSENJA prekrsaja ili po srpski KAD, GDE i NA KOJI NACIN. To sve spada u cinjenicni opis prekrsaja koji je neko napravio.

Primeri iz prakse jednog naseg sudije za prekrsaje...

Br.1
Prijavljen taj i taj da nije propustio pesaka na pesackom prelazu...

Odbrana... Kojeg pesaka???
Obustavljen postupak zbog nepotpunog opisa prekrsaja (policajac je MORAO da napise u zapisniku podatke tog pesaka kako bi ga sudija pozvao kao svedoka)

Br.2
Pauk odneo kolegi auto jer ga je `nepropisno` ostavio (ukoso) na mestu GDE JE INACE DOZVOLJENO PARKIRANJE, navodno nisu mogli da prodju pesaci.

Odbrana... Ko je i na koji nacin to utvrdio (po zakonu mora da se ostavi 1,6 m za pesake)... Policajac je samo pitan da li u dzepu ima pantljiku ili metar (za merenje), na sta je on blago zgranuto rekao da NEMA. Pa kako si onda mogao da utvrdis da nisam ostavio propisanu sirinu... Paaa...
Obustavljen postupak... nepotpun opis prekrsaja...

Imam jos primera...

Pozdrav svima...
Da se zna ko kosi a ko vodu nosi...
 
Odgovor na temu

Balša
Srbija

Član broj: 8626
Poruke: 469
*.yubc.net.



+1 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju20.12.2004. u 20:56 - pre 235 meseci
Citat:
ZockyBoy:
Pauk odneo kolegi auto jer ga je `nepropisno` ostavio (ukoso) na mestu GDE JE INACE DOZVOLJENO PARKIRANJE, navodno nisu mogli da prodju pesaci.

Odbrana... Ko je i na koji nacin to utvrdio (po zakonu mora da se ostavi 1,6 m za pesake)... Policajac je samo pitan da li u dzepu ima pantljiku ili metar (za merenje), na sta je on blago zgranuto rekao da NEMA. Pa kako si onda mogao da utvrdis da nisam ostavio propisanu sirinu... Paaa...
Obustavljen postupak... nepotpun opis prekrsaja...


Znači, stvar je došla do sudije za prekršaje... kako? Koliko mi je poznato, da bi uzeo svoja odneta kola, treba da platiš kaznu+odnošenje, ali onda je stvar završena, zar ne? Ili su kola stojala kod PS-a sve do susreta sa sudijom?

Da li bi mogao da objasniš kako je kolega došao do sudije za prekršaje i šta je bilo s kolima za to vreme? :) Ako je kola prethodno ipak preuzeo, kako je dobio pare nazad nakon što je postupak obustavljen? U mom kraju često odnose kola upravo iz tih razloga, pa me vrlo zanima šta tačno treba činiti.
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.vdial.verat.net.



+3 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju20.12.2004. u 21:23 - pre 235 meseci
Citat:
Bojan Basic: Nisam siguran da li bi mi bilo bolje ili lošije bez njega, vozim ovako kako sam navikao.

Tacno je da pojas nekada pomogne a nekada moze i da odmogne.
Citat:
Međutim, pojas ti može pomoći samo kod direktnih čeonih sudara, u ostalim slučajevima on odmaže (zamisli da te neko klepi sa strane i ti treba da iskočiš dok ne eksplodiraju ili se ne prevrnu kola, znaš kad bi to uspeo sa pojasem?)

Pojasi uopste ne spasavaju u mnogim slucajevima, pa ni kod mnogih ceonih. Pomaze u nekih 30% slucajeva (po secanju) sto uopste nije veliki broj kako sam nekada mislio da jeste. Pravljene su statistike pa su recimo uzeti podaci o 10 000 sudara i gledani broj poginulih kod onih koji jesu i kod onih koji nisu nosili pojas. Naravno gledano je i to kakav je bio sudar i da li je pojas odmogao. Jednom prijatelju se zabio neko sa strane i on je nekako upao i zaglavio se u onaj deo izmedju sedista i ostao je ziv a da je bio vezan za sediste poginuo bi jer je taj deo bio skroz smrskan. Ali ipak je njega udario neko ceonim delom i tom tipu nije bilo nista. Tako da u pravu si da pojas nije uvek dobar ali su ipak najbitnije statistike i verovatnoca.

