Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Web Dizajn - Par pitanja

[es] :: Web dizajn softver :: Web Dizajn - Par pitanja

[ Pregleda: 2871 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mcHammer
Almir Selimović
Nezaposlen
BiH (Tuzla)

Član broj: 111026
Poruke: 7
89.146.169.*



Profil

icon Web Dizajn - Par pitanja03.08.2007. u 21:04 - pre 203 meseci
Pozdrav!

Prije svega izvinjavam se ako slična tema (od drugog člana) već postoji. Inače, pregledao sam prve dvije stranice ove rubrike i nisam našao sličnu temu.

Odlučio sam se baviti Web dizajnom. Koliko sam ja upućen za uspjeh u web dizajnu je najbolje znati dobro-kvalitetno raditi u Macromedia Dreamweaver-u, Macromedia Flash-u i Adobe Photoshop-u.

Što se tiče Photoshopa tu sam veoma jak. Inače sam učio pomoću literature ''Photoshop CS Biblija'' i raznih izvora sa Interneta.

Moja pitanja su sljedeća, pa bih vas zamolio da mi odgovorite po rednim brojevima (nadam se da nisam prezahtijevan):

1. Šta sve, odnosno u kojim sve programima trebam znati dobro raditi za uspjeh u web dizajnu (poslovno)?

2. Inače preferiram učenje iz knjiga-literatura. U knjižari sam našao dvije literature proizvođača Mikro Knjiga, Macromedia Dreamweaver MX 2004 i Macromedia Flash MX 2004. Mene sada zanima da li vrijedi uzimati ove dvije knjige budući da poslije ovih verzija navedenih programa postoji još par novijih kao npr. Macromedia Dreamweaver 8 kao i novi Adobe-ov paket CS3? Da li je to otprilike sve isto, odnosno, ako naučim dobro raditi u Macromedia MX 2004 (Dreamweaver i Flash), da li ću se bez problema snalaziti u Macromedia Dreamweaver 8 ili u CS3 paketu (Dreamweaver i Flash)? Jesu li razlike između ovih verzija velike?

3. Ukoliko postoje razlike između npr. Macromedia Dreamweaver-Flash MX 2004 i Adobe CS3 (Dreamweaver i Flash), a ja pomoću navedenih literatura i literatura sa Interneta, naučim raditi u MX 2004, mogu li ja onda ostati pri navedenoj MX 2004 verziji i pomoću nje se baviti web dizajnom iako je poprlično zastarila? Da pojednostavim pitanje: Da li je neophodno uvijek raditi u najnovijoj verziji odnosno da li se još uvijek bez problema mogu praviti web stranice (flash stranice) i pomoću MX 2004 paketa, a da nema nekih posljedica odnosno uskraćenosti/nedostataka u odnosu na Macromedia Dreamweaver 8 ili Adobe CS3?

4. Postoje li neke literature koje vi lično preporučujete smatrajući da su bolje od navedenih i možete li dati neke linkove na kojima se nalaze tutoriali za navedene programe a da su na našem jeziku?

Još jednom, izvinite zbog prevelikog sadržaja i prezahtijevnih i donekle, mojom krivicom, komplikovanih pitanja.

Hvala puno.
 
Odgovor na temu

kalimeroBench
Borislav Srdic

Član broj: 153083
Poruke: 36
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: Web Dizajn - Par pitanja03.08.2007. u 21:36 - pre 203 meseci
Pre svega sajt http://www.w3schools.com/, nije na srpskom, ali...

1. Sve zavisi koja je to poslovna primena? Svasta se moze koristiti PHP, Java, C#...
Ovo sto si ti naveo da je potrebno i nije bas neophodno.
Dreamweaver je izuzetno koristan, ali se moze i bez njega.
Photoshop znas, tako da...
Flash daje sjaj sajtu, ali takodje nije neophodan.

2. Moja ti je preporuka da ne kupujes knjige tog tipa! Sve to moze da se nadje i u elektronskom formatu. Mozda je teze naci na srpskom, ali se engleski za ovaj posao mora znati.

2-3. Nema neke preterane razlike u navedenim verzijama.
Sve sto je sad veliko, nekad je bilo malo
 
Odgovor na temu

mcHammer
Almir Selimović
Nezaposlen
BiH (Tuzla)

Član broj: 111026
Poruke: 7
89.146.169.*



Profil

icon Re: Web Dizajn - Par pitanja03.08.2007. u 21:53 - pre 203 meseci
Pa što se tiče posla, mislio sam striktno izradu web stranica za firme. Znači web prezentacija firme i sve ostalo što se trenutno smatra popularnim-neophodnim da bi stranica bila u trendu. Većina hvali Dreamweaver govoreći da je to najpraktičniji program (a praktičnost i jednostavnost mi je bitna) za izradu web stranice, a što se tiče Flasha, znam da nije neophodan, ali kao što i sam kažeš, daje sjaj stranici što je čini interesantnom i privlačnom.

To sa programskim jezicima mi djeluje kompleksno. Možda griješim, ali čim je to programski jezik mora biti komplikovano.Mada, ako je neophodno, ne bježim od toga.
Znam da je engleski neophodan za ovu oblast. Inače sa engleskim sam dobar, ali opet, mnogo lakše i brže shvatam kada je objašnjenje na našem jeziku.

Hvala puno svakako.
 
Odgovor na temu

old
Tomislav Vujević
freelance
SR

Član broj: 16670
Poruke: 1143
*.dynamic.sbb.co.yu.



+17 Profil

icon Re: Web Dizajn - Par pitanja04.08.2007. u 01:18 - pre 203 meseci
O tim stvarima sam odgovarao opširnije na slična pitanja ovde na forumu. Nema smisla ponavljati. Novo je samo što ću da naglasim:
uči se tehnika, a programi su samo alati.

Ni među programima različitih proizvođača nema suštinskih razlika, a kamoli između različitih verzija istog programa.

Na primer, bitne karatkeristike sajta pravljenog sa DWeaverom od pre 5 godina i najnovijim su iste, tj. nema primetne razlike u finalnom proizvodu.

- Ljudi, učite engleski. Skoro sveobuhvatna baza informacija pod nazivom "www" sadrzi većnu stvari samo na engleskom. Naučiš engleski i imaš "sve"!
(Najveći majstori ti odgovaraju besplatno i brzo na pitanja iz svih oblasti, računajući i onu pomenutu u vezi sa knjigama: web dizajn).

 
Odgovor na temu

mcHammer
Almir Selimović
Nezaposlen
BiH (Tuzla)

Član broj: 111026
Poruke: 7
*.PPPoE-7752.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Web Dizajn - Par pitanja04.08.2007. u 09:34 - pre 203 meseci
Razumijem. Hvala.
 
Odgovor na temu

[es] :: Web dizajn softver :: Web Dizajn - Par pitanja

[ Pregleda: 2871 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.