Naravno ne pricam ovo da te kritikujem jer sam i ja za slobodu odlucivanja ali ipak zbog moje price neko moze da sagleda i drugu stranu medalje. Inace i meni smeta kaciga kada vozim motor i siguran sam u moju voznju pa ni ne nosim kacigu. Ipak za svakog postoji neka granica, da nije tako onda bih pazio i da ne potrcim niz stepenice da ne bih pao ili ne bih uopste vozio motor ili bajs...

[Ovu poruku je menjao srki dana 22.12.2004. u 20:07 GMT+1]
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju20.12.2004. u 23:23 - pre 235 meseci
Pozdrav,
rasplamsalo se oko pojaseva, pa nasi ocevi su bili srecni kada su u poodmaklim dvadesetim godinama dobili priliku uopste nesto da provozaju a danasnja mladez sa jedva punih 18 vozi ludje nego ikad i vec ima problem sputavanja od strane NJ.V.pojasa??!!

sad malo ozbiljno, Bojane, ja zasada imam dovoljan autoritet nad svojom decom ali stariji sin ce za koji mesec napuniti sedamnaest a to su vec godine kada se i najposlusnija deca polako otimaju. Uostalom, ne ucim ga ja svemu, niakko mi ne pada napamet da ga ucim sada da vozi, trenutno je na redu brijanje, otvaranje vrata damama i slicne stvari po mom redosledu prioriteta Ipak, on ukoliko pozeli da sada nauci da vozi, obavice to kod nekog drugog krisom. Sa mladjim koji za par dana puni deset jos nemam tih potencijalnih problema na vidiku. Mnogo toga se od roditeljske kontrole izgubi tokom detetovog odrastanja a narocito u periodu stasavanja u devojku/momka. Tada se moraju primeniti i neke druge opste mere a to je u ovom slucaju ZOBS i izmedju ostalih odredba o pojasu. Nadalje, popratni efekat samog cina vezivanja veoma cesto je i odredjeni kodeks discipline u voznji, dakle dalje postovanje propisa sto se nikako ne sme zanemariti a naredna stvar je bezbednost ostalih ucesnika u saobracaju.

Kako to ima veze sa pojasom?

Ovako: dogodi se nesreca u kojoj osoba A udari osobu B pukim proklizavanjem vozila iz nekog razloga (uglavnom neprilagodjena brzina uslovima voznje). U prvom slucaju osoba B je imala pojas i osoba A se osudjuje na na kaznu oduzimanja dozvole na odredjeno vreme, kaznjava uslovnom ili kracom zatvorskom kaznom, zavisno od nanesene stete, ozbiljnosti povreda ali i ranije osudjivanosti.
E, u drugom slucaju, osoba B se nije vezala i izgubila je zivot u nesreci udarivsi grudnim kosem o volan. Tu vec imamo smrtne posledice i osobi A tesko ce biti da izbegne godinu dana zatvora. Godinu dana ce njegova deca biti bez oca, porodica bez primanja, supruga trpeti podrugljive poglede i ko zna sta vec a da ne pricamo o reputaciji koja ce pratiti nadalje osobu A.

To sve samo zbog nevezivanja pojasa? Pa valjda je jasno da se takva odredba mora postovati.

I sada za Luku, da li je sada jasniji moj stav o potrebi zakonske regulative ove materije? Drago mi je procitati da se ljudi vezuju dok se voze, za Bojana potvrdjujem, cim je seo kod mene u kola vezao se bez opominjanja
pozdrav
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.dialup.neobee.net.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju20.12.2004. u 23:50 - pre 235 meseci
Citat:
lancia88:
sad malo ozbiljno, Bojane, ja zasada imam dovoljan autoritet nad svojom decom ali stariji sin ce za koji mesec napuniti sedamnaest a to su vec godine kada se i najposlusnija deca polako otimaju.

Daleko od toga da sam ja pokušavao da osporim tvoj ili bilo čiji drugi autoritet nad sopstvenom decom, samo sam jednostavno pokušao da kažem da sam siguran da će detetu, ma koliko poslušno ili neposlušno bilo, pre ući u glavu nešto što ga uče njegovi roditelji, nego nešto što će biti u stilu: "tako tamo piše sine, i zato se pridržavaj". Odnosno, ti si rekao u prošloj poruci da roditelji ne žele da izgube dete zbog nevezanog pojasa, ja sam se nadovezao na to da će ti roditelji ili uspeti da nauče dete da vezuje pojas ili neće, dok zakon ne bi trebao da ima nikakve veze sa tim (naveo sam baš svoj primer, a i srki kaže da je kod njega isto - mene su roditelji naučili da vezujem pojas, ali isto nisu uspeli sa kacigom, iako i jedno i drugo lepo piše u ZOBS-u).
Citat:
lancia88:
E, u drugom slucaju, osoba B se nije vezala i izgubila je zivot u nesreci udarivsi grudnim kosem o volan.

Sad ovde već imamo i totalno obrnutih primera, pominjali smo srki i ja par komada, kada je pojas upravo taj koji oduzima osobi B šansu da preživi, to nikad neće biti načisto.
Citat:
lancia88:
Drago mi je procitati da se ljudi vezuju dok se voze, za Bojana potvrdjujem, cim je seo kod mene u kola vezao se bez opominjanja:)

Sad si me zagolicao po jeziku, moram da te podsetim na onaj deo: "ovde prođe jedan auto u 15 dana..." neću dalje ;)
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

ZockyBoy

Član broj: 27847
Poruke: 205
*.ptt.yu.



+2 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju21.12.2004. u 07:13 - pre 235 meseci
Citat:
Balša: Znači, stvar je došla do sudije za prekršaje... kako? Koliko mi je poznato, da bi uzeo svoja odneta kola, treba da platiš kaznu+odnošenje, ali onda je stvar završena, zar ne? Ili su kola stojala kod PS-a sve do susreta sa sudijom?


To je upravo ono protiv cega se borimo ovde... UZURPACIJA ZAKONA...

Niko nema pravo da raspolaze tvojom imovinom (Tj. da ti uzme auto kao zalog plaćanja) bez rešenja suda.
Zakonski rok za plaćanje mandatne kazne je 8 dana.
Parking servis nema prava da ti trazi da ODMAH PLATIS KAZNU. Cak nema prava ni da ti ne da auto dok ne platis odnošenje.
Primer:Djubretari nose djubre... kada ne platiš račun, JEL TI ONDA VRATE DJUBRE KUĆI??? Ili npr. umre čovek... JEL NEĆE DA GA SAHRANE DOK NEKO NE PLATI SAHRANU pa neka se naduva i smrdi...

Ja sam bio poludeo kad mi je naša služba odnela auto i kad nisu hteli da mi ga daju dok ne platim kaznu. Onda sam im rekao "ako vi mene ometate u raspolaganju mojom imovinom i ja ću da ometam vas u raspolaganju vašom" pa sam parkirao auto popreko ispred rampe tako da niko nije mogao ni da udje ni da izadje sa parkinga. Kada sam pozvao drugara advokata da bude prisutan kao svedok kada im budem platio, digli su ruke od mene.
Da se zna ko kosi a ko vodu nosi...
 
Odgovor na temu

mitar1982

Član broj: 17439
Poruke: 1042
*.ptt.yu.



+2 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju21.12.2004. u 10:07 - pre 235 meseci
Eh, Zoki, da su svi kao ti, vodili bi oni računa o tome kako odnose kola, i lupaju kazne. Većina ljudi nema snage da se bori, nego ide logikom : plati, ćuti i pazi šta radiš sledeći put.....
Uz to treba dobro poznavati propise, ovako meni svaki pandur može da kaže da sam uradio nešto, a ja, pošto ne poznajem propise, ne mogu da se branim......
 
Odgovor na temu

**pandur**

Član broj: 34691
Poruke: 47
*.nasamreza.com.



+1 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju21.12.2004. u 13:17 - pre 235 meseci
@zockyboy
Napisao si:
Takodje trazi suocenje (mora da ti odobre) ili trazi da ti napisu GDE SE NALAZIO TAJ SAOBRACAJNI ZNAK koji nisi postovao.

Ako u zapisniku nije navedeno gde se nalazio taj saobracajni znak - nema ni prekrsaja, jer je bitna odredba prekrsajnog postupka NACIN IZVRSENJA PREKRSAJA.

A ja sam napisao:
@zockyboy
"jer je bitna odredba prekrsajnog postupka NACIN IZVRSENJA PREKRSAJA"
Da nisi mozda mislio na MESTO IZVRSENJA PREKRSAJA?...

Samo sam te ispravio, rekao si „GDE SE NALAZIO TAJ SAOBRACAJNI ZNAK“ a dalje u tekstu si rekao „NACIN IZVRSENJA PREKRSAJA“! Kao sto si i sam rekao „VREME, MESTO I NACIN IZVRSENJA prekrsaja ili po srpski KAD, GDE i NA KOJI NACIN“ sto znaci da (kao sto sam i ja rekao) MESTO IZVRSENJA PREKRSAJA (po srpski) znaci GDE, a ti si rekao da NACIN IZVRSENJA PREKRSAJA znaci (po srpski) GDE, a ne KAKO (ili NA KOJI NACIN kao sto ti kazes), ali vidim da si kasnije shvatio o cemu se radi, jer si i sam sebe demantovao, i zbog toga mi je drago! Nadam se da smo to rascistili.

Druga stvar, rekao si:
"jer je bitna odredba prekrsajnog postupka NACIN IZVRSENJA PREKRSAJA"

Prekrsajni postupak se odredjuje kao zakonom regulisano preduzimanje prekrsajnih procesnih radnji od strane prekrsajnih procesnih subjekata, s ciljem donosenja odluke nadleznog organa o prekrsajnoj stvari, odgovornosti ucinioca prekrsaja, sankciji i drugim procesnim odnosima koji su u vezi sa konkretnom prekrsajnom stvari, a zahtevaju ucesce i odluku nadleznog organa za vodjenje prekrsajnog postupka.

„ODREDBA PREKRSAJNOG POSTUPKA“ ne postoji kao institut u prekrsajnom i prekrsajno-procesnom pravu, vec je to formulacija koja se koristi u vezi sa tekstom zakona (bilo kog, pa i zakona o prekrsajima).

I u vezi sa tim:

Rekao si: „Treba da Vam uvedu kao obavezan predmet `Zakon o prekrsajima`“
A ja kazem: mozda si u pravu, mada mi vec imamo PREKRSAJNO PRAVO i u okviru toga se obradjuje i ZAKON O PREKRSAJIMA.

E sad, u vezi sa MESTOM IZVRSENJA PREKRSAJA: „Prekrsaj je izvrsen kako u mestu gde je ucinilac radio ili bio duzan da radi, tako i u mestu gde je posledica nastupila. ... Mesto izvrsenja je vazno iz 3 razloga: 1. zbog odredjivanja mesne nadleznosti za vodjenje prekrsajnog postupka, 2. zbog prostornog vazenja propisa o prekrsajima i 3. zbog utvrdjivanja postojanja prekrsaja kada je ono element prekrsaja“

Za onaj nas slucaj sa znakom vazi ovaj 3. razlog
Po mom tumacenju, kada se odredjuje mesto izvrsenja prekrsaja, vazno je da se ono tacno utvrdi, npr. „u ulici (toj i toj) kod broja (tog i tog) ...“
Ako je MESTO IZVRSENJA PREKRSAJA odredjeno na taj nacin, i uz KVALIFIKOVANJE prekrsaja (odredjivanje konkretne zakonske odredbe koja je prekrsena) nije potrebno navesti npr. „ saobracajni znak kojim je brzina ogranicena na 40km\h nalazi u ulici (toj i toj) kod broja (tog i tog) 60cm od ivice puta sa desne strane, visok je ...“ vec u slucaju da se lice koje je „osumnjiceno“ za izvrsenje prekrsaja brani na taj naci sto osporava da na tom mestu (koje „osumnjicen“ prihvata) ne postoji ogranicenje brzine kretanja, ili nesto drugo, onda se utvrdjuje da li taj prekrsaj vazi prostorno na tom konkretnom mestu (ili 2. razlog koji sam naveo zbog cega je vazno odredjivanje mesta izvrsenja prekrsaja)

Mozda i nisam u pravu, ali to je moje tumacenje, i ja sam jos uvek u procesu ucenja, tako da imam i pravo na gresku, jer kao sto kazu, na greskama se najbolje uci!
Ali sta ja znam, ja sam glupi **PANDUR**!

 
Odgovor na temu

luka.l
Luka Latinović
Dorćol

luka.l
Član broj: 13998
Poruke: 143
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju21.12.2004. u 15:47 - pre 235 meseci
Meni nesto nije jasno sa tim saobracajnim znakom. Na koji nacin oni treba da zapisu gde se on nalazi? Sigurno ne stavljaju GPS kordinate?

Evo ga zapisnik koji je sacinjen:

http://luka-calibra.netfirms.com/zapisnik.jpg (mora da se ide na "save target as" posto ne radi direct linking)

Oni su naveli da je ogranicena znakom ali ne i gde je znak. Takodje su naveli gde su se oni nalazili i kuda sam se ja kretao.

Kako su trebali da navedu gde je znak i ima li nekih neregularnosti u ovom zapisniku?

Meni se cini da nema (iako se nadam u suprotno).

I jos jedno pitanje:

ZockyBoy mi je rekao da probam da se vadim da sam se kretao van naselejnog mesta....Koja je definicija naseljenog mesta? Mislim, na teritoriji grada BG sam bio...a opet, istina da nema nijedne kuce tamo i sl. ali opet, da li se to smatra naseljenim mestom ili ne?

Pozdrav i hvala u napred.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

**pandur**

Član broj: 34691
Poruke: 47
*.nasamreza.com.



+1 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju21.12.2004. u 17:13 - pre 235 meseci
Ne mogu otvoriti fajl gde ti je zapisnik, pa ti ne mogu sa sigurnoscu reci da li je ispravan ili ne, ali na osnovu toga sto si rekao mislim da je ok.
Mozes se braniti da tamo ne postoji ogranicenje, ali razmisli kakav ce utisak sudija steci o tebi ako nisi u pravu!
Probaj da zakacis taj zapisnik za poruku koju postujes na forumu.
Jos nesto, ako su tacno naveli mesto gde si se ti nalazio, kao i gde su se oni nalazili, zar mislis da bi bili toliko glupi da ti napisu kaznu za prekoracenje brzine na mestu na kom ne postoji ogranicenje, i potom tacno navedu mesto na kom su te uhvatili! Razmisli malo o tome!
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju21.12.2004. u 17:48 - pre 235 meseci
Pozdrav,
tacno tako. Treba voditi racuna da je sve vise pismenosti na nasim ulicama te se ne moze vise siledzijski postupati i na neke osnovne i elementarne stvari obracati paznja. Patrole koje mere brzinu su uglavnom na istim mestima, odavno proglasenim za pogodna iz raznih razloga (zgodan dovoljno dugacak pravac za pravilno merenje brzine, zgodno mesto za zaustabvljanje vozila bez ometanja saobracaja, i naravno, mesto na kome je jasno vidljiv znak ogranizenja brzine). Tesko je u realnom zivotu ocekivati, narocito van naselja da se nesto desilo sa znakom pa je postao slabije vidljiv, u urbanim jezgrima to se lakse desi. Bilo je tokom slavnih devedesetih raznih primera bahatosti policije ali to vreme neumitno prolazi. Ima i danas mnostvo nepravilnosti ali definitivno je uocljiva transformacija policije. Mala ali uocljiva i izgleda efikasna. Veliki problem svakako ostaje pravosudje. Kako imamo mnostvo primera da se veci deo tih kazni nije realizovao zahvaljujuci vezama i vezicama po sudovima, policija je jednostavno zelela da unovci ono sto je inace Sizifov posao (uzaludan trud za one koji nisu upuceni u poslovanje doticnog mitoloskog lika). Danas je ta pojava poprilicno iskorenjena iako jos uvek ima primera negadljivosti na novac ali u pitanju su ipak neke vise sfere a ne ova nasa.

Jos jedna stvar, meni licno je drago sto na nasem forumu postuje i Pandur (ne upisah one zvezdice, ionako ce ih biti jos u karijeri ), jer na taj nacin svoje stvarne probleme kao i nase nacine razmisljanja stavljamo za uvid nekome ko ce moci to jednog dana da implementira u sistem upotrebe policije a kada postanemo toliko bliski, moci cemo i da je dozivimo kao servis gradjana.

Citat:
**pandur**:

Mozda i nisam u pravu, ali to je moje tumacenje, i ja sam jos uvek u procesu ucenja, tako da imam i pravo na gresku, jer kao sto kazu, na greskama se najbolje uci!
Ali sta ja znam, ja sam glupi **PANDUR**!


Ovaj deo mi bas nije po volji, dok god se ponasas kao sto si rekao u prvom delu recenice, dakle, zastupas svoje misljenje ali si otvoren i za mogucnost da gresis, ne mozes biti glup. A uostalom, svaka generalizacija je opasna i netacna, pa cak i ova

pozdrav
 
Odgovor na temu

ZockyBoy

Član broj: 27847
Poruke: 205
*.ptt.yu.



+2 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju21.12.2004. u 20:57 - pre 235 meseci
Sve što sam vam postovao ovde je iz ličnog iskustva sa sudijama za prekršaje.

Koliko li su mi samo puta trazili dlaku u jajetu u mojim prijavama, naravno kad neko urgira za nekoga. Pa kakvih sam se sve priča naslušao o tome kako će veće za prekršaje da obori takvu i takvu presudu ako nije ispoštovana procedura i sl...

Tako sam sve ovo i naučio.

Još jedan primer iz lične prakse, pričaću uopšteno...

Prijavila inspekcija iz Beograda da se desila odredjena kažnjiva radnja (promet nečega sto je proizvedeno na mojoj teritoriji) na njihovoj teritoriji od strane lica sa moje teritorije.

Izvršio sam inspekcijsku kontrolu i dotični sve prizna u zapisnik, pokaže gde je to bilo, sta je radio, i na kraju... potpiše ga bez primedbi, ma samo što se ne izljubismo. Što se mene ticalo, za ono sto je radio iz moje nadležnosti, je dobio prekršajnu prijavu za jedan deo te kažnjive radnje tj. proizvodnju (po dva osnova).

Sudija ga nakon saslušanja rebne sa 15,000 dinara (pre tri godine to su bile paaaare).

Žalio se on veću za prekršaje i veće OBORI rešenje sudije o kazni jer ga ja u toku kontrole NISAM ZATEKAO DA TO RADI TU I TU, TAD I TAD, TAKO I TAKO. Džaba i priznanje i sve ostalo kada nedostaje VREME, MESTO I NAČIN izvršenja prekršaja. Sudija nakon toga usled bitnih nedostataka u prvostepenom rešenju OBUSTAVI POSTUPAK. Nije vredelo ni svo otimanje sa moje strane, komentari u stilu ¨pa ni on se ne seća kako je to tačno bilo...¨ Džaba... nije navedeno u zapisniku koji je TADA sastavljen. I dan danas čuvam tu presudu kao biser pravosudja.

Medjutim, da ne bi ispalo da se kriminal isplati, ta kažnjiva radnja je u onom delu koji je izvršen na teritoriji Beograda, okarakterisana kao krivično delo. Tu nisu toliko striktne ovo odredbe (formulacija je tipa... tokom te i te godine u periodu od tad do tad). Tek je ove godine bata došao na red za sudjenje (krivična dela ne zastarevaju).


Inače, kod sudija za prekršaje vrlo često boravim (otprilike jednom nedeljno).
Da se zna ko kosi a ko vodu nosi...
 
Odgovor na temu

**pandur**

Član broj: 34691
Poruke: 47
*.nasamreza.com.



+1 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju22.12.2004. u 12:44 - pre 235 meseci
Citat:
lancia88: Pozdrav,
...
Ima i danas mnostvo nepravilnosti ali definitivno je uocljiva transformacija policije. Mala ali uocljiva i izgleda efikasna.
...
Jos jedna stvar, meni licno je drago sto na nasem forumu postuje i Pandur (ne upisah one zvezdice, ionako ce ih biti jos u karijeri:) ), jer na taj nacin svoje stvarne probleme kao i nase nacine razmisljanja stavljamo za uvid nekome ko ce moci to jednog dana da implementira u sistem upotrebe policije a kada postanemo toliko bliski, moci cemo i da je dozivimo kao servis gradjana.
...
Ovaj deo mi bas nije po volji, dok god se ponasas kao sto si rekao u prvom delu recenice, dakle, zastupas svoje misljenje ali si otvoren i za mogucnost da gresis, ne mozes biti glup. A uostalom, svaka generalizacija je opasna i netacna, pa cak i ova:)

pozdrav


I meni je drago sto je neko shvatio sta ja hocu da kazem! I hvala ti na tome!
Ali takodje sam se nadao da ces ti, a i ostali shvatiti da sam bio sarkastican u poslednjoj recenici!
Normalno je da covek pogresi, ali je vazno da prizna i prihvati svoje greske! Ja znam da nisam nepogresiv, i uvek prihvatam kad mi neko kaze da sam pogresio, i trudim se da to isprvim!
Nazalost, postoje i ljudi koji iskonski mrze policiju, i oni takodje postuju u ovoj temi, i svojim stavovima samo produbljuju jaz izmedju policije i gradjana! Kao da nije dovoljno veliki! Ali takav stav vise govori o njima samima!
Ja sam se prikljucio ovoj temi dobronamerno, i trudio sam se i mislim da sam uspeo da svojim postovima ne izazivam konflikt, i da ne provociram nikog, ali izgleda da je samo moje pojavljivanje ovde to ucinilo, pa su se javljali likovi (mozda sam ovo trebao reci u jednini) kojima je bio cilj da me namagarce, i da ja ispadnem samo "glupi pandrur", i zbog toga sam onako i zavrsio post, a naravno ne iz razloga jer tako stvarno mislim!

ZockyBoy,
Ja sam tebe samo ispravio u jednom sitnom detalju, a ovo ostalo sam se slozio sa tobom, ali ne znam kako si ti to shvatio, izgleda kao uvredu, i odmah si poceo da me prozivas:
"Treba da Vam uvedu kao obavezan predmet `Zakon o prekrsajima`"
Na sta sam ti ja (po mom misljenju) korektno odgovorio! Veruj mi, bilo mi je lakse da i ja tebe isprozivam i namagarcim, ali cemu to?
Ako si imao problema sa policijom, nemas razloga mene da smatras za neprijatelja zbog toga!

Na moju srecu, ja sigurno necu imati kontakt sa saobracajnom policijom, a 99% ni sa policijom uopste, najverovatnije cu raditi za jednu (takodje) drzavnu "firmu" kojoj je posao bezbednost.

P.S. @lancia88
Dobra je fora ono za zvezdice, mada mi nije to palo na pamet dok nisi pomenuo, vec je postojao neki PANDUR, pa sam ne razmisljajuci dodao zvezdice.
 
Odgovor na temu

luka.l
Luka Latinović
Dorćol

luka.l
Član broj: 13998
Poruke: 143
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju22.12.2004. u 15:06 - pre 235 meseci
Evo zakacio sam zapisnik uz onu gore poruku koju sam vec okacio.

E sad...nekako mi najprimamljivije zvuci odbrana na "nije naseljeno mesto". Koja je definicija naseljenog mesta? Tacnije, ima li sanse da se to prihvati kao nenaseljeno mesto? Drugo, pogresno je napisao naziv ulice. Svugde gde je spominjao napisao je RakovAcki put umesto Rakovicki. Da li ova mala sitnica moze nesto da znaci?

U principu, najbitnije mi je ovo za naseljeno mesto...

Edit: Evo okacicu i ovde zapisnik da ne biste trazili...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

**pandur**

Član broj: 34691
Poruke: 47
*.nasamreza.com.



+1 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju22.12.2004. u 17:26 - pre 235 meseci
@luka.l
OK, zapisnik nije savrsen, ali po mom misljenju, prihvatljiv je!
Odbrana "nije naseljeno mesto" ne pije vodu, jer ti u zapisniku pise da tu brzina ogranicena "saobracajnim znakom", a da bi mogao da se vadis da nije naseljeno mesto, moralo bi da pise "opstim ogranicenjem"!
Jedino sto mi pada na pamet je da krenes od mesta gde su te zaustavili i ides unazad (naravno ne u rikverc) i da trazis gde se nalazi taj znak kojim je ogranicena brzina. Pa ako ga ne nadjes ... Ali mislim da postoji 0.1% sansi da ga ne nadjes!
Verovatno ces biti kaznjen oduzimanjem dozvole na 3 meseca, uslovno na 8-9 meseci, sto znaci da ces moci da vozis auto, ali neces smeti da pravis prekrsaje jer bi se time ukinula uslovna osuda. Sto po mom misljenju i nije tako strasno!
Mislim da ti nisam bas pomogao, ali takva je situacija!
Pozdrav, i javljaj kako se odvija dalji postupak!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Vreme je da Freakujemo policiju

Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 563262 | Odgovora: 1783 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.